freelance iş ilanları

Sitem CPU Aşımına Uğramış (ACİL Yardım Lütfen)

35 Mesajlar 4.009 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

YasinErgul YasinErgul www.yasinergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci/Çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 1030
  • Beğeniler 157 / 226
  • Ticaret 43, (%100)
impjix hocam işin aksi cache eklentileri vardı resimlerin ayarları düşüktü resimlerin sonradan acılmasını sağlayan eklenti vardı buna rğamen cpu asımı oldu deniliyor ve neyden kaynaklandıgı dahi söylenmiyor bunu biz bilemeyiz diyorlar.

Adsense Yerleşim ile Kazancını Arttır PM
https://goo.gl/KJ2g4V
wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Yedeğinizi localhostta kurun hocam bir inceleyin. Wordpress olduğunu varsayarak söylüyorum, p3 isimli eklentiyi kurun ve tüm eklentilerinizi bu 3p isimli uygulama ile bir taratın, hangi eklenti ne kadar işlem harcıyor görün.

Cache ayarlarınız düzgün yapılandırılmamış olabilir. W3 total cache settings gibi sorgular ile google'da arama yapabilirsiniz veya şu link kısa ve öz anlatmış

https://gtmetrix.com/wordpress-optimization-guide.html

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

Yasin Ergül adlı üyeden alıntı

Allah'tan almıştım hocam...

anindahosting hocam

MelihAtasever adlı üyeden alıntı

Öncelikle geçmiş olsun. Konunuzu açmadan tam 15-20 dk önce bir müşterimin tam işini teslim ettim ve suspend yedik. Aynı host , aynı paket.

Bu arada Firmadan rica ettik 30 dakikalık açtılar. Yedek alıyoruz şuanda. Sizde iletebilirsiniz.

Bende bu firmadan reseller alacaktım bugün yarın. Size karşı "bizimle inatlaşmamanızı öneririz" kelimesini gördükten sonra ve bu yorumlardan sonra tekrar arayışa giriyoruz ne yazıkki. Bu arada kendilerine ithafen bu yorumlar yaptıkları iş ve konuşma tarzlarına karşı birer eleştiri olarak gelsin. Yanlış hatırlamıyorsam LosTTeeN nickli üyeye ait anındahosting.

nbrknk22 nbrknk22 SEO UZMANI Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 2770
  • Beğeniler 1194 / 724
  • Ticaret 129, (%100)

UNKEF adlı üyeden alıntı

Bende bu firmadan reseller alacaktım bugün yarın. Size karşı "bizimle inatlaşmamanızı öneririz" kelimesini gördükten sonra ve bu yorumlardan sonra tekrar arayışa giriyoruz ne yazıkki. Bu arada kendilerine ithafen bu yorumlar yaptıkları iş ve konuşma tarzlarına karşı birer eleştiri olarak gelsin. Yanlış hatırlamıyorsam LosTTeeN nickli üyeye ait anındahosting.

ben memnunum tavsiye ederim.

https://www.dopinger.com/tr
wmaraci
wmaraci

doctor doctor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 271
  • Beğeniler 54 / 43
  • Ticaret 16, (%100)
hocam istersen sponsor hosting vereyim

SuatGulten SuatGulten WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknik Servis/Web Yazılım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 240 / 233
  • Ticaret 29, (%97)
bende anındahosting ile çalışıyorum hiç bir şekilde sıkıntı yok. sorun sizden kaynaklı olabilir. birinden sponsor hosting alarak denemenizi yapın. firma ilede sakin bi tavır ile konuşarak anlayışlı bir şekilde hostinginizin açılmasını ve tam olarak ne amaçla cpu kasmış bunu öğrenin

İnstagram IVR Kazanç Sağlamak İçin Fake Sayfalar Satılıktır. İletişim PM

YasinErgul YasinErgul www.yasinergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci/Çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 1030
  • Beğeniler 157 / 226
  • Ticaret 43, (%100)

SuatGülten adlı üyeden alıntı

bende anındahosting ile çalışıyorum hiç bir şekilde sıkıntı yok. sorun sizden kaynaklı olabilir. birinden sponsor hosting alarak denemenizi yapın. firma ilede sakin bi tavır ile konuşarak anlayışlı bir şekilde hostinginizin açılmasını ve tam olarak ne amaçla cpu kasmış bunu öğrenin

Biz bilemeyiz burada cpu aşmış görünüyorsunuz. Hiç bir şekilde sitenizi tekrar açamayız gibi konustular. Şuana kadar bende hiç sorun yasamamıştım ama hitler biraz yükselince ki yüksekte değil :) bu sorunu yaşadım ne yazık ki evet bende biraz bilinçsiz ve sert konustum ancak hakaret vari konusmaları da beni rahatsız etti.

Telefonla aradıklarında anlamakta güçlük çekiyorsunuz idrak edemiyor musunuz gibi cümleler kullanıldı :) kaldıki evet tam anlamıyla bilmiyorum host işlerini vs. ancak bir sitenin sonsuza dek kapatılmasını da mantıklık bulmuyorum en azından süre tanınmalı diye düşünüyorum...
SuatGulten

kişi bu mesajı beğendi.

Adsense Yerleşim ile Kazancını Arttır PM
https://goo.gl/KJ2g4V

LosTTeeN LosTTeeN www.anindahosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar Donanım,Yazılım
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 927
  • Beğeniler 599 / 344
  • Ticaret 43, (%100)
Yasin Ergül

Merhaba,

Hesabınız CPU aşıyorsa bunu tekrar açmamız hem size hemde bize zorluk olacaktır. Kaldıki hesabınız sürekli %25 üzerinde işlem görmektedir.

http://prntscr.com/9m5tcu
http://prntscr.com/9m5tig

Buyrun yukarıdaki logları inceleyebilirsiniz sizin bundan sonra yapmanız gereken kim suçlu kim suçlu değil bunu tartışmak değil en kısa zamanda size yeterli gelecek ürünü almanızdır.

Ben para ödedim kapatamazsınız, açacaksınız gibi sert birşekilde sanki biz bilerek sizi suspend etmiş gibi bizi azarlayarak emir veremezsiniz.

Maalesef 5.00TL ye 10 köfte verilmiyor o zaman bende parasını ödedim lokantayı açık büfe gibi kullanalım böyle bir mantık yok, size bir paket verilmiş ve bunun bir kullanım limiti var bunu geçerseniz bu ürün size göre değildir bunu gelerek forumda tartışmanızda size zaman ayıp ettirecektir sadece bundan emin olunuz.

Siz bir sunucu içinde size açılan account hesabına ayrılan limiti kullanırsınız yani sunucu size tamamen tahsis edilmiyor şayet böyle birşey isterseniz bunu zaten VP,VDS Dediacted gibi ürünler ile yapabilirsiniz.

Bu gün herşey host ile olup bitebiliyorsa facebook,youtube gibi siteler neden milyon dolar harcamalar yapıyorlar gelsin bizden 10.00TL host alsın herşey olsun bitsin milyon dolarlarda cebine kalsın ? yani böyle birşeyi mantık kabul etmez.

Bana diyorsunuz kullanmıyor sistem ben size değil sunucuda kullandığınıza bakarım sizin işiniz şuna benziyor ben yemeği yerim soran olursa yemedim hala karnım kurt gibi aç böyle birşey olamaz.

Hesabınızın yedeğine el koymuyoruz yedeğinizi alabilirsiniz başka firmada devam edecekseniz.

Konuya yazmayacaktım ama yorumların ne kadar bilgisizce yapıldığını gördüğüm için yazmak istedim aldığınız hosting yani en küçük barındırma tipidir bunu unutmayalım.
SuatGulten

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

LosTTeeN adlı üyeden alıntı

Yasin Ergül

Merhaba,

Hesabınız CPU aşıyorsa bunu tekrar açmamız hem size hemde bize zorluk olacaktır. Kaldıki hesabınız sürekli %25 üzerinde işlem görmektedir.

http://prntscr.com/9m5tcu
http://prntscr.com/9m5tig

Buyrun yukarıdaki logları inceleyebilirsiniz sizin bundan sonra yapmanız gereken kim suçlu kim suçlu değil bunu tartışmak değil en kısa zamanda size yeterli gelecek ürünü almanızdır.

Ben para ödedim kapatamazsınız, açacaksınız gibi sert birşekilde sanki biz bilerek sizi suspend etmiş gibi bizi azarlayarak emir veremezsiniz.

Maalesef 5.00TL ye 10 köfte verilmiyor o zaman bende parasını ödedim lokantayı açık büfe gibi kullanalım böyle bir mantık yok, size bir paket verilmiş ve bunun bir kullanım limiti var bunu geçerseniz bu ürün size göre değildir bunu gelerek forumda tartışmanızda size zaman ayıp ettirecektir sadece bundan emin olunuz.

Siz bir sunucu içinde size açılan account hesabına ayrılan limiti kullanırsınız yani sunucu size tamamen tahsis edilmiyor şayet böyle birşey isterseniz bunu zaten VP,VDS Dediacted gibi ürünler ile yapabilirsiniz.

Bu gün herşey host ile olup bitebiliyorsa facebook,youtube gibi siteler neden milyon dolar harcamalar yapıyorlar gelsin bizden 10.00TL host alsın herşey olsun bitsin milyon dolarlarda cebine kalsın ? yani böyle birşeyi mantık kabul etmez.

Bana diyorsunuz kullanmıyor sistem ben size değil sunucuda kullandığınıza bakarım sizin işiniz şuna benziyor ben yemeği yerim soran olursa yemedim hala karnım kurt gibi aç böyle birşey olamaz.

Hesabınızın yedeğine el koymuyoruz yedeğinizi alabilirsiniz başka firmada devam edecekseniz.

Konuya yazmayacaktım ama yorumların ne kadar bilgisizce yapıldığını gördüğüm için yazmak istedim aldığınız hosting yani en küçük barındırma tipidir bunu unutmayalım.

Hocam bırakın müşteriyi, karşınızdaki bir insana "algılayamıyor musunuz, algı probleminiz mi var, bizimle inatlaşmayın vb." şekilde konuşmak nedir ya. Ha ben olayı sadece yasin ergül'ün sizin cevaplarınızı paylaşmasıyla yorumluyorum.
Onun sizinle nasıl konuştuğunu bilemem. Bu yorumu "yorumların ne kadar bilgisizce yapıldığını gördüm" dediğiniz için yaptım. Bana özel mesaj yolu ile olayı tam açıklar mısınız ve neden o şekilde konuştuğunuzu da. Çünkü sizden hizmet alacakken bu konuyu gördüm üzüldüm.

LosTTeeN LosTTeeN www.anindahosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar Donanım,Yazılım
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 927
  • Beğeniler 599 / 344
  • Ticaret 43, (%100)
UNKEF

Merhaba,

Bizi bilen biliyor kimseye kötü yaklaşan bir firma değiliz ve bu arkadaşada diğer destek taleplerini burada paylaşsın bu gibi karşılık almamıştır peki neden şimdi bu şekilde yanıt aldı? birazda bunu düşünmek lazım.

Biz kendisine hesabının kullanım yaptığını bildirdik fakat biliyorsunuz ki bizlerde insanız gece saatinde mesai bitti biz herşeyi bıraktık arkadaş ile CPU aştınız/aşmadım muhabettine giriyoruz fakat biz log dahi gösterdiğimiz halde karşı taraftan size hala aynı ticket yanıtı geliyorsa ister istemez dediklerimizi anlayıp anlamadığını sorarız çünkü aynı cevabı 3 defa üst üste veriyoruz bu normal birşey mi?

Bizim firmamızdan kesinti adına şikayetci olan varmıdır veya başka müşterimizde CPU aşıyor bunu VPS,VDS ile devam ettiriyor gelipte konu açmyor ticketten cevap alacaksınız üstüne üstlük burada şikayet konusu açacaksın siz firma olsanız kendi kendinize demezmisiniz bu müşterinin amacı nedir?

Gelelim hesabı açmaya bizim o sunucudaki diğer müşterilerimiz bu hesabın CPU aşımı yüzünden yavaşlık/ağırlık yaşıyorsa bu hesabı bizim durdurmak hakkımız diğer müşteriler limitini aşmadığı halde neden bu hesabın kullanımı yüzünden sorun yaşasın sizce bu ne kadar doğru empati kuralım.

Fakat bazı müşteriler hesap suspend edilip açıldığında CPU probleminin giderildiğini düşünüyor ama böyle birşey yok o hesap zaten sürekli bu değerleri kullanıyor bunu düşürmek yerine neden VPS,VDS almıyor ? madem sitesi gelişiyor mademki hesabını kendi zararını bu kadar önemsiyor neden VPS,VDS almıyor? yani burada firmanın konuşma uslubuda karşı tarafın firmaya karşı tutumuna bağlıdır bizde bu işi yıllardır yapıyoruz neden Hakkını ödediği limiti aşarak hakkının üzerinde değer kullanmak isteyen ve diğer hesapların hakkını gasp eden hesabı kapatmayalım?

Bu üründe Hosting ürünüdür yani başlangıç paketidir müşteriye biz bilerek CPU tüketiyor diye suspend uygulamıyoruz CloudLinux tarafından aşırı kullanım yapıyorsa bu hesap kapatılıyor.

Bizim inatlaşmayın gibi cümlelerimiz tamamen aynı şeyleri tekrarlammamızdan kaynaklanmaktadır müşteriye kalsa %100 CPU da kullansa yinede kullanmıyorum diyecektir bunun sınırı yok ama biz bunu görüyoruz ve bunu izah etmeye çalışıyoruz ama olayın daha ne olduğunu bilmeden yorum atılıyorsa bunada tepki gösterilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al