wmaraci reklam

Fikirlerinize Acayip İhtiyacım Var. Sağlam Bir Hedefim Var.

11 Mesajlar 1.042 Okunma
smmexpress

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Arkadaşlar ilk defa bu tarz bir site açacağım. Bazı arakdaşlardan da cesaret aldım. Yani işine sağlam bakanların kazandığını gördüm. Hep sektörel siteler yapıyordum. Genel kültür ve kısmen faydalı bilgilerden oluşan bir site açacağım.

Yazabileceğim ve video çekebileceğim alanlar şunlar.

• Sağlık

• Spor

• Bilim

• Tarih

Bu alanlarda uzmanlık seviyesinde yazabilirim.

Siyaset ve magazin asla olmayacak.

Hem videolar hem makaleler olacak. Bu tarz çok site var biliyorum ama ben samimi şekilde ve faydalı olmak için yazacağım. Yani sitemde olsun diye değil. Biri girip siteye baktığında "adam harbiden emek vermiş" diyecek.

Vaktim bol. Bu konularda yazacak alt yapım da var.

Şuan tavsiyelerinize acayip ihtiyacım var. Çünkü bu tarz hiç site yapmadım. İlk başta hep kendim yazacağım. 1 yılda ufak tefek bişeyler getirmeye başlayınca makale satın alacağım.

Sizce en çok hangi konulara eğilmeliyim ?
Hangi kategorileri eklemeliyim ?
Genel olarak ciddi ve faydalı bir site olsun istiyorum ama kıyıda köşede ufak bir eğlence bölümü olmalı mı ?
Video çekip siteye koymak mı mantıklı yoksa youtube mu ?

Şimdi sorarsanız bu kadar şeyi tek başına nasıl yapacaksın diye, ustam vaktim çok aslında. Dükkana gidiyorum. Ufak tefek temizlik. Sonra akşama kadar boşum neredeyse. Bu konuda yetersiz olursam da cebinden para verip destekliyeceğim.

Günlük bir makale yazmayı planlıyorum. 500 kelimelik bir makale zor da olsa günlük yazılabilir. Olmadı para verip alırım.

Kafam karışık ama emek vermek istiyorum diyelim kısaca. Emeğimi nasıl ve neye verirsem karşılığını en iyi alırım.

Her türlü fikre ve eleştiriye açığım. Buyrun. . .

wmaraci
reklam

Yandexer Yandexer Yandex Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 58 / 84
  • Ticaret 4, (%100)
Bir tavsiye benden,

''Video çekip siteye koymak mı mantıklı yoksa youtube mu ?''

Tabiki YOUTUBE :)

Ek Olarak:

Yandexer adlı üyeden alıntı

Bir tavsiye benden,

Düzeltme yapayım kendi hazırladığın videoları youtube'a yükleyip sitene frame yapman.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Beni yanlış anlamayın ama Sağlık, Bilim, Tarih alanlarında uzmanlık seviyesinde yazabilirim demenize gerçekten çok şaşırıyorum. Ben yalnızca bir alanda uzmanlık seviyesinde yazıyorum diyemiyorum henüz. Belki uzmanlık seviyesinin biraz altında yazıyorumdur. Ancak siz, Sağlık, Bilim ve Tarih alanlarında uzmanlık seviyesinde yazıyorum diyorsunuz. Hiç düşünmeyin direkt olarak açın siteyi.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Bir tavsiye benden,

Youtube a değil de kendi sunucumuza yükleyip yayınlamak sitenin değerini etkiler mi ustam ? Yani seo açısından düşünerek soruyorum. Herkes youtube dan bir video alıp sitesine koyabilir. Ama hiç bir yerde olmayıp da tek bir sitede olan video o sitenin kalitesini arttırabilir mi acaba ? Diye aklıma geliyor. Diğer yandan çok büyük siteler bile youtubeda paylaşıp sonra sitelerine gömüyorlar videolarını.

Teşekürler ustam.

wmaraci
wmaraci

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Bu alanlarda uzmanlık seviyesinde yazabiliyorsanız; zaten video çekmek vs ihtiyacınız olmamalı diye düşünüyorum. Bu bilgi seviyesi çok ciddi bir düzey demektir.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

Yandexer Yandexer Yandex Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 58 / 84
  • Ticaret 4, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Youtube a değil de kendi sunucumuza yükleyip yayınlamak sitenin değerini etkiler mi ustam ? Yani seo açısından düşünerek soruyorum. Herkes youtube dan bir video alıp sitesine koyabilir. Ama hiç bir yerde olmayıp da tek bir sitede olan video o sitenin kalitesini arttırabilir mi acaba ? Diye aklıma geliyor. Diğer yandan çok büyük siteler bile youtubeda paylaşıp sonra sitelerine gömüyorlar videolarını.

Teşekürler ustam.

Seo açısından bir zararı olmaz bunun ayrıca video görüntülenmesin de, hız vs. gibi şartlar da sıkıntı yaşamazsın.

Seo da en önemlisi güncel kalmak ve orjinallik tabi ki.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

serras62 adlı üyeden alıntı

Beni yanlış anlamayın ama Sağlık, Bilim, Tarih alanlarında uzmanlık seviyesinde yazabilirim demenize gerçekten çok şaşırıyorum. Ben yalnızca bir alanda uzmanlık seviyesinde yazıyorum diyemiyorum henüz. Belki uzmanlık seviyesinin biraz altında yazıyorumdur. Ancak siz, Sağlık, Bilim ve Tarih alanlarında uzmanlık seviyesinde yazıyorum diyorsunuz. Hiç düşünmeyin direkt olarak açın siteyi.

Ustam sana spor konusunda aslında eksik bir tanım yaptım. Genel olarak dövüş sporları konusunda yazabilirim. Hani spor derken maçlar falan değil de doğrudan sporu yazabilirim. Bu alanda ciddi yazılar yok.

Sağlık alanında hem geleneksel tedavilerle uğraşıyorum 7 senedir hem de anatomi fizyoloji dersleri aldım. Yani bu konuda yeni gelişmeler haricinde yazamayacağım pek bir şey yok.

Bilim ise benim için okuma yazmayı ilk öğrendiğim anda tutku haline gelen bir şey. Genel olarak enerji üzerine 15gb lık araştırma ve projelerim var. Gecelerce bir mesele üzerinde araştırma yaptığım olur. Mesela fizik, makina okuyanların kabus dersi termodinamik bende bir hobi.

Tarih de aynı şekilde. Batıyı bilmem ama mesela bir Çin tarihini mö 13.yy'dan itibaren bilirim. Kore ve japonyada aynı. Türk tarihiyle birlikte Asya tarihi diyebilirim.

Şimdi bu yazdıklarım inandırıcı değil biliyorum. Ama kendi açınızdan değerlendirirseniz öyle gelir. Şöyle bakalım. İlkokul ve lise boyunca öğrencilerin okul harici faaliyetleri var değil mi ? Mesela gezerler. Ama ben hç bir zaman gezmekten zevk almadım. Hala almam. Ya da başka eğlencelere sahip olurlar ama benim için en büyük eğlence bir şeyleri keşfetmek. Öğrenmek, bilmek insana hiç bir şeyin vermediği tutkuyu ve huzuru verir. Bir şeyi bilmek ona hükmetmek gibidir. Benim için hep bunlar oldu hayatımda. Hiç tatil yapmdım mesela hayatımda.

Konfüçyuse ait olduğu söylenen bir söz var. Sevdiğin işi yap. Ömür boyu çalışma. Aslında bu kadar yazmak istemiyordum. Hatta bir kaç kez silmeyi de düşündüm. Ama insanlara atıyormuşum gibi gelmesin diye yazmak durumunda kaldım.
umayya UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

BeTu BeTu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 43 / 48
  • Ticaret 1, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Teşekürler ustam.

Sunucuya yüklersin SEO'ya etkisi olur mu bilmem ama Youtube kanalıı açarsın videoları oraya yüklersin YouTube'den de gelir elde etmiş olursun.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Bu alanlarda uzmanlık seviyesinde yazabiliyorsanız; zaten video çekmek vs ihtiyacınız olmamalı diye düşünüyorum. Bu bilgi seviyesi çok ciddi bir düzey demektir.

Ne açıdan dediniz ustam. Yani videolardan kastım okuma alışkanlığı pek olmayan insanlar için hazırlamayı düşündüğüm bir şeydi. Tam da belli bir şey yok videolar hakkında kafamda.

Ek Olarak:

Seo açısından bir zararı olmaz bunun ayrıca video görüntülenmesin de, hız vs. gibi şartlar da sıkıntı yaşamazsın.

Seo da en önemlisi güncel kalmak ve orjinallik tabi ki.

BeTu adlı üyeden alıntı

Sunucuya yüklersin SEO'ya etkisi olur mu bilmem ama Youtube kanalıı açarsın videoları oraya yüklersin YouTube'den de gelir elde etmiş olursun.

Peki ustam sağlık hakkında nasıl videolar çekmeli. Ya da bilim. İnsanlar biraz farklı şeylerin peşinde. Sansasyonel mi desem buna, yani salt bilgi sıkıcı bir şey. Herkese eğlenceli gelmez. Ya deney olmalı yada ne olur bilemedim şimdi. Yani sohbet, seminer tarzı 10 dklık neler anlatabilirim.

Ek Olarak: Arkadaşlar hala yardımınız bekliyorum.

umayya umayya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek Senarist/yazar/icerik editoru
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 130 / 43
  • Ticaret 30, (%100)
Uzman tv benzer bir kac dakikalik videolar olabilir. Ya da gorsel sekilde otlar karisimlar caylar bunlarin kullanilis ve uygulanis sekillerinin gorsel anlatini tarzinda olabilir.

umayya40@gmail.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al