wmaraci reklam
lidertakipci

Ubuntu Antivirüs ?

22 Mesajlar 6.897 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

0live 0live Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web Master
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 15 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Yakında linux için de hackerlar iş başına geçer.

wmaraci
reklam

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
Linux virüs yemezse ben neden Windows kullanıyorum ki? :D

Youtube: NovaMobi Teknoloji

MaximusTR MaximusTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Uygulama Geliştirme
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 514
  • Beğeniler 48 / 94
  • Ticaret 0, (%0)

NovaCep adlı üyeden alıntı

Linux virüs yemezse ben neden Windows kullanıyorum ki? :D

Zaten windowsu ayakta tutan sadece yazılımlar yoksa linuxtada o kadar yazılım olsa linux kullanımı daha çok olur.

cokbaska cokbaska WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek Serbest Meslek
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 22 / 115
  • Ticaret 9, (%100)

MaximusTR adlı üyeden alıntı

Zaten windowsu ayakta tutan sadece yazılımlar yoksa linuxtada o kadar yazılım olsa linux kullanımı daha çok olur.

Linux yazılımları azmı geliyor sana ?
Depolarda sadece 30bin yazılım var :) Depolarda olmayan yazılımlarıda sayarsak heralde inanırsın ne kadar çok yazılım var diye.Üstelik hepsi açık kaynak kodlu , crack serial arama derdin yok.Paket yöneticisinden vereceğin bir komutla istediğin programı kuruyorsun.Ayrıca windows yazılımlarını çalıştırmak için emülatorler var.Örneğin Wine ile windows yazılımları rahatca çalıştırılabiliyor.Counter Strike bile oynayabiliyorum wine sayesinde.Ancak wine her yazılımı çalıştırmıyor.Burda sorun wine de değil , yazılımcıların linux için sürüm yapmaması ya da yapamamasıdır.Mesela online cs oynadığımız makineler linux'tur.Cs ve sxe yüklemişler bizde bağlanıp oynuyoruz.Ama sxe'yi üretenler linux server sürümü yapmışlar ama linux client yapmamışlar ,burdan bakabilirsin.

Konuyu açan arkadaşıma cevap vereyim çok yazdım :)

Linux üzerinde virüs çok zor.Root olmadan herşeye erişiminiz olmuyor.Kullanıcı virüs yese bile root izni olmadığı için zararı olmaz.
Antivirüs bu yüzden gereksizdir.İsteyenler kurabilir ama.
Linux üzerinde kullanabiliceğiniz anti-virüsler :
AVG
Avast
Clamav

wmaraci
wmaraci

Keer Keer Technology Business ♥ Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 108 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

cokbaska adlı üyeden alıntı

Linux yazılımları azmı geliyor sana ?
Depolarda sadece 30bin yazılım var :) Depolarda olmayan yazılımlarıda sayarsak heralde inanırsın ne kadar çok yazılım var diye.Üstelik hepsi açık kaynak kodlu , crack serial arama derdin yok.Paket yöneticisinden vereceğin bir komutla istediğin programı kuruyorsun.Ayrıca windows yazılımlarını çalıştırmak için emülatorler var.Örneğin Wine ile windows yazılımları rahatca çalıştırılabiliyor.Counter Strike bile oynayabiliyorum wine sayesinde.Ancak wine her yazılımı çalıştırmıyor.Burda sorun wine de değil , yazılımcıların linux için sürüm yapmaması ya da yapamamasıdır.Mesela online cs oynadığımız makineler linux'tur.Cs ve sxe yüklemişler bizde bağlanıp oynuyoruz.Ama sxe'yi üretenler linux server sürümü yapmışlar ama linux client yapmamışlar ,burdan bakabilirsin.

Konuyu açan arkadaşıma cevap vereyim çok yazdım :)

Linux üzerinde virüs çok zor.Root olmadan herşeye erişiminiz olmuyor.Kullanıcı virüs yese bile root izni olmadığı için zararı olmaz.
Antivirüs bu yüzden gereksizdir.İsteyenler kurabilir ama.
Linux üzerinde kullanabiliceğiniz anti-virüsler :
AVG
Avast
Clamav

Öncelikle Tüm Arkadaşlarıma Cevaplarından Dolayı Çok teşekkür ediyorum.

Bilgisayarımda Şuanda ubuntu 11.10 Kurulu. Biraz Araştırma Yaptım Hemen Hemen Sizin de Dediğiniz Gibi Linux'a Virüs Bulaşamıyormuş. Ancak Bilgisayarımı Aldış Olduğum yer ( Teknosa ) da Çalışan teknik Destek Elemanına Sordum. Adam Aynen şunu Dedi '' Linuxa Virüs Bulaşır Windows Linuxtan Daha iyi ve Gelişmiştir. Linux Kaynak Kodları Açık Olduğu İçin Bilgisayarınızı Hackleme Olayı Daha Yüksektir. Bunun İçin Windows Ubuntu ( Linux ) tan Daha iyi Bir Sistemdir '' Dedi. Kafam Çok Karıştı Arkadaşlar Sisteme Windows mu Kurdasam Yoksa Ubuntu Olarak Kalsamı

Ek Notlar: Bilgisayarda Bankacılık Vs İşlemleri Yapmıyorum. Sadede Facebook, Twitter, Youtube Gibi Günlük Kullanıcıların Yaptığı İşlemleri Yapıyorum Herhangi Bir Riskle Karşılaşırmıyım.

Ek Not 2: Ubuntu Kullanımınıda Çok iyi Bilmiyorum Yardım edin Lütfen...

http://www.teknowebs.net Teknoloji Ve internet

cokbaska cokbaska WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek Serbest Meslek
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 22 / 115
  • Ticaret 9, (%100)

Keer adlı üyeden alıntı

Bilgisayarımı Aldış Olduğum yer ( Teknosa ) da Çalışan teknik Destek Elemanına Sordum. Adam Aynen şunu Dedi '' Linuxa Virüs Bulaşır Windows Linuxtan Daha iyi ve Gelişmiştir. Linux Kaynak Kodları Açık Olduğu İçin Bilgisayarınızı Hackleme Olayı Daha Yüksektir. Bunun İçin Windows Ubuntu ( Linux ) tan Daha iyi Bir Sistemdir '' Dedi.

Teknosa tabiki öyle der windowscudur alayı.Sattıkları laptopların hepsi w7 ile anlaşmalıdır.O teknik destek elemanı linux hakkında ne kadar bilgisi varki böyle yorumlar yapıp insanları yanlış yönlendiriyor :mad:

Açık kaynak kodlu olduğu doğru onu söylemiş.Şunu düşünmüş mü hiç.'Bu açık kaynak kodlu , herkes indirip inceleyebiliyor' diye.

Açık kaynak kodun gücü burdan geliyor.Herkes inceleyebiliyor ve daha iyisini yapabiliyorlar ya da birisi açık buluyor bildiriyor kapatıyorlar.

Windows öylemi ? İnternet explorerde bulunan açıkları unuttunuz mu ? Beklediniz mikrosoft amca yenisini ya da yamasını yapsın :D

Soruyorum sana ;
Herşeyini görebildiğin , değiştirebildiğin bi işletim sistemi mi
yoksa
Kapalı bir kutu , arkasında neler olup bittiğini bilmediğin bir işletim sistemi mi

Eğer oyun hastası değilsen Linux kullanın , hem kendinizi geliştir hem de keyfinize bak ;)
atuvur

kişi bu mesajı beğendi.

Gurrcan Gurrcan | TXT Reklam Alanı | Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
virüs programı ne ya ben windowsumda kullanmıyom :D

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Keşke Adobe programlarını desteklese de bizde kullansak.

Keer Keer Technology Business ♥ Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 108 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

cokbaska adlı üyeden alıntı

Teknosa tabiki öyle der windowscudur alayı.Sattıkları laptopların hepsi w7 ile anlaşmalıdır.O teknik destek elemanı linux hakkında ne kadar bilgisi varki böyle yorumlar yapıp insanları yanlış yönlendiriyor :mad:

Açık kaynak kodlu olduğu doğru onu söylemiş.Şunu düşünmüş mü hiç.'Bu açık kaynak kodlu , herkes indirip inceleyebiliyor' diye.

Açık kaynak kodun gücü burdan geliyor.Herkes inceleyebiliyor ve daha iyisini yapabiliyorlar ya da birisi açık buluyor bildiriyor kapatıyorlar.

Windows öylemi ? İnternet explorerde bulunan açıkları unuttunuz mu ? Beklediniz mikrosoft amca yenisini ya da yamasını yapsın :D

Soruyorum sana ;
Herşeyini görebildiğin , değiştirebildiğin bi işletim sistemi mi
yoksa
Kapalı bir kutu , arkasında neler olup bittiğini bilmediğin bir işletim sistemi mi

Eğer oyun hastası değilsen Linux kullanın , hem kendinizi geliştir hem de keyfinize bak ;)

Oyun Hastası Filan Değilim :) Ayrıca Verdiğiniz Bilgiler İçinde Teşekkür Ederim. Ubuntu Windowstan Kat Kat Daha iyi Ve Daha Hızlı. Herhangi Bir Aksilik Olmassa Ubuntu Kullanıcam :) Tekrar Teşekkürler...

http://www.teknowebs.net Teknoloji Ve internet

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer olursa Mageia'ya geçebilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al