lostyazilim

2023 'de Ne Olacak(merak)

65 Mesajlar 8.327 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

arslanturk0687 adlı üyeden alıntı

Allah R.T.E'ye uzun, sağlıklı ömürler versin. Böyle bir akıllı adam ile geçmişlerin yaptığı olumsuzlukları iktidara geldiğinden beri düzeltmeye çalıştı. 2023 ise Lozan bitiyor. 24 Temmuz 1923 tarihinde İsviçre'nin Lozan şehrinde imzalanmıştı. Ağır şartlar içeriyordu. Maddeleri buradan yazmam gerekmez. Googleden arayın, okuyun, aydınlanın. 2023 de bu okuduğunuz maddeler tarihe gömülecek inşallah.

Sizden istediğim, Lozan'ın kötü maddelerine tek bir örnek. Rica ediyorum, eminim hayatınızda bir kez bile okumadan çevrenizden duyduğunuz bilgilerle bunu söylüyorsunuz. Lozan'ın 2023'te bittiğine dair de herhangi bir madde yok.

Olmaması daha mantıklı. Bu SARAY ve RTE karşıtlığınız neden? Ne yaptı bu adam size? İngilizlerin, amerikanların vs. başka ülkelerin sarayı varken neden bizim milletimiz kendi sarayına laf söylüyor, istemiyor? Ülkenin 15 yılda geldiği konuma bak, 15 yıl öncesine bak. Çalışana vereceksin. Krizi kaldırıp IMF'ye borçları kapatıp, su sıkıntısını giderip(Ankara'nın suyu çok güzel), iş ve istihdam sağlayıp v.s. çalışanı destekleyeceksin. Saysan bitmez. Anlamadığım tek şu: Bu adam kime ne yaptı? Diğer partilerden hangisi ülkeye çivi çakmış? Neyse. Anlamayacağınız için konuşmaya gerek yok. Bu arada partici değilim. Kim doğruyu yapıyorsa ona oy veririm. Hdp dahil doğru işi yapana oy veririm. Sonuçta aynı toprağın insanlarıyız.

Krizin kaldırılmaz biter, ufak bir araştırmayla krizin hala yürürlülükte olan Güçlü Ekonomi Programı'nın sağladığı vergiler ve diğer maddelerle atlatıldığını görebilirsiniz.

Ayrıca, IMF'ye olan borcumuz bitmiş olabilir ancak Türkiye'nin dış borcu şu anda 2002'de olandan çok daha fazla. Bunu da yine Türkiye İstatistik Kurumu'nun sitesini azıcık kurcalayarak görebilirsiniz.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

kendoka ve FRTKRKL şu adrese bakın. Gidin bir tarih öğretmenine sorun. Siz dersinize iyi çalışmamışsınız. Bu maddelerle şu an yapılanlar 2023 de bitecek. Fazla konuşmaya gerek yok. Ne söylesem anlamazsınız. Sonuçta nasıl duymak isterseniz öyle anlarsınız.

:D ya arkadaş insan gibi soru soruyoruz. Nedir bu atar bu tavır ? Hangi adrese bakacağız o da ortada yok ama bence sen tarih dersini iyi öğrenmemişsin. Anlayışın yanlış. Sen, ortada koskoca lozan anlaşması varken hem o günün Türkçesi hem bugünün, hem fransızca ve ingilizce , hala bunu bir hocadan öğrenmek kadar saçma bişr şey olamaz. İlla öğrenceksek zaten İlber hoca bu konuda gerekeni söyledi. İnsanları sınıflandırırken veya bir yargı sahibi olurken daha olgun davranman dileğiyle.

Ek Olarak:

brown adlı üyeden alıntı

Sizden istediğim, Lozan'ın kötü maddelerine tek bir örnek. Rica ediyorum, eminim hayatınızda bir kez bile okumadan çevrenizden duyduğunuz bilgilerle bunu söylüyorsunuz. Lozan'ın 2023'te bittiğine dair de herhangi bir madde yok.

Hocam aynı şeyi isteyen, yani bu iddia edilen şartları ve maddeleri duymak isteyen binlerce insan var. Bu binlerce insanın karşısında yine böyle hayali maddelerin varlığğından bahseden bi binler daha var. Neden bu kadar zor anlamıyorum ya. Dersin ki lozanın 54. yada 34 her ne zıkkımsa, işte madde, olay biter. Ama malesef okumak bizim halkımız için yapılacak en son ilmi çalışma. Bu halkın doğasında büyüklerinin sözlerine itibar etmekten daha öte bir ilim anlayışı yok.

Ha diğer yandan lozan tam anlamıyla bir başarı mı yoksa yenilgi mi bunu o dönemin şartlarına hakimce bir bakış çözümleyebilir. Bana göre yunanistana verilen haklar tamamen yanlış. Fakat bu bana göredir. Diğerlerinin iddia ettikleri 2023 ise nasıl bir hayaldir akıl alır gibi değil.
Kurklu

kişi bu mesajı beğendi.

Simurg Simurg Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1109
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 19, (%100)
Bunu diyenler sanırım ilkokulu okumamışlar
zonguldaktaki kömür madenini, somadaki linyit madenlerinden haberi yok sanırım
bunlar batmanda çıkan petrolü bilmiyorlar sanırım
ilkokulu okusaydınız böyle saçma sapan maddelere inanmazdınız
kendoka

kişi bu mesajı beğendi.

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)
******Lütfen Dikkat********

şuan 4. sayfaya kadar okudum ve 5. sayfaya bakamadan yazmak istedim.

Tamam çoluk çocuk bilip bilmeden konuşuyorda, Şu 25 Yaş üstü insanların'da bukadar Cahilce Edepsizce Saygısızca konuşmasına Dayanamadım. Türkiyenin yarısı Akp ye oy vermiş olabilir,
bir düşün bu 35 miyon insan neden akp ye oy verdi. düşüncelerinizi bir Yargılayın. emin olsanız bile yargılayın. ozaman ferah'a ereceksiniz.
ama şunuda belirteyim. kimse Hiç kimse Başka bir düşünceyi aşalıyamaz. aşalıyan Benim Gözümde, (bu umrunuzda olmayabilir) Edepsiz saygısız, bir insan müsvettesidir.
Saygılı bir ortamda, saygınızı göstererek yorumlar yapınız..

Gelelim lozan a.. boşa kafanızı yormayın. Zamanı gelince ögrenecez.

wmaraci
wmaraci

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
Tarihsel gerçekleri de bir tarafa bırakırsak, realist olalım. Bu ülkede ekonomi, medya, siyaset ve idare yahudilerin elinde sayılır. Bunu çok açık ve net olarak ifade ediyorum. Lozan isterse hemen şu an bitsin, ertesi gün ABD tekrar bir takım anlaşmalar veya zorbalıklarla el koyacak. Bu ülkede ciddi derecede petrol kaynağı var. Vatan haini terör örgütleri amaçlarına ulaşırsa petrol olan bölge güneyimizdeki malum ülkenin eline geçecek. F16 işletim sistemini hacklemeyi başaran Türk yazılımcı bile 1 haftaya kalmadan intihar (!) ediyorsa bu ülkenin tam bağımsız ve dünya siyasetinde söz sahibi bir ülke olması maalesef imkansız gibi.

Hâlâ çıkıp Allah rteye uzun ömür versin diyen arkadaşların kafasını anlamış değilim. Bu ülkenin felaketi için daha ne yapması gerekli sizin uyanmanız için?

Ülke elden gidiyor. Ve biz de düşmanlarımızın oluşturduğu sanal hayatta yaşayıp gidiyoruz. Bütün bu yazdıklarımı kaç kişi anlar bilmiyorum. Daha diyecek çok şey var ama neyse...

Allah vatanımızı korusun. Dua edelim arkadaşlar, Türkiye'miz için dua edelim.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)
Lozan mozan bitmiyor biyerinizden bişey uydurmayın Allah aşkına ya.
shateiel

kişi bu mesajı beğendi.

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)
@
Devlete 3 öneri ver, Hemen Buradan, Bekliyoruz, bu durumdan kurtulmak için ne yazpmamız lazım ?

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

tanerava adlı üyeden alıntı

Eğer baştakiler çıkar meselesi yapmaz ve ülke için hayırlı işler yapmak isterlerse 2023 te türkiye başka bir ülke olacak.
yer altı zenginliği
Köprüler
Petrol
vb. tüm işlemleri artık kendisi alıp üretecek ve satacak.

kendoka adlı üyeden alıntı

Türkiyenin elektirk enerjisinin hatrı sayılır bir kısmı termoelektirk santrallerinden dolayısıyla kömür madenlerinden sağlanır. Kömür gibi onlarca maden çıkarılan bir ülkede yaşıyoruz. Farkında olmasak da. Lozanın bitiş tarihi var demek ancak yüksek hayal gücü sahibi olmakla mümkün. Ya da her duyduğuna inanmakla. Lozanın bitiş tarihi yoktur. Çok da umrumda dağil 2023te ne olacağı ama yine de okudum lozan antlaşmasını o günkü dilden ve bugünkü dilden. Sanırım orada maden ve ormanların kullanılabileceğine dair ibare bile vardı. Bir de lozanda yunanistanın şu hali var. Yunanistan Türklere büyük zulumler yapmıştır fakat Türkiye bunları affedecektir. Sinan dedem (ki kendisi dedemin dedesi olup 1870 küsürda doğup 1980 küsürde ölmüştür) 2 sene boşa esir kaldı yunan devletinde. Keşke insanlar okusalar. Keşke.

Allah R.T.E'ye uzun, sağlıklı ömürler versin. Böyle bir akıllı adam ile geçmişlerin yaptığı olumsuzlukları iktidara geldiğinden beri düzeltmeye çalıştı. 2023 ise Lozan bitiyor. 24 Temmuz 1923 tarihinde İsviçre'nin Lozan şehrinde imzalanmıştı. Ağır şartlar içeriyordu. Maddeleri buradan yazmam gerekmez. Googleden arayın, okuyun, aydınlanın. 2023 de bu okuduğunuz maddeler tarihe gömülecek inşallah.

ufukozdemir adlı üyeden alıntı

Daha Lozanın maddelerini bilmemeyenler(Bende Dahil) Kulaktan dolma bilgiler ile yok 2023te madenlerimizi kullanıcaz diyor . Türkiyede olan Demir Madenleri,Kömür Madenleri vs o zaman hepsi kaçak o zaman Türkiyede Bor Madenide çıkarılmakta Eti Bor A.Ş o zaman bunların hepsi anlaşmayı hiçe sayıyor .

Olmaması daha mantıklı. Bu SARAY ve RTE karşıtlığınız neden? Ne yaptı bu adam size? İngilizlerin, amerikanların vs. başka ülkelerin sarayı varken neden bizim milletimiz kendi sarayına laf söylüyor, istemiyor? Ülkenin 15 yılda geldiği konuma bak, 15 yıl öncesine bak. Çalışana vereceksin. Krizi kaldırıp IMF'ye borçları kapatıp, su sıkıntısını giderip(Ankara'nın suyu çok güzel), iş ve istihdam sağlayıp v.s. çalışanı destekleyeceksin. Saysan bitmez. Anlamadığım tek şu: Bu adam kime ne yaptı? Diğer partilerden hangisi ülkeye çivi çakmış? Neyse. Anlamayacağınız için konuşmaya gerek yok. Bu arada partici değilim. Kim doğruyu yapıyorsa ona oy veririm. Hdp dahil doğru işi yapana oy veririm. Sonuçta aynı toprağın insanlarıyız.

Emrecany adlı üyeden alıntı

arkadaşların bir tarafı acıyor aksini kanıtlamak için inadına uğraşıyorlar aksi maksi yok 2023'ten sonra TÜRKİYE DAHADA BÜYÜYECEK YAVAŞ YAVAŞ OSMANLININ ESKİ GÜCÜNÜ ALICAĞIZ.

kendoka adlı üyeden alıntı

:D ya arkadaş insan gibi soru soruyoruz. Nedir bu atar bu tavır ? Hangi adrese bakacağız o da ortada yok ama bence sen tarih dersini iyi öğrenmemişsin. Anlayışın yanlış. Sen, ortada koskoca lozan anlaşması varken hem o günün Türkçesi hem bugünün, hem fransızca ve ingilizce , hala bunu bir hocadan öğrenmek kadar saçma bişr şey olamaz. İlla öğrenceksek zaten İlber hoca bu konuda gerekeni söyledi. İnsanları sınıflandırırken veya bir yargı sahibi olurken daha olgun davranman dileğiyle.

Ek Olarak:

Hocam aynı şeyi isteyen, yani bu iddia edilen şartları ve maddeleri duymak isteyen binlerce insan var. Bu binlerce insanın karşısında yine böyle hayali maddelerin varlığğından bahseden bi binler daha var. Neden bu kadar zor anlamıyorum ya. Dersin ki lozanın 54. yada 34 her ne zıkkımsa, işte madde, olay biter. Ama malesef okumak bizim halkımız için yapılacak en son ilmi çalışma. Bu halkın doğasında büyüklerinin sözlerine itibar etmekten daha öte bir ilim anlayışı yok.

Ha diğer yandan lozan tam anlamıyla bir başarı mı yoksa yenilgi mi bunu o dönemin şartlarına hakimce bir bakış çözümleyebilir. Bana göre yunanistana verilen haklar tamamen yanlış. Fakat bu bana göredir. Diğerlerinin iddia ettikleri 2023 ise nasıl bir hayaldir akıl alır gibi değil.

buradan lozan bitince maden çıkaracağız diyen arkadaşlara sesleniyorum öyle bir madde lozanda yok öğreninde gelin, lozan Turkiyenin zaferiyle ve üstünlüğü ile ayrılınmış bir anlaşmadır uydurma , gerçeğe dayalı olmayan şeylere dayandırarak uydurduğunuz ifadelerinizle kimi tuttuğunuz belli oluyor , bırak brown bunlar kendilerini zaten belli ediyor hangi kesimde olduklarını sen yer altı zenginliklerini çıkartamıyorsun çünkü amerika istemiyor , zamanında anbargo imzalaya bi zihniyete sorun, bu arada zamanında eğer zengin olmuşsam çalıp çıprtım diyen kişiyede bir sorun
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
2023 de pek bi haltın olacağını sanmıyorum Türkiye hala çok geride ülkedeki en büyük sorun bence torpil ve eğitim sistemi. Konusunda uzman insanlar gereken yerlere gelmedikçe ve ülkede bilime adam gibi yatırım yapılmadıkça bi halt olacağını sanmıyorum

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

Çalışmıyorum; ama çalışmak isterdim.

memur :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al