wmaraci reklam

Hosting işine girecekler için öneriler?

21 Mesajlar 3.806 Okunma
wmaraci reklam

RosenCruz RosenCruz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Pazarlama ve iletişim uzmanı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 43 / 74
  • Ticaret 0, (%0)
Vereceğim tavsiyeyi baştan reddetmişsin dostum. Reseller ile başlamanın ayıbı günahı yok. HostGator da reseller olarak başlamış bir genç girişimcinin firmasıdır. Ana karnında öğrenilmez evet ama kervan yolda düzülür yaklaşımı da hosting işinde doğru değil. Bir dosya sistemi hata verse, bir httpd, bir named, bir apache çökse sen araştırıp düzeltene kadar siteler saatlerce down kalır. Teknik bilgin yoksa, ilk arızada uzun süreli downtime verirsin.

Reseller başlamakta bence sakın yok. Eleven2, BuyShared gibi firmaların Avrupa lokasyonları ile işe başlanılabilir. Bu sırada küçük bir de VPS alır kurcalarsın. İş büyüyünce güzel bir dedi alır, öğrendiklerine şekillendirir ve cPanel lisansı ile de tam olarak kendi sunucuna herşeyi taşır devam edersin. Birden fazla reseller hesabı üzerinden ayda 1000 dolar civarında kazanan tanıdıklarım var. Aylık gideri en fazla 50 Dolar. Reseller kötü diye bir şey yok. 10 dolarlık back up scriptleri var. Müşteri sitelerini haftada 3 yedeklersen yine tüm kontrol sende olur eğer kafana taktığın o ise.
Samurai dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

dogandeniz dogandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Computer Programming
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)

RosenCruz adlı üyeden alıntı

Vereceğim tavsiyeyi baştan reddetmişsin dostum. Reseller ile başlamanın ayıbı günahı yok. HostGator da reseller olarak başlamış bir genç girişimcinin firmasıdır. Ana karnında öğrenilmez evet ama kervan yolda düzülür yaklaşımı da hosting işinde doğru değil. Bir dosya sistemi hata verse, bir httpd, bir named, bir apache çökse sen araştırıp düzeltene kadar siteler saatlerce down kalır. Teknik bilgin yoksa, ilk arızada uzun süreli downtime verirsin.

Reseller başlamakta bence sakın yok. Eleven2, BuyShared gibi firmaların Avrupa lokasyonları ile işe başlanılabilir. Bu sırada küçük bir de VPS alır kurcalarsın. İş büyüyünce güzel bir dedi alır, öğrendiklerine şekillendirir ve cPanel lisansı ile de tam olarak kendi sunucuna herşeyi taşır devam edersin. Birden fazla reseller hesabı üzerinden ayda 1000 dolar civarında kazanan tanıdıklarım var. Aylık gideri en fazla 50 Dolar. Reseller kötü diye bir şey yok. 10 dolarlık back up scriptleri var. Müşteri sitelerini haftada 3 yedeklersen yine tüm kontrol sende olur eğer kafana taktığın o ise.

Hayır reddetmekten ziyade çok değişik şeyler geçiyor aklımdan.

Reseller ile başlasam biraz zaman geçtikten sonra taşıması ve siteyi vds ye optimize etmek biraz sıkıntı olur diye düşündüm.
Müşteriler neden sıkıntı yaşasın ki.

Uzun süredir vps ile uğraşıyorum zaten.

Hemen hemen tüm panellerin kurulumlarını biliyorum özellikle de vps sunucu optimizasyonu hakkında ince ayrıntılarına kadar bilgim de var. Kuru kuruya atlamıyorum bu işe yavaş yavaş düşüne düşüne girmeyi düşünüyorum.

Olacaksa sağlam hizmet olsun cpanel ve whmcs lisansı alıp harika bir server ile başlarsan herşey kısa sürede bir düzene girmez mi ?

Aylık masrafı olsa olsa 300 tl olur başlangıç için

🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Rastena Rastena WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 3776
  • Beğeniler 836 / 1380
  • Ticaret 190, (%100)

EnoxHost adlı üyeden alıntı

Tavsiye istiyorsan eğer bu ise hiç girme . Bu ise gireceğim diyorsan da ile ufak maliyetler ile kaliteli hizmet veremezsin .

1-2 yıl hosting kullanan herkes uzman kesiliyor bu ışte . Cisco network eğitimleri al . CCNA DAN Başla mesela . Sonra miscrosoft sistem uzmanlığı almalısınız . Sonrasında üniversitelerin yaz döneminde verdiği ücretsiz linux seminerlerine katılarak unix sistemleri öğrenmelisiniz . Bu eğitimleri aldıktan sonra bu ise girin .

Bu eğitimleri aldıktan sonra cikip ta bu iş nasıl yapılır diye sormazsiniz en azından .

Merhaba, yaptığınız heves kırmaktan başka birşey değil.
Bizde küçük bütçeler ile girdik soru sorarak öğrendik. Şuan elhamdulillah herşeyimiz tam.
tdilek007 dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

prestij

Rastena Rastena WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 3776
  • Beğeniler 836 / 1380
  • Ticaret 190, (%100)

dogandeniz adlı üyeden alıntı

Hayır reddetmekten ziyade çok değişik şeyler geçiyor aklımdan.

Reseller ile başlasam biraz zaman geçtikten sonra taşıması ve siteyi vds ye optimize etmek biraz sıkıntı olur diye düşündüm.
Müşteriler neden sıkıntı yaşasın ki.

Uzun süredir vps ile uğraşıyorum zaten.

Hemen hemen tüm panellerin kurulumlarını biliyorum özellikle de vps sunucu optimizasyonu hakkında ince ayrıntılarına kadar bilgim de var. Kuru kuruya atlamıyorum bu işe yavaş yavaş düşüne düşüne girmeyi düşünüyorum.

Olacaksa sağlam hizmet olsun cpanel ve whmcs lisansı alıp harika bir server ile başlarsan herşey kısa sürede bir düzene girmez mi ?

Aylık masrafı olsa olsa 300 tl olur başlangıç için

Dostum skype : oymakfurkan ekle sorularını cevaplayalim.
dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

prestij
wmaraci
wmaraci

EnoxHost EnoxHost Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developper
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 302
  • Beğeniler 83 / 93
  • Ticaret 15, (%93)

FurkanOYMAK adlı üyeden alıntı

Merhaba, yaptığınız heves kırmaktan başka birşey değil.
Bizde küçük bütçeler ile girdik soru sorarak öğrendik. Şuan elhamdulillah herşeyimiz tam.

Heves Kırmak değil, işin gerçeği bu. Ufak bütçeler ile girenlerin tamamını Şikayet Kısmında görüyorsun. Kendı müşterisine kufur eden. Hiç birşey bilmeyen adamlar bu işe giriyor. Ondan sonra gerçek müşteriler onda 1 tl sende neden 20 tl diyebiliyor.

Biz çıkıpta demiyoruz. Bu adam hiç birşey bılmıyor. Ise gırdıgı sanal sunucu verdıgı hızmet ne kadar kalıtelı olabılırkı demedik demiyoruz. Ama artık yeter. Önüne gelen bebe uzman kesilip bu işlere atlıyor.

Benım orada yazdıklarımın tamamı gerçek. ve olması gereken şeyler. Bunları bilmeyen bir adamın bu işe girmesini nasıl desteklıyorsun anlamıyorum sizide.

Veri güvenliği bilmez, Yönetim bilmez, teknik bilmez sen gır bu işe girde, gör ondan sonra yapacagın en ufak bır hatanın sana hukuksal yaptırımı ne oluyor.

Bilgi güvenliği yasasını okusun hala ben birşey bilmeden bu işe gireceğim diyorsa girsin.

Ek Olarak:

dogandeniz adlı üyeden alıntı

Sen çok zekisin bana da versene o beyinden

Bu zihniyetin verdiği hizmetten hayırmı bekliceksiniz ? Destek talebi açarsınız neden açıyorsun lan dıyerek tum sulalenıze kufur eder bu. :)

Sen gıt sımıt sat kocum , bu işler öyle basit işler değil.

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
editt//
dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

Fsocean Fsocean Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 175 / 77
  • Ticaret 11, (%100)
Masraflı bir iş, tabii en başta herşeyi öğrenmekte fayda var. Lafım size değil yanlış anlamayın, önüne gelen firma kuruyor bilip bilmeden. Bunun en çok bilincini yıllar önce tattık zaten.

En başta fiziksel sunucu kiralayarak başlayabilirsiniz. Her zaman size Türkiye lokasyonlu Xenon sunuculardan önerebilirim. Tabii bunu çeşitli forumlardan araştırarak güvenilir firmalardan almanız da fayda var. Yavaş yavaş kendinizi geliştirip vds-vps, hosting, alan adı gibi hizmetler sağlayabilirsiniz müşterilerinize.

İş yeri açma belgemi aldıktan sonra, bende bu işe girişeceğim. Şuan bile bilmediğim onca bilgi var. İnsan kendini geliştirmeli ki sorun olmasın. Bazı cümleler fazla saçma oldu, diksiyon bozukluğum var biraz. Ama diksiyon karşı karşıya konuşma ile ilgilidir. Ve şans dileyin ki yarın güzel bir ortalama yapayım.
Rastena dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)
@EnoxHost musteri velinimetimiz elbette onlara duzgun davranacagiz. Senin gibi tipleri cok iyi bilirim bir iki bir sey ogrenip gelir burada hava basarsiniz. Once konustugun kelimelere dikkat et bebe falan sen ne ayaksin. Tek akilli insan sen misin bu alemde bos bos konusuyosun.Sana bir bir yedirecegim bu laflarini unutma bu konuyu...

🇹🇷🇹🇷🇹🇷

EnoxHost EnoxHost Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developper
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 302
  • Beğeniler 83 / 93
  • Ticaret 15, (%93)
dogandeniz Sen kimi tehdit ettiğini zannediyorsun ? Çapın ne senin aslan parçası. Unutmaki sen giderken ben geliyordum.

O bir iki bişey öğrenmiş gelmiş artistik yapıor dıyorsun ya Git sende Öğren . Ben sana Farkındaysan Git bu Eğitimleri Al Dedim. Sen Kara Cahil olarak gelmiş bu işe gireceğim diyorsun.

Seninki suna benzıyor, Bızden Unıx Sunucu Sıparıs Edıyor Adam, Elıne Gecırmıs Bı Tane Bot Net Scrıptı Ben Hackerım saldırı yapıcam dıyor. Saldırı Yapacak Lınux Sunucu Güncellemesi bilmiyor. Gelmiş Destek Talebi Açıyor. Sunucuda Güncelleme Yaparmısınız Diye. Sende Bu Karşımızdaki Sözde Hacker Neyse O Sun. Git Öğren bu işleri Kimseye Sormadan Ekıbını kurar Girersin zaten.

Cahile laf anlatılmaz ama Anlarsan senin karına . Ayrıca Adamsın ya Bizim şirketimiz yerimiz belli gelde lafları yedir bakalım. Adamsın ya sen hani. 23 yaşında Kocaman Adam Olmuşsunya Gelde Yedir. Bekliyorum Seni.

Psycho ilgilenin bu arkadaşla yada bana bilgilerini verin ben ilgilenirim. Tehdit nasıl oluyormuş bi gösterelim

• Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)
EnoxHost hacker mıyım diyorum ben sana nereden çıkarıyon bunları ? Lafı uzatmaya gerek yok şu siteyi kuruyum senin dükkana da uğrucam

🇹🇷🇹🇷🇹🇷
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al