lostyazilim

E-Ticaret için Öneriler

16 Mesajlar 1.911 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

cadettt cadettt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 13 / 7
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar 2-3 bin liralık bir sermayem var. Bu sermayem ile E-ticaret sitesi kurmak istiyorum. İlgilenenler varsa duymuştur, çeşitli firmalar sadece belirli bir ücret karşılığında size yepyeni her şeyiyle hazır bir E-ticaret sitesi veriyor. Kendi ürünüm yok firmanın belirlediği ürünleri satacağım. Öncelikle bu kadar sermaye ile başka ne tür işler yapılabilir güzel tavsiyeleri olan arkadaşları bekliyorum. Yalnız benim işimden dolayı gün içinde pek müsait olamıyorum. Ona göre tavsiye verirseniz sevinirim. Eğer böyle E-ticaret ile uğraşan arkadaşlar varsa en uygun firmayı da yazarlarsa çok sevinirim. Yorumlarınızı bekliyorum :)

"Bilgi güçtür"
mavimagaza.net
wmaraci
reklam

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)
Para konusunda çok küçük ama çok etkili bir düşünce vereyim size ve ardından geri çekileyim.
Proticaret'ten uzak durun.
yigitcankus Repax bbking

kişi bu mesajı beğendi.

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
OpenCart ve Magento alt yapısı ile eşsiz zengin tasarıma sahip bir e-ticaret planı oluşturabilirsiniz.

Kozmik Kozmik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek İnternet Teknolojileri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 34 / 24
  • Ticaret 13, (%100)
İlgileneceğinizi düşündüğüm bir pm gönderdim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 13 / 7
  • Ticaret 3, (%100)

ovelibudak adlı üyeden alıntı

Para konusunda çok küçük ama çok etkili bir düşünce vereyim size ve ardından geri çekileyim.
Proticaret'ten uzak durun.

Diger arkadaslara cok tesekkur ederim cevaplari icin ama neden boyle dusundugunuzu buradan veya pm den yazabilir misiniz acaba ben de tam olarak bileyim ve ona gore uzak durayim

"Bilgi güçtür"
mavimagaza.net

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)

cadettt adlı üyeden alıntı

Diger arkadaslara cok tesekkur ederim cevaplari icin ama neden boyle dusundugunuzu buradan veya pm den yazabilir misiniz acaba ben de tam olarak bileyim ve ona gore uzak durayim

ÖM gönderildi.

kadir001 kadir001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek online sales maneger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 298 / 66
  • Ticaret 16, (%100)
3 k nız olduğunu varsayarsak işinizi görecek bi eticaret paketi 2k kalır 1k oda vergi dairesi muhasebe falan görünmeyen masraflar gitti 6 ay sonra siteyi satmaya çalışırsınız onuda devretme hakkı vermez eticaret sağlayıcıları.(google reklamı vermediğinizivarsayıyorum vermeden kısa zamanda dönüş zor,seo 2-3ay siter)
aynı üründen sürekliliği olmayan yani sürekli farklı ürün satımı şeklinde gittigidiyordan satış yapmaya başlayabilirsiniz bence. (açık kaynak eticaretsiteleri var fakat onlarada bi xml entegrasyonu yaptırmaya kalksanız tanesine 100-150diyorlar 6 firma ileyapsan hesap ortada. daha bunun sanal posunu koymadık onun entegresi için banka başı yine 100-150ücret isterler. kaldıki işyaptırıyorsun kod alıyorsun içerisinde ne var muallak güvendiğin bildiğin kimseyoksa açıkkaynak çok mantıklı değil.
gg ile başla işin gidişine göre siteyi açarsın.
delii3418

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 13 / 7
  • Ticaret 3, (%100)

kadir001 adlı üyeden alıntı

3 k nız olduğunu varsayarsak işinizi görecek bi eticaret paketi 2k kalır 1k oda vergi dairesi muhasebe falan görünmeyen masraflar gitti 6 ay sonra siteyi satmaya çalışırsınız onuda devretme hakkı vermez eticaret sağlayıcıları.(google reklamı vermediğinizivarsayıyorum vermeden kısa zamanda dönüş zor,seo 2-3ay siter)
aynı üründen sürekliliği olmayan yani sürekli farklı ürün satımı şeklinde gittigidiyordan satış yapmaya başlayabilirsiniz bence. (açık kaynak eticaretsiteleri var fakat onlarada bi xml entegrasyonu yaptırmaya kalksanız tanesine 100-150diyorlar 6 firma ileyapsan hesap ortada. daha bunun sanal posunu koymadık onun entegresi için banka başı yine 100-150ücret isterler. kaldıki işyaptırıyorsun kod alıyorsun içerisinde ne var muallak güvendiğin bildiğin kimseyoksa açıkkaynak çok mantıklı değil.
gg ile başla işin gidişine göre siteyi açarsın.

Güzel soyledin ama benim gun icinde bunlarla ugrasacak vaktim pek yok.Ben sadece araci bir site kurucam alinan urunler yetkili firma tarafindan otomatik olarak gonderilecek :)

"Bilgi güçtür"
mavimagaza.net

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
anladığın sektör olmalı. Satımı kolay olmalı geri dönme riski az olmalı. ilk olarakta siteden müşteri beklemek yerine n11.com ve gittigidiyor.com üzerinden satmaya başlayabilirsin bence. Siteden beklersen tutmaz ve siparişi az olursa soğursun. e-ticaret en doğru yol vazgeçme

Repax Repax Webizasyon Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** S**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
E-ticaret zor ve zahmetli bir iştir. Yeterli sermaye olmaması durumunda nasıl normal bir dükkan batıyorsa bununda normal bir dükkan işletmekten farkı yoktur. İnternet üzerinde olması sadece müşterileri dükkan zahmetinde kurtarmış olur fakat sistem değişmez. Artı olarak kargo maliyeti yükler. İyi bir operasyon olmadan çok fazla ürün satmanız zor. Kar marjı yüksek ürünler ile tek bir ürüne odaklanmalısınız. Araştırın ve tek bir ürün bulun, onu satın. Pazarcı mantığı ile düşünün.
Doruk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al