wmaraci reklam
lidertakipci

Türkiye'de Yazılımın ve Yazılımcılığın Seviyesi

44 Mesajlar 3.352 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)

modernhoca adlı üyeden alıntı

forexe girmedim girmemde borsa falan bana ters abd de tabi işler iyi ekonomi güzel arkadaşın abisi fizik öğretmeni 4000 dolar civarı alıyor iphone 5s 350 dolar bizde öğretmen alıyor 2500 civarı iphone 5s 1800 tl ekonominin durumu :D

Sormayın hocam :D size $4000 fazla geliyor ama benim oturduğum evin kirassı sırf $2500 :( ev almaya kalk 1m$ :( ama teknoloji ucuz doğrudur, size çok üzülüyorum iphone falan çok pahalı değil mi $1600 falan galiba 128 gb iphone 6 plus

wmaraci
reklam

modernhoca modernhoca WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web Tasarım/Yazılım/Bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 28 / 53
  • Ticaret 16, (%100)

FurkanKandemir adlı üyeden alıntı

Kimseyi suclamıyorum ama bahsedecek olursak çok şey yazmam gerekecek bu yüzden uykulu halimle aklıma gelenleri yazayım..

* Masa başı çalışıyorsun kliman var yük taşımıyorsun. Seninki de iş mi nasıl yorulacaksın ki ?
* Malzeme almıyorsun bir şey yapmıyorsun bilgisayara bir şeyler yazıyorsun tıklıyorsun 2.000 TL net kar ohh mis ?
* Kardeş sen bilgisayardan anlıyormuşsun fb'de okey hilesi varmış bana yapar mısın ?
* Sene olmuş 2015 hadi cocuklar bu sene flash ogrenelım web site yaparsınız Lise. Kimse demiyor ki cocuklar devir php asp.net devri ben size a b öğrettim bi sonraki derse "BABA" yazıp gelin ? Öğretmenleri de suclamamak lazım müfredat.
* Ben wp kurmayı biliyorum dur 250 TL'ye site satayım yarın müşteri ararsa açmam. Olmuyor bu derim ya da bi 200 TL daha isterim. Sonra ?
* Sen 2 yıllık mezunsun ne anlarsın çok katmanlı mimariden. Bana mühendis lazım ?
* Abi ben yeni mezun yazılım mühendisiyim 2.000 tL ye işe başlamam 3.000 isterim. İstersin ??

Yabancı ülkede genc yaşta yazılımla ugrasmalarının nedeni istek ilgi ve imkanlar.
Ben eve bilgisayarı yaklaşık 14-15 yaşında aldım sanırım. Bu yaşta bilgisayarı olan bir kişi ile 8 yaşında bilgisayarı olan kişi bir mi ?
Daha çok yazarım da gerek yok. Çünkü bir şey değişmeyecek...
Kısaca toparlarsak.
İstek, imkan, çevre ...

haklısınız hocam bizde çocuklar sadece twiter facebook surf yap o bunu atmış like at hesabı intenet fiyatı desen bunlar gibileri yüzünden 50 tl 80 tl yurt dışında 15 tl sınırsız fiyatlar bide bunlar millet bulmuş likelayan adamı ***** biniyor üstlerine ver 50 tl al sınırsızı napıyon onla surf yapıyom abi adam liseyi bitiriyor pc mühendisliği okuyacak bir b*k bilmiyor neden bilmiyorsun ödevleri bile dışarda 100 tl ye yaptırıyor pc mühendisi olacak adam elinde imkan vardı değerlendirmedi... adam mezun oldu 3000 tl istiyor neden istiyor ödevi dışarda yaptırdı diploma aldı s***m öyle diplomaya ben daha üniye başladım hocam ancak başladığım zaman bu tür şeylere denk gelmem elimdeki imkanı değerlendirdim değerlendiriyorum ancak imkanlar daha ucuz olsa ülke kalkınır. okullara gelirsek şuanda teknik liselerde 10 sınıflarda temelden bile html eğitimi doğru düzgün yok adam lise sona geliyor ancak veriyrlar yada lise 3 te müfredata uygun gidiyor ancak devlet müfredatı yanlış hazırlıyor ders arttırmalı yoksa olmaz... kendimiz üetmiyoruz üretileni pahalıya tüketip yine üretmiyoruz ancak yiyoruz imkanı değerlendirmiyoruz hele pahalı bir imkanı değerlendirmiyoruz sonrada ülkede telefon fiyatı maaşın %80i kadar oluyor yurtdışında %20 30u kadar. aklıma gelmiyor daha :D

₪ #GRAFİK TASARIM #WEB TASARIM #YAZILIM #DONANIM #WORDPRESS ₪

• Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)

modernhoca adlı üyeden alıntı

haklısınız hocam bizde çocuklar sadece twiter facebook surf yap o bunu atmış like at hesabı intenet fiyatı desen bunlar gibileri yüzünden 50 tl 80 tl yurt dışında 15 tl sınırsız fiyatlar bide bunlar millet bulmuş likelayan adamı ***** biniyor üstlerine ver 50 tl al sınırsızı napıyon onla surf yapıyom abi adam liseyi bitiriyor pc mühendisliği okuyacak bir b*k bilmiyor neden bilmiyorsun ödevleri bile dışarda 100 tl ye yaptırıyor pc mühendisi olacak adam elinde imkan vardı değerlendirmedi... adam mezun oldu 3000 tl istiyor neden istiyor ödevi dışarda yaptırdı diploma aldı s***m öyle diplomaya ben daha üniye başladım hocam ancak başladığım zaman bu tür şeylere denk gelmem elimdeki imkanı değerlendirdim değerlendiriyorum ancak imkanlar daha ucuz olsa ülke kalkınır. okullara gelirsek şuanda teknik liselerde 10 sınıflarda temelden bile html eğitimi doğru düzgün yok adam lise sona geliyor ancak veriyrlar yada lise 3 te müfredata uygun gidiyor ancak devlet müfredatı yanlış hazırlıyor ders arttırmalı yoksa olmaz... kendimiz üetmiyoruz üretileni pahalıya tüketip yine üretmiyoruz ancak yiyoruz imkanı değerlendirmiyoruz hele pahalı bir imkanı değerlendirmiyoruz sonrada ülkede telefon fiyatı maaşın %80i kadar oluyor yurtdışında %20 30u kadar. aklıma gelmiyor daha :D

nefret kustunuz be hocam :D

• Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 28 / 53
  • Ticaret 16, (%100)

Alperen Atasever adlı üyeden alıntı

Sormayın hocam :D size $4000 fazla geliyor ama benim oturduğum evin kirassı sırf $2500 :( ev almaya kalk 1m$ :( ama teknoloji ucuz doğrudur, size çok üzülüyorum iphone falan çok pahalı değil mi $1600 falan galiba 128 gb iphone 6 plus

teknolojii pahalı ev fiyatlarıda doğru orantılı abd ile orda 1m$ ama maaş fazla olduğu için burda maaş az ona görede ev oranın parası ile 60-90 bin dolar arası :)

wmaraci
wmaraci

pc332 pc332 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı, Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 89 / 85
  • Ticaret 6, (%100)
- Ne iş yapıyosun ?
- ee, yazılımcıyım ben.
- haa, anladım... ya benim bilgisayar çok kasıyo, format atmayı biliyon mu sen?
- ...

• Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 28 / 53
  • Ticaret 16, (%100)

Alperen Atasever adlı üyeden alıntı

nefret kustunuz be hocam :D

cidden ama ben hiç üniversiteliye ücretli ödev yapmadım denk gelmedi ama duydum yani yaptırılıyor bu tür şeylere kızıyorum sen zaen o meslek için gidiyorsun üniversiteye imkanında var.

Ek Olarak:

pc332 adlı üyeden alıntı

- Ne iş yapıyosun ?
- ee, yazılımcıyım ben.
- haa, anladım... ya benim bilgisayar çok kasıyo, format atmayı biliyon mu sen?
- ...

biliyorum diyincede tereddütlü bakan oluyor bazen :D ayrıca yazılımı format ile karıştıran milletiz :D yazılım koddur kod sanattır kardeşim :D adam sanattan sana hazır program yazmış nedir bu ? işletim sistemi tabiki. :D

• Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)

pc332 adlı üyeden alıntı

- ne iş yapıyosun ?
- ee, yazılımcıyım ben.
- haa, anladım... Ya benim bilgisayar çok kasıyo, format atmayı biliyon mu sen?
- ...

lisedeyken yazılımla alakalı bir sunum yapmıştım, bütün hocalar bana format attırmıştı bilgisayarlarına, sınıfta hatta okulda yazıımla zerre alakası olmayan , blgisayar işlerini bana yaptırmışlardı, yapamayınca da sen ne biçim yazılımcısın demişlerdi siz yazılımdan ne anlarsınız lan diyemediydim:)

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)
Türkiye'de proje yok. Olan projeleri yapma arzusu, şuna 10 kere tıklarsam 0.010 dolar kazanırım var. Film sitesi açıp günlük 5k yapacağım var. Meslek öğrenmeye çalışan, yok..

ArdaEgridere ArdaEgridere Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 1247
  • Beğeniler 77 / 110
  • Ticaret 6, (%83)
bende yazılımcılık öğrenciisiyim çoğu kişi format atma sanıyor :D

TolgaTuran61 TolgaTuran61 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek php
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 1, (%0)
Öncelikle interneti Google sanan insanları kurtarmamız lazım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al