lostyazilim

OVH VPS kurulum, optimizasyon, gtmetrix, pagespeed, site açılma hızı iyileştirme (ÜCRETLİ)

9 Mesajlar 1.510 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar.

Hikayem uzun, derdim çok. Olabildiğince özet geçeceğim.

Öncelikle Natro paylaşımlı hostingde çok cpu yediğim gerekçesiyle anlaşamadım. Bu sitedeki bol referanslı bir arkadaş ile çalışma yaptım tam 1 ay önce. (1 ay 4 gün hatta) Bunun detaylarına şu an için girmeyeceğim (ama zamanı geldiğinde gireceğim)

İstediğim şeyler şunlar:

1. site: Kullandığım tema Sahifa (son sürüm) Warez değil.

1. sitem şu an OVH de. VPS kullanıyorum. Kullandığım plan şudur, VPS Classic 3. Arkadaş 2'yi önermişti, ben daha verimli olursa 3'ü alayıp dedim, 1 site daha kurulacağını söyledim (aşağıda anlatacağım) ve arkadaşın da okeyiyle onu aldım. Sunucu da kendisinin önerisi üzerine alındı. Ona bırakmıştım.

https://www.ovh.ie/vps/vps-classic.xml

Sunucuda ne işlemler yapıldığına dair hiçbir bilgim yok. Sunucuyla ilgili ne gerekiyorsa (optimizasyon, sunucuya pagespeed cache ya da her neyse işte) yapılacak. Arkadaş önce Plesk kurmaya çalıştı, sorun çıktı sanırım. Daha sonra cpanel kurdu, herhangi bir ücret ödemedim, ayda 20 dolar cpanel e ödeyemeceğim için şu an. Ama sunucuya kurulmamış sanırım ya da anlamadım. Gerekli bilgiler zaten verilecek.

Gtmetrix ve pagespeed değerleri iyileştirilecek ve site açılma hızı iyileştirilecek.

Bu sitede Fastest Cache kurulu. Cloudflare kurmuştu arkadaş (free plan) fakat saatte 1 site off oluyordu ve manuel cache silmem gerekiyordu. Sonra da 3-4 gün dönmedi, Fastest Cache'i geri kurdum. Şu an sadece bu var. Gerekiyorsa başka bir cache eklentisi kurulabilir. Faydası olacaksa (2. sitemde de kullanabilecek isem) MaxCDN satın alabilirim, cache eklentisi ile entegresi tarafınızdan sağlanmak üzre.

Gtmetrix, pagespeed değerleri arttırılacak. Site çok yavaşladı. Mutlaka 1-2 saniye seviyesine getirilecek maximum. İşlemler yapıldıktan sonra temaya *ok atılmayacak. Kullandığım temanın başka sitelerce örnekleri mevcut, gönderebilirim.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. sitem henüz açılmadı. Çalışma yaptırdığım arkadaş bu siteyi de ücretsiz taşıyacağını söylemişti ama ortada kaldım resmen. Teması (warez değil, themeforrest teması) ve domain i satın alındı sadece. Bu site de OVH deki VPS sunucuma kurulacak. (Hoş bu VPS nin tek site için mi, çok site için de olduğundan dahi artık emin değilim teknik olarak, çalışma yapan arkadaş olabileceğini söylemişti.) Sunucu optimizasyonları, olacaksa MaxCDN, cache eklentisi ve gerekli diğer işlemler yapılacak. Siteye belli bir içerik girildikten ve temanın tasarımı tarafımdan yapıldıktan sonra gtmetrix ve pagespeed ile hız çalışması yapılacak.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çalışılacak kişi/kurumların sağlam ve gerçek referansları olmalıdır. Çalışmalar öncesi ve sonrası mutlaka yapılacak ve yapılan çalışmalarla ilgili detaylı rapor istenmektedir. Herhangi bir sorunda çalışma yapacak kişi/kurum ile irtibata geçme sorunu olmamalıdır. 2 site de wordpress tabanlıdır.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2
wmaraci
reklam

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)
Cloudflare Sıkıntı olmaması lazım. başka bir sorunun vardır..

Ben kendime şunları yaptım
Cloudflare: ok - Hiç sorun yaşamadım - Free plan
Pagespeed: ok Config Dahil . süper oldu. Biraz ugraştırdı zaar.
Fastest Cache olmassa olmaz
Tema kodlarınıda Değişiklikler Yaptım

gtmetrix: 98
Pagespeed 97 Puanım var

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

Kingjames adlı üyeden alıntı

Cloudflare Sıkıntı olmaması lazım. başka bir sorunun vardır..

Ben kendime şunları yaptım
Cloudflare: ok - Hiç sorun yaşamadım - Free plan
Pagespeed: ok Config Dahil . süper oldu. Biraz ugraştırdı zaar.
Fastest Cache olmassa olmaz
Tema kodlarınıda Değişiklikler Yaptım

gtmetrix: 98
Pagespeed 97 Puanım var

Kod, root, sunucu bilgim yok. Çalışma yaptırmak istememin sebebi de bu. Claoudflare i çalışma yaptığım arkadaş kurmuştu. Çalışma yapılıyorsa ve sorun varsa bu sorunu çözmek de senin görevin değil mi ? :) Ben bu işi biliyor olsam para verip sana iş yaptırmam. Önce Fastest Cache ile çakışma olduğu için site sürekli off olabilir demişti. Daha sonra Fastest Cache i de sildim, sadece Cloudflare kalmıştı. Ama saatte 1 site offline olmaya devam etti. Daha sonra kendisine de ulaşamadım, mecburen dns leri eskisine yönlendirip Fastest Cache kurdum. Şu an site en azından offline olmuyor. Ama yukarıdaki saydığım şeyleri yaptırmam gerekiyor.

Olay sadece bu puanlarla da bitmiyor elbette, page load en önemlisi. Site hızı yani.

Paylaşmış olduğun bilgiler için çok teşekkür ederim. Umarım çalışma yapacak bir kişi/kurum çıkar.

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
Bu konuda bende muzdaribim, o nedenle takip ediyorum konuyu.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Konu halen günceldir.

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)
Merhaba, tüm taleplerinize cevap verebilecek nitelikte: Sunucu kurulumu+gerekli modüllerin kurulumu+optimizesi ve eklenti+tema adaptasyonunu, talep ettiğiniz gibi profesyonel olarak yapabiliriz. Ancak ilk olarak şunu belirtmekte fayda var. 70k+ hit için kullandığınız vps paketi yeterli değildir. Başlangıçta sunucu tercihinizi değiştirmeniz gerekecek.

Bu kurulumlar için hizmet bedeli KDV dahil : 1000 TL 'dir. Aldığınız hizmet adınıza faturalandırılır ve adresinize postalanır. Gerekli durumlarda 7/24 vereceğimiz iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Referans olması açısından wmaraci üzerinde yaptığım ufak işleri ve tamamen bana ait olan sunucu yönetimi makalelerini baz alabilirsiniz. Kurumsal çalıştığımız firmaları şirket prensibi olarak; kurum ve şirketlerin izni olmaksızın 3.kişilerle paylaşmamaktayız.

Caspian Source LLC.
info@caspiansource.com
Ahmet Akdeniz.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Merhaba, tüm taleplerinize cevap verebilecek nitelikte: Sunucu kurulumu+gerekli modüllerin kurulumu+optimizesi ve eklenti+tema adaptasyonunu, talep ettiğiniz gibi profesyonel olarak yapabiliriz. Ancak ilk olarak şunu belirtmekte fayda var. 70k+ hit için kullandığınız vps paketi yeterli değildir. Başlangıçta sunucu tercihinizi değiştirmeniz gerekecek.

Bu kurulumlar için hizmet bedeli KDV dahil : 1000 TL 'dir. Aldığınız hizmet adınıza faturalandırılır ve adresinize postalanır. Gerekli durumlarda 7/24 vereceğimiz iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Referans olması açısından wmaraci üzerinde yaptığım ufak işleri ve tamamen bana ait olan sunucu yönetimi makalelerini baz alabilirsiniz. Kurumsal çalıştığımız firmaları şirket prensibi olarak; kurum ve şirketlerin izni olmaksızın 3.kişilerle paylaşmamaktayız.

Caspian Source LLC.
info@caspiansource.com
Ahmet Akdeniz.

Mesajınız ve bilgilendirme için teşekkürler. Sizin arkadaşınız yaptı bu kurulumu zaten ve VPS yi de o önermişti Ahmet bey. Bu konuyla ilgili yakın zamanda tüm belgeleriyle bir yazı yayımlayacağım zaten, neyse.

Günlük git 70k değil, aylık git 70k dır. Sanırım ve umarım burada bir yanlış anlaşılma var. Bu paketi önerirken, bu VPS ye bir site daha yükleneceğini bilerek bu paket önerildi bir de bana. Sanırım ve umarım günlük 70k sandınız.

Bu konuyla ilgili 4 farklı (2 kurum, 2 bireysel) görüşme daha sağladım fakat istemiş olduğunuz fiyat ile görüştüğüm fiyatlar arasında olağanın bir hayli üstü fark olduğunu da söylemek isterim.

Yukarıdaki konuyu bilmeyerek ve tamamen iyi niyet içerisinde bu bilgilendirme mesajını attığınızı tahmin ve ümit ediyor, ilginiz ve mesajınız için teşekkür ediyorum.

----------------------------------------------------------------------

Konu halen günceldir.

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Mesajınız ve bilgilendirme için teşekkürler. Sizin arkadaşınız yaptı bu kurulumu zaten ve VPS yi de o önermişti Ahmet bey. Bu konuyla ilgili yakın zamanda tüm belgeleriyle bir yazı yayımlayacağım zaten, neyse.

Günlük git 70k değil, aylık git 70k dır. Sanırım ve umarım burada bir yanlış anlaşılma var. Bu paketi önerirken, bu VPS ye bir site daha yükleneceğini bilerek bu paket önerildi bir de bana. Sanırım ve umarım günlük 70k sandınız.

Bu konuyla ilgili 4 farklı (2 kurum, 2 bireysel) görüşme daha sağladım fakat istemiş olduğunuz fiyat ile görüştüğüm fiyatlar arasında olağanın bir hayli üstü fark olduğunu da söylemek isterim.

Yukarıdaki konuyu bilmeyerek ve tamamen iyi niyet içerisinde bu bilgilendirme mesajını attığınızı tahmin ve ümit ediyor, ilginiz ve mesajınız için teşekkür ediyorum.

----------------------------------------------------------------------

Konu halen günceldir.

Tekrar merhaba Ozan Bey, arkadaşımla ilgili konuya vakıf olmamakla birlikte imzanızda ki 70k+ yazınıza istinaden böyle bir kanıda bulunmuştum. Aylık olarak değiştirmişsiniz sanırım. Aylık ise hayli hayli karşılar, ilaveten yapılandırılma ve optimize şekline göre 2 değil 3 site dahi barındırabilirsiniz. Fiyat konusuna gelince 70k+ anlık hiti göz önünde tutarak profesyonel ve tam destek arayışı içerisinde olduğunuzu düşündüm ve buna esasende açık ve net fiyat bildirmek suretiyle size yazdım. Kaldı ki bu fiyatı belirlerken wmaraci çıtasınıda göz önünde tuttum. Emin olun şirketlere sunduğumuz ağ çözümleri için bunun çok üzerinde rakamlar söz konusu.

Şayet bir gün 70k anlık hite ulaşır ve profesyonel bir destek arayışı içerisine girerseniz forum üzerinden,yahut yukarıdaki belirttiğim elektronik posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Yorumunuz için teşekkür eder, bol trafikli günler dilerim.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Tekrar merhaba Ozan Bey, arkadaşımla ilgili konuya vakıf olmamakla birlikte imzanızda ki 70k+ yazınıza istinaden böyle bir kanıda bulunmuştum. Aylık olarak değiştirmişsiniz sanırım. Aylık ise hayli hayli karşılar, ilaveten yapılandırılma ve optimize şekline göre 2 değil 3 site dahi barındırabilirsiniz. Fiyat konusuna gelince 70k+ anlık hiti göz önünde tutarak profesyonel ve tam destek arayışı içerisinde olduğunuzu düşündüm ve buna esasende açık ve net fiyat bildirmek suretiyle size yazdım. Kaldı ki bu fiyatı belirlerken wmaraci çıtasınıda göz önünde tuttum. Emin olun şirketlere sunduğumuz ağ çözümleri için bunun çok üzerinde rakamlar söz konusu.

Şayet bir gün 70k anlık hite ulaşır ve profesyonel bir destek arayışı içerisine girerseniz forum üzerinden,yahut yukarıdaki belirttiğim elektronik posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Yorumunuz için teşekkür eder, bol trafikli günler dilerim.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim. Ben de günlük sandığınızı düşünmüştüm, evet aylık 70k. İnşallah bir gün günlük 70k ya ulaşırsam kapınızı çalarım.

Ayırmış olduğunuz zaman ve bilgilendirme için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

------------------------------------------------------------------------------

Konu günceldir.

Ek Olarak: Sunucu optimizasyon işlemleri sunucuoptimizasyon.com tarafından sağlanmıştır. Üstünde yaklaşık 10-15 gün geçti, şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Daha önceki bu forumdaki arkadaşa yaptırdığım çalışmadaki 150 TL boşa gitti, tek üzüntüm o.

Çalışma yaptırdığım arkadaş da hem ilgili, hem terbiyeli biriydi, tanıştığıma çok memnun oldum. Ücret konusunda da maaşı bugün alıp ödemeyi yeni yapabildim, lafımı ikiletmedi dahi.

Kendisine çok teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al