wmaraci reklam

Türkiye'de Yazılımın ve Yazılımcılığın Seviyesi

44 Mesajlar 3.418 Okunma
smmexpress

modernhoca modernhoca WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Tasarım/Yazılım/Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 28 / 53
  • Ticaret 16, (%100)

Alperen Atasever adlı üyeden alıntı

Ben de kapağı Google'a atmaya bakıyorum şuan.:) zor gibi .:D

google türkiye biraz zor girmek ama bence devlette siber güvenlik elemanı olursunuz daha iyi devlette olmak çok iyi emeki maaşı kamu emeklisi olduğunuz için daha yüksek :D

₪ #GRAFİK TASARIM #WEB TASARIM #YAZILIM #DONANIM #WORDPRESS ₪
wmaraci
reklam

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)

Hocam öyle diyorsunuz da bu iş böyle gitmez emin olun yazılımda kat kat önde Amerika, ilkokul çocuğunun bile bir blogu, Adsense hesabı var. Hadi bu wm boyutu, e bi de bunun development boyutu var, düşünün burada ilkokuldan itibaren programlama dersi var.Herkes birşeyler biliyor yani.

Kimseyi suclamıyorum ama bahsedecek olursak çok şey yazmam gerekecek bu yüzden uykulu halimle aklıma gelenleri yazayım..

* Masa başı çalışıyorsun kliman var yük taşımıyorsun. Seninki de iş mi nasıl yorulacaksın ki ?
* Malzeme almıyorsun bir şey yapmıyorsun bilgisayara bir şeyler yazıyorsun tıklıyorsun 2.000 TL net kar ohh mis ?
* Kardeş sen bilgisayardan anlıyormuşsun fb'de okey hilesi varmış bana yapar mısın ?
* Sene olmuş 2015 hadi cocuklar bu sene flash ogrenelım web site yaparsınız Lise. Kimse demiyor ki cocuklar devir php asp.net devri ben size a b öğrettim bi sonraki derse "BABA" yazıp gelin ? Öğretmenleri de suclamamak lazım müfredat.
* Ben wp kurmayı biliyorum dur 250 TL'ye site satayım yarın müşteri ararsa açmam. Olmuyor bu derim ya da bi 200 TL daha isterim. Sonra ?
* Sen 2 yıllık mezunsun ne anlarsın çok katmanlı mimariden. Bana mühendis lazım ?
* Abi ben yeni mezun yazılım mühendisiyim 2.000 tL ye işe başlamam 3.000 isterim. İstersin ??

Yabancı ülkede genc yaşta yazılımla ugrasmalarının nedeni istek ilgi ve imkanlar.
Ben eve bilgisayarı yaklaşık 14-15 yaşında aldım sanırım. Bu yaşta bilgisayarı olan bir kişi ile 8 yaşında bilgisayarı olan kişi bir mi ?
Daha çok yazarım da gerek yok. Çünkü bir şey değişmeyecek...
Kısaca toparlarsak.
İstek, imkan, çevre ...

Vee Vee WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek seo
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 3 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
yazılımda kendimizi geliştirmek gerekiyor iyi bir noktaya gelince ,iyi bir proje yapıp emeğin karşılıgını mutlaka alırsınız :D

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)

modernhoca adlı üyeden alıntı

google türkiye biraz zor girmek ama bence devlette siber güvenlik elemanı olursunuz daha iyi devlette olmak çok iyi emeki maaşı kamu emeklisi olduğunuz için daha yüksek :D

hocam çok güzel bir maaşım var ayıptır söylemesi, yeşiller daha tatlı geliyor.:)

wmaraci
wmaraci

roadscrat roadscrat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek 5
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 33 / 42
  • Ticaret 8, (%100)
Yazılım akıl ve zeka işidir ayrıca sabır işidir kimse saatlerce bilgisayarın başında durmak istemez bu mesleği yapabilmek için bu işi sevmek gerekiyor o yüzden onları kınamayın :) Herkes yazılım yapabilseydi şuan yazılımcıyla dolmuştu ülkemiz :)

• Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 28 / 53
  • Ticaret 16, (%100)

hocam çok güzel bir maaşım var ayıptır söylemesi, yeşiller daha tatlı geliyor.:)

yazılımmı yoksa forexmi yeşil diyince aklıma forex geldi :D

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)

modernhoca adlı üyeden alıntı

yazılımmı yoksa forexmi yeşil diyince aklıma forex geldi :D

yazılım hocam da forexlede ilgilendim bi dönem:) olmuyor ama bana göre değil.

Ek Olarak:

FurkanKandemir adlı üyeden alıntı

Kimseyi suclamıyorum ama bahsedecek olursak çok şey yazmam gerekecek bu yüzden uykulu halimle aklıma gelenleri yazayım..

* Masa başı çalışıyorsun kliman var yük taşımıyorsun. Seninki de iş mi nasıl yorulacaksın ki ?
* Malzeme almıyorsun bir şey yapmıyorsun bilgisayara bir şeyler yazıyorsun tıklıyorsun 2.000 TL net kar ohh mis ?
* Kardeş sen bilgisayardan anlıyormuşsun fb'de okey hilesi varmış bana yapar mısın ?
* Sene olmuş 2015 hadi cocuklar bu sene flash ogrenelım web site yaparsınız Lise. Kimse demiyor ki cocuklar devir php asp.net devri ben size a b öğrettim bi sonraki derse "BABA" yazıp gelin ? Öğretmenleri de suclamamak lazım müfredat.
* Ben wp kurmayı biliyorum dur 250 TL'ye site satayım yarın müşteri ararsa açmam. Olmuyor bu derim ya da bi 200 TL daha isterim. Sonra ?
* Sen 2 yıllık mezunsun ne anlarsın çok katmanlı mimariden. Bana mühendis lazım ?
* Abi ben yeni mezun yazılım mühendisiyim 2.000 tL ye işe başlamam 3.000 isterim. İstersin ??

Yabancı ülkede genc yaşta yazılımla ugrasmalarının nedeni istek ilgi ve imkanlar.
Ben eve bilgisayarı yaklaşık 14-15 yaşında aldım sanırım. Bu yaşta bilgisayarı olan bir kişi ile 8 yaşında bilgisayarı olan kişi bir mi ?
Daha çok yazarım da gerek yok. Çünkü bir şey değişmeyecek...
Kısaca toparlarsak.
İstek, imkan, çevre ...

çok haklısınız tabii ama bunu değiştirmek yönetenlerin elide, e peki niye değiştirmiyorlar?

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 271 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
Türkiye'de parayı veren düdüğü çalar. Yazılım sektörünce başarılı olabilecek 10 binlerce, 100 Binlerce genç sakat eğitim politikası ve parasızlık yüzünden ülkeye ve kendisine daha az katkısı olacak alanlara kayıyor.
Türkiye bu konuda başarılı olmak istiyorsa Finlandiya'daki eğitim sistemini örnek almalıdır. Bizde hedef bireysel başarıya ve paraya odaklı, Finlandiya'da genel başarıyı arttırmaya yönelik bir çalışma yürütülüyor.
Finlandiya'daki eğitim sistemini merak eden varsa Google'den arayıp ayrıntılarıyla inceleyebilir.
Bu konuda insanları değil de öncelikle sistemi inceleyin, yargılayın.

• Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 28 / 53
  • Ticaret 16, (%100)

yazılım hocam da forexlede ilgilendim bi dönem:) olmuyor ama bana göre değil.

forexe girmedim girmemde borsa falan bana ters abd de tabi işler iyi ekonomi güzel arkadaşın abisi fizik öğretmeni 4000 dolar civarı alıyor iphone 5s 350 dolar bizde öğretmen alıyor 2500 civarı iphone 5s 1800 tl ekonominin durumu :D

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
trde yazılımın gelişmeme sebebi: yerli programlama dili yok

eğer yerli bir dil olursa ve lise ve ünilerde gösterilirse öğrenciler dili, dilleri daha kolay ve bu işin çok da zor olmadığını farkeder. dolayısıyla bi anda tüketimden üretim moduna geçeriz
deeprock2

kişi bu mesajı beğendi.

ozergul.net/com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al