Wordpress bilenlere bir sorum olacak.

18 Mesajlar 2.143 Okunma
smmexpress

viplcruel viplcruel skype:viplcruel1 Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 121 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar cevaplayacaklara zamanını ayıranlar şimdiden teşekkürler.
Bir wordpress blogu açmak istiyorum.Ancak daha önce basit bloglar dışında blogum olmadı.Ancak bu sefer kendimce bir projem var ve .com lu falan bir alan adıda istiyorum bundan dolayı bazı sorularım var.

1)wordpress kurmak zor mudur ?
2)kodlama vs anlamam isteğim şekilde bir temaya ulaşmak için ve blog düzenine ulaşmak için çok zorluk çeker miyim ?
3).com uzantılı domaini wordpress satıyormuş sanırsam.ne kadardır senelik ?
4)bu blog türünde hosting kendi bilgisayarımız mı olmuş oluyor ? yani site pc mize kurulu mu oluyor öyle bir şeyler duydum sanki ? yani pc kapalıyken blogum açık duracak mı :D
5)çok zorlanır mıyım kodlama vs bilmediğimden ?
şimdilik aklıma gelen sorular bu kadar..
KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AvukatDenizCelik AvukatDenizCelik Belki Bir Gün Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)
hocam blogger kurun daha basit ; ayrıca .com ' u her yerden alırsınız :D wordpress bana zor gelmişti alışınca daha kolaymış ama haber vs. paylaşımı olursa wp olsun tabkiki ama gönlüm bloggerdan yana

Ek Olarak: hosting pc'demi bilmem ama siteniz hep açık olacak hocam isterseniz pc'yi satın çalışır hergün :)
Rekomedya viplcruel KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

Hukuki Sorunlarınız İçin Pm Atabilirsiniz

• Üyelik 25.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 121 / 26
  • Ticaret 3, (%100)

AvukatDenizCelik adlı üyeden alıntı

hocam blogger kurun daha basit ; ayrıca .com ' u her yerden alırsınız :D wordpress bana zor gelmişti alışınca daha kolaymış ama haber vs. paylaşımı olursa wp olsun tabkiki ama gönlüm bloggerdan yana

her yer hukukçu ya bende hukuk öğrencisiyim.profilinize baktım söyleme ihtiyacı hissettim :Dblogger kullandım hatta wordpress dışında hemen hepsini kullandım ama resmen eli ayağı en uzun olan wordpress gibi duruyor.ondan dolayı çok istiyorum

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)

viplcruel adlı üyeden alıntı

her yer hukukçu ya bende hukuk öğrencisiyim.profilinize baktım söyleme ihtiyacı hissettim :Dblogger kullandım hatta wordpress dışında hemen hepsini kullandım ama resmen eli ayağı en uzun olan wordpress gibi duruyor.ondan dolayı çok istiyorum

haha artık böyle , hukuk devleti etkin :D ne blogu açacaksın üstadım

wmaraci
wmaraci

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Wp kurmak da işletmek de çok kolay, internette aklına takılan her soru karşılaştığın her sorun için fazlasıyla açıklama ve detaylı çözüm anlatımı bulabilirsin. Kodlama falan bilmene gerek yok fakat sitenle ilgilenirken hafiften araştırsan öğrensen senin için iyi olur, en azından temel html bilgisine sahip olman gerekir ki ufacık sorunlar için birilerine muhtaç kalmayasın. Sandığın gibi zor da değil mantığını çözmen bir kaç hafta okuman kurcalaman yeterli. Fazlasına bahsettiğin iş için ihtiyacın yok.

.com uzantılı domain adını başka yerlerde aramana gerek yok, godaddy.com da 2.20 liraya yani 2 lira 20 kuruşa alabilirsin, hosting için ise illa wp olsun diyorsan yıllık 10 lira gibi fiyatlara hosting alabilirsin ve bahsettiğin şeyler için işini fazlasıyla görür, he 10 lira çok pahalı hosting almayayım dersen yine bloggerdan ücretsiz blog açıp domaini ona yönlendirip .com uzantılı bir siteye sahip olabilirsin.

Sitenin bilgisayarınla falan bir alakası yok, yani pc kapatınca siten kapanmaz :D siten hosting alırsan orada barınıyordur blogger alt yapısı kullanırsan da yine blogger sunucularında barınıyordur. Zaten bu hizmetleri barındırmak için alıyorsun. Yanlış duymuşsun :)

Takıldığın her konu için forumdan yardımcı olacak birileri çıkacaktır temanı kurma hazırlama düzenleme gibi konular için sende kurcalarsın yine forumdan da yardımcı olacak bir sürü kişi çıkar.

Şu an için ihtiyacın olan şey sadece niyet ve 2 lira 20 kuruş :D

İlla wp olsun hosting alırım 10 lira nedir ki diyorsan da niyet ve 12 lira 20 kuruş sonrasında siten hazır :D
viplcruel erekaone AvukatDenizCelik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 121 / 26
  • Ticaret 3, (%100)

haha artık böyle , hukuk devleti etkin :D ne blogu açacaksın üstadım

ya ben hukuğu çok severek geldim bölüme 1. sınıf bitti bayağı ilgiliyim bide okuyorum ediyorum.siyaset üzerine isim vermeden klasik laflara düşmeden yazılar paylaşmayı düşünüyorum düzenli olarak.hemde bununla yazma gücümü geliştirmeyi hedefliyorum gündemin sıkı takipçisi olma derdindeyim birde bir okuyucu kitlesi oluşsun onlara farklı açılar sunabileyim istiyorum.ha zamanlar tutulursa reklam falan koymak isterim sonraki amaçlar ama onlar
AvukatDenizCelik

kişi bu mesajı beğendi.

MOmerAlpi MOmerAlpi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Arayüz Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 76 / 67
  • Ticaret 26, (%100)
İnternette bolca WP tema var. Senin için WP açmak en doğrusu. Birde okuyucu kitlesi oluşması için de sitene ziyaretçi gelmesi gerek veyahut bir şekilde sitene ziyaretçi çekmen gerek. Bunun için SEO (arama optimizasyonu) iyi yapılması lazım. Bunla birlikte googlede rakiplerinden önde çıkma şansı yakalayabilirsin.. Zannedersem pek fazla web bilgin yok. Onun için tema seçimi iyi yapılmalı (her temanın kendine göre optimizasyonu vardır). Tabi ilk siteyi açta gerisini sonra düşünürsün :D Bende hemen herşeyi sorunlara bağladım.

Siteyi açıp tema seçtikten sonra temanın SEO ANALİZ SONUCU YÜKSEK, W3 HATASI AZ, PAGESPEED PUANI YÜKSEK OLMASINA dikkat et.
viplcruel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)

ya ben hukuğu çok severek geldim bölüme 1. sınıf bitti bayağı ilgiliyim bide okuyorum ediyorum.siyaset üzerine isim vermeden klasik laflara düşmeden yazılar paylaşmayı düşünüyorum düzenli olarak.hemde bununla yazma gücümü geliştirmeyi hedefliyorum gündemin sıkı takipçisi olma derdindeyim birde bir okuyucu kitlesi oluşsun onlara farklı açılar sunabileyim istiyorum.ha zamanlar tutulursa reklam falan koymak isterim sonraki amaçlar ama onlar

inşallah kısa sürede tutunursun fikrin güzel ve yazma yeteneğini fazlasıyla etkiler ; güzel düşünmüşsün . Yakın zamanda kitle oluşturursun ; wp eklentilerinden anlamam ama onun harici yardımlarda bulunurum ve bir kaç makale gönderirim : ))
viplcruel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 121 / 26
  • Ticaret 3, (%100)

inşallah kısa sürede tutunursun fikrin güzel ve yazma yeteneğini fazlasıyla etkiler ; güzel düşünmüşsün . Yakın zamanda kitle oluşturursun ; wp eklentilerinden anlamam ama onun harici yardımlarda bulunurum ve bir kaç makale gönderirim : ))

uzun bir süre kar amacı gütmiycem tamamen fayda sağlama ve gelişmek için kuruyorum zaten.ciddi anlamda katılmak isterseniz sizde olayları hukuk açısından yorumlayıp gönderebilirsiniz mesela ? bende bir gencin gözünden aktarım yapmış olurum.farklı bir blog olur ve blogun kitlesi kaliteli bir kitle olur güzel bir paylaşım olur diye düşünüyorum.sevindim ilginize kısa zamanda harekete geçeceğim muhtemelen.ilgilenirseniz haber veririm :) ilginize çok sevindim :)
AvukatDenizCelik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)

uzun bir süre kar amacı gütmiycem tamamen fayda sağlama ve gelişmek için kuruyorum zaten.ciddi anlamda katılmak isterseniz sizde olayları hukuk açısından yorumlayıp gönderebilirsiniz mesela ? bende bir gencin gözünden aktarım yapmış olurum.farklı bir blog olur ve blogun kitlesi kaliteli bir kitle olur güzel bir paylaşım olur diye düşünüyorum.sevindim ilginize kısa zamanda harekete geçeceğim muhtemelen.ilgilenirseniz haber veririm :) ilginize çok sevindim :)

İlgilenmeye başladığınız zaman haberinizi bekliyorum üstadım ; güzelde olur kısa sürede tanıtımları da yaparız sosyal medyada . Kar amacı hiç gütmemeniz sizin için daha güzel olur hem site kasmaz , yavaşlamaz hem avukatlık mesleğine aykırı zaten yarın bir gün sende avukat olacaksın Allahın izniyle :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al