wmaraci reklam

E-ticaret sitesi hakkında tecrübesi ve bilgisi olanlar

11 Mesajlar 1.388 Okunma
wmaraci reklam

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Merhaba arkadaşlar inşaat ve yapı malzemeleri satan şirketimiz için bir e-ticaret sitesi açmayı düşünüyoruz. Bir tane sorum var,

Firmanın adı "Demir A.ş" mesela, biz başka bir adla e-ticaret sitesi açıp "demir a.ş" üzerinden fatura kesebilirmiyiz? Yani mesela satiyorum.com diye bi site üzerinden satış yapıp "demir a.ş" firmasından fatura kesebilirmiyiz?

wmaraci
reklam

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
Evet kesebilirsiniz . Hepsiburada.com üzerinden gelen faturalarda şirket adı başkadır örneğin .
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Merhaba, ürünleriniz tam olarak nedir acaba?

Cbaran Cbaran Mustafa Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 94
  • Ticaret 8, (%100)
Domain adı ile şirket adı birbirini tutmak zorunda değil. İletişim bilgilerinde firmanın isminin alması gerekir ama sanalpos alırken payu veya iyzico - banka hangisine başvursanız sizden şirket belgeleri talep edecektir.

Size tavsiyem eğer bir limited,şahıs veya aş. kuruluşunuz varsa. Nic.tr'den com.tr adresini alın hem daha güvenilir, hem daha yasal bir görünüm kazandırır.

İnsalarda git gide com.tr güven artmaya başladı. Belgeler ile alınabildiği için güven daha fazla
AhmetCakmak34 SonYazilim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)

forces adlı üyeden alıntı

Evet kesebilirsiniz . Hepsiburada.com üzerinden gelen faturalarda şirket adı başkadır örneğin .

Evet çoğu e-ticaret sitesi başka şirketler üzerinden fatura kesiyor.

Ek Olarak:

impjix adlı üyeden alıntı

Merhaba, ürünleriniz tam olarak nedir acaba?

Aslında baya birşey var fakat jeneratör, tarım makineleri ve şuradakiler sitemizde satacağımız şeylerden bazıları: http://www.evidea.com/bahce-makinalari/c/93

Ek Olarak:

Cbaran adlı üyeden alıntı

Domain adı ile şirket adı birbirini tutmak zorunda değil. İletişim bilgilerinde firmanın isminin alması gerekir ama sanalpos alırken payu veya iyzico - banka hangisine başvursanız sizden şirket belgeleri talep edecektir.

Size tavsiyem eğer bir limited,şahıs veya aş. kuruluşunuz varsa. Nic.tr'den com.tr adresini alın hem daha güvenilir, hem daha yasal bir görünüm kazandırır.

İnsalarda git gide com.tr güven artmaya başladı. Belgeler ile alınabildiği için güven daha fazla

limited şirketi hocam, com.tr felan basit iş fakat şöyle düşünüyoruz. Limited şirketimizde asıl olarak sattığımız şeyler olan tarım makineleri, jeneratörler vs. satacağız. birde ayrı olarak bir sitede kendim ürünler satmak istiyorum.

yani bir yanda limited şirketimizin adı olan cakmaklarmakine.com.tr'den dediğim ürün çeşitlerini, başka bir adlada atıyorum satiyorum.com alan adıyla hediyelik eşya vs. satmayı düşünüyorum. yani 2 farklı e-ticaret sitesi olacak. 2'si içinde tek bir şirket üzerinden fatura kesmem mümkünmüdür?

AdonisBG AdonisBG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 18 / 218
  • Ticaret 25, (%100)
ilk öncelikle bilmeyen arkadaşlar için söyliyim E-ticaret yapacaksanız eğer şirket sınıfına e-ticaret veya sanal mağaza eklendikten sonra domaini ve mail adresi bildirimini yapıyorsun.daha sonra bankadan sanal posu alırken bunuda bildiriyorsun.yeni kurallar cercevesinde artık kanunları buna göre düzenlediler. hem haksız merdiven altı kazananları durdurmak için hemde vergi takibi yapabilmek için. dikkatli olunmasında fayda var.

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
AdonisBG sağolun, detayları bir e-ticaret firmasından öğreneceğim.

AdonisBG AdonisBG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 18 / 218
  • Ticaret 25, (%100)
AhmetCakmak34 çok daha iyi yaparsınız. devletin çünkü e-ticaret firmalarını artık kontrol etme çabasını az çok biliyorsunuz.
Arkadaşlar E-ticaret çok ciddi bir meseledir.Hiç ummadığınız anda gümrük memurluğundan bir memur gelir çıkartın bana kargo gönderimlerinizin faturasını der. adamın suratına bakakalırsınız.50 Bin TL ceza yemişliğimiz var :)
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

Cbaran Cbaran Mustafa Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 94
  • Ticaret 8, (%100)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Evet çoğu e-ticaret sitesi başka şirketler üzerinden fatura kesiyor.

Ek Olarak:

Aslında baya birşey var fakat jeneratör, tarım makineleri ve şuradakiler sitemizde satacağımız şeylerden bazıları: http://www.evidea.com/bahce-makinalari/c/93

Ek Olarak:

limited şirketi hocam, com.tr felan basit iş fakat şöyle düşünüyoruz. Limited şirketimizde asıl olarak sattığımız şeyler olan tarım makineleri, jeneratörler vs. satacağız. birde ayrı olarak bir sitede kendim ürünler satmak istiyorum.

yani bir yanda limited şirketimizin adı olan cakmaklarmakine.com.tr'den dediğim ürün çeşitlerini, başka bir adlada atıyorum satiyorum.com alan adıyla hediyelik eşya vs. satmayı düşünüyorum. yani 2 farklı e-ticaret sitesi olacak. 2'si içinde tek bir şirket üzerinden fatura kesmem mümkünmüdür?

Yapılabilir elbette elinizde bir limited şirketi var sonuçta. Kendi ürünleriniz haricinde farklı şeylerde satabilirsiniz ama vergi dairesine giderek vergi levhanıza satacağınız ürünleri belirten nace kodlarını eklemeniz gerekmektedir. İleride başınızı ağrıtabilecek bir konu bu, yasal olarak vergi levhanızda yer almayan nace kodlarının belirttiği ticari satışları yapamazsınız bu mali bir suçtur fatura kesmeniz bir şeyi değiştirmez zaten basit bir iş vergi dairesinde 10 dk da halledilir muhasebecinize sorun o size nace kodları listesini gönderir.

Diğer bir konuda web sitenini dediğiniz gibi cakmalarmakine.com.tr iştiraki olarak gösterebilirsiniz yeter ki fatura giriş çıkışlarında sıkıntı yaşamayın.

Benden size tavsiye vergi dairesini ciddiye alın

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Cbaran çok sağolun. Zaten bir e-ticaret firmasından ve şirket avukatından detaylı bilgi alacağız. gün geçtikçe e-ticaret sitesi çoğaldığından devlet denetimleri arttırmış fazlasıyla. Sağolun bilgilendirdiğiniz için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al