lostyazilim

WMaraci yönetiminden Acil istekdir.

53 Mesajlar 6.639 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

AdonisBG adlı üyeden alıntı

cgrclk ombudsman stratejisi bence cok iyi fikir. ama bunu yapacak arkadasin isi bu olmaliki her ticarete yetisebilmeli. elbette bunun sonucundada emeginin hakkını almalı. bu konuda gelistirilebilir

Aynen, bu şekilde üyeler olur ve işi sadece bu olursa fikir uygulanabilir.

wmaraci
reklam

AdonisBG AdonisBG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 18 / 218
  • Ticaret 25, (%100)
Forumda güvenip itibar edebileceğimiz arkadaşları seçip yonetiminde onay vermesi ile birlikte ticaretlere o arkadaslari cagirir ve ticaretin guvenli bir şekilde yapilabilmesini saglayabiliriz. bu islemi yapacak arkadaslarda aradaki ticaret dolayısıyla ve ilgilenme dolayısıyla belli bir miktar kesinti yaparak aktarım sağlayabilir.

bu konuda o zaman ombudsman rolunde olacak arkadasların forum ziyaret sureleri ve ilgili kisisel bilgileri saglanip kullanıcılara oylama ile sunulup secmesi kalmaktadır :)

sizcede nasıl ?

nettebugun nettebugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Doktora öğrencisi.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)
Bir ekleme yapayım. Yanlışım yoksa kişisel kimlik bilgilerinin muhafazası yasaktır. Site yönetimi böyle bir suça karışmamalı; ancak şöyle olabilir:

Tüzel kişileri bilemem; ancak gerçek kişilerin (çoğumuzun) bir kereye mahsus olmak üzere kimliğinin fotoğrafı istenebilir. Bunda, ayrıca TCKN kapatılabilir. Yani yeni üyeler ve belki şimdiden hepimiz, kimlik numaramızı gizleyerek fotoğraf gönderebiliriz. Öte yandan, site yönetimi de bu bilgilerin bir kereye mahsus kontrol için istendiğinin ve derhal silineceğinin garantisini verir.

Okuyan yönetici varsa yanlış anlamasın, güvensizlikten değil; ancak işin prosedürü öyle diye biliyorum. Artı, yeni kullanıcılara da bu yolla güven verilebilir.

Laf açılmışken, bu forum sayesinde yan gelir sağlayabiliyorum. Çok şükür bir sorunla da karşılaşmadım. Bundan ötürü emeği geçen ve güvenen herkese teşekkür ediyorum...

sifreler sifreler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 12 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
Açılan konularda kimlerin ne gibi yardımlar istediğini ve bu yardımları isteyenlerin profil bilgilerinde kendilerini nasıl tanımladıklarına biraz dikkat edecek olursanız kimin ne olduğu belli olur zaten.
İstediğin kadar şuyum buyum desen de yaptıkların ne olduğunu az çok belli eder.

wmaraci
wmaraci

Lerigo Lerigo i see online people Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 10 / 32
  • Ticaret 8, (%100)
Kesinlikle ve kesinlikle middle man veya davetiye sistemi gelmeli.

Tolga26 Tolga26 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Reklamcılık
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 399
  • Beğeniler 159 / 75
  • Ticaret 25, (%100)

CivanDemir adlı üyeden alıntı

Kimlik bilgilerini teyit ettiren kullanıcıalrının isimlerinin yanında onaylanmış hesap kutucuğu olabilir facebook tarzı. Bu güven sağlar

Mantıklı öneri bence.

Economist Economist Bla, bla, bla.. Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1944
  • Beğeniler 1098 / 1106
  • Ticaret 312, (%100)

cgrclk adlı üyeden alıntı

Aynen, bu şekilde üyeler olur ve işi sadece bu olursa fikir uygulanabilir.

Mantıklı olan davetiye sistemi. Bu davetiye sistemide foruma yeni kayıt olan üyelerde bulunmaz. Belli bir ticaret sayısına gelince gönderim sağlayabilir. Ne kadar mantıklı bilmiyorum. Üye potansiyeli var, WMAracı diğer forumlardan daha kullanışlı, basit ve sade olduğu için rağbet görüyor. Kıymeti bilinmeli. :p
Regex

kişi bu mesajı beğendi.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)

Economist adlı üyeden alıntı

Mantıklı olan davetiye sistemi. Bu davetiye sistemide foruma yeni kayıt olan üyelerde bulunmaz. Belli bir ticaret sayısına gelince gönderim sağlayabilir. Ne kadar mantıklı bilmiyorum. Üye potansiyeli var, WMAracı diğer forumlardan daha kullanışlı, basit ve sade olduğu için rağbet görüyor. Kıymeti bilinmeli. :p

Davetiye sisteminin **************lığa çözüm olabileceğini zannetmiyorum açıkçası. Dolandırmak isteyen kişi bir şekilde davetiye bulur üye olur. Ticaretini yapar, milleti dolandırır, beraberinde davetiye gönderen kişiyle gözden kaybolur.

Bence çözüm havuz sistemi gibi.
Yönetim zaten ticaret konusunda çalışmalar yapıyor, konu üzerinde çözüm aranıyor. Bakalım ne olacak. admin 'i de davet edelim.
Economist Sardox

kişi bu mesajı beğendi.

Regex Regex SEO & Law Consultant Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)
Önerilere şöyle bir bakıyorum, evet. Güzel öneriler var gerçekten. Ama bunların bazılarının uygulanabilirliği çok zor arkadaşlar. Yönetim hangi biriyle uğraşacak?

Bakın **************lığı bir nebze de olsa önlemek için, şu konuyu açtım.

Havuz sistemi öneriyorsunuz. Bu sistemde WMAracı'nın alması gereken bir komisyon var. Kimse birebir iletişim imkânı varken bu komisyonu vermez. Herkes ev, araba, iPhone telefon ticareti yapmıyor. An geliyor 1 liranın hesabını yapıp havale masrafından kaçınan arkadaşlar var. Bunun denetimi sağlanamaz. Risk havuzu sistemini kullanan kişi sayısı çok az olur ve boşuna masraf edilmiş, boşuna uğraşılmış olur. Bunu sen ben o bu veya şu, hepimiz biliyoruz.

Kimlik fotokopisiyle ilgili önerileri daha önce Psycho yanıtlamıştı. Şüphe duyulan tüm üyelerden zaten T.C. kimliğinin fotokopisini, arkalı ve önlü olarak çekip göndermesi isteniyor. Buna ekstra olarak, benim önerim şu olur. Bu kimliklerin selfie şekilde kişinin yüzü ve kimlikteki fotoğrafının aynı anda görüneceği bir tek kare içerisinde çekilerek gönderilmesi gerçekten kimliğin o kişiye ait olup olmadığının tespitini kolaylaştırır.

Davetiye konusu çok önemli, ancak yönetim buna sanırım sıcak bakmıyor. Davetiye kadar önemli bir güvenlik önlemi de SMS doğrulamasıyla üye olmak ve zaten bu var. **************lar hatlarını kullandıkça ellerinde hat bitiyor. Ha hattın sonu gelmez diyebilirsiniz ama bu mantıkta bakarsak davetiyenin de sonu gelmez.

Evet, bir şeyler yapılmalı. Ama şu an halihazırda sunulan önerilerin çoğu zaten daha önce dile getirildi; yönetim tarafından değerlendirildi. Bir şeyler yapmak şart... Ama ne?
Economist

kişi bu mesajı beğendi.

AdonisBG AdonisBG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 18 / 218
  • Ticaret 25, (%100)
Sourtimes 3-5 kuruş havale masrafından kacinmaya calisan arkadas 200 TL kaptirinca isin ehemmiyetini ve onemini anlayacaktır. bence birkac ombudsman belirlensin ve ticaretlere orta adam olarak guvenli ticaret ortamı saglansın. ve bu konudada Ornek bir forum olalım.

Ombudsman olacak kişilerde direk yonetim tarafından onaylansın ve yonetim sadece bu kişilerin kimlik bilgilerini tanzim edip belli bir yetki ve Uye rengi vererek tüm ticaretlere ve potansiyel **************lara karşı bir onlem alsın derim.
Regex

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 15 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 15 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al