wmaraci reklam
lidertakipci

Blog sitesi için konu önerisi?

12 Mesajlar 1.125 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Yaman Yaman Yazıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
Arkadaşlar ben bir site açmayı planlıyorum. Blog yapacağım. Özgün makale yazarıyım. Kendim için yazmayı istiyorum. Her konuda yazı yazabiliyorum fakat hangi konular daha ilgi çekiyor? Mesela piyasada teknoloji bloglarından bolca var. Bu sebeple teknoloji blogu kesinlikle düşünüyorum. Aslında konu olarak sağlık konularını ele almak istiyorum ama kararsızım. Hangi blog türleri adsenseye daha kolay kabul ediliyor?

wmaraci
reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Özgün makale yazarlığı profosyonel bir alan. Blog daha çok amatör ruh gerektiren bir alan. Blogların hala ölmemesinin nedeni de para kazanmak için içerik oluşturan değil, kendi hayatını başkalarına samimi olarak anlatmaktan geçiyor.
Önce açacağın blogu para kazanmak amaçlı mı açacaksın yoksa bu arka planda mı olacak ona karar verirsen daha sağlıklı olur.
Hangi konular ilgi çekiyor diye değil de, senin ilgini çeken konular hangileriyse onları yaz. Zaten üslubun insanların hoşuna gider ve yazdıkların da birtakım sorunlara çözümler sunuyorsa kazanç ardından gelir.

Mesela bu tip webmaster forumlarını ele alarak bir blog açabilirsin. Burada hergün yüzlerce soru soruluyor. Biri X nasıl yapılır diye soru mu sordu. Git blogunda o konuyla alakalı başlık aç. Sonra da gel burada paylaş. Neticede burada sorulan sorular internette yüzlerce insan tarafından da soruluyor. İyi bir başlıkla sitene arama motorlarından bir sürü ziyaretçi çekersin. Yazdığın içeriklerle de bir süre sonra takipçiler edinirsin.
Yaman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
NK1864 Öncelikle teşekkür ederim hocam. Buradaki çoğu site sahibi arkadaş neredeyse adsense ile geçimini sağlıyor. Diyeceğim şudur ki ben bu işi para kazanmak için yapacağım.

FlexMan FlexMan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bil.Prog.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 9 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Bilmediğin bir sektörde para kazanmak için yazacağın her makale seni bunaltır, işkence gibi gelir. Gerçi makale hizmeti verdiğine göre bunları bildiğini düşünüyorum. Kazanç olarak düşünüyorsan sağlık sitesini rahatlıkla önerebilirim. Ama rakibin çok olacağı için sıkı çalışman gerekiyor.
Yaman

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Buradaki çoğu site sahibi arkadaşın geçimi simit-çaydan ibaretse belki karşılıyordur da sen yazılanlara çok da aldanma. Adsense'te ya çok iyi bir niche kategori bulacaksın ve sağlam bir altyapısı olacak ya da günlük 50-100 K tekil ziyaretçin olup rekabeti yüksek kategorilerden geçiminin bir kısmını elde edecek geliri kazanacaksın.
Misal bir sitem günde 5 TL Adsense kazandırıyor. Ayda toplasan aynı şekilde devam etse 150 TL yapar. Bunun gibi 10 tane siten olursa asgari ücreti anca geçersin. Öyle site de her seferinde denk getirmek kolay değil.
O yüzden tek siteyle Adsense kazanç hedefi koyup, onu da teknoloji - sağlık gibi alanlardan elde etmen çok zor. En azından banlanmayı göze almayacak şekilde çalışacağını düşünerek söylüyorum.
Para kazanmak için yapacaksan ya en az 5-10 site açacaksın - paravan da olabilir - ya da çok iyi araştırıp niche bir kategori bulacaksın.
Gelip burada Adsense'ten ev aldım, araba aldım diyecek konumdaki adamın Adsense geçmişi en az5-10 yıllıktır. Deneye deneye anca sabit kazanç elde edebilmiştir ki onlar da milyonda bir.
ehliblog Yaman

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
FlexMan değerli yorumunuz için teşekkürler.
NK1864 Hocam gerçekten güzel paralar kazanan arkadaşlar var. Araştırabilirsiniz.

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Buradaki çoğu site sahibi arkadaşın geçimi simit-çaydan ibaretse belki karşılıyordur da sen yazılanlara çok da aldanma. Adsense'te ya çok iyi bir niche kategori bulacaksın ve sağlam bir altyapısı olacak ya da günlük 50-100 K tekil ziyaretçin olup rekabeti yüksek kategorilerden geçiminin bir kısmını elde edecek geliri kazanacaksın.
Misal bir sitem günde 5 TL Adsense kazandırıyor. Ayda toplasan aynı şekilde devam etse 150 TL yapar. Bunun gibi 10 tane siten olursa asgari ücreti anca geçersin. Öyle site de her seferinde denk getirmek kolay değil.
O yüzden tek siteyle Adsense kazanç hedefi koyup, onu da teknoloji - sağlık gibi alanlardan elde etmen çok zor. En azından banlanmayı göze almayacak şekilde çalışacağını düşünerek söylüyorum.
Para kazanmak için yapacaksan ya en az 5-10 site açacaksın - paravan da olabilir - ya da çok iyi araştırıp niche bir kategori bulacaksın.
Gelip burada Adsense'ten ev aldım, araba aldım diyecek konumdaki adamın Adsense geçmişi en az5-10 yıllıktır. Deneye deneye anca sabit kazanç elde edebilmiştir ki onlar da milyonda bir.

Tamamda sen bi siteden 5 tl kazanıyorsun diye herkez 5 tl kazanıcak birşey yok ben günlük adsense veya reklam işlerine girmediğim halde 10 tl den fazla kazanıyorum
Yaman

kişi bu mesajı beğendi.

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Inchredible Aferin sana.

ZenginAnil ZenginAnil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 185 / 274
  • Ticaret 20, (%95)
Yazılarını paylaştığın sitenin bir Facebook sayfasını açacaksan ve reklam girmeyi düşünürsen kesinlikle kadın - zayıflama - cilt bakımı hakkında yazmanı tavsiye ediyorum hocam. Girdiğin reklam kitlesini de ayarlarsan iyi hitler alabilirsin. Hitler derken Adolf Hitler değil :P :P

Zaten içeriklerin özgün olacağı için Google'da hızlı yükseliş göstericeksin muhtemelen.

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)

Başarısızlıgını duyunca böylemi oldun :confused:

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al