wmaraci reklam
lidertakipci

Oyun indirme sitesi sahipleri - ilgi duyanlar bakabilir mi ?

19 Mesajlar 3.345 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Arkadaşlar elimde boşta duran bir domain vardı, bloggera uygun bir tema buldum aktif hale getirdim. Zaten geçmişi de olan bir domain (2008-2012 arası aktifti), görünüşe bakılırsa ışık var gibi :) şimdi danışmak istediğim bir kaç konu var.

Sitemin içeriği need for speed oyununa özel indirme sitesi fakat farklı oyunları da paylaşmayı düşünüyorum, yamaları paylaşmayı düşünüyorum, incelemeleri paylaşmayı düşünüyorum,hileleri kodları keyleri apk dosyalarını yada google play linklerini paylaşmayı düşünüyorum. Genel oyun kategorileri de olabilir ya da sadece yarış kategorisinde ki oyunlar olarak da olabilir.

Bu tarz indirme sitesinde gelir modeli nedir neler kullanıyorsunuz ?

Kullandığınız gelir modellerine göre kaç k hit ortalama ne kazandırıyor ?

Telifle ilgili aynı film sitesi gibi iletişim koyarak ve maillerle gelen uyarıları dikkate alarak çözüme ulaşabiliyormuyuz yoksa ea falan mailsiz yaptırım mı uyguluyor işler nasıl yürüyor ?

Sitenin seo işleri, maddi giderleri bana ait olmak şartıyla editörlük yaparak günde bir kaç konu girerek geliri paylaşmak gibi bir öneri sunsam ilgilenmek isteyen olur mu ?

Ya da günlük minimum 3, aylık 100-120 post arası açtırmak istesem aylık ne kadar ücret ödemem gerekir ?

Ben bu oyun upload gibi işlere vakit harcayacak durumda değilim size de kazanç sağlayacaksa sizin uploadlarınızı paylaşabilirim böyle bir yardımlaşma içerisine girmek isteyen olur mu ?

Bu işle alakalı zerre bilgim yok :) yardımcı olursanız çok sevinirim.

wmaraci
reklam

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Gelir modeli link indirme siteleri (özellikle turbobit)- link kısaltma siteleri ya da splash seçeneklerinden olabilir. Biraz araştırırsanız kolayca bulabilirsiniz sağlam firmalar.

Kaç k olduğunu hatırlamıyorum ama boyutuna göre değişiyordu sanırım dosya boyutuna göre 1k indirmeye bir kaç tl veriliyordu. Tıklama ücretleri de hemen hemen aynıdır. Kısacası fazlaca hit lazım.

Telif için seçtiğiniz yöntem işe yara ama sorun olacağını sanmam kendi sunucunuzda barındırmıyorsanız. Bunun da bir çok yöntemi var yapanlar yapıyor sıkıntısız.

Editörlük için ilk etapda para ödemeyin kendiniz yapın bir süre eğer geleceği varsa alın derim.

Uploadlarını paylaşacak birini bulabilirsiniz forumlarda bu işler için ücret ödeyenler var.

Kendi görüşüm oyun kategorisi iyi bir kategori ama hiç yapmadıysanız ve inceliklerini bilmiyorsanız biraz zahmetli olur. Bir de son dönemde çıkan 60-70 gb lık oyunları ve sağlam kodlanmalarını düşünürsek sürekli takip etmeniz gereken yeni update ler olacak yeni crackler vs. olacak yeni oyunlar olacak haberler vs. sağlam bir internet hızı ve hızlı bir pc yoksa zor iş. Ama iyi bir içerik ve sağlam bir çalışmayla güzel kazandırır nitekim ülke de orjinalinden çok kopyası gidiyor. Domain çok iyi derseniz biraz bütçe ayırıp bir editör bulun ve vps-vpn alıp girişin derim. Ya da hiç bulaşmayın :)
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

erekaone adlı üyeden alıntı

Gelir modeli link indirme siteleri (özellikle turbobit)- link kısaltma siteleri ya da splash seçeneklerinden olabilir. Biraz araştırırsanız kolayca bulabilirsiniz sağlam firmalar.

Kaç k olduğunu hatırlamıyorum ama boyutuna göre değişiyordu sanırım dosya boyutuna göre 1k indirmeye bir kaç tl veriliyordu. Tıklama ücretleri de hemen hemen aynıdır. Kısacası fazlaca hit lazım.

Telif için seçtiğiniz yöntem işe yara ama sorun olacağını sanmam kendi sunucunuzda barındırmıyorsanız. Bunun da bir çok yöntemi var yapanlar yapıyor sıkıntısız.

Editörlük için ilk etapda para ödemeyin kendiniz yapın bir süre eğer geleceği varsa alın derim.

Uploadlarını paylaşacak birini bulabilirsiniz forumlarda bu işler için ücret ödeyenler var.

Kendi görüşüm oyun kategorisi iyi bir kategori ama hiç yapmadıysanız ve inceliklerini bilmiyorsanız biraz zahmetli olur. Bir de son dönemde çıkan 60-70 gb lık oyunları ve sağlam kodlanmalarını düşünürsek sürekli takip etmeniz gereken yeni update ler olacak yeni crackler vs. olacak yeni oyunlar olacak haberler vs. sağlam bir internet hızı ve hızlı bir pc yoksa zor iş. Ama iyi bir içerik ve sağlam bir çalışmayla güzel kazandırır nitekim ülke de orjinalinden çok kopyası gidiyor. Domain çok iyi derseniz biraz bütçe ayırıp bir editör bulun ve vps-vpn alıp girişin derim. Ya da hiç bulaşmayın :)

Bilgiler için teşekkürler :) kaç k ne kazandırır derken kaç k hit ile ne kazanırım anlamında sormuştum. Ortalama mesela 5k günlük tekil olsa x lira gibi

Bu konu hakkında hiç bilgim yok desem yeridir, zaten olsa da uğraşacak hiç vaktim yok kendi sitem yetiyor üstüne yeni bir proje tasarlıyorum vaktimin çoğunu ona harcamam gerekecek bütün bunlar varken bir site daha uğraşacak vaktim olmayacak. Siteyi de zaten geçenlerde akşam can sıkıntısından yapacak bir şey bulamadığımdan açtım baktım yatan domainlerimden birini seçip kurdum işte. Daha neredeyse hiç bir şey yapmadan hit falan almaya başladı 100 civarı hit alıyor nereden alıyorsa :) biraz kurcalarsam 5-10k tekile falan ulaştırırım ama ne kazandırır onu merak ediyorum. Yani harcayacağım paraya değer kazançlar var mı yoksa tırt mı :) İşin açıkçası böyle açar açmaz hit gören sitelerim hep bana güzel paralar kazandırdı bunun da kazandıracağını hissettiğimden sordum yukarıda ki soruları

Bu işi ancak editörle idare edebilirim, herhalde ilk etapta başkalarının uploadlarını kullanırım, hit artınca da upload için editör ayarlar tek tek değiştirir kendimize ait olanların linklerini koyarız .

Domain bence güzel : Nfs indir

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Bilgiler için teşekkürler :) kaç k ne kazandırır derken kaç k hit ile ne kazanırım anlamında sormuştum. Ortalama mesela 5k günlük tekil olsa x lira gibi

Bu konu hakkında hiç bilgim yok desem yeridir, zaten olsa da uğraşacak hiç vaktim yok kendi sitem yetiyor üstüne yeni bir proje tasarlıyorum vaktimin çoğunu ona harcamam gerekecek bütün bunlar varken bir site daha uğraşacak vaktim olmayacak. Siteyi de zaten geçenlerde akşam can sıkıntısından yapacak bir şey bulamadığımdan açtım baktım yatan domainlerimden birini seçip kurdum işte. Daha neredeyse hiç bir şey yapmadan hit falan almaya başladı 100 civarı hit alıyor nereden alıyorsa :) biraz kurcalarsam 5-10k tekile falan ulaştırırım ama ne kazandırır onu merak ediyorum. Yani harcayacağım paraya değer kazançlar var mı yoksa tırt mı :) İşin açıkçası böyle açar açmaz hit gören sitelerim hep bana güzel paralar kazandırdı bunun da kazandıracağını hissettiğimden sordum yukarıda ki soruları

Bu işi ancak editörle idare edebilirim, herhalde ilk etapta başkalarının uploadlarını kullanırım, hit artınca da upload için editör ayarlar tek tek değiştirir kendimize ait olanların linklerini koyarız .

Domain bence güzel : Nfs indir

Domain direk niche zaten :D Bence üzerine yoğunlaşırsanız iş yapar hatta dediğiniz gibi sadece yarış kategorisi bile iş görür. Ne kazandırır konusunu bilmiyorum link işleriyle uğraşmayalı nerden baksan 2-3 sene olmuştur. Ama dediğim gibi direk niche bir domain var elinizde akmasada damlar hesabı biraz çalışmayla iyi bir şeyler çıkar diye düşünüyorum.

Ek Olarak: Hızlı upload gerekirse ben yapabilirim bu arada.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

erekaone adlı üyeden alıntı

Domain direk niche zaten :D Bence üzerine yoğunlaşırsanız iş yapar hatta dediğiniz gibi sadece yarış kategorisi bile iş görür. Ne kazandırır konusunu bilmiyorum link işleriyle uğraşmayalı nerden baksan 2-3 sene olmuştur. Ama dediğim gibi direk niche bir domain var elinizde akmasada damlar hesabı biraz çalışmayla iyi bir şeyler çıkar diye düşünüyorum.

Ek Olarak: Hızlı upload gerekirse ben yapabilirim bu arada.

Biraz yardımcı olacak birini bulsam bana da kazandırır gibi geliyor, şimdi açtığım postlara baktım :) tamamı c/p 2008 de ki sitenin içeriklerini eklemiştim hemen hepsi ilk 2 sayfada, çoğu ilk sayfada çıkıyor aramalarda .

En iyisi ben bir kaç aylık bir editör ayarlıyım ilk ay 50 post sonraki ay 100 post açtırayım. Bu sürede kendini belli eder zaten ben de dışarıdan desteklerim tanıtım vs. sonrasında da kendimiz upload etmeye başlarız. Zaten biraz içerik ürettikten sonrası kolay oyun çıktıkça yama çıktıkça tek tek yükleriz bende arada incelemeler falan yüklerim. İçeriği bir kere oluşturduktan sonra çok ilgi istyeceğini de sanmıyorum .
erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

EminReyhanlioglu EminReyhanlioglu TorrenisT.Com Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 6, (%100)
hocam 2 yıla yakın süredir bu işin içerisindeyim. Size şunu söyleyeyim bir ton rakip site var , çok ilgi isteyen birşey. Domain gayet güzel üzerine yoğunlaşın bol bol içerik ekleyin. İçeriklerin açıklamarını özgün olarak ekleyin sağdan soldan kopyala yapıştır yapmayın. Bide içerikleri twitter'da facebook'da filan paylaşın. Zamanla site istediğiniz yere gelecektir. Ama dediğim gibi çok ilgi ve zaman isteyen bir iş :)
Şimdiden kolay gelsin
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

http://torrenist.com | Dizi İndir , Film İndir , Oyun İndir , Program İndir

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Emin Reyhanlıoğlu adlı üyeden alıntı

hocam 2 yıla yakın süredir bu işin içerisindeyim. Size şunu söyleyeyim bir ton rakip site var , çok ilgi isteyen birşey. Domain gayet güzel üzerine yoğunlaşın bol bol içerik ekleyin. İçeriklerin açıklamarını özgün olarak ekleyin sağdan soldan kopyala yapıştır yapmayın. Bide içerikleri twitter'da facebook'da filan paylaşın. Zamanla site istediğiniz yere gelecektir. Ama dediğim gibi çok ilgi ve zaman isteyen bir iş :)
Şimdiden kolay gelsin

Yorumun için teşekkürler :)

Rakip çok fakat hitte çok bu sektörde bir şekilde iyi hitlere ulaştırabilirim diye düşünüyorum.

Peki madem sektörün içindesin 10k günlük tekil hit olsa ortalama aylık ne kazandırır ve hangi modelle kazanç sağlanır bu sektörde ?

Bgulen Bgulen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Dostum tüm site açanların ilk aradığı şey ne kazanırım.Bunu önce kazancı bi kenara bırak ve siteyi yükseltip hitlendirmeye bak.Yeteri kadar hit olduğu zaman zaten reklam verenler seni bulur.Yeterki iş yapacak kadar güzel ve hitli siten olsun.

Aws 8 - 32 cpu Hesaplar günlük stok bulunur.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Bgulen adlı üyeden alıntı

Dostum tüm site açanların ilk aradığı şey ne kazanırım.Bunu önce kazancı bi kenara bırak ve siteyi yükseltip hitlendirmeye bak.Yeteri kadar hit olduğu zaman zaten reklam verenler seni bulur.Yeterki iş yapacak kadar güzel ve hitli siten olsun.

Severek açmıyorum ki, ticari amaçla üstüne düşüp düşmemeye karar vereceğim o yüzden soruyorum. Zaten kendi sitelerim var bebek gibi ilgi isteyen bir sitem var ve yine çok üstüne düştüğüm bir projem var.

Bu site piyango oldu can sıkıntısından açtım baktım iş var nasıldır nasıl yürüyor onu soruyorum.

Mesela affiliate sistemi var mı ne yöntemle kazanç sağlıyor, sabit ücretli reklam modeli var mı hangi sektörler reklam veriyor gibi gibi. Ben sabit ücret ve affliate hariç hiç çalışmadım 10k günlük tekile 1-2k dan az getirecekse para harcamaya bile değmez bileyim de ona göre masraf edeyim diyorum.

Boş beleş işlerle ne diye vaktimi paramı harcayayım ki ?

Ufukta kazanç görünsün de hitlendirmek en kolay iş .

Şimdi bi dükkan açacak olsan sağına soluna bakmazmısın kaç kişi geçer bu iş burada yapılır mı kirasını kurtarır bana para bırakır mı değil mi ? Bu da öyle iş yani benim için :)

EminReyhanlioglu EminReyhanlioglu TorrenisT.Com Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 6, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Yorumun için teşekkürler :)

Rakip çok fakat hitte çok bu sektörde bir şekilde iyi hitlere ulaştırabilirim diye düşünüyorum.

Peki madem sektörün içindesin 10k günlük tekil hit olsa ortalama aylık ne kazandırır ve hangi modelle kazanç sağlanır bu sektörde ?

Hocam öncelikle hemen kazanç işine girme.

Siteyi biraz yükselt, ziyaretçilerin çoğalsın ondan sonra ekle

Sana tavsiyem;

Download Reklamı (AdsCube v.s olabilir)
Popup ve Splash reklamlar (CpaTrend,Reklam10,Popads v.s)
Link Reklamları (Bc.vc,Link.Tl gibi siteler)

Bunları ekle emin ol çok güzel paralar kazanırsın 10K hit ile.

Ben 2k hit ile sırf reklam10'dan haftada 50 TL alıyordum

Gerisini sen düşün:cool:
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

http://torrenist.com | Dizi İndir , Film İndir , Oyun İndir , Program İndir
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al