freelance iş ilanları

WMA Ticaret Sigortası?

28 Mesajlar 3.652 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Bariswp Bariswp ZM Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)

Burak adlı üyeden alıntı

Böyle bir düşünce aklımızda var ancak bu sistemin de açıkları çok. Sonuçta yapılan e-ticaret. Satılan şey elle tutulan bir şey değil. Bu havuz sisteminde **************lık yine olur. Hatta bu sefer sorumluluğu biz almak zorunda kalırız ve wmaracı bundan zarar görür.

Ancak bununla ilgili aklımızda bir düşünce var. Tabi bütün ticaretlerde değil, alan adı, script, tema vb satışlarda.

Komisyon sistemine ise pek sıcak bakmıyoruz. Türk webmasterlar işlerini güvenli bir şekilde halletsinler o bize yeter.

Açıklar çok haklısınız ama bu işi oturtmuş olan Alışveriş sitelerinden ilham alınabilir.. Bence Wmaracının sebepsiz yere sorumluluk almıyacağı Kullanım ve Satış sözleşmesi Kullanılarak giderilebilir diye düşünüyorum..

Böyle bir sistem gelmesi üyeler arasındaki alışverişe aracı olmanız daha çok ziyaretçi çekecek ve forumda son günlerde artan xxx den şikayetçiyim başlıklarının önüne geçeceğini düşünüyorum..

Yinede hayırlısıı ... :) diyerek sözümü bitiriyorum

wmaraci
reklam

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)

NoNe adlı üyeden alıntı

forumda son günlerde artan xxx den şikayetçiyim başlıklarının önüne geçeceğini düşünüyorum..

Xxx'den kastın adult içeriğe sahip siteler ise bu tamamen yasak forumda. Zaten açan üyelerde forumdan uzaklaştırılıyor. Bununla ilgili bir kural yazıp herkese duyurduk. Eğer buna rağmen bu tarz konular görüyorsanız direkt olarak rapor edin, gereğini yapalım.

İlgili Kural:
3- E-ticaret bölümünde adult ve warez alan adı ve site satışı kesinlikle yasaktır. Ayrıca bu sitelerin tanıtımını yapmak ve bu siteler üzerinden reklam satışı yapmakta kesinlikle yasaktır.

Konunun özüne dönecek olursak; Sigorta olayını suistimal edecek çok fazla kişi olacaktır. İyiniyetli düşünürsek sistem güzel ve teoride işleyebilir. Ancak pratikte çok sorun çıkartacaktır.

• Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)

Burak adlı üyeden alıntı

Xxx'den kastın adult içeriğe sahip siteler ise bu tamamen yasak forumda. Zaten açan üyelerde forumdan uzaklaştırılıyor. Bununla ilgili bir kural yazıp herkese duyurduk. Eğer buna rağmen bu tarz konular görüyorsanız direkt olarak rapor edin, gereğini yapalım.

İlgili Kural:

Konunun özüne dönecek olursak; Sigorta olayını suistimal edecek çok fazla kişi olacaktır. İyiniyetli düşünürsek sistem güzel ve teoride işleyebilir. Ancak pratikte çok sorun çıkartacaktır.

:) yok oradaki xxx x kişisinden şikayetçiyim manasındaydı :)

Ayrıca şunuda demek istiyorum;

Haklısınız suistimal edecekler mutalaka olacaktır fakat olaya şu açıdan bakmak lazım.. Şimdi doğruyu söylemek gerekirse *** webmaster forumlarının en büyüğü Türkiye'de yani ben webmasterım diyen adam *** u bilmiyorsa webmaster değildir :) herneyse demek istediğim *** da ne ticaretler dönüyor benden daha iyi bilirsiniz,bildiğim kadarıyla orada böyle bir sistem yok yani bu yani insanlar Allah'a emanet alışveriş yapıyor orada.. işte varmak istediğim nokta eğer burada olursa yapabilirseniz birşekilde wmaracının bu konudada kitlesi artacağını düşünüyorum.. Şu an wmaracına baktığımda heryerden wordpress fışkırıyor,başarısının sebebinin büyük bölümüde wordpress diye bir sistemin olması gibi geliyor bana.. Bu ticaretide forumumuza koyarsak daha iyi şeyler olur

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Bir webmaster forumunda e-ticaret olmazsa olmazlardandır. Burası doğru ve katılıyorum. Ancak bizim düşündüğümüz ve yapmak istediğimiz daha çok ticaret yapılan bir wmaracı değil, daha çok bilginin paylaşıldığı ve daha sosyal bir wmaracı.

Tabi bu demek değildir ki e-ticaret konusunda hiçbir şey yapmayacağız. Elbette yapacağız. Zaten dediğim gibi bununla ilgili bir fikir var aklımızda. Ancak bu bizim önceliğimiz değil. Bizim önceliğimiz türk webmasterlara nasıl daha iyi ve kullanışlı araçlar sunabiliriz ve sistemi nasıl daha sosyal ve bilgi paylaşılabilir hale getirebiliriz. Yeni tasarım ve sistemde bunun üzerine zaten.

wmaraci
wmaraci

webilgili webilgili Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 7 / 61
  • Ticaret 2, (%100)
iyi olabilir

• Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)

Burak adlı üyeden alıntı

Bir webmaster forumunda e-ticaret olmazsa olmazlardandır. Burası doğru ve katılıyorum. Ancak bizim düşündüğümüz ve yapmak istediğimiz daha çok ticaret yapılan bir wmaracı değil, daha çok bilginin paylaşıldığı ve daha sosyal bir wmaracı.

Tabi bu demek değildir ki e-ticaret konusunda hiçbir şey yapmayacağız. Elbette yapacağız. Zaten dediğim gibi bununla ilgili bir fikir var aklımızda. Ancak bu bizim önceliğimiz değil. Bizim önceliğimiz türk webmasterlara nasıl daha iyi ve kullanışlı araçlar sunabiliriz ve sistemi nasıl daha sosyal ve bilgi paylaşılabilir hale getirebiliriz. Yeni tasarım ve sistemde bunun üzerine zaten.

Ben sadece fikirlerimi paylaştım :) Hayırlısı olsun..

Orkunx Orkunx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 208 / 148
  • Ticaret 6, (%100)

Rednoize adlı üyeden alıntı

Şöyle bir ticaret sistemi olabilir,
Ödemeyi ilk yapan kişi wmaracina yatırır iş bittikten sonra ödemeyi alan alır. Eğer işi yapmazsa ödeme yapcak olan parasını geri alır.

Eğer PHP ile PayPal'a bu tarz bir uygulama yazılırsa ödemeyi aldım teslimat yapıldı gibi 2 taraf onay verince otomatik teslimat ve ödeme sistemi yapılır Kişinin en son teslimat süresine kadar teslimat olmazsa para otomatik olarak parayı veren kişiye geri iade edilir ise.Önce teslimat sonra para işinide Teslimat için özel bir upload sistemi ve teslimatları inceleyecek birisi yada bir sistem olursa Teslimat ve Para yatırıldığı an otomatik olarak birbirilerine transfer eden bir sistem yapılırsa daha az dolandırılma ortaya çıkar.

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)

Orkun adlı üyeden alıntı

Eğer PHP ile PayPal'a bu tarz bir uygulama yazılırsa ödemeyi aldım teslimat yapıldı gibi 2 taraf onay verince otomatik teslimat ve ödeme sistemi yapılır Kişinin en son teslimat süresine kadar teslimat olmazsa para otomatik olarak parayı veren kişiye geri iade edilir ise.Önce teslimat sonra para işinide Teslimat için özel bir upload sistemi ve teslimatları inceleyecek birisi yada bir sistem olursa Teslimat ve Para yatırıldığı an otomatik olarak birbirilerine transfer eden bir sistem yapılırsa daha az dolandırılma ortaya çıkar.

Bu zaten bilinen havuz sistemi uygulaması. Olay bu sistemi bilmekle ve yapmakla bitmiyor malesef.

Daha önce verdiğim cevaptaki gibi:
Böyle bir düşünce aklımızda var ancak bu sistemin de açıkları çok. Sonuçta yapılan e-ticaret. Satılan şey elle tutulan bir şey değil. Bu havuz sisteminde **************lık yine olur. Hatta bu sefer sorumluluğu biz almak zorunda kalırız ve wmaracı bundan zarar görür.

Asıl bakılması gereken sistemin açıklardır. Kişi sisteme tamamen güvenir alışverişini yapar ama yine dolandırılır. Satılan şey elle tutulan bir şey değil çünkü.

Gittigidiyorda ürünü alırsın, kapına gelir, istediğin gibi değildir ve almazsın, paranda cebinde kalır.

E-ticarette ise üye sitesinden link satar, parayı alır, linki kaldırır. Hostingiyle birlikte sitesini satar, kişi aldım der, satan parayı alır, aldığı anda 2. bir şifre ile hosting'e girer siteyi geri alır.

Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir. Burada asıl bahsettiğim; 0 risk ile ticaretin yapılmadığı. Bunuda yine daha önce söylediğim gibi:

Ancak bununla ilgili aklımızda bir düşünce var. Tabi bütün ticaretlerde değil, alan adı, script, tema vb satışlarda.
Orkunx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al