freelance iş ilanları

Google'a güvenerek Türkiye'de asla iş yapılmaz

44 Mesajlar 5.545 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

explorer1001 explorer1001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 24
  • Ticaret 8, (%100)
Değerli web-master, yazar, programcı ve de tüm misafir dostlarım; bu yazı bir çağrı içermektedir!!

Arkadaşlar; malum eski yazılarımı okuyanlar bilir neler çektiğimi. 600 makaleli, 2 yıllık yasal, temiz, özgün site ile onay alamadığımızı falan duymuşsunuzdur.

Tüm bu süreç bana bir şeyleri sorgulattı. Bir şeyleri fark ettirdi. Bu fakındalıklarımı, gözlemlerimi ve de buna bağlı taleplerimi siz değerli web girişimcilerine ileteceğim ve de bir çağrı ile yazımı bu günlük sonlandıracağım.

Sizlerin 5 dakika vaktini alacağım ancak; kusurma bakmayın, önemli olmasa yazmazdım.

1) Öncelikle asla Google Adsense'e güvenerek iş kurulmaz

2) Şu saatten sonra Adsense onayı alsak bile benim ve birçok mağdur için artık Google Adsense Türkiye imajı rezil durumdadır!!

3) Şu saatten sonra iyi biliyorum ki; adsense hesabım olsa bile durduk yere ansızın ban aldığımda, hakkımı "Google Adsense Türkiye" denilen, kendini Tanrı gören adi firmaya karşı hiç bir surette hakkımı arayamaycağım.

4) Ekonomi takip edenler bilir; "Tüketici güven endeksi" diye bir şey vardır ekonomik terimler arasında. İşte "Google Adsense Türkiye" artık ağzıyla kuş tutsa bile yayıncıların uzun vadeli güvenini kazanamaz!! Yani ben ve birçok kişi artık bu firmaya güvenerek asla bir işe girişemez. Asla yatırım yapmaz!!

5) Şunu fark ettim ki; "Eğer sağlam bir iş kuracaksan, asla halkla ilişkileri zayıf olan kendini yenilmez gören Google Adsense gibi bir firmaya, şirkete bağlı olarak kurmayacaksın yoksa gün gelir pat diye gümlersin"

6) Ben ve webmaster forumlarında şu anda 2015'ün kış gününde yüzlerce kişi şahittir ki; "Google Adsense Türkiye" tarafından yüzlerce kişi mağdur edilmiştir ve halen mağdur edilmektedir! Piyasayı zamanında ele geçirmiş bu parazit firma; elindeki tekel olma gücünü kullanarak yayıncılara kan kusturmaktadır, dalga geçmektedir.

7) Buradan ve daha nice mecralardan mağduriyetimi dile getireceğim ve haklı mücadelemi önce ülkem web-masterlerı için daha sonra da hak ettiğimiz sağlam gelirin temini için sonuna kadar sürdüreceğim!! Benim gibi mağdur olan herkesin de "Google Adsense Türkiye" denilen bu firmanın şu anda yüzlerce, binlerce yayıncı üzerinde yarattığı zararı herkese, yetkililere, yayınveren firmalara, bu alanda iş kuracak(reklamcılık) girişimcilere anlatmasını talep ediyorum.

8) Dikkat ettiyseniz son 2 yılda "Google Adsense Türkiye" ekonomik olarak kan kaybetmiştir. Zira yarattığı mağduriyet nedeni ile "reklamstore, admatic, areklam, admitad gibi onlarca dijital reklam firması günbegün güçlenmektedir. Google bize kazık attı, dalga geçti ve bu da zorumuza gitti belki ama biz de buradan bu firmanın yarattığı rezaleti cümle aleme aktarak ona aylar içinde kaybettirdik ve de daha çok kaybettireceğiz bu da onun zorunda gitsin...

Saygılarımla

Kaliteli web-site sahiplerine önemli not ve de çağrı: Artık onlarca iyi, kaliteli haber, sağlık, ekonomi, teknoloji, webmaster sitesi yavaş yavaş reklam alanlarını Google'dan uzak tutmaya başlamıştır. Sizlerin de araştırmalara girişip, ajanslarla anlaşıp alanlarınızı özel firmalara kiralamanızı ve de bu kan emici, Türk web-masterlarıyla dalga geçen firmaya dersini vermenizi talep ederim. Unutmayın ki Google'ın gelirinin %95'ine yakını reklamcılıktandır!!
annebebekegitimi AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Adsense'den ziyade Adwords kullanıcısıyım. Aylık minimum adwords ödemem 5.000 tl ve gayette memnunum.
Adsense'de bu kadar seçici davranması veya sizin tabiriniz ile kendini tanrı görmesi bence gayet yerinde bir hareket.

Reklam verenleri çer çöp sitelerden korumaz ise reklam veren falan kalmaz. (Sizin sitenizi çöp sitelerden uzak tutuyorum ne yazıkki kaliteli sitenize çöp muamelesi yapmış)

Benim 10dan fazla çöp sitemde adsense bulunuyor ve kaliteli bir kitleye sunum yapmıyor, tıklanan reklamlar lüzumsuz oluyor genellikle. Bu sebeple ya tbm oranım çok düşük kalıyor yada benim gibi çöp sitesi olanları kabul etmiyor. Ben haklı buluyorum. Bahsettiğiniz kaliteli reklam firmalarına reklam verin birde adwords'e verin aradaki farkı anlar, şu yazdıklarınızın hepsinin yanlış olduğunun farkına varırsınız.
halilozcevik RadiKaL nbrknk22

kişi bu mesajı beğendi.

AzX66 AzX66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1457
  • Beğeniler 846 / 453
  • Ticaret 14, (%100)
Yandex iyi bir rakip reklam firması kursa webmasterlar için dünyanın daha güzel olacağını düşünüyorum
seyfettin

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
AzX66 var zaten hocam Yandex Direct. Bende sizinle aynı temennideyim, ne kadar kaliteli rakip olursa o kadar iyi.

Fakat onunda Adsense'den aşağı kalır yanı yok. Oda zor kabul ediyor siteleri. Özellikle hitsizleri hiç hiç kabul etmiyor bildiğim kadarı ile. Bunların hepsi kaliteli reklam için gerekli. Her lüzumsuz site adsense alsaydı halimiz yaştı.

wmaraci
wmaraci

AzX66 AzX66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1457
  • Beğeniler 846 / 453
  • Ticaret 14, (%100)
impjix hocam ben yayıncı olunabilen reklam ağı şeklinde demiştim directe yandexe rekalm veriliyor.Adssense gibi webmasterlara kazandıran sistemin olduğunu duymuştum ama sanırsam sadece rusça ve İngilizce destek veriyor galiba bu site : https://partner.yandex.com/

• Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
AzX66 Hocam google'da nasıl Adwords-Adsense ise yandexte'de partners-direct. Çok zor olmamalı ingilizcede olsa başvuru yapabilirsiniz bence :)

halilozcevik halilozcevik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Genel Müdür
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 233 / 60
  • Ticaret 20, (%100)
İyi güzel diyorsun da türkiyeden karşısına adam gibi rakip mi çıktı. Adamın kendini sektörde tanrı görmesi normal. ben diğer firmalarla da çalıştım okadar komik rakamlar ödüyorlar ki sonra yok hile yaptın yok bilmemne salak saçma şeylerle onu da kesiyorlar hepsi de battı şuan.

Ayrıca Google Türkiye reklam ekibini yakından tanıyorum kendileri ile çalıştım bknz ( http://www.bycomplex.com/googledan-ogrencilere-ucretsiz-egitim-1393.html ) reklam verenler için işi sıkı tutuyorlar onlarda biyandan haklı çünkü ülkede gerçekten çakallık yapmadan iş yapan kişi sayısı az. Hepsi iyi niyetli insanlar
annebebekegitimi

kişi bu mesajı beğendi.

www.kadinsalyasam.com

bymuratmis bymuratmis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek web yazilim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 454
  • Beğeniler 64 / 116
  • Ticaret 16, (%100)
Yandex reklam firmasi kursa bile turkiyede yayinlayamiyomus sanirim google engel oluyo yada bilmiyorum acsa iyi olurdu ama su an icin cogu insan yanasmaz diye dusunuyorum cunku rusya sıkıntısı var bilindigi gibi.
Ayrica adsense reklam firmalari arasinda enn iyisiydi fakat biliyoruzki son zamanlarda emin degilim ama belki genel olarak yapilan biseydir belkide turkiyeye karşıt bişeydir bilinmez ama adsense ile sorunları olanlar gün geçtikçe artıyor bu alemde kral benim dedigi gibi yayincilarinida magdur ediyor etsin bakalim daha nereye kadar surecek.

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Google'ye değilde sitenize güvenirseniz kazanırsınız
explorer1001

kişi bu mesajı beğendi.

ayhanteke07 ayhanteke07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek adsense
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 2 / 17
  • Ticaret 59, (%100)
ben 20-30 hitli 3 tane sitemin üçüne de adsense aldım ilk başvuruda onayladı hit vs pek önemi yok bence
dtmuratcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al