lostyazilim

Çalışmak mı? Okumak mı?

36 Mesajlar 11.561 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

KerimYaman KerimYaman Fikir Doktoru Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba, ben 17 yaşındayım. Şuan da denizcilik lisesinde Gemi Yönetimi bölümünde okuyorum. Şuan da okulda 11. Sınıflar arasında birinciyim. Yani böyle giderse mezun olduğumda 1. Olarak mezun olacağım. Bir arkadaşım kafamı karıştırdı ben pideci olucam işi biliyorum amcam çok kazanıyor. Günlük 200 TL temiz para falan var dedi. Ben üniversite okumak istiyorum. Üniversite zaman kaybı mı? (Mobilden yazdım.hatalar olabilir.)

wmaraci
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Kardeşim sen okuluna bak kimseyi dinleme.
Rekomedya EkipNetwork AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

EmreGuven EmreGuven emree.net Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1521
  • Beğeniler 470 / 433
  • Ticaret 35, (%100)
Bana sorarsan ben okumaya karşıyım. Ne için okuyoruz ? İleride iş bulabilmek para kazanabilmek için. Şuan iyi bir para kazanabileceksen çalış derim, daha 17 yaşındasın, 1 sene çalış bir bak nasıl oluyor beğenmezsen diğer sene üniversite okursun. Ben hiç okuyupta büyük bir iş adamı yada iyi bir para kazananı görmedim, çünkü devir "torpil" devri. Dünyada parmakla gösterilecek insanlar hep okulu yarım bırakmış, okumamış hayata erken atılmış insanlar. Okuyosun 22-23 yaşına kadar sonra askerlik vs hayatını düzene sokmakla uğraşıyosun ama bu yaşta hayata atılırsan böyle bir sıkıntın olmaz.

Tabi bunları dedim diyede sen beni dinleme hatta kimseyi dinleme, ne geçiyorsa içinden onu seç. Yolunu başkalarına çizdirme, kendin çiz. Ki başarılı bir arkadaşsın okumayı istiyosun, paradan daha önemli şeylerde var hayallerini gerçekleştir, emin ol paradan daha değerlidir hayaller.
faruk16 1SMHMedya

kişi bu mesajı beğendi.

MetinBiyik MetinBiyik @_metinbiyik Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Radio Network Teknik
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 194 / 195
  • Ticaret 7, (%100)
Elde bir diploma olsun ama siz yinede pideci olun. Bir tane altın bilezik şart.
Rekomedya AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)
Merhabalar, bende gemi yönetim mezunuyum... Öyle her iş kolay gözükür dışarıdan... Yok günde şu kadar para vs. aldırış etme... İlk olarak bu mesleği seviyorsan, hayalin buysa devam et ama mesleği istemiyorsan, aklında başka bir meslek varsa en yakın zamanda bırak... Bu arada aklına takılan soru olursa sorabilirsin...

Monster95 Monster95 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 54 / 55
  • Ticaret 14, (%100)
Kardeşim bilgi yoksa iş yok demektir. en iyisi 4 yıllık üniversite bitirmek diğer şekilde hiç iş bulamazsın ayrıca hadi okumadın diyelim işi nasıl bulucaksın yada nasıl para kazanıcaksın pidecilikmi yapıcaksın ömür boyu? öyle bir dünyada yaşıyoruzki adam sattığı malı taşımaya lise mezunu arıyor düşün artık sana kalmış

Edit: Okursan 6 Ay Askerlik Okumazsan 12 Ay Daha çok şey mevcut yaşın genç okumak zaman kaybı değildir unutma burda kimseyi küçük düşürmüyorum ama okumak iyi birşeydir okumazsan sonradan kafanı döversin

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
vaktiniz varsa okuyun, sağlam işi olanlardan biri böyle diyor;

istifa ettiğimde yaşım 28'di ve en erken 35 yıl sonra emekli aylığı almaya hak kazanacaktım 63 yaşımda. yani sistem 2050 yılına kadar tüm vaktimi, sağlığımı, duygularımı ve yeteneklerimi 'iş hayatı' kisvesi altında alıp, buna karşılık fırsat maliyeti olarak içinde yaşlılığımı geçireceğim iyisinden bir ev, araba ve bir emeklilik planı verip, ardından artık senden bi cacık olmaz git köşede yaşamaya çalış diye dışarı atacaktı... Yazının tamamı..

cmcfilm cmcfilm art Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek 3B Modelleme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** G**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 326 / 117
  • Ticaret 23, (%100)
Kapitalist sistemin kölesi olma gerisine sen karar ver.

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 460
  • Ticaret 18, (%100)
Öyle bir eğitim sistemimiz var ki sene 2005 OKS sınavı var o zamana kadar test çözmemiş biri sınavdan çoktan seçmeli(test) sorularıyla ilk defa karşılaşıyor. Her neyse battı balık yan gider sınava girdik. Aldığım puan çok komiktir. O puanla hiçbir liseye giremiyorum akıllara zarar. Babam sağolsun derler ya o biçim girdik bir liseye.

Kaydımızı yaptırdık. Elbiselerimi aldım, takım elbise giyeceğiz ya havam bir ayrı liseye başladım büyüdüm kafalarındayım. Okulun ilk günü, kendimi terk edilmiş kedi yavrusu gibi hissediyorum, utangaç,çaresiz,troll. Dersler başlar günler geçer sınav zamanları yaklaşır. İlk sınav matematik. Matematik sınavına girip kağıdı aldığım gibi 2 dakika içerisinde hocaya tekrar verdim. Kağıtta adım ve soyadım numaram yazıyordu. Sınavdan çıktığım gibi eve gittim ve anneme dedim ki "Ben okulu bırakacağım." :D Tabi dinlemediler beni. Ben istemeye istemeye gittim okula, iteleye kakalaya 4 yılda bitirdim. Sonrası mı ? Üniversite sınavı YGS ! Deme, yapma,etme... Asıl serüven şimdi başlıyor.

Üniversite sınavına 2011 yılından beri girerdim sonuç hep başarısız ta ki 2014'e kadar. Ne tecrübeler edindim, okumaktan başka hiç birşey insanı mutlu etmiyor. Bu süre zarfında onlarca websitesi yaptım paralar kazandım ama nafile mutlu değilim. İçimde hep okuma isteği büyüdü çığ oldu. İpi koparıp hazırlandım üniversite sınavına, ilk tercihlerim olmadı, daha sonra ek yerleştirme ile yıllardır içinde olduğum sektörün x üniversitesinin Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümüne yerleştim. Şuan nasıl mı hissediyorum. Bomba! Atom bombası bildiğin. Okumak, daha çok okumak ve daha çok. Gittiğim yere kadar gitmeyi düşünüyorum. Şuan bölümümde birinciyim ve turizm ile ilgiliği topluluğun başkanıyım şuan açılan kapıların haddi hesabı yok. Görüyorsun,duyuyorsun ve ona göre adımlar izliyorsun. Başarıyorsun işte insanın doyum noktası BAŞARIDIR.

Şimdi bu kadar uzun niye yazdım anlamıyorum ama içimi bayağı döktüm. Yıllarca aktif olarak bacasız sanayide çalıştım. Ama işin teorisini öğrendikten sonra kendi kendime dedim ki ben senelerce ne yaptım ? Çok yıprandım çok kafayı yedim ama şuanda buradayım. Oku kardeşim,yaz kardeşim, düşün kardeşim düşün.Senden fazla büyük olmama rağmen senin yaşında olmak için nelerimi vermezdim ki.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.

AzX66 AzX66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1457
  • Beğeniler 846 / 453
  • Ticaret 14, (%100)
bende 11. sınıfım aklımdan çıkmayan bir şey var aslında her gün okula 10 tl harçlık götürüyorum bunun daha bir çok masrafı basit bir hesaplama yapayım bir sene için ilk olarak bi 100 tl kıyafet masrafı ve kırtasiye masrafı 100 tl atalım toplam okul gününü bir siteden baktığıma göre olası tatilleride çıkarınca 160 gün yazmış yani 1600 tl okul sürecin dede şu parası bu parası 300 tlye kadar kitlenebilir öğrenciye toplam 2100 tl 4 sene lise yani 8.400 tl bu sermaye ile iyi gelirli bir web site yapılmaz mı ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al