wmaraci reklam

Blogcu bir bayana şiddet uygulanıyor!

51 Mesajlar 6.513 Okunma
smmexpress

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Bu kısmen yanlış çünkü karakolda görüştüğüm nöbetçi subayda bir sürü mahkemelerinin olduğunu söyledi, daha önce geri çekilmiş bir şikayet olsa bile sonrasında tekrar şikayetler edilmiş süren mahkemeler var yani. Zaten kız tutanaklarını falan da paylaşmış bir sürü

İlgilendiklerini ne zaman alo dese hemen gittiklerini bunun dışında yapılacakların savcılığa kaldığını, savcılık görevlendirmediği için koruma veremediklerini de söyledi karakol. Hatta ben abartarak herifi koruyup korumadıkları gibisinden sordum da belli ki herifi de sevmiyorlar, yani kayırma koruma durumu da yok.

Jandarma ilgilenmedi anlatımı da, daha önce dengesiz davrandıysa sonrasında yine şikayetinden vazgeçecek uğraşılmaz bununla demiş de olabilirler, telefona ilk bakan asker bile isminden tanıyor kızı yani o derece gidiş gelişler olmuş. Bi elin kırılsın baş efendi davası yaşanmış orası kesin :)

Ek Olarak:

Ayrıca bu *** da yazanın söylediklerini yalanlayan bir başka delil de Alanya kaymakamlığının yazılı açıklaması :

"Kübra Y. isimli bayan ayrıldığı erkek arkadaşı tarafından şiddet gördüğü görüntüleri internet blog sayfasında paylaşmış ve Jandarma Karakol Komutanlığına yaptığı müracaatlara işlem yapılmadığını beyan etmiştir.

Kübra Y. tarafından görüntülerin blog sayfasında paylaşılmasının hemen ardından Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven konu ile ilgili olarak İlçe Jandarma Komutanına olayın bir an önce aydınlatılması ve araştırılması talimatını vermiştir. Konu ile ilgili olarak yapılan araştırmada;

1- Kübra Y. tarafından Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanlığına yapılan 20.06.2015, 28.06.2015, 03.07.2015, 18.07.2015, 30.07.2015, 04.08.2015, 08.08.2015 ve 27.08.2015 tarihli toplam 8 şikayet hakkında adli işlem yapılmıştır.

2- 28.06.2015 tarihinde Kübra Y. tarafından ilgili şahıs hakkında Kasten Yaralama Suçundan yapılan şikayet üzerine yapılan işlem sonrası 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun 5/2 maddesinin ve 5/1 maddesinin a,b,c ve d fıkralarına göre şüpheli şahsa 1 ay süre ile Kübra Y.'nin kendisine ve ikametgahına yaklaşmama kararı verilmiş ve bu karar Aile Mahkemesi tarafından 01.07.2015 tarihinde onaylanarak uygulamaya başlanmıştır.

3- İlçe Jandarma Komutanlığı yetkilileri tarafından yapılan görüşmede Kübra Y. defalarca şikayetçi olmasına rağmen şahsın kendisini rahatsız etmeye devam etmesi nedeniyle bu olayı internete verdiğini beyan etmiştir.

4- Kübra Y. ile yapılan görüşmede yapmış olduğu müracaatlar ile ilgili olarak kendisine Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından yapılan işlemler ile ilgili bilgi verilerek adli sürecin devam ettiği bildirilmiştir.

5- Kübra Y. 'ye şahıs tarafından kendisinin tekrar rahatsız edilmesi durumunda hemen Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanlığına bilgi vermesi gerektiği, konunun Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven tarafından da yakından takip edildiği bildirilmiştir.

Ayrıca Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven tarafından İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğüne Kübra Y. 'ye gerekli psikolojik desteğin verilmesi talimatı verilmiştir. Konu ile ilgili olarak adli süreç devam etmekte olup Kaymakamlığımızca hassasiyetle takip edilmektedir."

http://www.alanyaadres.com/asayis/kaymakamdan-flas-kubra-aciklamasi-h893.html

:) işlemleri biz sağdece hızlandırdık )

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI
wmaraci
reklam

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Bu kız, 4-5 sene önce Almanya'da yaşayan ve sonkralice.net adresinde aşırı hit alabilmek için bol bol özel hayatını paylaşan arkadaş değil miydi? Ben öyle hatırlıyorum. Kendisine acil şifalar diliyorum, ülkemizde bu gibi olaylar sürekli yaşanmakta ve kalıcı bir önlem bulunmamaktadır. Bu gibi olaylarda sosyal medyadan duyurmak en büyük silahtır ve devlet birimlerinin dikkatini çektiği için çok çabuk çözüme ulaşılmaktadır. Tekrardan geçmiş olsun diliyorum, Allah yardımcısı olsun...

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Saldırgan tutuklanmış, bu da toplum baskısının ve sosyal medyanın zaferidir.

Bloggokhantekin Bloggokhantekin Bloggokhantekin.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek MUHASEBE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 4, (%100)
Bu türlere insan demiyorum ben hatta hayvan bile demiyorum çünkü hayvanlar dahi vicdan sahibi bu türlerin hepsi toplumdan uzaklaştırılmalı , kadına el kaldıranların, tecavüz edenlerin , işkence yapanların Allah belasını versin.
Rekomedya Fatma

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Saldırgan tutuklanmış, bu da toplum baskısının ve sosyal medyanın zaferidir.

1 ay uzaklaştırma almış. Resmen ceza verdik demek için ceza vermişler. Ayrıca bu adamı kim denetleyecek gelip gitmediğine dair?

metin2bloguns metin2bloguns Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad B** Z**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 41 / 42
  • Ticaret 11, (%73)
Adam bu sefer daha fazla sinirlenecektir ve intikam gününü bekleyecektir ilk fırsatta hanfendiye verebileceği en büyük hasarı verecektir

Sonra al sana bi kadın cinayeti daha, hep böyle olmuyormu zaten ?

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

İsa adlı üyeden alıntı

1 ay uzaklaştırma almış. Resmen ceza verdik demek için ceza vermişler. Ayrıca bu adamı kim denetleyecek gelip gitmediğine dair?

Uzaklaştırma değil tutuklanmış, mahkemesi sürecek yani tutuklu olarak yargılanacak. Uzaklaştırma aldığını kim söyledi ? Tutuklama aldığını söyleyen kaynak ÇHD Alanya .

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

yakupqqq adlı üyeden alıntı

sen tanımadığın etmediğin hapse girmiş, uyuşturucu kullanan, ailesini bile tanımadığın hakkında hiçbir bilgin olmayan birini evine alıyorsun, hayatına sokuyorsun sonra vay efendim dayak attı diyorsun.

ilk yazıyı martta yazmış sanki alanyaya çivilenmedinya git başka yerde yaşa. ailen yok tanıdığın yok.

Arkadaşı neden bu kadar yanlış anladınız bir türlü anlamıyorum. Kadına erkeğe veya hayvana karşı şiddet yanlıştır. Bunu kimse savunmuyor. Meşru amaçlar ile olduğunda şiddet kahramanlık da sayılır. Mesela savaşlar. Tatihimizdeki savaşları hep övünçle anlatırız ya. Yani şiddet sebepsiz yere zulumdur yanlıştır.

Bu olayda bir bayanın darp edilmesi yanlıştır. Kimse bunu savnmuyor zaten.

Ama şu yönden bakın. Forumda birisi ticaret yapıyor. Karşıdakine güveniyor. Adam da **************lık yapıyor. Sonra arkadaş şikayet açıyor.

Olayı anlatıyor. Gelen yorumlara bir bakın.

"ticaret puanı olmayanla neden alışveriş yaptın"
"haketmişsin."
"Doğru firma ile çalışmazsan böyle olur"

Yav adam zaten dolandırılmış üzgün, bir de forum üstüne gidiyor adamın. Adam bir an güvenmiş hata etmiş. Bu yüzden az kalsın "hırsıza helal olsun" denecek.

Bu olay üzerine arkadaşın yaptığı yorum doğrudur. Yani durum gerçekten böyleyse gerçekten sabıkalı uyuşturucu kullanan birini evine alıyorsan ve darp ediliyorsan 1 yıldır yapılacak şey aynı evde oturup hergün gelip dövmesini beklemek olmamalı. Burada açığa kavuşturulması gereken o kadar çok nokta var ki.

Bizim ülkemizde filmlere bile konu olur. Adam karısını döver. Bir grup hayır sever kadını kurtarıp adamı döver. Sonra kadın "kocam değil mi hem döver hem sever " diyerek kocasını savunur.

İnsanların duyguları üzerine oyunlar oynamamak lazım. İnsanlar kadına şiddet konusunda hassaslaşmışken bu olayı iyi tahlil etmek lazım.

Mesela düşünün. Her şehirde bazı yollar sokaklar vardır ki oralara gidilmez. Gidersen ya cüzdan gider ya façan.

Şimdi bile bile böyle yerlere gidip başıma bişey gelse herkes bana "arkadaşım derdin neydi" diye sorar.

Şiddet kötüdür. Şiddetin kadına erkeğe hayvana olması farketmez. Bu olayın detaylarını bilmediğim için doğrudan oay için konuşmadım. Ama eğer gerçekten durum buysa sabıkalı uyuşturucu kullanan birini eve alıp sonra dayak yiyip sonra karakolda yine aynı adamı savunuyorsan. . .

haciabi haciabi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
insanlar anadan babadan katil, uyuşturucu bağımlısı, hapse girmiş olarak doğmuyor. sizin de alıntıladığınız arkadaşın da düşüncesi sakıncalı. hiçbir koşulda ve şartta şiddet destek bulmamalı. saydığınız özelliklerde olan biri olmayabilirdi de darp eden. verdiğiniz örnekte yanlış, o sokakların ıslah edilmesi gerektiğini söyleyeceğiniz yerde yolumu değiştiririm diyorsunuz. siz biliyorsun, öteki biliyor, peki oranın tehlikeli olduğunu bilmeyen bir sevdiğiniz ordan geçtiğinde ne işin vardı orda mı diyeceksiniz? empati yaparak konuşun lütfen.

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

haciabi adlı üyeden alıntı

insanlar anadan babadan katil, uyuşturucu bağımlısı, hapse girmiş olarak doğmuyor. sizin de alıntıladığınız arkadaşın da düşüncesi sakıncalı. hiçbir koşulda ve şartta şiddet destek bulmamalı. saydığınız özelliklerde olan biri olmayabilirdi de darp eden. verdiğiniz örnekte yanlış, o sokakların ıslah edilmesi gerektiğini söyleyeceğiniz yerde yolumu değiştiririm diyorsunuz. siz biliyorsun, öteki biliyor, peki oranın tehlikeli olduğunu bilmeyen bir sevdiğiniz ordan geçtiğinde ne işin vardı orda mı diyeceksiniz? empati yaparak konuşun lütfen.

Sokakların ıslah edilmesi ya da uyuşturucu kullananların hayatı benim gözümle gördüğüm kalbimle inandığım zararlara karşı kendimi ve sevdiklerimi koruma güdümün önünde olamaz. Bırakın şu çevreci ayakları. Ülke ortada insanlar ortada. Gün geçtikçe daha da azmaya ve yoldan çıkmaya yol arıyorlar. Bana hiç bir değer yargısı kalmamış bir toplumu düzeltmekten bahsetmeyin. Kimse kimseyi zorlamıyor itlik puştluk yap diye. Ben neden uyuşturucu kullanmıyorum. Çevre bir faktörse de tam faktör sayılmaz. Öyle olsaydı ayyaşın oğlu ayyaş hocanın oğlu hoca olurdu. Ama her gün bunun tam zıttına kişiler görüyoruz.

İnsanlar iyi yada kötü olmayı kendisi seçer. Kötü olmayı seçmiş bir insana ilk yaklaşımım onun kötülüğünden korunmaktır.

Benim sözlerimden nasıl kötülüğün kötü olarak kalması gerektiğini anladınız ? Çözemedim.

Konumuz haddi aşmışları ıslah değil. Onlardan korunmak. Önce onların zararını def etmek. Bundan sonra gücümün yettiğince ıslah etmeye çalışırım.

İnsanlar özgürlük adı altında akla gelmeyecek şeyler yaşıyorlar. Değer yargıları kalmamış. Maddenin kölesi olmuş. Ve tüm bu yapılanlar devlet destekli.

Şaşırdınız mı ? Tabi ki devlet destekli. Devlet halkının ahlakını gençlerinin hayatlarını önemsemiyor. Aksine maddi menfaatleri doğrultusunda bir çok şeye susuyor. Devlet bilmiyor mu kimin hırsız kimin katil olduğunu. Bir siyasi partiden bahsetmiyorum. Halk ve yöneticilerden meydana gelen bu devletten bahsediyorum.

İnsanlar kendileri için en doğru olanı yaptıklarını zannediyorlar. Kendileri için kanun yapsın diye millet vekili seçiyor. Sonra o millet vekillerinin çıkardıkları kanunları kabul etmiyor. Her yolu denediler de yıllardır başarıya ulaşmış bir beşeri sistem kuramadılar.

Şimdi bana insanlık çevrecilik ıslah dersleri vereceğinize gidin size en yakın gece kluplerine gidin tiner çekilen sokaklara bu uyuşturucuların zararlı olduğunu anlatın.

Ben de evde çoluk çocuğuma bu insanlarla asla konuşmamaları gerektiğini onlara yaklaşmamaları gerektiğini olası bir durumda da kendilerini savunmaları için şiddet kullanmalarının şart olduğunu öğreteceğim.

Bir önceki mesajım için " şiddet destek bulmamalı" demişsiniz. Hangi cümlemden şiddete destek verdiğimi çıkardınız.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al