wmaraci reklam
lidertakipci

Bir grup aydın ve sanatçıdan PKK’ya ‘ateşkes’, hükümete ‘operasyonları durdurma’ çağrısı

112 Mesajlar 9.934 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Demeley Demeley Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Bu konuyu kapattık artık. Jitem, Mit, Jöh askerlik anıları bitti. merak etmiyorum jitemin ne olduğunu. Bitti kapandı bu konu. Yukarıda yazdığım konuyu buldunmu okudunmu onu alıntı yap ve altına birşeyler yaz. Bekliyorum.

Skype üzerinden ekleyin anlık görüşelim inanın yoruldum yorum beklemekten anlık birbirimize daha iyi ulaşırız bekliyorum hocam seni görüşürüz

LikeSend lütfen PM leri dikkate alarak hareket edelim sizin konularınızdan uzağım aynı saygıyı bekliyorum başka bir konu açın çağırın HDP lileri tartışın vallahi yorum atmam

wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Evet doğrudur, PKK'yi hala çözüm olarak gören halk cahildir katılıyorum. Ancak hangi anne oğlunun öldürülmesini ister hangi baba oğlunun öldürülmesini ister. Çocuğu ne kadar yanlış yaparsa yapsın kim ister besleyip büyüttüğü evladının öldürülmesini. Orda halkın büyük bir bölümü birbiri ile akrabadır. Kim ister akrabasının öldürülmesini. Yüzde doksan dokuzu gençlerin PKK'ye katılmasını istemez. Ama katıldı diye de insanının öldürülmesini de hoş görmez. Zira bilir çocuğunun bir taşeron işçisinden farksız olduğunu, bir hiç uğruna ölüp öldürdüğünü.

Şimdi bu Cizre meselesi ortadayken hala Kürtler'le devletin sorunu neye getirirsek hiçbir şey anlatamamışız demektir birbirimize.

Başka bir mesajda hani PKK kalleş bir örgüttü demişsiniz. Söylemimin arkasındayım. Ben dağa zorla çıkarılıp öldürülenler haricinde hiçbirine karşı kalben bir acıma duymuyorum. Öldürmeye giden ölmeyi de göze almıştır.

Benim aldığım aile eğitimi ile onların çocuklarına verdiği eğitim çok farklı o zaman. Bırak vatana ihanet etmeyi ben babama karşı gelsem afedersiniz ağzıma eder. Vatana ihanet etsem (söylemesi bile kötü) ilk gördükleri yerde kendileri keser cezayı. Başka da bir şey söylememe gerek yok sanırım.
MuratAltun konusal

kişi bu mesajı beğendi.

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Evet doğrudur, PKK'yi hala çözüm olarak gören halk cahildir katılıyorum. Ancak hangi anne oğlunun öldürülmesini ister hangi baba oğlunun öldürülmesini ister. Çocuğu ne kadar yanlış yaparsa yapsın kim ister besleyip büyüttüğü evladının öldürülmesini. Orda halkın büyük bir bölümü birbiri ile akrabadır. Kim ister akrabasının öldürülmesini. Yüzde doksan dokuzu gençlerin PKK'ye katılmasını istemez. Ama katıldı diye de insanının öldürülmesini de hoş görmez. Zira bilir çocuğunun bir taşeron işçisinden farksız olduğunu, bir hiç uğruna ölüp öldürdüğünü.

Şimdi bu Cizre meselesi ortadayken hala Kürtler'le devletin sorunu neye getirirsek hiçbir şey anlatamamışız demektir birbirimize.

Başka bir mesajda hani PKK kalleş bir örgüttü demişsiniz. Söylemimin arkasındayım. Ben dağa zorla çıkarılıp öldürülenler haricinde hiçbirine karşı kalben bir acıma duymuyorum. Öldürmeye giden ölmeyi de göze almıştır.

Emin ol, dağa ben zorla çıkarılsam, bunu laf olsun diye söylemiyorum. Nasılsa öleceğim o Allahın dağında öyle değil mi? Askerime kurşun sıkacağıma kendi kafama sıkarım. Sen o ayakları geçeceksin en başta. PKK'nın, dağdakilerin, bölücülerin tümüne lanet edemeyen herkes onlarla aynı saftadır.

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Tartışmanıza dahil olmak istemiyorum ama bütün konularında Kürtleri bu topraklara sonradan gelmiş göçmenler gibi anlatıyorsun. Sen 1860 larda gelmiş olabilirsin fakat yaşadıkları 4 ülke coğrafyasında da kürtler binlerce yıldır yerleşik yaşıyor, 1071 de Selçuklu bu topraklara gelmeden önce de güney doğu bölgesinde yaşıyordu bu millet, yine Kürt nüfusun yoğun olduğu daha kuzey illerinde ise Ermeniler vardı.

Ermenilerle yaşanmış bir savaş var fakat Kürtlerle yaşanmış bir savaş yok, birlikte anlaşarak yüz yıllardır aynı islam çatısı altında kader ortaklığı yapıldı, Cumhuriyet kurulduktan sonra ise hatta osmanlının son demlerinde bu gün yaşananların temeli atıldı ve ayrımcılık başladı, Şeyh Said İsyanında bu insanlar Cumhuriyete karşı ayaklandılar çünkü kandırıldılar, islam devleti kurulacağını umut ederken bunun için savaş vermişken birden beklemedikleri şekilde Cumhuriyet kuruldu ve ayaklanma başladı , sistem bu olacaksa biz bu çatı altında yaşamak istemiyoruz denildi. Mehmet Akif gibi niceleri o dönem bu toprakları kızgınlığından kandırılmışlığından terk etti.
Nihayetinde savaşmadığın fethetmediğin topraklarda seninle birlikte omuz omuza savaş vermiş ve savaş kazanılınca, topraklarında sen nasıl hak iddia ediyorsun ?

Kürtler cepheye batıya asker göndermemiş ama sen doğuya asker göndermiş onların sınırlarını korumuş olsan sen haklısın, ama bu insanlar batıya kuzeye asker göndermiş her cephede seninle ortak savaş vermişken sen nasıl diline yaşamlarına müdahale eder baskılar illa benim dilimi konuşacaksın der bu topraklar da benim diyebilirsin ? Kürtler kendi dillerini konuşmak istediklerini resmi dairelerde okullarda görmek istediklerini söylediklerinde bile batı çıldırıyor, sen tutup zorla benim dilimi konuşacaksınız diyip seni anlamalarını mı istiyorsun ? Şu an tam olarak bu yapılanların sonucunu yaşıyoruz.

Nihayetinde sen bir göçmensin, 1860 larda geldim diyorsun ama toprakları hakkında yorum yaptığın kürtler senden 1000 yıl önce de o topraklarda yaşıyorlardı. Hakmıdır bu yapılan ? Senin ülkene göç etmiş insanlar değil ki sana ayak uydurmalarını isteyesin, kendi topraklarında seninle yaşamayı seçmiş insanlara zorla bir şeyler dayatamazsın. Ben o zaman istemiyorum bölünelim de diyemezsin, bölünmek ne onlara kazandırır ne bize kazandırır.

Ben hala bir çok konuda ayrımcılık yapılmaya devam edildiğini düşünüyorum, kendi topraklarında başka bir dili konuşmaları dayatılıyor daha ötesi var mı ? Pkknın bitirilebilmesi için halkın önce sıkıntılarını anlamak ve pkkyı muhatap almadan halkın temsilcileriyle devlet eliyle tüm ayrımcılık yarattığını düşündükleri şeyleri görüşmek ortadan kaldırmak gerekir. Bunlar yapıldığında pkkya tek bir insanın destek vermediğini hepimiz görebiliriz. Zaten pkk kürtlerin doğasına aykırı, kürtlerin büyük çoğunluğu islamcıdır pkk ise komünisttir, pkknın hakkınızı savunuyorum iddiasını sürdürebileceği ortam ortadan kalkınca halkın %5 i bile pkkyı desteklemeyecek.

Tamam hocam ben RTE ile iletişime geçeceğim Cizre'den itibaren Kürdistan kurulacak bakın şuandada halk tarafından PKK tarafından polisimize sevgi gösterileri yapılmış kutlamalar başlamış

http://www.durus24.com/haber/421/cizrede-polis-aracinin-gecisi-sirasinda-patlama

Askerime polisime atılan her merminin her bombanın mislini kurban olduğum Allahım o örgüte o örgüte destek verenlere yağdırır inşAllah..!

wmaraci
wmaraci

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
LikeSend Sizin açıklamanız gayet mantıklı bir açıklama hocam. Fakat FilmleriTV'ye sorduğum soruların tam cevapları değil. Ayrıca son paragrafta hala Kürtler'e ayrımcılık yapıldığı fikrine şahsen katılmıyorum.

Siz PKK Kürtler'in doğasına aykırı diyorsunuz FilmleriTV halk PKK'yı benimsiyor diyor. Aradaki fark bu. :)

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

LazPotter adlı üyeden alıntı

Emin ol, dağa ben zorla çıkarılsam, bunu laf olsun diye söylemiyorum. Nasılsa öleceğim o Allahın dağında öyle değil mi? Askerime kurşun sıkacağıma kendi kafama sıkarım. Sen o ayakları geçeceksin en başta. PKK'nın, dağdakilerin, bölücülerin tümüne lanet edemeyen herkes onlarla aynı saftadır.

Bu yorumu yazan Laz arkadaşımızdır dağda ki ne yapsın diyen nereli bilmiyorum kürtleri savunan biri olarak yorumlar ortadadır.

Vatanseverlik belli çerkesin lazın avşarın durumu belli kürdün durumu bellidir.

Allah vatana millete ihanet eden hangi ırd millet varsa kahreylesin mahveylesin

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

kizilperi adlı üyeden alıntı

Mesajları baştan sona okuyorumda konuya kısaca gelince Pkk(Terörist) ile anlaşma olmaz.Çözüm sürecine başladıkda noldu ne değişti ? Pkk bu süreçte kendini daha da güçlendirdi şehirlerimizin içine kadar indiler polislerimize saldırdılar.
Ayrıca @Demeley arkadaşımızında dediği gibi doğudaki insanlarımızın geneli PKKye destek olacaklarına karşı çıksalar askerimize taş atmak yerine molotof atmak yerine birlik olsalar ordan PKK'yı her türlü çıkarırlar.Ama onlar Pkk şehire indiğinde güle oynaya karşılayan fakat askerlerimiz şehire inip hastaneye bile gideceği zaman taşlıyolar.
Dediklerimden kimse Kürt-Türk ayrımı da çıkarmısın.Benim kardeş bildiğim kürt olupta bayrağımızı evine asan vatanını seven tanıdıklarımda çok.
PKK ile HDP'de aynı yolda ilerlemektedir bunu her konuşmalarında fotoğraflarında her defasında görüyoruz. ikisininde amacının ne olduğu belli ama bu vatanı Allahın izniyle kimse alamaz !

Bİzde onu diyoruz zaten Kürtler ve Türkler ayrışmasın, Devletle bir olsun. Fakat HDP'nin amacı kanı susturmak ülke gündemine dönmek. HDP'nin pkk'ya gücü yetermi zannediyorsunuz. Size bir soru soracağım. HDP'nin PKK'ya gücü yetti dağdan indirdi diyelim. Herşey normale döndü ülkede. Pekiii. Bu kalıplaşmış toprak ağalığı, işçi sömürüsü, patron köleliği, topraksız köylü işsiz üniversiteli, fabrikasız şehirler, köyden kente göç, alabildiğine faşizm devam ettiği müddetçe PKK'dan daha güçlü bir terör örgütünün ortaya çıkmayacağının garantisini bana verebiliyormusunuz?

Ek Olarak:

Demeley adlı üyeden alıntı

Tamam hocam ben RTE ile iletişime geçeceğim Cizre'den itibaren Kürdistan kurulacak bakın şuandada halk tarafından PKK tarafından polisimize sevgi gösterileri yapılmış kutlamalar başlamış

http://www.durus24.com/haber/421/cizrede-polis-aracinin-gecisi-sirasinda-patlama

Askerime polisime atılan her merminin her bombanın mislini kurban olduğum Allahım o örgüte o örgüte destek verenlere yağdırır inşAllah..!

Sen hala buradasın ve bana cevap vereceğin yerde aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsun.

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Bİzde onu diyoruz zaten Kürtler ve Türkler ayrışmasın, Devletle bir olsun. Fakat HDP'nin amacı kanı susturmak ülke gündemine dönmek. HDP'nin pkk'ya gücü yetermi zannediyorsunuz. Size bir soru soracağım. HDP'nin PKK'ya gücü yetti dağdan indirdi diyelim. Herşey normale döndü ülkede. Pekiii. Bu kalıplaşmış toprak ağalığı, işçi sömürüsü, patron köleliği, topraksız köylü işsiz üniversiteli, fabrikasız şehirler, köyden kente göç, alabildiğine faşizm devam ettiği müddetçe PKK'dan daha güçlü bir terör örgütünün ortaya çıkmayacağının garantisini bana verebiliyormusunuz?

Ek Olarak:

Sen hala buradasın ve bana cevap vereceğin yerde aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsun.

nettebilgi skype bekliyorum dedim hocam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Skype üzerinden ekleyin anlık görüşelim inanın yoruldum yorum beklemekten anlık birbirimize daha iyi ulaşırız bekliyorum hocam seni görüşürüz

LikeSend lütfen PM leri dikkate alarak hareket edelim sizin konularınızdan uzağım aynı saygıyı bekliyorum başka bir konu açın çağırın HDP lileri tartışın vallahi yorum atmam

Pm den tehdit ediyorsun madem burada neden süt dökmüş kedi gibi yazıyorsun ? Sen burada bir şey yazıyorsan ve yanlış olduğunu düşünüyorsam gelir ben de fikrimi yazarım zaten forumun amacı bu . Hdpli falan da değilim 500 kez yazdım, üstelik pmden kürtsün biliyorum demişsin :D şimdi saçma sapan kafatasçı iddialarını çürütmek için yüzyüze tanıştığım arkadaşları çağırmaya bir gerek yok. Doğru bir şey var ise bunu söylemek için x y z milletten olmaya gerek yok.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

nettebilgi skype bekliyorum dedim hocam

Skypeden tartışmayacağım ben birazdan işime döneceğim sadece yukarıda 5-6 cümlelik bir yzı yazdım onu alıntı yapıp altına kendi düşüncelerini yazacaksın okuyup gideceğim. İşlerim çok birikti çünki seni bekliyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al