wmaraci reklam
lidertakipci

Sizce Web İşine Girilir mi? (web i meslek edinmek)

12 Mesajlar 1.343 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

LeaderScorpion LeaderScorpion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Telekomünikasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 19 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Sizlerden bilgi almak istiyorum. Ben 29 yaşında ve *******ünikasyon sektöründe 5-6 senedir çalışan bir teknikerim. Yaptığım işte mutlu değilim yani severek yapmıyorum. Bu aralar ciddi anlamda html css javascript android vs vs öğrenmeye hevesliyim ve html css öğrendim 1-2 haftada (%100 olmasada). Birkaç html site yaptım kendimce, öğrenmek adına ve o kadar zevkli o kadar keyifliydi ki. Tüm boş vakitlerimde pc başında kod yazıyorum :) Bu işi sevdim ve geliştirmek istiyorum.

Belki geçici bir heves olarak yorumlayabilirsiniz ama o yaşları geçtik :) Zamanında vBulletin, SMF, Joomla, WordPress gibi hazır siteler yapıp onların kodlarını değiştirip işte portal, forum bir şeyler yapıp kullanıcı çekmeye google reklamları alıp para kazanmaya çalışıyorduk fakat pek bir şey bilmediğimizden dolayı başarılı olamıyorduk.

Ne kadar geç bilmiyorum ama... Sizce bu saatten sonra, bu sektorde ekmek yiyebilir miyim? Kurslara gidip kendimi daha iyi geliştirmek istiyorum. Bu işi meslek edinip ekmeğimi buradan ve sevdiğim bir işten kazanmak istiyorum. Ayrıca neler yapabilirim? Bu sektöre nasıl ve neresinden girebilirim? vs vs.

Bilgili ve deneyimli hocalarımızdan arkadaşlarımızdan bu konudaki yorumlarını duymak isterim.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

yenerberktas yenerberktas Yener BERKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Fen Bilimleri Öğretmeni
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 14 / 47
  • Ticaret 1, (%100)
Yok hocam bu sektöre güvenilmez teknikerliğe devam

Yener BERKTAŞ

LeaderScorpion LeaderScorpion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Telekomünikasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 19 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

yenerberktas adlı üyeden alıntı

Yok hocam bu sektöre güvenilmez teknikerliğe devam

Bu sektörden kastım sadece ona buna site yapıp satmakla sınırlı değil. Daha farklı neler yapabilirim sizce? Biraz ayrıntılı yazarsanız sevinirim.

• Üyelik 09.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 14 / 47
  • Ticaret 1, (%100)
Türkiye'de ne yazıkki sadece bir alanda iş yapanlar ve tek başına iş yapmayı düşünmek her zaman bizim kaybetmemize neden oluyor.Sadece site değil de ajans gibi birden çok kollu çalışmak zorunda kaldığımızdan ve bunu da tek kişi yaptığından hiçbir zaman profesyonel işler ortaya çıkaramıyoruz.Bu nedenle sadece site değil buna yan alanlar eklemek de fayda var bence.

Yener BERKTAŞ
wmaraci
wmaraci

pxjasius pxjasius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek PHP Dev.
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 57 / 53
  • Ticaret 7, (%86)

LeaderScorpion adlı üyeden alıntı

Bu sektörden kastım sadece ona buna site yapıp satmakla sınırlı değil. Daha farklı neler yapabilirim sizce? Biraz ayrıntılı yazarsanız sevinirim.

hocam tema yapıp satmak için tasarımınızın iyi olması gerek çünkü kullanıcılar göze hoş gelen temayı seçerler. güzel tema yapmak içinde fazla zaman harcamalısınız. blog açarakta kazanabilirsiniz ancak blog işinden bana göre artık para kazanmak çok zor yani bu işlere güven olmaz.

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)
Türkiye şartlarında tüm zamanlı iş olarak girmek intihardır, yan meslek olarak yapabilirsiniz elbette kazanç da sağlarsınız ama her şeyi boş verip direkt web'e dalmak akıl işi olmaz.

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Sanıyorum ki bu işe girişme diyen arkadaşlar herşeyi bilgisayar başından halletmeye çalışanlar.

Hangi işe tutkuyla bağlanıp, gerçekten çok emek verirseniz o işte başarı kazanır ve ciddi gelirler elde edersiniz diye düşünüyorum.

Şu an 29 yaşındayım, 2.5 yıl önce restoran müdürlüğünü bırakıp e-ticaret işine girişmeye karar verdim. Üstelik kızımın doğumuna 5 ay kala, tam da en çok paraya ihtiyacım olduğu zamanlardı. O günden bu yana günde yanlızca 5 saat veya daha az uyuyorum, iş gereği boyum kadar çuvalları tek başına taşıyorum. Kendi işimin hamalıyım. Son 1 yıldır çok ciddi rakamlar kazanmaya başladım, üstelik tüm bunları evden çalışarak yapıyorum.

Demem o ki; şimdiki çalışma rutininizi aşıp, uykusuzluğa ve yorgunluğa razıysanız ve kendinize güveniyorsanız yeni birşeylere girişmekten korkmayın. Yeni birşeyler öğrenme isteği sizi bambaşka noktalara ulaştırabilir.

Bu düşüncenizi ayrıntılı olarak konuşup, olur tarafını/olmaz tarafını birlikte konuşalım isterseniz size telefon numaramı ve diğer iletişim bilgilerimi verebilirim.

Allah yardımcınız olsun
LeaderScorpion

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 14 / 47
  • Ticaret 1, (%100)
Ben birçok ajans, tasarım, web işi uğraşan kişilerin sitelerinde takım olayını göremediğim ve tam tersi avrupa ve amerikadaki birçok firma bunu ekip olarak yaptığı için hem çok iş yapıyor hemde hızlı ve profesyonel oluyor tek başına zor oluyor.Ama nedense ülkemizde her şeyde tek ben yapayım kazanayım var en büyük kayıbımız bu bence.

Yener BERKTAŞ

zeytin8899 zeytin8899 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 60 / 212
  • Ticaret 16, (%100)
hocam bu iş en güzel ek iş olarak yapılıyor o zaman en azından keyif için bu işi yapabiliyorsunuz aksi taktirde ticari kaygılar sizi yiyip bitirir.

https://discord.gg/S6mByw8

BugraGulay BugraGulay <?php echo"It's Life"; ?> Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer/Bilgisayar Müh.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 34 / 135
  • Ticaret 7, (%100)
Emek ve bilgi ister bu iş kolay değildir. Yaşınız benden büyük fakat ben çocuk yaşımdan beri kendi mi geliştirdim. Şu an bilgisayar mühendisliği okuyorum herkes gibi benimde bir çok hayalim var. Emin olun işinizi hakkıyla ve emekle yaptığınız sürece bu işte ekmek var ama tabi ilk başlarda emeğinizin karşılığını alamıcaksınız. Benim tavsiye şirketleşmeniz yönünde olur buda biraz birikime dayanır. Ufak çaplı scriptler yazın ama görünüş ve tasarım çok şık olmalı. Bugünlerde insanlar görünüme çok önem vermekte. Bulunduğunuz şehirde her kapıya kartvizitlerinizi bırakın. Çevrenizden size destek olmaları için yardım isteyin. Yani anlayacağınız tırnaklarınızla arşın arşın kazıyın piyasayı. İşi neredeyse hiç bilmeyen adamlar bile ekmek yiyebiliyorsa siz neden kazanamayasanız bir grafik ve web tasarım şubesi açın ufak çaplı bir ofisiniz olsun. Bu insanlara güven verir. Sizi arıyan herkese ayrıntılı bilgi verin insanları işter ofisinizde ister bir cafede ağırlayın ama baktığınız zaman cafede ağırlamak karşı tarafı daha çok cezbeder. Onlara güven verin. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Bir sunucu kiralayın yada alın ve müşterinizle bu işi yaparken sitenizi o sunucuya kurun. Müşteriyi ekstra bu işlerle yorup kafasını karıştırmayın. Yaşınız kaç olursa olsun "Öğrenmenin yaşı yoktur." Ben 20 yaşındayım ve 12 yaşında HTML editleyerek başladığım bu alemde her gün yeni birşey öğreniyorum hergün yeni bir bilgi daha ekliyorum beynime. Emin olun siz hakkınızla bu işi yapın kazanırsınız. Şimdiden yolunuz açık olsun..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al