wmaraci reklam

DigitalOcean'a olan borcumu mecburi ödemem mi gerekiyor?

18 Mesajlar 3.985 Okunma
wmaraci reklam

turansonkaya turansonkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 62 / 52
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar,

DigitalOcean hesabıma biraz önce giriş yaptım ve 16$ borçlu gözüküyorum.

1 yıl önce diye hatırlıyorum bir seferlik kullandım ve memnun kalmadığımdan dolayı iptal etmiştim.

Bu borcu mecburi olarak ödemem mi gerekiyor, bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

Teşekkürler.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

portal portal https://portalciyiz.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 101 / 288
  • Ticaret 14, (%100)
Benimde bir 6 dolar kadar borcum var galiba eksiye düştüğünü bilmediğim için sunucuyu kapatmamıştım kendi kendine eksilere inmiş ödemiyorum ama o hesaptan yeni sunucu açmak isterseniz mecbur ödemek zorundasınız

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 62 / 52
  • Ticaret 2, (%100)

portal adlı üyeden alıntı

Benimde bir 6 dolar kadar borcum var galiba eksiye düştüğünü bilmediğim için sunucuyu kapatmamıştım kendi kendine eksilere inmiş ödemiyorum ama o hesaptan yeni sunucu açmak isterseniz mecbur ödemek zorundasınız

Bende hesaba 1 yıldır girmiyorum aklıma geldi bakayım dedim 16$ borç gözüküyor, sistemleri çok saçma hesapta olan bakiye bittikten sonra ne diye eksiye düşürür kullanıcıyı acaba gereksiz.

Allahtan hesabımda kredi kartı vs. tanımlı değil, ödeme yapmıyorum.

Schwarz Schwarz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İthalat İhracat
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** H**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 9 / 33
  • Ticaret 2, (%50)
ohooo ona bakarsan hostgator a benim 200 $ üzerinde borcum var adamlar sağolsunlar her ay düzenli fatura gönderiyolar :))

NOT: 2 yıl önce deneme için hesap açmıştım 1 ay ücretsizdi sağolsunlar her ay fatura etmişler :)
turansonkaya UNKEF okturen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

halilzafer halilzafer halilzafer.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Z**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 0 / 34
  • Ticaret 14, (%100)
Kurumsal ve köklü firmalar olduğu için ileride başınızı ağrıtabilir bu tarz durumlar. Özellikle de adres ve ünvan bilgileriniz ile kayıt olmuşsanız.

"Asla ödemem, benden habersiz bir işlem yapımış zaten." tarzında bir düşünceye kapılmayın. Çünkü dünyada en çok söylenilen yalan olan "Kullanım şartlarını okudum, kabul ediyorum." dediniz en başta.

Kısa vadede büyük bir sorun olmasa da emin olun uzun vadede çok büyük bir sorun olabilir...

Win Win WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Programlama
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 0 / 15
  • Ticaret 7, (%100)
Merhaba,

Benim söyle bir sıkıntım oldu digitalocean 'da bir sunucu kullanmıştım işim bitti power off çektim ona ragmen ücret yazmaya baslamıs ve ay sonu Kredi kartımdan 240 $ çekmiş ortalama 600 tl.
Bu duruma sinir olup kartımı kullanıma kapadım 50 tane ayrı sunucu oluşturdum 16 gb ramlı hepsini kullandım oyun server v.s v.s 2 ayda kapamadılar çekemedikleri halde ilk ödemeyi aldılarya güven oluştu herhal.

Ortalama suan o hesabda 7 K $ borç mevcut 8-9 aydır duruyor :D
turansonkaya minarg

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 62 / 52
  • Ticaret 2, (%100)
Ek olarak konuyu güncelleyelim.

Bir kaç ticket trafiği sonrasında borcumu silmişler olarak görünüyor.

fruzgar fruzgar www.epvpserverler.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP, SEO, girişimci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)

Win adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Benim söyle bir sıkıntım oldu digitalocean 'da bir sunucu kullanmıştım işim bitti power off çektim ona ragmen ücret yazmaya baslamıs ve ay sonu Kredi kartımdan 240 $ çekmiş ortalama 600 tl.
Bu duruma sinir olup kartımı kullanıma kapadım 50 tane ayrı sunucu oluşturdum 16 gb ramlı hepsini kullandım oyun server v.s v.s 2 ayda kapamadılar çekemedikleri halde ilk ödemeyi aldılarya güven oluştu herhal.

Ortalama suan o hesabda 7 K $ borç mevcut 8-9 aydır duruyor :D

Zaten bu tarz durumlarda bilerek müsamaa gösterir gibi yaparlar. Borcu biriktirirler biriktirirler ve en sonunda muhtemelen bi faiz oranıyla size mislini geri yansıtırlar. Bunlar hep pazarlama bel bükmesi dikkat edin derim her şey kayıt altında tutulur 20 yıl sonra çıkagelir donunuza kadar alırlar.

joduska joduska Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 3D CG Artist
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 76 / 54
  • Ticaret 2, (%100)
Valla çok riskli arkadaşlar dikkat edin böyle şeylere.

Win Win WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Programlama
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 0 / 15
  • Ticaret 7, (%100)

fruzgar adlı üyeden alıntı

Zaten bu tarz durumlarda bilerek müsamaa gösterir gibi yaparlar. Borcu biriktirirler biriktirirler ve en sonunda muhtemelen bi faiz oranıyla size mislini geri yansıtırlar. Bunlar hep pazarlama bel bükmesi dikkat edin derim her şey kayıt altında tutulur 20 yıl sonra çıkagelir donunuza kadar alırlar.

Hiçbirşey yapamazlar hocam , bu kadar abartmayın.
Öncelikle bu borcu ödetmeleri için TR 'de mükellef olmaları gerekirki bana bu borcu faturalandırıp icraya verebilsin, ancak mükellef olmadıgı için böyle bir işlemde yapmaz.

Bu tür durumlar digitalocean 'ın basına cok geldi artık ödemeyenler v.s v.s artık ciddi manada kısıtlamlar getirdi hesap onayları getirdi büsürü şey getirdi ,bir halt yiyemeyeceklerini kendileride biliyor sizin dediğiniz gibi olsa açar herkese verir kafasına göre dalgasına bakar orası ayrı konu.

Ama hiçbir şekilde mükellef olmadan fatura kesilmeden borclu olarak icra takibine verilemez.
Kaldıki verildi diyelim, mükellef bunlar bilgimiz yoktu verdiler, actıkları icra takibine adliyeden itirazı basar bitiririm zira fatura nushası için kullanabileckleri " TC KIMLIK " veyahut diğer kalemler bile mevcut olmamakla beraber kayıt olurken NİCKNAME kullanıyoruz.

Bu firma es kaza 600 tl 'mi yedi ama ona ortalama 50 hesaba yakın farklı nicknameler ile 100 k + $ zarara ugramıştır , ceksin cenemesini , bir metod buldum aynı metodu arkadaşlarada verdim her ay adam başı 1 k $ min koyuyorlar digital 'e :D sürekli hesap banlıyorlar 1 ay sonrasında ama nafile ,buldugum metod patlamadı halen.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al