wmaraci reklam
lidertakipci

Tecavüz vakalarının artmasının sebebleri nedir? Neden ceza verilmiyor?

51 Mesajlar 6.228 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

zenko56 zenko56 Seo Bir Sanattır Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek 2005 Tarihi İle Seo Uzmanlıgı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad İ** E**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 65 / 97
  • Ticaret 15, (%87)
Çözüm egitim ...Son yıllardaki egitimim kalitesinin düşmesi nedeni ile bu vakalar artacaktır..

İkinci neden ise adalet ve hukukun uygulanmaması

Adalet ve hukugun ülkmeizde kitabına göre uygulanmaması nedeni ile cinsel açlık çeken hayvanlara bir güven gelmiş durumda...Hakimin karşısında takım elbise giyip dügmesini ilikleyen bu hayvanların cezalarında indirim saglanıyor..

Bir baska neden ise, bu hayvanlara arka çıkıp gaz veren içimizdeki tecavüz destekçileridir..

Tüm tecavüz vaka'sı haberlerinin altlarındaki yorumları okuyun..O saattte dışarıda ne işi varmış, şort giymeseymiş, ruj sürmeseymiş, sevgili olmasaymış,arka sokak tan gidecegine caddeden gitseymiş diyerek tecavüzcüye arka çıkılan bir zihniyet yetişiyor ülkemizde..Tüm tecavüzcüler o yorumları okuyor merak etmeyin, arkalarındaki destegi gördükçe gaza geliyor bu hayvanlar

Egitim şart
emregurcan ufukozdemir

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

emregurcan emregurcan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 128 / 47
  • Ticaret 7, (%71)

zenko56 adlı üyeden alıntı

Çözüm egitim ...Son yıllardaki egitimim kalitesinin düşmesi nedeni ile bu vakalar artacaktır..

Adalet ve hukugun ülkmeizde kitabına göre uygulanmaması nedeni ile cinsel açlık çeken hayvanlara bir güven gelmiş durumda...Hakimin karşısında takım elbise giyip dügmesini ilikleyen bu hayvanların cezalarında indirim saglanıyor..

Bir baska neden ise, bu hayvanlara arka çıkıp gaz veren içimizdeki tecavüz destekçileridir..

Tüm tecavüz vaka'sı haberlerinin altlarındaki yorumları okuyun..O saattte dışarıda ne işi varmış, şort giymeseymiş, ruj sürmeseymiş, sevgili olmasaymış,arka sokak tan gidecegine caddeden gitseymiş diyerek tecavüzcüye arka çıkılan bir zihniyet yetişiyor ülkemizde..Tüm tecavüzcüler o yorumları okuyor merak etmeyin, arkalarındaki destegi gördükçe gaza geliyor bu hayvanlar

Egitim şart

Eğitim şartta bu tecavüz vakasının baş kahramanı şerefsiz bi öğretmen. İnsanlar kendinden başlamalı eğitime

Ek Olarak:

zenko56 adlı üyeden alıntı

Egitim şart

Eğitim şartta bu tecavüz vakasının baş kahramanı şerefsiz bi öğretmen. İnsanlar kendinden başlamalı eğitime

Hakaco01 Hakaco01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Müteahhit
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad H** N**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 55 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle aile ici eğitim. Ardından akademik eğitim. Peşine caydırıcı cezalar.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

Al sana şeriat.

Dünya tecavüz haritası:

zenko56 emregurcan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Dijiseo Dijiseo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Copywriter
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 1160
  • Beğeniler 394 / 299
  • Ticaret 17, (%94)
İnsan olmayı unuttuk , hangimizin ailesi artık komşuluğa değer vermekte ? Liselerde 6 ders matematik yerine , edebiyat dersinde Osmanlı Edebiyatı yerine , insanlık anlatılsaydı yada aşk , sevgiyi anlatan şiirler okunsaydı böyle olmazdı .

Dizilerde ensest ilişki (kimin kime kaydığı belli değil) yerine aşkın ve güzelliğin para ile olmadığı anlatılsaydı böyle olmazdı.

Tiyatrolar daha fazla olsaydı ve sadık kalınmayı öğretselerdi böyle olmazdı .

Kadınların bir papatya olduğunu öğretemediler ,

Kadın , eşcinsel , etnik köken faşistliği öğretilmeseydi böyle olmazdı.

Ego duygusunu tatmin edemeyen insanlar olmasaydı böyle olmazdı.
Egolu olan insan kadının insan olduğunu bilemez.

Karşımızda ki kişiye attığımız tokatı kendimizde hissedemedik.

Kısacası insan olamadık , insan olmayı öğretemedik.
Ogulcan shateiel emregurcan

kişi bu mesajı beğendi.

emregurcan emregurcan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 128 / 47
  • Ticaret 7, (%71)
İnsan olsak gerisi gelir zaten..

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)

ÖmerGünay adlı üyeden alıntı

Fou Konu baya tartışmaya dönüyor. Ben pek sevmiyorum tartışmaları. Çünkü ülkemizde kimsenin görüşlerine saygı yok. Ben kadının hiç mi suçu yok mu derken belli bir kadını kastetmedim. Genel konuştum. Nasıl siz tecavüzcünün cezası ne olmalı diye genel konuştuysanız. Tecavüzlerin hepsi erkeğin suçu mu oluyor ? Kadının tahriki ile olanlar yok mu ? İşte bunun gibi ben burda tecavüze uğrayan kişiyi kastetmedim. Geneli dedim. Eğitim vermek lazım. Allah korkusu olması lazım. Hem erkekte hem kadında. Tek taraflı bakmayın diyorum. Siz tatlı bişeyi ortaya korsanız sinekte konar pislikte gelir. Adam doğru mu yaptı diyorum. Kesinlikle hayır ben kadını destekliyorum ama işte hep bu şekilde yazılanları yanlış anlayanlar sayesinde dinde kadın ayaklar altındadır. Dini bırakın modern olun deniliyor. Oysa baksalar ki dinde kadın çok değerli kıymetli bir varlıktır.

Nasrettin hocanın olayı vardır.Duymuşsundur illaki. Hırsız eve girmiş. Herkes hoca pencereleri niye kapatmadın. Eşyaları niye gizlemedin. Niye şöyle yaptın dedikten sonra hoca yahu hırsızın hiç mi suçu yok demiş.

Bu da onun gibi. Hep erkek tecavüz ediyor. Ama hiçkimse neden diye sorgulamıyor. Hep cezası ne olmalı. Böyle insan mı olur. Falan şeklinde yorumlar. Doğru öyle insan hayvandan bile aşağı olan insan zaten. Ama ben geniş açılar ile bakıyorum. Umarım yanlış anlaşılmam yine. Tartışmak istemiyorum. Ha özelden konuşalım dersen. Gel konuşalım forumu meşgul etmemiş oluruz.

İşte sen ve bu zihniyet, insanları İslamdan soğutuyor. Allah kitap sövesim geldi sana yalan yok.

Arabistanda örtülü kadınlara bakan adamların resmini atacağım, ık mık edeceksin. İşte ne zaman ki ailenin başına gelir, o zaman anlarsın :) Dinde kadın kıymetliymiş. Hadi hayırlısı :D

OiS OiS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci / Programcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 92 / 79
  • Ticaret 25, (%96)
Ceza nasıl uygulansın ki hocam Kuran'da bile çözümü insanlara göre zor verilmiş. Bir kadının tecavüze uğrayarak en fazla kaybedeceği bekaretidir ama tecavüzcüye idam veya müebbet vererek erkeğin hayatını karartıyorsun. Burada ki adelet nerde peki? Hadi ağır cezalar verdiler diyelim ulan sokakta binbir farklı kadın var bakıyorsun diye tartışma çıkıyor. Bide ağır ceza olduğunu düşünsene karşıya bakıyom diye kadın çıkarsın kavgayı yedin mi idamı hadi eyvallah ben asılmaya. Sıkıntı büyük hocam bu konuda hem suistimal edilir hemde adaletsiz bir yöntem olur.

Benim fikrimce ki çözüm eğitim ve karakter oluşumunda abicim. He gerçekten çözüm arayanlar varsa Kuran'ın Nur Suresi'ni okur anlamaya çalışır.

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

OİS adlı üyeden alıntı

Ceza nasıl uygulansın ki hocam Kuran'da bile çözümü insanlara göre zor verilmiş. Bir kadının tecavüze uğrayarak en fazla kaybedeceği bekaretidir ama tecavüzcüye idam veya müebbet vererek erkeğin hayatını karartıyorsun. Burada ki adelet nerde peki? Hadi ağır cezalar verdiler diyelim ulan sokakta binbir farklı kadın var bakıyorsun diye tartışma çıkıyor. Bide ağır ceza olduğunu düşünsene karşıya bakıyom diye kadın çıkarsın kavgayı yedin mi idamı hadi eyvallah ben asılmaya. Sıkıntı büyük hocam bu konuda hem suistimal edilir hemde adaletsiz bir yöntem olur.

Benim fikrimce ki çözüm eğitim ve karakter oluşumunda abicim. He gerçekten çözüm arayanlar varsa Kuran'ın Nur Suresi'ni okur anlamaya çalışır.

Bu nasıl bir zihniyet? Kadının tecavüze uğrayarak en fazla kaybedeceği bekareti mi? Tiksindiriyorsun.

OiS OiS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci / Programcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 92 / 79
  • Ticaret 25, (%96)

shateiel adlı üyeden alıntı

Bu nasıl bir zihniyet? Kadının tecavüze uğrayarak en fazla kaybedeceği bekareti mi? Tiksindiriyorsun.

Hocam duygusallığımızı bir kenara bırakılım sorun büyük adam gibi konuşulması gereken bir konu. Genel olarak kadınlar bekaretini kaybetmesinden değil toplumun baskısından kaçarak intihara gitmektedir. Fiziksel sorunların hepsi çözülür ama manevi duygular hiçbir zaman düzelmeyecektir. Ne yazık ki toplumumuz mağdur kadını kucaklaması yerine onu dışlamayı seviyor. Toplumsal açıdan biraz daha geniş davranılsa olaylar hukuk ile çözülmeyecek mi sizce?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al