Portal Projem (Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.)

82 Mesajlar 15.220 Okunma
smmexpress

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
takipteyim
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ClkOfis ClkOfis http://www.clkofis.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım ve Tasarım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 43 / 61
  • Ticaret 11, (%91)
bu kadar uğraş bile seni güzel bi yerlere getirir .
zaten açtığın sitenin kategorisi tarzı bunlar bence önemli değil önemli olan senin azmin ve sabırındır .
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Azmin güzel, ileriye dönük düşüncelerin pahalıya patlasada güzel FAKAT

Bu kadar bütçeyi ve uğraşı böyle bir projeye harcamayı ben mantıklı bulmuyorum. Çünkü proje bana; her içeriği barındıran, bi' misyon oturtamamış, çorba gibi olmuş bir siteyi anımsattı.

Belirli bir içeriğe odaklanmamışsın. Çok fazlasıyla genel olmuş. Ve böyle bir proje için sanıldığından daha fazla bütçe ve ekip gerekli.

Reklam gelirleri konusunda da sıkıntı çıkabilir. Adsense kullansan, genel bir portal olduğun için tık oranı az verecektir. Sponsorlar ile çalışsan, tek bir alanda profesyonellik sergilemediğin için reklam verenin az olacaktır.

Hani diyorsun ya "bilmem ne alanında pazarın çok geniş olduğunu veya rakiplerin güçlü olduğunu gördüm"

Tamam da sen o rakipleri güçlü görürken nasıl oluyor'da her sektöre biraz biraz dalmayı göze alabiliyorsun? Tek bir sektöre odaklan ki elindeki sermayeyi daha verimli kullanabilesin.

Biyografi ile Şarkı sözleri kategorisini çıkar, al sana kadın portalı. Gelirin yüksek, vizyonun belli, bir kaliten var. Daha iyi değil mi?

İyi çalışmalar :)
Bonimax Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)
Şu an müsait olmadığımdan sadece göz gezdirdim. İlk mesajında ki satır aralarını ve yorumlara pek göz atamadım.

Güzel projeye benziyor.

Eğer sıkılmazsan devamlılık getirebilirsen iş yapar ve kalıcı olacağına inancım tam.

Konu linkiyle birlikte özel mesaj olarak hatırlatma mesajı atarsanız detaylı okuyup bir kaç fikir verebilirim.

İlk başta Özgün olacak makaleler yazdırmak güzel. Kullanıcıları siteye yazı girmeye teşvik edici konular ve paylaşımlarla hem yorum hemde yazı girmelerini kesinlikle yapmalısın.

Domain önemlidir.

SEOcu geçinenlere boşuna para kaptırma. (Bu konu ile alakalı kapsamlı olarak sormak istediklerin varsa liste halinde yazıp sorabilirsin. Arama motorlarının sevdiği şekilde yazıları nasıl yazman gerektiğini detaylı olarak mesajla belirtirim)

Müsait olduğum bir günde bunları belirtmekten zevk alırım.

Hayırlı günler.
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)

dogandeniz adlı üyeden alıntı

Kolay gelsin umarım hedefine ulaşırsın

Teşekkür ederim, inşallah.

Stero0 adlı üyeden alıntı

Hiç bir emeğiniz, azminiz boşuna gitmeyecektir. Umarım emeğinizin tam olarak karşılığını alabilirsiniz. Başarılar :)

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Bu proje benim için gerçekten önem taşıyor.

bulgay adlı üyeden alıntı

Hiç üşenmeden okudum yazınızı. Gerçekten tebrik ediyorum bu planlı ve sistemli çalışmalarınızdan dolayı. Umarım güzel sonuçlar elde edersiniz.

Yazıma değer verdiğiniz için mutlu oldum. Sistem ve planlar oturmuş durumda, yavaş da olsa ilerliyorum.

Teşekkürler.

colakonline adlı üyeden alıntı

bu kadar uğraş bile seni güzel bi yerlere getirir .
zaten açtığın sitenin kategorisi tarzı bunlar bence önemli değil önemli olan senin azmin ve sabırındır .

Güzel yerlere geleceğime ben de yürekten inanıyorum. Özellikle bu projem dolayısı ile sabrımı geliştirdim. Çok uzun bir vade ve azim gerekiyor. Yavaş da olsa ilerleme kaydediyorum.

CivanDemir adlı üyeden alıntı

Azmin güzel, ileriye dönük düşüncelerin pahalıya patlasada güzel FAKAT

Bu kadar bütçeyi ve uğraşı böyle bir projeye harcamayı ben mantıklı bulmuyorum. Çünkü proje bana; her içeriği barındıran, bi' misyon oturtamamış, çorba gibi olmuş bir siteyi anımsattı.

Belirli bir içeriğe odaklanmamışsın. Çok fazlasıyla genel olmuş. Ve böyle bir proje için sanıldığından daha fazla bütçe ve ekip gerekli.

Reklam gelirleri konusunda da sıkıntı çıkabilir. Adsense kullansan, genel bir portal olduğun için tık oranı az verecektir. Sponsorlar ile çalışsan, tek bir alanda profesyonellik sergilemediğin için reklam verenin az olacaktır.

Hani diyorsun ya "bilmem ne alanında pazarın çok geniş olduğunu veya rakiplerin güçlü olduğunu gördüm"

Tamam da sen o rakipleri güçlü görürken nasıl oluyor'da her sektöre biraz biraz dalmayı göze alabiliyorsun? Tek bir sektöre odaklan ki elindeki sermayeyi daha verimli kullanabilesin.

Biyografi ile Şarkı sözleri kategorisini çıkar, al sana kadın portalı. Gelirin yüksek, vizyonun belli, bir kaliten var. Daha iyi değil mi?

İyi çalışmalar :)

Her içeriği barındıran ve dediğin gibi çorba olmuş sitelerden ayırt edilebilmek için teorik olarak notlar tutuyorum. Neler yapabilirim, bilgi çöplüğüne dönmüş sitelerden nasıl ayırt edilebilirim şeklinde fikirlerimi not alıyorum. Evet her sektöre giriyor olmam Adsense ve reklam verenler açısından sıkıntılı bir durum lakin işin reklam geliri aşamasını en sonra bıraktım.

Gireceğim sektörlerden bazılarında rakiplerim gerçekten çok güçlü fakat projemin çekirdeğinde belirlediğim alanlara girmek istiyorum. Bir Vikipedi olamasam da internette böyle bir projemin varoluşu beni tatmin ediyor.

Söylediğin gibi tek bir alanda site açıp yoğunlaşmak benim projeme göre oldukça mantıklı fakat üzerinde durmuş olduğum bu projeye çok zaman harcadım ve halen devam ediyorum. İşin özü, bu projemi gerçekleştireceğime inandığım ve olumlu sonuçlar elde edeceğimi düşündüğüm için vazgeçmek istemiyorum.

Tavsiyen için çok teşekkür ederim.

BiELOF adlı üyeden alıntı

Şu an müsait olmadığımdan sadece göz gezdirdim. İlk mesajında ki satır aralarını ve yorumlara pek göz atamadım.

Güzel projeye benziyor.

Eğer sıkılmazsan devamlılık getirebilirsen iş yapar ve kalıcı olacağına inancım tam.

Konu linkiyle birlikte özel mesaj olarak hatırlatma mesajı atarsanız detaylı okuyup bir kaç fikir verebilirim.

İlk başta Özgün olacak makaleler yazdırmak güzel. Kullanıcıları siteye yazı girmeye teşvik edici konular ve paylaşımlarla hem yorum hemde yazı girmelerini kesinlikle yapmalısın.

Domain önemlidir.

SEOcu geçinenlere boşuna para kaptırma. (Bu konu ile alakalı kapsamlı olarak sormak istediklerin varsa liste halinde yazıp sorabilirsin. Arama motorlarının sevdiği şekilde yazıları nasıl yazman gerektiğini detaylı olarak mesajla belirtirim)

Müsait olduğum bir günde bunları belirtmekten zevk alırım.

Hayırlı günler.

Konumun tamamını ve gelen yorumlarla birlikte karşılık olarak verdiğim cevaplara göz gezdirmeni ümit ediyorum hocam. Söylediğin gibi, sıkılmıyorum ve her geçen gün yeni fikirler edinerek yol haritama ekliyorum. Haftalık belirli periyodlar ile rakiplerimi yeniden kontrol ve analiz ediyorum. Konu linkini özel mesaj olarak göndereceğim size.

Kullanıcıların siteye yazı girmeleri konusunda düşüncelerim ve tedirginliklerim var. Forum kısmında bunu ancak yapabilirim diye düşünüyorum. İçerik üreticisi sıfatı altında yazar kadrosu edinebilirim belki.

Ah evet, tek sıkıntım şu anda domain. Bu denli bir proje için sadece .com ve .net almak yetmez kanaatindeyim. Alabileceğim bütün uzantıları boş olan, marka oluşturabileceğim, 2 veya 3 heceli bir isim arıyorum ve halen bulabilmiş değilim. Projemde beni en çok yavaşlatan etken bu. Marka ve alan adı seçimi konusunda bir gelişme olsa, çevrimiçi olarak kurulu bir şekilde projemi ilerletmeyi düşünüyorum.

Senin de söylediğin gibi SEO'cu geçinenlerle ilk etapta ve yakın vadede işim yok. Site içi seo konusunda desteğimi alıp, fikirler edindikten sonra site dışı seo çalışmalarını kendim planlı bir şekilde yürütmeyi planlıyorum. SEO için aklıma takılan soruları size sormaktan çekinmeyeceğim, bunun için ayrıca teşekkür ederim.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
Merakla takip ediyorum, hayırlısı olsun.
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

bilalguler5 bilalguler5 Emeksiz Ekmek Yok Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 4 / 60
  • Ticaret 3, (%100)
Kardeşim ofisteydim yarım saattir projeni okuyorum. Ve inan tüm yorumları okudum. Sen çok kaliteli bir adama benziyorsun. Neden mi erinmeden her yoruma cevap yazmışsın. Beğene de beğenmeyene de. Bu kadar detaylı projenin onda birini bile tasarlayamayacak adamların gelip olmamış bu demesi beni hem güldürüyor hem gıcık ediyor. Sen inanmışsın bu projeye ben senin planındaki fizibilitendeki detaya hayran kaldım. Ve 2 yıl tek başına götürebilmek için çizdiğin projeye. İnsanlar yorumları okumuyor senin yaptığın açıklamları direk sona gelip yorum yazıyor. Gerçekten çok zor bir iş ama madem bu kadar inanmışsın boş ver dene. Ben şahsen olur olmaz deme cüretini gösteremiyorum çünkü bu kadar bilgim yok. Mesleğiniz neydi ? Tam bir mühendis gibi detaycı planlama yapmışsınız. Başarılar dilerim takip edeceğim. Bu arada tanıdığım biri kendi 50 kişilik ekipleri ile onedio tarzında portal sitesi işine girdiler. onlarda uzun vade ama senin gibi ön hazırlık yapmadan direk başladılar ondan dolayı 50 kişi.

Tek diyeceğim Tebrik ederim azmin için Allah yardımcın olsun.
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Bu projeye ne oldu ya? Ses seda yok 5.5 ay önce okumuştuk...
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)

berkakalinn adlı üyeden alıntı

Merakla takip ediyorum, hayırlısı olsun.

Hocam güzel dileklerin için teşekkür ederim. Gelen yorumlar doğrultusunda fikirlerime yön veriyorum ve bir yandan da projemde ilerlemeye devam ediyorum.

bilalguler5 adlı üyeden alıntı

Kardeşim ofisteydim yarım saattir projeni okuyorum. Ve inan tüm yorumları okudum. Sen çok kaliteli bir adama benziyorsun. Neden mi erinmeden her yoruma cevap yazmışsın. Beğene de beğenmeyene de. Bu kadar detaylı projenin onda birini bile tasarlayamayacak adamların gelip olmamış bu demesi beni hem güldürüyor hem gıcık ediyor. Sen inanmışsın bu projeye ben senin planındaki fizibilitendeki detaya hayran kaldım. Ve 2 yıl tek başına götürebilmek için çizdiğin projeye. İnsanlar yorumları okumuyor senin yaptığın açıklamları direk sona gelip yorum yazıyor. Gerçekten çok zor bir iş ama madem bu kadar inanmışsın boş ver dene. Ben şahsen olur olmaz deme cüretini gösteremiyorum çünkü bu kadar bilgim yok. Mesleğiniz neydi ? Tam bir mühendis gibi detaycı planlama yapmışsınız. Başarılar dilerim takip edeceğim. Bu arada tanıdığım biri kendi 50 kişilik ekipleri ile onedio tarzında portal sitesi işine girdiler. onlarda uzun vade ama senin gibi ön hazırlık yapmadan direk başladılar ondan dolayı 50 kişi.

Tek diyeceğim Tebrik ederim azmin için Allah yardımcın olsun.

Abi teşekkür ederim. Güzel dileklerin beni çok mutlu etti. İnan bana bu gibi destekleyici yorumları okuyarak bile tek başıma başarabilirim. Şunu biliyorum ki projemi beğenmeyen kişiler, tek başına değil 100 kişi de olsalar, bu projeyi hayata bile sokamayacak kişiler. Gerçekten ben bu projeme güveniyor ve ilk gün ki heyecanımı halen koruyorum. Evet tek başına da olsa bir grup ile de olsa çok ama çok ciddi bütçe gerektiren bir iş olduğu için lokal olarak ilerliyor, kategorilerine göre makaleler yazıyorum, yazdırıyorum parça parça da olsa masaüstümde ilerliyorum. Mesleğime gelecek olursak, lise mezunu biriyim. Ne ders bilirim ne başka bir şey. Bilgisayarda da öyle muazzam yeteneklerim yok 10 parmak hızlı yazmak dışında. Sadece detaycı ve mükemmeliyetçi biriyim. Giriştiğim bir işte iğne deliği kadar içime sinmeyen bir şeye rastlarsam yaptığım işi komple silip süpürecek kadar da cesurum. Verdiğin örneğe gelirsem, onedio konsepti, sürekli ama sürekli ilgi gerektiren, yeni içeriklerin bulunup siteye girilmesini gerektiren ve gündemin takip edilmesini gerektiren bir iş. Yani benim projemin tam tersi. Benim projem arşiv niteliğinde bir internet portalı. Bilgiler sitede yer edindikten sonra sadece beslenecek, atıyorum şarkı sözleri kategorisi için zaten milyonlarca albüm ve şarkı sözü var. Yenileri girildikçe eklenecek. Bu örneğe benzer bir kaç kategori de ancak böyle ilerleyecek. Tekrardan teşekkür ediyorum motivasyon vermiş olduğunuz için. İsterseniz tanışabiliriz, cep telefonu kullanmıyorum fakat skype üzerinde sürekli çevrim içiyim.

Newjack adlı üyeden alıntı

Bu projeye ne oldu ya? Ses seda yok 5.5 ay önce okumuştuk...

Bu açmış olduğum konu, projemi okuyup yorum ve fikirlerini belirten arkadaşlar ile münazara yapabilmek içindir. Lokal olarak halen devam etmektedir.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

47003 47003 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 12.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 46 / 205
  • Ticaret 16, (%100)
Bu projeden tek kazancın deneyim olacaktır.
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al