SEO danışmanlığı hizmetleri alırken dikkat edin.

31 Mesajlar 3.950 Okunma
smmexpress

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)

plahanx adlı üyeden alıntı

SEO için örnek verelim 100 faktör var, bunlardan 10 tanesini yaparsan seni gözle görülür sayfalara getirir, 25 tanesini yaparsan ilk sayfalara doğru gelirsin, ama 75 tanesini yapayım dersen, bir de sitenin yeniyse seni çok uzaklara yollayabilir :) Sabırlı şekilde yavaş yavaş ilerlemek lazım. Özgün içerikle backlinkleriniz paralel olmalı.

Domainin yaşı çok önemli arkadaşlar .

şte diyorum ya bütünlük olacak alıp yürüyeceksin

wmaraci
reklam

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)

YeniWm adlı üyeden alıntı

hocam ben şu olayı merak ediyorum madem böyle ilk sayfayı iddaa ediyorlar açsınlar en kral sektörde site hem siteden kazansınlar hem ref yapsın

kesinlikle doğru diyorsunuz. SEO hizmeteri veriyorsunuz ama sizin web siteniz ilk sayfada yer almıyor. Hadi seo kelimesinde almasın, seo danışmanlığı olur , seo uzmanı olur. Ama % 90 nında öyle birşey yok malesef ..

Merhaba plahanx ,

Yazınızı okudum öncelikle yazınız için teşekkür ederim. Fakat yazınız kesinlikle çok yanlış veriler içeriyor. Size bir sürü sektör sayarım full copy paste ile tek sayfa olarak ilk sırada yıllarca duran siteleri gösterebilirim. SEO dediğimiz olayı siz hep arama motoru optimizasyonu olarak biliyordunuz. Aslında SEO Kullanıcı optimizasyonu demek daha çok.

SEO işinde asıl olay kullanıcıya istediğini vermektir. Kullanıcı bizden ne bekliyor ? Ne istiyor onu görmektir. En basit örneğiyle dizi film sektöründe bir sürü site copy pastedir ama videoları sorunsuz çalışmaktadır. Kullanıcı oraya dizi özetini okumaya gelmiyor diziyi izlemeye geliyor. Tanıtım yazısı almanın bir sürü tekniği var.

Alın size örnek bir tanıtım yazısı örnek 3.günde alınmış bir tanıtım yazısıdır bu.

YeniWm şimdi sizin sorunuza gelelim hocam. Herkesin belirli bir işi var.

Ben çok az uğraş ile bir SEO işinden 3.000TL kazanabilecekken neden kendi sitemi açıp daha fazla vakit ayırayım ki ? O ayıracağım vakitte 2-3 tane daha fazla müşteri alıp düzgün bir strateji ile daha yüksek kazanç sağlayabilirim.

SEO işinin özü çok nettir aslında. Kullanıcıya sadece istediğini verin. Hizmetiniz ne ise onu en iyi şekilde verin. Ardından gerisi sadece pazarlamaya kalıyor. Sizin hiç bilmediğiniz en zor sektörlerde çalışmış birisi olarak bunu söylüyorum size.

Saygılarımla.
plahanx

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

plahanx plahanx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek memur
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 35 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle güzel cevabınız için teşekkür ederim.

Copy paste şekli bir black hat seo teknikleri arasında yer alır. Hiç bir emek sarf etmeden, başkaların hazırlamış olduğu verilieri almak gibi. Genelde copy paste meselesine google, hak hırsızlığı nitelendirmesi yapıp fark ettiğinde spam nitelendirmesi ile cezalandırmaktadır. Fakat son zamanlarda copy paste şeklinde sitesinde yayınlayan değilde, içerikleri alınan siteler zarar görmektedir.

Bu şekilde ileriye yönelik hiç birşey yapılamaz, garanti olamaz.

Bipixel adlı üyeden alıntı

Merhaba plahanx ,

Yazınızı okudum öncelikle yazınız için teşekkür ederim. Fakat yazınız kesinlikle çok yanlış veriler içeriyor. Size bir sürü sektör sayarım full copy paste ile tek sayfa olarak ilk sırada yıllarca duran siteleri gösterebilirim. SEO dediğimiz olayı siz hep arama motoru optimizasyonu olarak biliyordunuz. Aslında SEO Kullanıcı optimizasyonu demek daha çok.

SEO işinde asıl olay kullanıcıya istediğini vermektir. Kullanıcı bizden ne bekliyor ? Ne istiyor onu görmektir. En basit örneğiyle dizi film sektöründe bir sürü site copy pastedir ama videoları sorunsuz çalışmaktadır. Kullanıcı oraya dizi özetini okumaya gelmiyor diziyi izlemeye geliyor. Tanıtım yazısı almanın bir sürü tekniği var.

Alın size örnek bir tanıtım yazısı örnek 3.günde alınmış bir tanıtım yazısıdır bu.

YeniWm şimdi sizin sorunuza gelelim hocam. Herkesin belirli bir işi var.

Ben çok az uğraş ile bir SEO işinden 3.000TL kazanabilecekken neden kendi sitemi açıp daha fazla vakit ayırayım ki ? O ayıracağım vakitte 2-3 tane daha fazla müşteri alıp düzgün bir strateji ile daha yüksek kazanç sağlayabilirim.

SEO işinin özü çok nettir aslında. Kullanıcıya sadece istediğini verin. Hizmetiniz ne ise onu en iyi şekilde verin. Ardından gerisi sadece pazarlamaya kalıyor. Sizin hiç bilmediğiniz en zor sektörlerde çalışmış birisi olarak bunu söylüyorum size.

Saygılarımla.

bahset="53754"]YeniWm[/bahset] şimdi sizin sorunuza gelelim hocam. Herkesin belirli bir işi var.

Saygılarımla.

Ben 2009 yıllarında büyük bir pimapen , cam balkon firmasıyla ilgili çalışmalar yapıyordum. 2 yıl boyunca web sitelerini 1 . 2. sırada tuttum, ozamanda aylık 750 TL para alıyordum. En sonunda bir dalgalanma oldu, site gerilere gitti. Bekledik, sabrettik düzelmedi, daha sonra filtreye girdi. Firmanın 15 yılık sitesini batırdık google'da . Müşterim her ne kadar anlayışlı olsa da, ben bunu kabullenmedim ve SEO danışmanlık hizmetlerini bıraktım. Daha sonra kamu'ya girdim. 4 yıldır paylaşım platformlarına bile girmiyordum.

Şimdi ufak tefek çalışmalar ile tekrardan bilgi edinmeye başladım. Ama eskiden black hat teknikleri ağırlıklıyken, şimdi tamamen sabırlı olmaya çağırıyor bizi google,

Ben yine de kurumsal olsun bireysel olsun danışmanlık yapmaktansa, kendi işlerimi yapmayı tercih ederim.

Olmadı be hayat.

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)

Öncelikle güzel cevabınız için teşekkür ederim.

Copy paste şekli bir black hat seo teknikleri arasında yer alır. Hiç bir emek sarf etmeden, başkaların hazırlamış olduğu verilieri almak gibi. Genelde copy paste meselesine google, hak hırsızlığı nitelendirmesi yapıp fark ettiğinde spam nitelendirmesi ile cezalandırmaktadır. Fakat son zamanlarda copy paste şeklinde sitesinde yayınlayan değilde, içerikleri alınan siteler zarar görmektedir.

Bu şekilde ileriye yönelik hiç birşey yapılamaz, garanti olamaz.

Merhaba plahanx ,

SEO işinde garanti diye bir şey söz konusu değildir zaten. Siz Google için yaparsanız siteyi bir sonraki güncellemede site uçar gider. Siz kullanıcı için yaparsanız siteyi o siteye hiiç bir şey olmaz :rolleyes: .
plahanx

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!
wmaraci
wmaraci

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)
Seo kelimesinde birinci çıkamayan seocular, seocuklar. Madem 1. sayfa yapabiliyorlar kendi söküğünü dikseler ya.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)

The Analyzer adlı üyeden alıntı

Seo kelimesinde birinci çıkamayan seocular, seocuklar. Madem 1. sayfa yapabiliyorlar kendi söküğünü dikseler ya.

seo kelimesi zaman alacak ve ekiple olacak iş ve tek baya uzun sürer ve iyi bir bütçe lazım adam hazır ayda 10 bin kazanıyor ne gerek var rekabete girmeye diyebilir :D
plahanx

kişi bu mesajı beğendi.

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)

armoniy adlı üyeden alıntı

seo kelimesi zaman alacak ve ekiple olacak iş ve tek baya uzun sürer ve iyi bir bütçe lazım adam hazır ayda 10 bin kazanıyor ne gerek var rekabete girmeye diyebilir :D

seohocasi gibi bi rakibe kimse kafa tutamaz :D
plahanx

kişi bu mesajı beğendi.

analogfikir analogfikir Osmanlı İmparatorluğu Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 888
  • Beğeniler 224 / 118
  • Ticaret 11, (%100)

YeniWm adlı üyeden alıntı

hocam ben şu olayı merak ediyorum madem böyle ilk sayfayı iddaa ediyorlar açsınlar en kral sektörde site hem siteden kazansınlar hem ref yapsın

En kral sektörede ilk sayfaya getirmek baya masraf tutacaktır. Hem bu ekip işi işten anlamalısınız ilk sayfada sürekli kalabilesiniz. Herhalde siz seo danışmanları hiç para harcamıyor sanıyorsunuz.
Bipixel TuranTR plahanx

kişi bu mesajı beğendi.

plahanx plahanx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek memur
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 35 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
SEO kelimesi o kadar imkansız ve zor bir kelime değil, düzenli ve dikkatli olarak çalışma yapılırda maksimum xxx TL para ile ilk sayfaya çıkartılabilinir.

Burada önemli husus, siteyi ilk sayfaya çıkarttıktan sonra tutabilmek, sitenize yapılan anti seo çalışmalarını zamanında engelleyebilmek.

Olmadı be hayat.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)

analogfikir adlı üyeden alıntı

En kral sektörede ilk sayfaya getirmek baya masraf tutacaktır. Hem bu ekip işi işten anlamalısınız ilk sayfada sürekli kalabilesiniz. Herhalde siz seo danışmanları hiç para harcamıyor sanıyorsunuz.

hocam anlatamasınız anlatamayız anlamazlar anlamazlar
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al