wmaraci reklam
lidertakipci

Dersaneler kapatılmayacak! AYM İptal Kararı Verdi!

58 Mesajlar 5.619 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

VoSToK VoSToK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 80 / 113
  • Ticaret 40, (%100)

Bostan VA adlı üyeden alıntı

Çok ama boş yazmışsınız, hepsini ne okuyacak ne cevap verecek vaktim de yok zaten. Şu kadarını diyim, ailemle beraber fatih dersanesine ön kayıt yaptırdım, 8,5bin devlet teşvikiyle 5bine iniyor.Devlet teşvik yardımının nerdeyse herkese verileceği de biliniyor. O "5bin liralık dediğiniz yer neresi" dediğiniz yer orası. Çevredeki diğer dersanelerde de hemen aynı fiyatlar..bahsettiğim semt gop meydan, hersey kagitta yazdigi gibi degil anlatabildim mi?

Ek Olarak: Benim zararıma olsa neden savunayım..

Hepsini okumadan boş yazdığını nereden biliyorsunuz?
Ayrıca dershanelerin kapatılması çoğu kişinin işsiz kalması demek oluyor. Sakın devlet öğretmenleri kadroya alıcak deme devletin istediği standartlara uyan öğretmen sayısı çok az. Gönül ister eğitim sistemi düzene girsin kapatılsın dershaneler ama eğitim sistemi düzeltilmeden dershane kapatmak faydadan çok zarar veriyor. Devlet daha mezun ettiği öğretmenleri atayamıyor. Ama uzaktaneğitim ile öğretmen mezunu veriyor.
Rekomedya anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Er kişiysen görevin neyse başar,
Zevke, eğlenceye hayvanda koşar. ATSIZ
wmaraci
reklam

BostanVA BostanVA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek amatör illüstratör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 422 / 59
  • Ticaret 3, (%100)

VoSToK adlı üyeden alıntı

Hepsini okumadan boş yazdığını nereden biliyorsunuz?
Ayrıca dershanelerin kapatılması çoğu kişinin işsiz kalması demek oluyor. Sakın devlet öğretmenleri kadroya alıcak deme devletin istediği standartlara uyan öğretmen sayısı çok az. Gönül ister eğitim sistemi düzene girsin kapatılsın dershaneler ama eğitim sistemi düzeltilmeden dershane kapatmak faydadan çok zarar veriyor. Devlet daha mezun ettiği öğretmenleri atayamıyor. Ama uzaktaneğitim ile öğretmen mezunu veriyor.

Haklısın VoSToK. Boş yere yorulmuyacam.

medyabiz.net / insta: dr_shevek

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Hiçbir siyasi açıdan bakmadığınız zaman bile bu dershanelerin kapatılması konusunun ne kadar saçma olduğunu anlayabiliyorsunuz. Kimse kusura bakmasında, dershanelerin kapatılmasını savunanlar muz cumhuriyetinde filan yaşıyorlar herhalde.

Mesela benim yeğenim bu sene 8. sınıfa gidecek, yani TEOG sınavına girecek. Ama dershaneler kapatıldığı için çocuk sınava nasıl hazırlanacaktı? Özel ders alıyor birkaç yıldır ama onunda test sınava yönelik etkisi ne yazık ki çok düşük. O yüzden çevremde ki çoğu kişi çocukları bu son senelerinde özel kolejlere gönderme kararı aldı. Ücretlerde en az 16-17 bin liradan başlıyor, teşvik bilmiyorum ama sanırım 3,5 bin veriliyor ona da. Sonuç olarak yine de büyük bir miktar para harcanıyor. Hadi diyelim ücret bir şekilde karşılandı, ama çocuk yeni bir okula gidecek, yeni arkadaş ortamı, uyum sağlaması vs. zaman alacak. Diğer yandan dayımın kızı Kadıköy de bir dershane de çalışıyor, rakiplerine göre biraz daha arkaplanda kalan bir markanın dershanesi, neyse bu dershane de liseye dönüşecek, lise 1 ler için yine 11-13 bin civarı para isteniyor, yine teşviği düştüğümüz zaman ciddi bir miktar para gerekiyor. Üstelik bu miktar lise 1 için, eminim son sınıflarda çok daha yüksektir, ek olarak bu dershane final, fem, sınav vs. gibi çok populer bir kurumda değil.

Yani hangi açıdan bakarsanız bakın insanlara eziyet, aileler zaten her yıl değişen eğitim sistemini doğal olarak bilmiyorlar, mecburen kredi vs. ile yük altına girip çocuklarını bu özel okullara göndermeye çalışacaklar. Bu kredi olaylarının sonucu da malum...
Rekomedya anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

burakisci adlı üyeden alıntı

Hiçbir siyasi açıdan bakmadığınız zaman bile bu dershanelerin kapatılması konusunun ne kadar saçma olduğunu anlayabiliyorsunuz. Kimse kusura bakmasında, dershanelerin kapatılmasını savunanlar muz cumhuriyetinde filan yaşıyorlar herhalde.

Mesela benim yeğenim bu sene 8. sınıfa gidecek, yani TEOG sınavına girecek. Ama dershaneler kapatıldığı için çocuk sınava nasıl hazırlanacaktı? Özel ders alıyor birkaç yıldır ama onunda test sınava yönelik etkisi ne yazık ki çok düşük. O yüzden çevremde ki çoğu kişi çocukları bu son senelerinde özel kolejlere gönderme kararı aldı. Ücretlerde en az 16-17 bin liradan başlıyor, teşvik bilmiyorum ama sanırım 3,5 bin veriliyor ona da. Sonuç olarak yine de büyük bir miktar para harcanıyor. Hadi diyelim ücret bir şekilde karşılandı, ama çocuk yeni bir okula gidecek, yeni arkadaş ortamı, uyum sağlaması vs. zaman alacak. Diğer yandan dayımın kızı Kadıköy de bir dershane de çalışıyor, rakiplerine göre biraz daha arkaplanda kalan bir markanın dershanesi, neyse bu dershane de liseye dönüşecek, lise 1 ler için yine 11-13 bin civarı para isteniyor, yine teşviği düştüğümüz zaman ciddi bir miktar para gerekiyor. Üstelik bu miktar lise 1 için, eminim son sınıflarda çok daha yüksektir, ek olarak bu dershane final, fem, sınav vs. gibi çok populer bir kurumda değil.

Yani hangi açıdan bakarsanız bakın insanlara eziyet, aileler zaten her yıl değişen eğitim sistemini doğal olarak bilmiyorlar, mecburen kredi vs. ile yük altına girip çocuklarını bu özel okullara göndermeye çalışacaklar. Bu kredi olaylarının sonucu da malum...

Çok haklısınız hocam olayı harika açıkladınız.
burakisci

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Bostan VA adlı üyeden alıntı

Çok ama boş yazmışsınız, hepsini ne okuyacak ne cevap verecek vaktim de yok zaten. Şu kadarını diyim, ailemle beraber fatih dersanesine ön kayıt yaptırdım, 8,5bin devlet teşvikiyle 5bine iniyor.Devlet teşvik yardımının nerdeyse herkese verileceği de biliniyor. O "5bin liralık dediğiniz yer neresi" dediğiniz yer orası. Çevredeki diğer dersanelerde de hemen aynı fiyatlar..bahsettiğim semt gop meydan, hersey kagitta yazdigi gibi degil anlatabildim mi?

Ek Olarak: Benim zararıma olsa neden savunayım..

Okumazsan elbet boş gelir :) internet elinizin altında açın özel okul fiyatlarına bakın 2014 fiyatları bile senin gideceğin okulun minimum 3 katı , nasıl eğitim alacağını ona göre hesapla işte. Dershane fiyatıyla bile zor dönerlerken bu fiyatlara okul gibi eğitim vermeleri imkansız .

Neyse gidecek olan sensin hayırlısı olsun inşallah ben yanılırım da sen iyi eğitim alabilirsin :)

Yazdığın doğruysa lise son öğrencisiymişsin, gideceğin okul dershane havasında geçecek işine gelir bunu farketmemiştim. Senin için tabi ki bu seçenek mantıklısı. Liseye yeni başlayacaklar için aynı şeyi düşünmüyorum.

Ek Olarak:

burakisci adlı üyeden alıntı

Bu arkadaş da aynı fiyatlardan bahsetmiş. Çok kötü yerler bile 13-15 bin lira ki bunlar devlet okullarından daha iyi olması imkansız kurumlar . Kayda değer yerler 20-25 hatta 30 bin lira yıllık ...

BostanVA BostanVA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek amatör illüstratör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 422 / 59
  • Ticaret 3, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Okumazsan elbet boş gelir :) internet elinizin altında açın özel okul fiyatlarına bakın 2014 fiyatları bile senin gideceğin okulun minimum 3 katı , nasıl eğitim alacağını ona göre hesapla işte. Dershane fiyatıyla bile zor dönerlerken bu fiyatlara okul gibi eğitim vermeleri imkansız .

Neyse gidecek olan sensin hayırlısı olsun inşallah ben yanılırım da sen iyi eğitim alabilirsin :)

Yazdığın doğruysa lise son öğrencisiymişsin, gideceğin okul dershane havasında geçecek işine gelir bunu farketmemiştim. Senin için tabi ki bu seçenek mantıklısı. Liseye yeni başlayacaklar için aynı şeyi düşünmüyorum.

Ek Olarak:

Bu arkadaş da aynı fiyatlardan bahsetmiş. Çok kötü yerler bile 13-15 bin lira ki bunlar devlet okullarından daha iyi olması imkansız kurumlar . Kayda değer yerler 20-25 hatta 30 bin lira yıllık ...

Sizi de anlıyorum hocam, boşa yormamak için de okumamaya devam ediyorum.

Ek Olarak: Birini gerçekten dinlemeden, empati kurmadan ezbere konuştuğunuz cevabınızda belli olur. Bu yüzden beni dinlemeyene ben kafamı çevirip bakmam. Beni kim düşünmüş ki ben onun yararına düşüneyim, kendimi düşünüyorum.. bunu hayata dar bakanlar tabiki bencil muamelesi yapmaktan öteye gidemez ve bundan sonrasında da cevap gelmeyecek, ona göre yazabilirsiniz. İyi akşamlar :)

medyabiz.net / insta: dr_shevek

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

isousluer adlı üyeden alıntı

Cemaate bir laf söylenince nasıl sinirleniyorsun böyle. :) Sakin ol. Cemaat de sütten çıkmış ak kaşık değil. Siyasi çıkarlarınız uğruna neler yaptıklarınızı biliyoruz. Sınavlarda soru çalmaları, polislik sınavlarında dönen olayları biliyoruz. Dershanelerinizde sadece belli öğrencilerin üstünde durup diğer öğrencileri umursamadığınızı biliyoruz. Eğitim konusunda laf söyleyecek en son kişi sizlersiniz.

Ama bunlara göz yumup kol kola yürüyenleri de unutmamak gerek.

Dershaneler Türkiye'deki eğitim sisteminde orta ve dar gelirli ailelerin özel dersler alan zengin çocuklarıyla yarışabilmeleri için gerekli yapılar (en azından benim için böyle, meslek lisesi ya da farklı liselerdeki insanlar farklı ihtiyaçlardan gidebilirler). Bu sebeple eğitim sistemi düzeltilmeden kapatmak çok saçma. E zaten eğitim sistemi düzelirse talep kalmayacağından kendi kendilerini imha ederler. Bu iş bu kadar basit.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Powersuit Powersuit WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 30 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Bu forumdaki kullanıcılar webmaster filan değil siyasetçi boş boş devleti kötüleyip duruyorlar eğitim geriye gitmiş felanmışda falanmış hadi ordan. ! "Ali Ata Bak" " İpek Topu Tut" diye ezber yapan sanki kendisi değildi. Bu kadar nankör bir millet görmedim arabayla gidecek yollu yoktu ülkenin şimdi duble şeritli yollardan gidiyorsunuz sıkışıncada istanbul trafiği halk mağdur filan. Şu muhalefet partileri gelsede görseniz hükümet nasıl yönetiliyor. Adamlar ilçe yönetemiyor bir kualisyon kuramadılar izmir 15 sene önceki Toplu taşıma sistemine döndü herşey açık ve ortada hayla zıplayıp hoplayanları anlamak imkansız zaten bu forumda bu tür konuları fişekleyen bayağa bir gerici zihniyet var !

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

Powersuit adlı üyeden alıntı

Bu forumdaki kullanıcılar webmaster filan değil siyasetçi boş boş devleti kötüleyip duruyorlar eğitim geriye gitmiş felanmışda falanmış hadi ordan. ! "Ali Ata Bak" " İpek Topu Tut" diye ezber yapan sanki kendisi değildi. Bu kadar nankör bir millet görmedim arabayla gidecek yollu yoktu ülkenin şimdi duble şeritli yollardan gidiyorsunuz sıkışıncada istanbul trafiği halk mağdur filan. Şu muhalefet partileri gelsede görseniz hükümet nasıl yönetiliyor. Adamlar ilçe yönetemiyor bir kualisyon kuramadılar izmir 15 sene önceki Toplu taşıma sistemine döndü herşey açık ve ortada hayla zıplayıp hoplayanları anlamak imkansız zaten bu forumda bu tür konuları fişekleyen bayağa bir gerici zihniyet var !

Merakımdan soruyorum şuan okuma yazma nasıl öğretiliyor acaba:D Duble yollarımızla her şey daha güzel:)

Powersuit Powersuit WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 30 / 24
  • Ticaret 0, (%0)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Merakımdan soruyorum şuan okuma yazma nasıl öğretiliyor acaba:D Duble yollarımızla her şey daha güzel:)

Merak ediyorsan bir öğretmene sorman daha iyi olur şuanki eğitim sistemi hakkında bilginizin olmadığı kesin. Forumda özellikle sizin çok siyaset yaptığınızı düşünüyorum. Herşey Dozunda Güzel...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al