freelance iş ilanları

Wordpress Gelir Paylaşım Eklentisi

6 Mesajlar 937 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Makeleyazar Makeleyazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 27 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Aynı siteye yazan farklı yazarların gelirleri ayrı ayrı hesaplayan bir eklenti arıyorum.
Tek adsense hesabı olacak; ancak tıklamaların hangi yazarların yazılarından geldiği ayrı ayrı hesaplanacak. Var mıdır böyle bir imkan?

wmaraci
reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Reklamlar ağırlıklı olarak ziyaretçinin çerez geçmişi göz önünde bulundurulup gösteriliyor. Hangi yazarın içeriğinde kaç kere reklama tıklanmış buna göre ödeme yapacaksanız adil birşey olmaz. (Bu nedenle soruyorsanız)

Yine de yazarlar sabit ve belli sayıda ise, her yazar için reklam birimi oluşturun. Ad Injection eklentileri var. O yazarın makalesine, kendisi için oluşturduğunuz reklam birimini ekleyin. Adsense raporlarında kimin ne kadar tıklandığını görürsünüz o zaman.

Yine de dediğim gibi bu sistemde adil bir yöntem olmayacak
TolgaYilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 27 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Reklamlar ağırlıklı olarak ziyaretçinin çerez geçmişi göz önünde bulundurulup gösteriliyor. Hangi yazarın içeriğinde kaç kere reklama tıklanmış buna göre ödeme yapacaksanız adil birşey olmaz. (Bu nedenle soruyorsanız)

Yine de yazarlar sabit ve belli sayıda ise, her yazar için reklam birimi oluşturun. Ad Injection eklentileri var. O yazarın makalesine, kendisi için oluşturduğunuz reklam birimini ekleyin. Adsense raporlarında kimin ne kadar tıklandığını görürsünüz o zaman.

Yine de dediğim gibi bu sistemde adil bir yöntem olmayacak

Elbette, her tıkın ücreti aynı olmayacaktır; ancak büyük ihtimalle siteye gelen kişi o yazıdan gelmiş olacak. O nedenle adil gibi geldi bana ama daha iyi bir düşünceniz var mı? Aklıma gelmeyen bir yöntem varsa çok güzel olur. Eşit bir oran olsun istemiyorum. Kişilerin yazı kalitesi, siteye hit çekimi önemli bir etken olsun istiyorum.

Bu arada adını verebileceğiniz bir Ad Injection eklentisi var mı?

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
MakaleYazar Gösterim sayısına göre çalışan kişiler de var ama hit programlarıyla kendi makalelerine ziyaretçi gönderebilirler ve siz bunu Analytics'ten de farkedemezsiniz. Günün belli saatlerine bölünebiliyor çünkü programla ya da yazının anahtar kelimesine göre.

Sizin yapabileceğiniz tek olay, hit getireceğine inandığınız kelimeler üzerine makale siparişi vermek. Yazı kalitesi aldığı backlinkle ölçülür, hitle değil. Backlink alan içerik hem sayfa hem domain otoritesini arttırır. Ha derseniz ki benim için önemli olan aldığı ziyaretçi sayısı ve sağladığı gelir, onu da ilk paragrafta belirttiğim gibi düzgün işletme şansınız yok. Belki yazı çok kaliteli ama sizin Adsense optimizasyonunuz kötü ya da filtreleriniz yahut o yazıya girenlerin çoğu adblock kullanıyor. Yazan kişinin burada yapabileceği birşey yok.

News editörleriyle çalışırsanız, bir ihtimal onlar size hit getirecek içerikler daha rahat bulurlar. Çünkü normal makale yazarlarına göre o kategorideki yazarlar bu konuda daha verimlidir.

Ad Injection şeklinde Wordpress'in kendi kütüphanesinde aratabilirsiniz. Adsense Ads eklentisini tavsiye ederim ben. Birçok konuda oldukça işlevsel.

wmaraci
wmaraci

warlordsp warlordsp figurex.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 16 / 40
  • Ticaret 11, (%100)
Takipteyim.

• Üyelik 03.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 27 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

NK1864 adlı üyeden alıntı

MakaleYazar Gösterim sayısına göre çalışan kişiler de var ama hit programlarıyla kendi makalelerine ziyaretçi gönderebilirler ve siz bunu Analytics'ten de farkedemezsiniz. Günün belli saatlerine bölünebiliyor çünkü programla ya da yazının anahtar kelimesine göre.

Sizin yapabileceğiniz tek olay, hit getireceğine inandığınız kelimeler üzerine makale siparişi vermek. Yazı kalitesi aldığı backlinkle ölçülür, hitle değil. Backlink alan içerik hem sayfa hem domain otoritesini arttırır. Ha derseniz ki benim için önemli olan aldığı ziyaretçi sayısı ve sağladığı gelir, onu da ilk paragrafta belirttiğim gibi düzgün işletme şansınız yok. Belki yazı çok kaliteli ama sizin Adsense optimizasyonunuz kötü ya da filtreleriniz yahut o yazıya girenlerin çoğu adblock kullanıyor. Yazan kişinin burada yapabileceği birşey yok.

News editörleriyle çalışırsanız, bir ihtimal onlar size hit getirecek içerikler daha rahat bulurlar. Çünkü normal makale yazarlarına göre o kategorideki yazarlar bu konuda daha verimlidir.

Ad Injection şeklinde Wordpress'in kendi kütüphanesinde aratabilirsiniz. Bakarım. Tavsiye edeceğim bir eklenti olursa özelden gönderirim.

Normalde içeriklerimi kendim hazırlamaktayım ama bir site için çoklu bir sistem deneyeceğiz. Yoksa genel olarak söylediklerinizde çok haklısınız. Sadece elde olan durumla en adil nasıl bir sistem olabilir diye düşünüyorum. Belki de en iyisi içerik sayısına göre oranlama yapıp, kalite olayını göz ardı etmek. Zaten gözle görülür bir durum olursa, direkt müdahale etme şansı da olur.

Çok teşekkür ederim düşündürdüğünüz için beni.
NK1864

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al