lostyazilim

Gss Prim Borcu - Nefes Aldın Vergisi Hakkında

85 Mesajlar 10.783 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

serkan122668 serkan122668 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 289
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 8, (%100)
bende yarın gidicem bakalım 2.500tl borç çıktı. Ben borcunda değilimde 2012 yılında çıkan bir borç neden zamanında bana söylenmiyor.bu sorumsuzluklar ne zman son bulucak.madem bir şey yapıyorsunuz ay başında şu kdr borcn var diye bilgi verse hiç böyle sıkıntılar yaşamycaz.Millet olarak bi biikimimiz varsa bile gittik kurban kestik şimdi elde avçta bişey kalmadı ne ypıcaz.. yazar yazar dururuz bu şekilde ama nede olsa
Yeni TÜRKİYE .

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

serkan122668 adlı üyeden alıntı

bende yarın gidicem bakalım 2.500tl borç çıktı. Ben borcunda değilimde 2012 yılında çıkan bir borç neden zamanında bana söylenmiyor.bu sorumsuzluklar ne zman son bulucak.madem bir şey yapıyorsunuz ay başında şu kdr borcn var diye bilgi verse hiç böyle sıkıntılar yaşamycaz.Millet olarak bi biikimimiz varsa bile gittik kurban kestik şimdi elde avçta bişey kalmadı ne ypıcaz.. yazar yazar dururuz bu şekilde ama nede olsa
Yeni TÜRKİYE .

ne demek borcunda değilim :D ne hizmet aldınız ki karşılığında ? borcunuz varken hizmet alamıyorsunuz bu sistemde, dolayısıyla karşılığını almış olamazsınız.

Bu arada Yeni Türkiye bombok bir yer oldu eskisi daha iyiydi

serkan122668 serkan122668 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 289
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 8, (%100)
hizmet mi oda ne demek unutmuşum yıllardır.

Ek Olarak: muhalefet partilerine bakalım birde
CHP
MHP
Yandaş medya yüzünden haberimz yok
kaynak:https://eksisozluk.com/gss-prim-borcu--3557449?p=105

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

Androman adlı üyeden alıntı

Öğrenci olup olmamanız farketmez, part-time bir işe girip sigortanız başlasa bile borçlanmaya başlarsınız. Ekşi'de konumuz var, buyrun gelin. https://eksisozluk.com/gss-prim-borcu--3557449?p=41

Ödemeyin, ödettirmeyin, gelir testi yaptırmayın. Altına imzanızı atmadığınız hiçbirşeyin borçlusu siz değilsiniz.

Yok eğer yanlış yerden bakmıyorsam borçlu gözükmüyorum. :D

Ek Olarak:

LikeSend adlı üyeden alıntı

Hemde zevkle yazacaklar :D :D

Tabi o zamana kadar bu rezil gss kaldırılmazsa. Gerçi kaldırılınca da ödeyenler ne olacak ? bu kadar boktan iş olmaz ya . Seçenek sunsalar isteyen kaydolsun istemeyen de hastaneye para ödesin deseler hiç bir sorun yok, ama zorla dayatıp bir de geçmişe yönelik borç çıkarmaları çıldırtıyor.

Yazmalarından ve yazıdan korksak okula hiç başlamazdık. :cool:

wmaraci
wmaraci

VolkanC VolkanC Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad V** C**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 26 / 8
  • Ticaret 2, (%100)
Uzun bir süre işsizdim 1800 lira borcum var, sadece 1 kez kıytırık bir muayane oldum o kadar. 2 milyon suriyeliye sağlık harcamalarının ücretsiz olduğunu hatırlatmak isterim.

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Şimdi benim kafamı karıştıran şey şu: Ben sigortalıyım ve 2305 TL borcum var. Evde benim dışımda sigortası olan yok. Üzerine bir ev, araba olanda yok. Şirket maaşımın asgari ücret kadarını banka kartına yatırıyor geri kalanını elden alıyorum. Bu durumda gidip gelir testi yaptırsam, evde 3 kişi kaldığından kişi başı gelir belirtilenden az gözükecek ve borcum silinecek? Doğru mu anlamışım?
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Sinan adlı üyeden alıntı

Şimdi benim kafamı karıştıran şey şu: Ben sigortalıyım ve 2305 TL borcum var. Evde benim dışımda sigortası olan yok. Üzerine bir ev, araba olanda yok. Şirket maaşımın asgari ücret kadarını banka kartına yatırıyor geri kalanını elden alıyorum. Bu durumda gidip gelir testi yaptırsam, evde 3 kişi kaldığından kişi başı gelir belirtilenden az gözükecek ve borcum silinecek? Doğru mu anlamışım?

Sigortalıysan zaten sana ödeme çıkmaması lazım, sgk primi kesiliyor senden, tekrar başka bir ödeme yapman gerekmiyor. Ya çalışmadığın dönem için bu parayı istiyorlar ya da sgk'nın kendi kendinden haberi yok hem sigortan işliyor hem gss borçlandırmaya devam ediyor(bu sorunu yaşayan çok insan var). Bunu da itirazla düzelttirmen lazım. Bu iş 1 ocak 2012 den bu yana olan kısmı kapsıyor. O tarihten bu yana sigortalı değilsen, söylediğin yöntemle borcunu silmeleri gerekiyor.

Evet aynen söylediğin gibi işliyor. Sadece borcun silinmesi değil ayrıca borç işlemesi de son bulmuş olacak.
Sinan

kişi bu mesajı beğendi.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

Androman adlı üyeden alıntı

Öğrenci olup olmamanız farketmez, part-time bir işe girip sigortanız başlasa bile borçlanmaya başlarsınız. Ekşi'de konumuz var, buyrun gelin. https://eksisozluk.com/gss-prim-borcu--3557449?p=41

Ödemeyin, ödettirmeyin, gelir testi yaptırmayın. Altına imzanızı atmadığınız hiçbirşeyin borçlusu siz değilsiniz.

Öyle deme zırhlı mercedesler için para lazımmış.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

VolkanC adlı üyeden alıntı

Uzun bir süre işsizdim 1800 lira borcum var, sadece 1 kez kıytırık bir muayane oldum o kadar. 2 milyon suriyeliye sağlık harcamalarının ücretsiz olduğunu hatırlatmak isterim.

Onların durumu ile bizim ki aynı değil. Böyle düşünmeyin. Devletin onlara kapıları açmasında ya da ücretsiz sağlık hizmeti sunmasında hiç bir problem yok, olması gereken zaten bu. Asıl yapmazsa karşı çıkmamız lazım.

Ayrıca borcunuz varken nasıl muayene oldunuz ? Ücret almadılar mı ? Ben gittiğimde 30 lira mı 35 lira mı ne muayene ücreti aldılar + test için ayrıca git vezneye öde + bilmem ne için vezneye öde gibi , işleme başlamadan vezneden ödeme yaptırıyorlar. Zaten bunları yaşadığım için tek bir kuruş ödeme yapmayacağım, ben gittiğimde para ödediysem o dönem için ne diye borçlu çıkıyormuşum neden para ödeyecekmişim ki ?

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Beni çok uğraştırdılar bu konuda, çok küfrettim açıkçası. Böyle saçma sapan bir uygulama yoktur başka bir yerde. Benim param yok çalışmıyorum diyorum adamlar 300 tl aylık çıkarıyorlar. Nasıl ödersen öde. En sonunda boş bir eve ikametimi aldırıp gelir testi yaptırdım iki kez itiraz ederek, 40 TL gibi bir ödemem var şimdi aylık.

Gerçi şimdi askerdeyim, askerlik bitince aynı şeylerle tekrar uğraştıracaklar. Gel de sinirlenme.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al