wmaraci reklam
lidertakipci

Dine bağlı kardeşlerim bir sorum var.

110 Mesajlar 11.655 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
arslanturk0687 Bana dokunan bir şey yok. Banane, istediğin programı istediğin gibi kullan. Tüm cümlelerine tek tek cevap veriyorum fakat anlamak istemiyorsun sanırım. İşi dini konulara çekme demişsin de cevap yazdığın konunun başlığını tekrar bir oku istersen. Soruna da cevap verdim zaten. Paran yoksa almayacaksın. Crackli kullanıyorsan da buna kulp uydurmayacaksın. Ayrıca buradaki zorunlu durum nedir? Bunun üzerinden para kazanıyorsan programı alacak parayı da biriktirebilirsin. Bunun üzerinden para kazanmıyorsan programı kullanmandaki zorunluluk nedir?

wmaraci
reklam

arslanturk0687 arslanturk0687 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Var.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 691
  • Beğeniler 1 / 198
  • Ticaret 2, (%100)
isousluer yanlış konuştuysam özür dilerim. Ben size yanlış konuşuyorsunuz demiyorum. Haklısınız; yalnız vatandaşın durumunu da düşünün. Herkes zengin değil, herkesin de durumu kötü değil. 50 yaşına gelip, 1 hafta tatil yapamayanlar da var. 15 yaşında yurt dışına tatile gidenler de var.

Bir meslek öğrencisi düşün. Lise 1 de. Daha babasının düzgün geliri yok. Evde pc de autocad yüklemek ve sınava hazırlanmak zorunda. Sonunu sen getir artık. Bu çocuk nasıl alsın? Sen demişsin ki "parası yoksa almayacak." Zaten parası yok, nasıl alsın? El insaf kardeşim. Bu kişi crackli Autocad kullanmaktan başka ne yapabilir? Para nasıl biriktirsin? Bu kadar kolay mı?

Autocad fiyatı: http://autocadlt.programmerkezi.com/autodesk-autocad-lt-2016-autocad-lt
Photoshop fiyatı: http://shop.adobe.com/store/adbeheu/tr_TR/pd/ThemeID.25226000/productID.247452100

Ya siz yokluk görmediniz, ya da bu millet varlık içinde büyüdü size göre. Hem Adobe ve diğer firmalar nette dağıtılan crackli, kendilerine ait programlara bakmıyorlar. Kamusal binalarda, yani kamu ve özel sektör kuruluşlarında belli bir adamlarını gönderip denetim yaptırıyorlar. Netten dağıtılana baksalar, dünya onlardan sorulurdu.

Petrol zengini veya herhangi biri, bir gecede binlerce doları saçar, savurur, para gider yel kalır. Yine mutlu olamaz. Kimi de her gece çay ve yanına birkaç abur cubur ile mutlu olur.

Benim 5 bin tl maaşım yok. Evim kira, faturalar bana bakıyor. Çok şükür muhtaç değilim. Buna da şükür. Fazlasını da istemem. Allah, fazla mal hayırsız olacaksa hiç vermesin.

agg1401 de demiş ki: "varsa alternatifi yoksa taksit taksit ödeyerek alacaksın."
Olur. Öyle alırız. Başka ne yapalım? Öl de ölelim. Hemen seni dinlerler. Bravo.

Fazla konuşmamın anlamı yok. Sonuçta bazı durumları gören ve göremeyenler var. bir de gördüğü halde görmemezlikten gelenler var.
Hayırlı Geceler.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Çağdaş, o kırılmış programı kulllanan abin farklı yerlerden; birbirinden farklı,
yanlış ya da doğru fetvalar almış ve buna inanmış olabilir, bu yüzden programı kullanmakta sıkıntı görmüyor olabilir. Aldığı fetva doğru ise sorun yoktur, yanlış ise fetvayı veren ve bu yanlış fetvaya uyan günaha girmiş olur. Bu olayı tüm islam dinine örnek teşkil etmek doğru olmaz. Yanlışsa o kişi günaha giriyordur. O kişiyi bağlar.

Dini yönden bakarsak bence bu haktır, vicdani yönden, insani yönden bakarsak yine haktır ve uygun bir davranış değildir. Ülkemizin gelir durumu düşük olduğu için ve programlar uçuk fiyatlarda olduğu için ister istemez bu günaha giriyoruz, şahsım adına bunun günah olduğunu düşündüğüm için bu yorumu yapıyorum.

Tövbe olayı var onu gördüm yorumlarda bir de. Tövbe edip günahlardan kurtulmak öyle kolay değildir ve apayrı bir konudur. Bunu da bilmeni isterim.

Evet ülkemizde maalesef müslümanlığı tam anlamıyla yaşayan çok az insan var, şahsen ben de kendimi günahkar biri olarak görüyorum, keşke tam anlamıyla islamı yaşayıp günahlarımdan kurtulabilsem, önemli olan bu dini Kur'an-ı Kerim'e göre, dinin Peygamberi olan Hz. Muhammed (s.a.v.) hayatını örnek alıp yaşayabilmek.

Sana tavsiyem islam dinini sağlam kaynakları araştırarak incele, sağındaki solundaki kişilerin hayatını gözlemleyerek islamı anlamaya çalışma.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Ya Çağdaş sen burda kimin haklı kimin haksız olduğunu biliyorsun :) Niye milleti tartışmaya zorluyorsun :)

Bu dinle alakalı bir şey değil. Ahlak ateistlerde de vardır müslümanlarda da. Bu, o insanın yetişme tarzıyla alakalıdır. Ayrıca bir insan eğitimsizse istediği kadar müslümanım veya hristiyanım desin boş.
Korkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

mhalat mhalat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 248 / 195
  • Ticaret 1, (%100)
Korkmaz hocam islamiyete merakın varsa bunun için belirli adresler var oradan bilgi alabilirsin.
Bu forumda bilgisine güvendiğin kim var ki soru soruyorsun.
Birde merak ettim ateist olmanla atatürkçü olman arasında bir bağ var mı? Yani önce atatürkçü olup sonramı dinsiz oldun merakımdan soruyorum.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
arslanturk0687 Söylediklerine katılıyorum hocam. Fakat sen benim söylediğim cümlede bir yeri atlıyorsun. Ben diyorum ki kullanıyorsa eğer buna kulp takmayacak. Yani şunu demek istiyorum günah olan bir şeye günah değil bu demeyecek. Önce yaptığının doğru bir şey olmadığını bilecek. Sonra kullanıyorsa kullansın, kendi bileceği iş. Ben de biraz sert konuşmuş olabilirim, hakkını helal et.
Okeskin

kişi bu mesajı beğendi.

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Kafanız gerçekten güzelmiş, bayıldım :)

arslanturk0687 adlı üyeden alıntı

Bu neyin resmi, anlamadım. Bence kul hakkı filan değil. Mesela Photoshop. Millet cracklemiş. Yapımcı bu konuda dava v.s. açmadıysa sorun yoktur. Dava açsa herkes nette. Hemen bulurlar bunların dağıtım yerlerini. Yani yapımcı bir şey demedikten sonra sıkıntı yok. Sen ise parayla alman mantıksız. Millet netten dağıtmış. İndirir kurarım. Neden boşuna para verim ki? Emek var; ama cracklense dahi ses çıkaran yok. Win7 de cracklendi, ne oldu? Microsoft istese anasını ağlatır teknolojinin. Hem ateist olman bizi ilgilendirmez. Konuya bu cümleyle başlaman yanlış.

Emek var mı? VAR. Adam bunu ister 1 liraya ister bin lirayı satsın, sen onun hakkını ödemediğin sürece haktır. Dini kısmı geçtim, vicdan meselesi.

iyi.

orijinalmax orijinalmax Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek memur
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 5, (%80)
Selamun aleykum arkadaşlar bu konuyu uzun zamandır takip ediyordum. Aklıma takılan iki konu var:
1. Dine bağlı kardeşler demenize şaşırdım çünkü açtığınız konu dine bağlı olsun olmasın pek çok kişiyi ilgilendiren bir konu.
2. Müslümanlığı ve İslam dinini sadece bir insan üzerinden incelerseniz zaten doğru olan islamı göremezsiniz. Hiç bir insan hatasız ve ya günahsız değildir. (kesinlikle bu konuda anlattığınız kişiyi korumak için yazmadım bunu) Hata yapmaya müsait olan ve günah işlemekten geri duramayan insanların yaptıkları ancak onları ilgilendirir. Atasözlerimizden birinde ''Her koyun kendi bacağından asılır.'' der. Yani bu kişi işlediği günahın karşılığını bulacak. Sizde ona uyup bu davranışa devam etmiş olsaydınız sizde ateist bile olsanız bu dünyada bir şekilde karşılığını alırdınız. Çünkü yapılan haksızlıkların karşılığı İslam dininde sadece ahirette çekilmez, dünyada da insanın karşısına çıkar. Ben Müslüman biri olarak bu konuda duyarlı olmanızı takdir ediyorum.
Ama size şunu söylemek isterim. Ateist olun ya da Yahudi ya da Hristiyan olun Allah doğru yolda olan düzgünce çalışan ve dili inanmıyorum dese bile kalbinden inanan insanlara karşı nimetini esirgemez. Sizin de inanan bir insan olduğunuz açık ki bu konuda kalbiniz, vicdanınız rahat etmemiş buraya bizimle paylaşmak adına bir konu açmışsınız.

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)

mhalat adlı üyeden alıntı

Korkmaz hocam islamiyete merakın varsa bunun için belirli adresler var oradan bilgi alabilirsin.
Bu forumda bilgisine güvendiğin kim var ki soru soruyorsun.
Birde merak ettim ateist olmanla atatürkçü olman arasında bir bağ var mı? Yani önce atatürkçü olup sonramı dinsiz oldun merakımdan soruyorum.

Hahahha gülmekten öldürdün beni :D :D Ataist olmayanı Atatürkçüler olarak aramıza almıyoruz, önce ataistlik belgesi ve ataizm sertifikaları istiyoruz :D :D
Korkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

mhalat mhalat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 248 / 195
  • Ticaret 1, (%100)
Oğulcan sana ne oluyor, gülmek istiyorsan sana özel espri yaparım. Sorum sana değil heyecan yapma.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al