Keer adlı üyeden alıntı

Bilgisayarımı Aldış Olduğum yer ( Teknosa ) da Çalışan teknik Destek Elemanına Sordum. Adam Aynen şunu Dedi '' Linuxa Virüs Bulaşır Windows Linuxtan Daha iyi ve Gelişmiştir. Linux Kaynak Kodları Açık Olduğu İçin Bilgisayarınızı Hackleme Olayı Daha Yüksektir. Bunun İçin Windows Ubuntu ( Linux ) tan Daha iyi Bir Sistemdir '' Dedi.

Teknosa tabiki öyle der windowscudur alayı.Sattıkları laptopların hepsi w7 ile anlaşmalıdır.O teknik destek elemanı linux hakkında ne kadar bilgisi varki böyle yorumlar yapıp insanları yanlış yönlendiriyor :mad:

Açık kaynak kodlu olduğu doğru onu söylemiş.Şunu düşünmüş mü hiç.'Bu açık kaynak kodlu , herkes indirip inceleyebiliyor' diye.

Açık kaynak kodun gücü burdan geliyor.Herkes inceleyebiliyor ve daha iyisini yapabiliyorlar ya da birisi açık buluyor bildiriyor kapatıyorlar.

Windows öylemi ? İnternet explorerde bulunan açıkları unuttunuz mu ? Beklediniz mikrosoft amca yenisini ya da yamasını yapsın :D

Soruyorum sana ;
Herşeyini görebildiğin , değiştirebildiğin bi işletim sistemi mi
yoksa
Kapalı bir kutu , arkasında neler olup bittiğini bilmediğin bir işletim sistemi mi

Eğer oyun hastası değilsen Linux kullanın , hem kendinizi geliştir hem de keyfinize bak ;)