wmaraci reklam
lidertakipci

Neden olmuyor?

23 Mesajlar 2.548 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Adrian Adrian Web Executive Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Web Executive
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 44 / 43
  • Ticaret 10, (%100)
Herkesin görüşüne sayım var fakat açık ve net söyleyim "karşılığı alınamayan emek yoktur". Ne yaparsanız yapın iyi yada kötü yaptığınızın karşılığı mutlaka bulursunuz.
Hocam ben sizin sitenizi bir süredir takipteyim ve ilerleme katedmediğinizi düşünmüyorum. Belki sizin beklentileriniz çok yüksekti ve bu yüzden hayal kırıklığına uğradınız. Eğer aldığınız tepki ve dönüşlerden memnun değilseniz, aksiyonunuzu değiştirmeniz gerekir. 7 ay bir site için iyi zamandır ama büyük zaman değildir, 4 ay önceki noktanız ile şu an ki noktanız arasında gerek popülerlik gerekse hit açısından hiçmi fark yok hocam? İllaki vardır. Sadece gelişim performansınız sizi tatmin etmemiştir bunu anlarım.

Önerim şudur hocam;
ya beklentilerinizi realist olarak değiştirin, yada cesur olup beklentilerinizin karşılığını alacak performans ortaya koyun :)

Gördüğüm kadarıyla ikisinide başarabilecek potansiyeliniz var, seçim ve takdir sizindir.

iyi akşamlar
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

erdemm98 erdemm98 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 104 / 66
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam forumda yeniyim ilk mesajımı yazıyorum hatta :) Bu yüzden pek bir bilgim yok yaptığınız çalışmalarla ilgili. Ancak birkaç tavsiye vermek isterim.

Şimdi bu internet sektörü öyle büyüdü ki önüne gelen site açıyor. Artık öyle bir noktaya geldik ki her alanda birkaç site kemikleşmiş bir şekilde yoluna devam ediyor. Bu her alanda böyle. Eskiden de böyleydi diyeceksiniz ama eskiden örneğin oyun oyna kelimesinde kemiklesmisti siteler ancak şimdi adamlar popüler oyuna ait domain alıp orda başa oturmaya çalışıyor. Çünkü biliyorlar bi kraloyun ile baş edemeyeceklerini. Bu yüzden alt kelimelere oynamak gerek artık. Örneğin çok ilgi çekici bir haber buldunuz veya bir gelişme hemen bloglayip yani paylaşıp indexletin. Sonrasında bu konuya link sağlayın bu konuyu paylaşın her yerde gerekirse tanıtım yazısı alın konu ile alakalı. Çünkü o kelimede yükselince sitenize 100 kişi girdiğinde eminim 10 kişinin aklının bir yerinde kalıyordur siteniz. Ve bir sonraki arayışlarında başvuracakları ilk yerlerden biri sizin siteniz olacaktır. Sonuç olarak küçük kelimelerde yükselmenizi tavsiye ediyorum.

Alicevat Alicevat Falanlar, Filanlar... Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)
Nice kişiler veya platformlar var ki vizyon olmadığından heba olup gitmektedir.

Yok şu konular ilgi görüyor bu konular görmüyor vs. demeyeceğim.
Her içeriğin mutlaka alıcısı vardır. Burada içeriğinde önünde bir şey var ki o da VİZYON dur.

İnsanlar önemli olduklarını düşündükleri kişileri veya platformları takip ederler. Bu önem ancak vizyon ile birlikte gelir. İçerik ile birlikte VİZYON çalışmaları yapmalı ve bu vizyonu pazarlamaya yönelik girişimlerde bulunmalısınız.

Günümüzde VİZYON a ulaşmanın en kolay yollarından biri kurumsal bir firmada herhangi bir görevde bulunmak ve kendinizi sektöre iyi bir vitrinle tanıtmaktır. Bugün takip edilen birçok kişi, öncesinde bulundukları firmaların vizyonlarını kendi üstlerine geçirmeyi başarabilmiş kişilerdir. Bu ayrı bir meziyettir.

Küçük bir örnek verecek olursak bugün hepsiburada.com'da çalışan biri olsaydınız binlerce takipçiniz olurdu ve attığınız her adım ilgiyle izlenirdi.

Diğer bir yol ise kurumsal olmasa da ciddi bir firma oluşumuna giderek ortaya uzman olduğunuz konularda çeşitli icraatlar koymaktır. Bu adım kolay olsa da imkanlarla orantılıdır.

Bunların hiçbirini yapamıyorsanız, linkedIN gibi devlerin bulundukları önemli network lerde çalışmalarınızı ve makalelerinizi güzel görseller ile paylaşabilir, binbir emekle hazırladığınız sitenizin önemli kişilerin veya kurumların dikkatini çekmesini sağlayabilirsiniz.

Bir zaman sonra gerçekten söylediğiniz gibi ise hakkettiği ilgiyi görecektir. Çalışmalarınızın gördüğü ilginin gücünü şahsınıza veya ileride şayet niyetiniz varsa kurmak istediğiniz ekibinize yöneltmek sizin tercihinizde.

Kısa bir süre önce karşılaştığım küçük bir olaydan bahsederek noktayı koyalım.

Geçen gün linkedin de dolaşırken sizin gibi blog sahibi birinin paylaştığı bir içeriğin altında bilmem ne firmasının genel müdürünün;

"Falanca bey çalışmalarınızı çok beğeniyor ve ilgiyle takip ediyorum. Bundan sonra firma çalışanlarının da bloğunuzu takip etmeleri için insan kaynaklarına gerekli talimatı vereceğim. Başarılarınızın devamını dilerim"

dediğine bizzat şahit oldum.

Başarılar dilerim.
Bilbaz dtmuratcan erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

AkıllıSoft Yazılım & Bilişim Teknolojileri

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

Alicevat adlı üyeden alıntı

Nice kişiler veya platformlar var ki vizyon olmadığından heba olup gitmektedir.

Yok şu konular ilgi görüyor bu konular görmüyor vs. demeyeceğim.
Her içeriğin mutlaka alıcısı vardır. Burada içeriğinde önünde bir şey var ki o da VİZYON dur.

İnsanlar önemli olduklarını düşündükleri kişileri veya platformları takip ederler. Bu önem ancak vizyon ile birlikte gelir. İçerik ile birlikte VİZYON çalışmaları yapmalı ve bu vizyonu pazarlamaya yönelik girişimlerde bulunmalısınız.

Günümüzde VİZYON a ulaşmanın en kolay yollarından biri kurumsal bir firmada herhangi bir görevde bulunmak ve kendinizi sektöre iyi bir vitrinle tanıtmaktır. Bugün takip edilen birçok kişi, öncesinde bulundukları firmaların vizyonlarını kendi üstlerine geçirmeyi başarabilmiş kişilerdir. Bu ayrı bir meziyettir.

Küçük bir örnek verecek olursak bugün hepsiburada.com'da çalışan biri olsaydınız binlerce takipçiniz olurdu ve attığınız her adım ilgiyle izlenirdi.

Diğer bir yol ise kurumsal olmasa da ciddi bir firma oluşumuna giderek ortaya uzman olduğunuz konularda çeşitli icraatlar koymaktır. Bu adım kolay olsa da imkanlarla orantılıdır.

Bunların hiçbirini yapamıyorsanız, linkedIN gibi devlerin bulundukları önemli network lerde çalışmalarınızı ve makalelerinizi güzel görseller ile paylaşabilir, binbir emekle hazırladığınız sitenizin önemli kişilerin veya kurumların dikkatini çekmesini sağlayabilirsiniz.

Bir zaman sonra gerçekten söylediğiniz gibi ise hakkettiği ilgiyi görecektir. Çalışmalarınızın gördüğü ilginin gücünü şahsınıza veya ileride şayet niyetiniz varsa kurmak istediğiniz ekibinize yöneltmek sizin tercihinizde.

Kısa bir süre önce karşılaştığım küçük bir olaydan bahsederek noktayı koyalım.

Geçen gün linkedin de dolaşırken sizin gibi blog sahibi birinin paylaştığı bir içeriğin altında bilmem ne firmasının genel müdürünün;

"Falanca bey çalışmalarınızı çok beğeniyor ve ilgiyle takip ediyorum. Bundan sonra firma çalışanlarının da bloğunuzu takip etmeleri için insan kaynaklarına gerekli talimatı vereceğim. Başarılarınızın devamını dilerim"

dediğine bizzat şahit oldum.

Başarılar dilerim.

Mesajınızı defalarca okudum hocam. Önemli bir noktaya değinmişsiniz.

LinkedIn'den önceki önerileriniz şuan benim için pek uygun değil. Ama dediğinizi çok iyi anladım.

LinkedIn hesabı açıp paylaşımları orada da yapmaya karar verdim. Daha nitelikli bir kitleye ve daha çok kişiye ulaşmaya, daha profesyonel olmaya ihtiyacımız var sanırım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

Mintik adlı üyeden alıntı

Ulaşmak istediğiniz ziyaretçi sayısı kaç?

Hocam belirli bir sayı vermek gerekirse, günlük 500-1000 tekil hedefim. Şu an bizim için imkânsız bir hedef değil diye düşünüyorum.

Ama neden olmuyor işte bunu anlamaya çalışıyoruz.
dtmuratcan

kişi bu mesajı beğendi.

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
aslında buda olabilir ; rekabet ettiğiniz bölümde çok fazla blog site ve haber sitesi var ister istemez onlarla rekabet etmek çok zorlaşıyor . Mesela örnek vermek gerekirse dizi haber sitem var kendi çapımda haberler paylaşmaya çalışıyorum günlük 10 k 15 k ziyaretçim varken son 1 yılda bu oran 1,5 veya 2 k düştü. Peki bunların sebepleri ne herkes yapıyor adam kpss haberleri diye site açmış dizi fragmanı paylaşıyor dizi haberleri paylaşıyor ee bu nasıl lahana turşusu anlayacağınız rekabet edemiyor hale geliyorsunuz artık
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)
Merhabalar,

Öncelikle blog yazarlığı için çok iyi direk temasları gerekiyor. Söz gelimi arkadaşımın drummerlizard.com adında bir blogu var. Türkiye'nin en kaliteli gezi blogları arasındadır ve çokça takipçisi vardır.

Burada ortaya koyduğunuz blogun yukarıda bir arkadaşımızın da bahsettiği gibi bir vizyon ve çizgi ortaya koyması gerekiyor. Bunu da en iyi yolla sosyal medya aracılığı ile sağlayabiliyorsunuz. Kurumsal olarak sosyal medya danışmanlığı yaptığım için bu konuda kararlı görünen bir blog algısı ve viral tanıtımı ön plana çıkarmalısınız.

Bence ümidinizi kaybetmeyin bu çizginizi korumaya devam ederken mutlaka sosyal mecrada da bu çizginizi ve kalitenizi yansıtan bir algı sunmaya çalışın.

Başarılar dilerim.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)

anonymated adlı üyeden alıntı

Hocam belirli bir sayı vermek gerekirse, günlük 500-1000 tekil hedefim. Şu an bizim için imkânsız bir hedef değil diye düşünüyorum.

Ama neden olmuyor işte bunu anlamaya çalışıyoruz.

Tabi imkansiz degil aksine bir blog ile gunluk 500-1000 ziyaretci gelmesi cok kolay. Ihtiyacin olan tek sey sabir sadece sabir :) 7 ay sure gayet iyi bir sure ancak diger arkadasin (telefondan girdigim icin bakamiyorum isme) dedigi gibi yeterli bir sure degil.

Aranma hacmi yuksek olan bir kelime ile alakali mukemmel bir konu acil paylastiginda muhtemelen5 ila 10. siralarda bir yerde cikarsin. Aranan kelimede rakiplerin cok fazla ise muhtemelen 2. sayfada cikarsin. Nice emekler sarfedip bilgi topladigin mukemmel konunun ilk 5 siraya yerlesmesi 3 ayi bulabiliyor. 1. siraya yerlesmesi ise bazen 6-7 ay bile surebilir.

1. sirada cikarsan tiklama orani %90 civari olur.
2. sirada cikarsan tiklama orani %50 civari olur.
3. sirada ciksan bile en fazla %30 civari olur.

Sadece birkac kategoriye odaklanip benzer icerikler paylasmak seni spama surukledigi gibi ziyaretci sayisinin da artmamasina neden olur. Surekli degisik kategorilerde birbiriyle alakali olmayan konular ekleyin. Her eklediginiz konudan sonra ne zaman ziyaretciler gelecek diye beklemeden baska konular ekleyin. 300-400 konuyla yetinmeyin. Haber sitesi olmayin ama herkesin herseyi bulabilecegi bir blog olusturun.

Sanirim websitemde 687 civari konu var ve bu kadar konuyla gunluk 5000 ziyaretciye kadar ulastigim olmustur. Teknik bir arizadan sonra yuksek bir dusus yasadim ve bi daha o seviyeye ulasamadim ancak bu kadar az konu olmasina ragmen gunluk 1300-1400 civari ziyartci sayisi olabiliyor. Benim sitem cok onemli kelimelerde ilk sirada cikiyor. Bu seviyeye gwtirmek 4 yilimi aldi :) ilgimi ceken her kelimede ilk siraya yerlesmek icin ugrastim her zaman. Bu yuzden 687 konuda kaldim. Boyle yapmamis olsaydim eger belki sitemdeki konu sayisi suanda on binlere ulasmisti. Vazgecmeden yoluna devam et ve siteni daha da doldurmaya calis. Konu varsa ziyaretci vardir her zaman. Ne kadar cok konu o kadar cok ziyartci demektir.

Ziyaretcilerin yorum yapmamasi hakkinda paylastigin bir konu dikkatimi cekti. Hic birzaman yorum yapmiyorlar diye uzulmedim. Bana gore bir siteye yorum yapilmiyorsa site sahibi icin bir basaridir ve mukemmel hizmet veriyor demektir. Ziyaretci mukemmel hizmet karsiliginda en fazla tesekkur eder. Aykiri bir dusunce oldugu zaman yorum yapar paylastigin icerikte bir problem varsa yorum yapar. Eger yorum yapmiyorsa ziyaretci istedigini alip gule gule kullanmistir demek olur. Ha birde tesekkur eden kisilerin cogu backlin almak icin tesekkur eder. Belki yazinizi okumamistir bile :)

Umarim sana faydali olur bu bilgiler. Yeterli degil ama her detayi anlatmak cok fazla uzun zurer. Ne beni o kadar detayi yazmaya ne de senin o kadar detayi okumaya vaktin var.

Bikmadan usanmadan yoluna devam et sen gerisi gelir insallah :)
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Çok güzel bir konu. ama hedefiniz çok yüksek değil ve site geçmişiniz daha yeni gibi bana göre. Biraz daha sabır ve bol içerik netice verecektir bana göre. Arkadaşlar da güzel açıklamalar yapmışlar.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

donmezhasan adlı üyeden alıntı

Çok güzel bir konu. ama hedefiniz çok yüksek değil ve site geçmişiniz daha yeni gibi bana göre. Biraz daha sabır ve bol içerik netice verecektir bana göre. Arkadaşlar da güzel açıklamalar yapmışlar.

Hocam öncelikle teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

Şimdi "hedefiniz büyük değil" dediniz de, benim hedefimin sınırı yok aslında. Ama realist bir hedef koydum. Yani 7 aylık blog günde 10K tekil alsın desem imkânsız zaten.

Site köklü değil ama dediğiniz gibi sanırım bol içerik bu konuda önemli bir faktör. Tekrar teşekkür ediyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al