freelance iş ilanları

Türkiye'yi Temsil Edecek Bir Tema Sitesi / Önerileriniz?

39 Mesajlar 4.126 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

emontkral2 emontkral2 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mobilya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 420
  • Beğeniler 70 / 65
  • Ticaret 0, (%0)

eusanmaz adlı üyeden alıntı

eğer bahsettiğiniz gibi kaliteli temalar üretecekseniz ben şimdiden söz veriyorum en az bir sitemin temasını sizden satın alacağım :) başarılar dilerim ..

Kısa zaman içerisinde temalarımızı yapıp satışa sunacağız. Kaliteli görünüm ve temiz kodların çok çabuk farkında olacaksınız. Sizler için en iyisini yapmak için çalışacağız. Teşekkürler.

wmaraci
reklam

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)

BRHMCR adlı üyeden alıntı

envato da ki 60 dolarlık çok fonksiyonlu temayı kodlayacaksın ve 20 liraya satacaksın he? :D

orada bulunan bir temanın anca blog sayfasını satarsın 20 liaraya

oradaki temalar portfolyo, magazin, e-commerce gibi onlarca sayfaları var ve her şekle girebiliyorlar. hadi kodladın diyelim ki hiç zannetmiyorum, 20-30 lira gibi basit rakamlara satılmaz o tasarımlar.

amacın insanlara parası olmayanlara yardım gibi gözüksede web tasarım ve programlama camiasında büyük oynayamazsın bu projeyle hep alt elemanlar toplanır altında yani cebinde beş kuruş olmayan insanlar.

komiksin..

60₺ ile 60$ arasında ciddi bir fark var, siz bunu 20-30₺ diye kafanızda sınırlandırırsanız zaten bu sektörü kafadan bitirmişsiniz demektir. Yerli projelere destek olmak varken neden el oğluna para yatıralım :)
emontkral2

kişi bu mesajı beğendi.

no time for caution

main main trdizin.net - Siteni Ekle Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)
Siz de normal her tema satış firması gibi olacaksınız. Türkiye 'yi temsil eden firma demek saçma olur. Eğer deseniz envanto gibi yapıcağız komisyon alıcağız kişiler temalarını ekliyecek işte o zaman Türkiye ' ye hitap eden bir site olacaktır.

Mybb Türkçe Destek Forumu >> mybbtr.com

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
Tüm yazılanları okumadım ancak böyle bir sitenin tutabilmesi için çok fazla temanın bulunması gerekiyor.Örneğin 30-40 tema ile işin yürüyeceğini sanmıyorum. Ben girdiğimde waauuw demeyelim. Kaç tane tema yapabilirsiniz.Emek verdiğiniz temaları 10tl satmak, pek anlamlı değil.Kaliteli, görseli iyi tema yapacak ekibiniz var ise neden themeforest gibi sitelerde yayınlayıp büyük kitlelere ulaşmıyorsunuz. Amaç para değilse, neden ücretsiz yayınlamıyorsunuz diye insanın aklına soruşar takılabilir.
İyi çalışmalar.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mobilya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 420
  • Beğeniler 70 / 65
  • Ticaret 0, (%0)

Decimas adlı üyeden alıntı

60₺ ile 60$ arasında ciddi bir fark var, siz bunu 20-30₺ diye kafanızda sınırlandırırsanız zaten bu sektörü kafadan bitirmişsiniz demektir. Yerli projelere destek olmak varken neden el oğluna para yatıralım :)

Teşekkür ederim yorumunuz için hocam. Amacımız bu sektörde el firmalara kalmamaktır açıkçası. Biz de bu konuda çok sorun çektik. Örnek olarak, ingilizce bilmeyen arkadaşlarımız olabilir ve destekten yararlanamaz. Bu seferde çoğu ayar veya anlatılmak istenenler eksik kalır. Elimizden geldiğince müşterilerimizin ihtiyacını gidermeye çalışacağız. Sizinde öneriniz varsa duymak isteriz.

Ek Olarak:

AtagunBaltacioglu adlı üyeden alıntı

Tüm yazılanları okumadım ancak böyle bir sitenin tutabilmesi için çok fazla temanın bulunması gerekiyor.Örneğin 30-40 tema ile işin yürüyeceğini sanmıyorum. Ben girdiğimde waauuw demeyelim. Kaç tane tema yapabilirsiniz.Emek verdiğiniz temaları 10tl satmak, pek anlamlı değil.Kaliteli, görseli iyi tema yapacak ekibiniz var ise neden themeforest gibi sitelerde yayınlayıp büyük kitlelere ulaşmıyorsunuz. Amaç para değilse, neden ücretsiz yayınlamıyorsunuz diye insanın aklına soruşar takılabilir.
İyi çalışmalar.

Hemen açıklayalım hocam. 30-40 tema zaten çok ufak bir kitle. İlk olarak 1-2 hafta kadar 50-100 tema ile başlangıç yapılacaktır. Ekibimizle her geçen gün yeni projeler tasarlayıp bunları kodlara dökeceğiz ve her gün yeni ve güncel temalar oluşturacağız, bu da kısa bir zaman sonra çok fazla tema sayısına ulaştıracaktır sitemizi. Emek vereceğimiz kesin. 10TL evet ama şöyle düşünün. Ne alırsan 10TL demiyoruz. Bazı temalar 100 TL iken 10TL olanda olacak 20TL olanda olacak. Fiyatlar değişken olacak fakat biz piyasanın altında tutmaya çalışacağız fiyatları ki herkes sahip olabilsin. Ayriyetten ilerleyen zamanlarda themeforest ile çalışabilir. İlk olarak ülkemize destek vermek istiyoruz. Ücretsiz temalarımızda sitemizde yer alıcak. Aklınıza başka takılan bir soru var mı?

ishana ishana Su akar yolunu bulur. Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad İ** N**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 104 / 107
  • Ticaret 0, (%0)
Başarılı olmanızı dilerim. profesyonel olarak ilerleyen zamanlarda bütün dünyaya açılmanız ve herkesin bahsettiği ve alışveriş yaptığı popüler bir siteye dönüşmeniz beni sevindirecektir.

İnsanımızın biraz bu konularda motivasyona ihtiyacı var. Bazı arkadaşlar eleştirmişler tabii olarak. Devam edin hocam. Siz başlayın gerisi gelecektir.
emontkral2

kişi bu mesajı beğendi.

Bu devirde en zor erdem insan olmaktır.
Keyifle.Net - Keyfine Göre Takıl

• Üyelik 22.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mobilya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 420
  • Beğeniler 70 / 65
  • Ticaret 0, (%0)

ishana adlı üyeden alıntı

Başarılı olmanızı dilerim. profesyonel olarak ilerleyen zamanlarda bütün dünyaya açılmanız ve herkesin bahsettiği ve alışveriş yaptığı popüler bir siteye dönüşmeniz beni sevindirecektir.

İnsanımızın biraz bu konularda motivasyona ihtiyacı var. Bazı arkadaşlar eleştirmişler tabii olarak. Devam edin hocam. Siz başlayın gerisi gelecektir.

Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Şu attığınız yorum bizi aşırı olarak mutlu etti. Sizinde dediğiniz gibi, motivasyona ihtiyacımız var ve sizler bu konuda fazlasıyla yardımcı oluyorsunuz. Tekrardan çok teşekkür ediyorum.

takiplekazan takiplekazan www.ucuztakipcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam şimdi Türkiye'deki bazı sorunlardan bahsetmek istiyorum.

1. Gençlerimiz genelleme yaparsak çok bilinçsiz. Ve anlamsız bir öz güvene sahip. Fikirlerin çoğu WC de fayans sayarken aklına geliyor insanların.

2. Geçen bir haber okudum İngiltere de bir kadın liseyi bırakmış sonra zengin felan olmuş. İşte çok çalışmış ama arada kendini de geliştirmiş. Akşamları üniversite de işletme bölümünde ders felan almış. Klasik zengin olma hikayesi ama ilgimi çeken güzel bir lafı var kadının. "Hangi işi yaparsan yap, yaptığın işi en iyi sen bil. En ince ayrıntısına kadar öğren." demiş kadın.

3. Şimdi sen themeforest gibi bir site yapamazsın Türkiye de. Çünkü oraya kimse kendi yaptığı temayı eklemez. Ordan burdan kırılmış temaları toplayıp sisteminde satmaya çalışır.

4. Geçen Rusya ile savaşırsak gibi bir haber vardı. Ülkemizde 35 Milyon savaşacak adam varmış. Sende bir iş yaptığında 35 Milyon adamla savaşmak zorundasın. Çünkü herkesin bir hayali var. ZENGİN olmak. Ferrarilere binmek, en güzel mankenlerle gezmek. Ve bunları en azami şekilde, emek harcamayarak yapmak isteyen 35 Milyonluk bir kitle...

5. Kimse yan komşusunun zengin olmasını istemez. Çünkü o zengin olursa sen fakir görünürsün. O nedenle sen temiz düşüncelerinle ülkemiz için bir şeyler yapmak isterken en büyük engelcilerin bu ülkenin vatandaşları olacak. Trafikte sana yol vermemek için kaza yapmayı göze alan bir milletten çok fayda beklememek gerekli.

6. Projen mantıklı ama sende yapacağın işi çok araştırmamışsın. Şirket kuracaksın, vergi ödeyeceksin, adam çalıştıracaksın vs. Kenarda 50 Bin TL paran var ise dediklerini yapabilirsin. Yoksa 10 TL ye tema satacam bu işin patronu ben olacak diyorsan bariz hayal kırıklığına uğrarsın.

Bu işi yapacaksan boşver Türkiyeyi felan kendin için yap. Sonuçta bu işten para kazanınca parayı devlete bağışlamayacaksın. Şimdiden kolay gelsin.
emontkral2

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiye'nin en uygun fiyatlı sosyal medya paneli - www.ucuztakipcim.com

• Üyelik 22.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mobilya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 420
  • Beğeniler 70 / 65
  • Ticaret 0, (%0)

takiplekazan adlı üyeden alıntı

Hocam şimdi Türkiye'deki bazı sorunlardan bahsetmek istiyorum.

1. Gençlerimiz genelleme yaparsak çok bilinçsiz. Ve anlamsız bir öz güvene sahip. Fikirlerin çoğu WC de fayans sayarken aklına geliyor insanların.

2. Geçen bir haber okudum İngiltere de bir kadın liseyi bırakmış sonra zengin felan olmuş. İşte çok çalışmış ama arada kendini de geliştirmiş. Akşamları üniversite de işletme bölümünde ders felan almış. Klasik zengin olma hikayesi ama ilgimi çeken güzel bir lafı var kadının. "Hangi işi yaparsan yap, yaptığın işi en iyi sen bil. En ince ayrıntısına kadar öğren." demiş kadın.

3. Şimdi sen themeforest gibi bir site yapamazsın Türkiye de. Çünkü oraya kimse kendi yaptığı temayı eklemez. Ordan burdan kırılmış temaları toplayıp sisteminde satmaya çalışır.

4. Geçen Rusya ile savaşırsak gibi bir haber vardı. Ülkemizde 35 Milyon savaşacak adam varmış. Sende bir iş yaptığında 35 Milyon adamla savaşmak zorundasın. Çünkü herkesin bir hayali var. ZENGİN olmak. Ferrarilere binmek, en güzel mankenlerle gezmek. Ve bunları en azami şekilde, emek harcamayarak yapmak isteyen 35 Milyonluk bir kitle...

5. Kimse yan komşusunun zengin olmasını istemez. Çünkü o zengin olursa sen fakir görünürsün. O nedenle sen temiz düşüncelerinle ülkemiz için bir şeyler yapmak isterken en büyük engelcilerin bu ülkenin vatandaşları olacak. Trafikte sana yol vermemek için kaza yapmayı göze alan bir milletten çok fayda beklememek gerekli.

6. Projen mantıklı ama sende yapacağın işi çok araştırmamışsın. Şirket kuracaksın, vergi ödeyeceksin, adam çalıştıracaksın vs. Kenarda 50 Bin TL paran var ise dediklerini yapabilirsin. Yoksa 10 TL ye tema satacam bu işin patronu ben olacak diyorsan bariz hayal kırıklığına uğrarsın.

Bu işi yapacaksan boşver Türkiyeyi felan kendin için yap. Sonuçta bu işten para kazanınca parayı devlete bağışlamayacaksın. Şimdiden kolay gelsin.

Söyledikleriniz çok hoşuma gitti. Yorumunuz için teşekkür ederim. Ben size biraz daha kendimi açmak istiyorum. 8 yaşından beri bilgisayar başındayım ve bir gün sırf can sıkıntımı gidermek için html tasarımı yapmaya başladım 10-11 yaşındaydim yaklaşık. O günden sonra bir tutku oldu fakat ben engeller yüzünden bu işte çok geri kaldım, yetişemedim. Mobilya işine başladık. Şuan bir mobilya dükkanım var ve buradan yapılmış, söylediğiniz miktarlarda bir sermayem var. Şuanlık ekibi topluyoruz. Bir de çoğu kişinin aklına şöyle bir şey takılmış yanlış anlamayın eleştirmiyorum konuyu açıklığa kavuşturmak için. Bu sitede 100TL'lik temada olur. 10TL'likte. Fakat 10TL olan çöp bir tema değil, piyasada 50-60 TL civarında satılan temaların kalitesinde olur.

Yazınızı tekrar tekrar okuyacağım çok hoşuma gitti. Teşekkür ederim.
Birde şöyle bir durum söz konusu. 10TL fiyat biçmemizin sebebi reklam ve ilgi olurda satışları yüksek olursa sürümden kazanma gibi bir durumda mevcut. Eğer senede 1 tane 10TL'lik tema satışı olursa veya herhangi bir olumsuz durum olursa bu temanında mecbur olarak fiyatının yükseltilmesi gerekiyor.

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Açıkçası kaliteli olduğu sürece tüm yerli projelere desteğimiz sonsuz. Uzun uzun aradım fakat sitemde kullandığım tema kalitesinde bir yerli temaya asla denk gelmedim.

Eğer böyle bir temaya denk gelseydim inanın daha fazlasını verip yerli tema alırdım. Demek istediğim iş kaliteli olursa destek verecek insanlar çıkar. Daha ölmedik.

Fakat her türlü olumsuz eleştiriye ve köstek olan kişilere karşı hazırlıklı olun.

Ben arkadaşların dediği gibi 100'lerce tema olmalı falan hikayelerine katılmıyorum.

http://tagdiv.com sadece 2 adet temaları var ve dünyada en çok satılan temalar arasında. Fakat ben bir temanın bu kadar kolay özelleştirilebilir ve bu kadar detay düşünüldüğünü görmedim.

Resmen bir ekip işi.

Ayrıca adamlar ne olursa olsun her türlü soruna çok içtenlikle çözüm üretiyorlar. Bu kişilerin temalarını incelemeniz ve hatta mümkünse satın alarak incelemenizi öneririm.

Yani bu kişilerin kullanıcılarında bıraktığı "bırak 200TL yi 1000Tl olsa adamlar hak ediyor." düşüncesini bırakabilmektir önemli olan.

Acele etmeyin ve her detayı iyice düşünün derim. Kolay gelsin.
emontkral2

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al