lostyazilim

WMaraci yönetiminden Acil istekdir.

53 Mesajlar 6.633 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Regex Regex SEO & Law Consultant Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)

AdonisBG adlı üyeden alıntı

Sourtimes 3-5 kuruş havale masrafından kacinmaya calisan arkadas 200 TL kaptirinca isin ehemmiyetini ve onemini anlayacaktır. bence birkac ombudsman belirlensin ve ticaretlere orta adam olarak guvenli ticaret ortamı saglansın. ve bu konudada Ornek bir forum olalım.

Ombudsman olacak kişilerde direk yonetim tarafından onaylansın ve yonetim sadece bu kişilerin kimlik bilgilerini tanzim edip belli bir yetki ve Uye rengi vererek tüm ticaretlere ve potansiyel **************lara karşı bir onlem alsın derim.

Ben havuz sistemine karşı çıkmadım, uygulanabilirliğinden söz ettim. Böyle bir sistem olabilirse, ben de gönüllü olurum.

wmaraci
reklam

TecnoLobi TecnoLobi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 943
  • Beğeniler 121 / 134
  • Ticaret 5, (%100)

EmirTAŞ adlı üyeden alıntı

Yalnız şöyle bir şey var, ben niye site yönetimine bu tarz bilgilerimi vereyim ki ?
Site üzerinde 30bin üzerinde bir üye var, sizce bu kadar üyenin bilgileri olan bir veritabanı hacklenmez mi ? Neden böyle bir riski göze alalım ?

Bahsettiğiniz bir çözüm değil.

Katiliyorum

Mumkun oldugunca yuz tuze yapilabilir alisverisler bu bir coUm degil

AdonisBG AdonisBG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 18 / 218
  • Ticaret 25, (%100)
TecnoLobi mümkün olduğunca yüzyüze yapılabilecek alışverişleri kim tercih eder sizce ? bakın hatırlatıyorum E-ticaret. internet ten ticaret anlamında. çok iyi bir php yazılımcı ankarada işveren istanbuldaysa nasıl yüzyüze ticaret yapabilecekler.

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)
Zorunlu olarak böyle bir bilgi istemek tehlikeli bir durum. Bir internet sitesinin kafasına göre böyle bir şey istemeye hakkı olmadığı gibi bu bilgilerin saklanması durumunda ileride tehlikeye neden olabilir. (Saklanmaması durumunda da **************nın kim olduğu bulunamaz, bir anlamı kalmaz)

Ancak tamamen gönüllülük esaslı yapılacak, kullanıcının yanına "kimlik onaylı" gibi bir yazı eklenecekse neden olmasın.
baranos

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Regex Regex SEO & Law Consultant Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)
Arkadaşlar yasal haklardan bahsediyorsunuz da, karşınızdaki kişiler **************. Ben bir hukuk öğrencisi olarak sizi rahatlıkla temin ederim; hiçbir ************** WMAracı'nı gidip kimliğimi istediler diye şikâyet edemez. Ayrıca şu an zaten şüpheli profillerden kimlik doğrulaması isteniyor, 100'den fazla örneğini gösteririm. Yönetim zaten kimlik istiyor. Psycho, muadili bir öneriyi yanıtlarken; "biz kimin kim olduğunu tespit edebiliyoruz" demişti.

Bakın şu olabilir, PayPal ve e-ticaret kategorisinden tüm üyeler banlanır. Bu kategorilere giriş izni için kimlik doğrulaması yaptırmak, şart koşulabilir. Çok da iyi olur. Ticaret yapmak isteyen, kimliğini gizlemesin.

berkaykrx berkaykrx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 974
  • Beğeniler 269 / 229
  • Ticaret 17, (%100)
Bir kullanıcı tarafından hesabımın sahte olduğunu söyleyip 10 dakika önce hesabım kapatılmıştı. Kimlik bilgilerimi gönderdim ve açıldı. Gereksiz yere insanlara şu şüpheli bu şüpheli diye iftira veya eğlenmeye çalışılacaksa bu hiç hoş değil.

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14633
  • Beğeniler 3060 / 3060
  • Ticaret 356, (%100)
Aynı talepler birçok defa dile getirildi. Daha önce defalarca aynı konular üzerine beyin fırtınası yapıldı. fakat birçoğu uygulanabilirlikten uzak malesef.

Davetiye sistemi hiçbir **************lığa engel olmayacağı gibi farklı bir faydası da yok. Sadece gerçekten üye olmak isteyen birçok kişiye engel konmuş olur.

TC kimlik onayıyla üyeliğin pratikte pek bir yararı yok. Zira gönderilen kimlik fotokopisinin gerçekten üyeye ait olduğundan emin olamayız. İleride üyelerden elinde kimliğini tutarak çekecekleri fotoğrafları göndermelerini isteyebiliriz. Bu da tercihe bağlı olur. Fakat dediğim gibi bu da kesin bir çözüm değil. Yine de şüpheli görülen birçok üyeden kimlik fotokopisi talep ediyoruz.

Güvenli ödeme/havuz sistemi teoride harika görünse de; pratikte uygulama oldukça güç. Böyle bir uygulamada %25-30 gibi komisyon alınması gerekecek. Birçok kişiye bu oranlar çok yüksek gelecektir. Diğer yandan alışverişi yapılan ürünlerin tamamına yakınının "sanal" olması sebebiyle anlaşmazlık durumlarında çözüme ulaşmak çok zor.
bd Hermes webmaestro3

kişi bu mesajı beğendi.

Deneyim demeyin, deneyin!

AdonisBG AdonisBG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 18 / 218
  • Ticaret 25, (%100)
Nonloser ombudsman yani bir nevi middle man olayı daha cozumkar bir dusunce degilmidir ?ornek veriyorum wmaraci bu olayı yapsa tabiki. %30 oranında bir komisyon ucreti alması gerekir.
Ama seçilecek 4-5 kisi sadece ticaret olaylarına dahil olsa ve komisyon oranı %10 ile sabitlense ?

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14633
  • Beğeniler 3060 / 3060
  • Ticaret 356, (%100)
Bireysel olarak güvendiğiniz kişilerle karşılıklı anlaşmanız durumunda aracılık hizmeti verebilir/alabilirsiniz tabi. Fakat buna bizim ortam sağlamamız doğru olmaz.

Diğer yandan aracı olan kişilerin hesaplarına her ay yüksek miktarlarda nakit giriş çıkışı da vergi açısından zor duruma sokabilir.

Deneyim demeyin, deneyin!

Balmorhea Balmorhea None. Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek --
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 91 / 57
  • Ticaret 10, (%90)
Economist e katılıyorum.Bence davetiye sistemi mantıklı görünüyor eminim ki çoğu kişi kimlik bilgilerini göndermede sıkıntı çekecek aktif oranı düşecektir.

wmaraci
Konuyu toplam 10 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 10 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al