lostyazilim

Cinemaximum Çalışanlar rezilliği

12 Mesajlar 7.597 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Khan Khan no pain no gain Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 271 / 173
  • Ticaret 53, (%100)
Ekşisözlükten birisine aittir.

rezalet sayılabilecek bir olayda baş rolü oynamış sinema salonu.
maaşlarından arttırdıklarıyla özellikle kimsesiz çocuklar için çok güzel işler yapan bir grup arkadaşa çok ayıp etmişler. bana da bir arkadaşım vasıtasıyla ulaştılar ve ekşi sözlükte yazılmasını, herkesin bilmesini istiyorlar. elçiye zeval olmaz, bana iletileni paylaşıyorum;

--------
27 mayıs 2016 günü brandiumdaki cinemaximumdan 2 yuva görevlisi anne ve 20 tane çocuk esirgeme kurumunda bulunan çocuklar için bilet aldık. cumartesi günü çocuklarla birlikte cinemaximum salon 3'ün kapısında beklerken çocuklar su istedi. maddi durumumuz içerde satılan sudan 22 tane alabilecek durumda olmadığı için bilet satan gorevliye durumu anlatıp dışarıdan su alabilmemiz mümkün mü diye rica ettik. sağolsun insiyatif kullanıp çocukların durumunu öğrenince sorun olmayacağını söyledi. bu sırada ne müdürden de eser var ne de çocukları salona yerleştirecek görevliden. hic kimse yok, zaten sinema salonlarının girişindeki turnikeler dahi çalışmıyor. çocuklar giriyor çıkıyor. bilet okutmaya gerek yok. bozuk turnikeler ciddi sorunken çalışanların olmayışı ayrı bir sorun.

brandiumdaki macro centerdan su almaya gittiğimde daha buyuk sorunlar olmaya başlamış. ismi bende saklı bir çalışan(gerekirse söyleyebilirim) sanki tek görevi izlemekmiş gibi çocukların etrafında gidip gelmeye başladı. bilet varmı? nereye girecek bunlar diye sorular sorup gitti. bakışlar muamele o kadar kötü ki durumu anlamaya çalışıp yardımcı olmak isteyen yok. bir cinemaximum çalışanının işini yapmak yerine insanlari yargılaması ayrı bir sorun. bu esnada gerçekten hissettiğimiz çocukların kıyafetlerine bakıp çocukları istemediği. zaten sonrasında çocukların anne babasının olmadığını öğrendiğinde iğreniyormuşçasına attığı bakışlar, cinemaximum çalışanı olmasını gecip, insan olmaya yakıştıramadığımız davranışlardı. ınsan olmanın erdem sayıldığını daha sonrasında cinemaximumun müdürüyle iyice öğrenmiş olduk. suları vermeye çocukların yanına girdiğimizde (film hala başlamamıştı) müdür olduğunu söyleyen bir kadın(ismi yine bizde mevcut) yanımıza gelip ne olduğunu anlamadığımız tavırlar, afralar tafralar ve el kol hareketleriyle bağıra bağıra ( salondaki herkes duyuyor müdürün sesini) ''bu suları çocuklara vermeyi düşünmüyorsunuz dimi? ' diye sordu. biz hala sakinliğimizi korumaya çalışarak kibarca ve sessizce çocuk esirgeme kurumundan çocuklar, buradan su alamadık, bilet satan arkadaşın bilgisi var ondan rica ettik diye durumu özetledik. hala sanki başka şeylerde verecekmişiz ve almışız gibi sadece suları vereceksiniz diye bağıra bağıra gereksiz bir tavırla konuşup salondan çıktı. salonun kapısında bu seferde bize yardımcı olan, bilet satan kıza bağırmaya başladı.

ınsanların mevkilerini kullanıp kendilerini insan sanmaları okadar üzücü ki! ınsanlar içinde bizi sürekli sanki bir suçluymuşuz gibi, sanki hatalıymışız gibi asağılamaya çalışması çok çok üzücüydü. söyleyecek kurabilecek cümle dahi yok. o kadar üzüldük ki olanlardan.

cinemaximuma gerekli şikayeti elbette yaptık. fakat bugünden sonra bir daha cinemaximumda film izleyebilir miyiz bilmiyorum. bir müdür ve bir çalişan bütün firmaya mal edilmemeli belki ama şikayet sonucunda bir şey çıkmayacağından ne cinemaximum'un ne de brandium avm'nin kapısından hadi geçmeyi düşünmüyoruz. bu ayıbı bu insanlık dışı durumu bize affettirebilecek mi acaba cinemaximum?! kac yıl geçer aradan bilmiyoruz ama sesimizi duyurmak için elimizden geleni yapacağız.

Kaynak:
https://eksisozluk.com/entry/60798647
SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

legal50 legal50 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web coder
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 6 / 17
  • Ticaret 2, (%100)
çok ayıp etmişler, mail atalım, böyle saçmalık olur mu. #rezilcinemaximum

luxfm luxfm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ziraat Katılım I.T
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)
cinemaximum çalışanlarının rezilliği demek daha doğru olmaz mı ? Ben bizim burada ki cinemaximum'a haftada 1 kere gidiyorum gayet güzel çalışanlar vs. Yaşanan olay üzücü insan denk gelmemiş.
uzunlarpc Khan

kişi bu mesajı beğendi.

Khan Khan no pain no gain Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 271 / 173
  • Ticaret 53, (%100)
konu başlığı düzenlendi.

wmaraci
wmaraci

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Cinemaximum'da öyle güzel kızlar çalışıyor ki, şu bunalım günlerimi atlatırsam bilhassa bu konuyla özel olarak ilgileneceğim.

✂------------------------

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
bunu okuduğumda çok kötü oldum yinede çalışanlarla alakalı bir şey olsada yönetimdede suç var star wars izlemeye gitmiştim, gittiğim yer cevahir alışveriş merkezi, açıkçası filmleri evimdeki 2K televizyon ve ses sitemi ile evde seyretmeyi seven tiplerdenim zira sinemada küçük çocukların konuşması, patlamış mısırını etrafa saçan, meyve suyunun son damlasını vokumlamaya çalışan tipler yok, hele vıcık vıcık sevgililerden bahsetmiyorum. neyse gittik, sinemaya verdim 25 tl ve film 3 te başlayacaktı başlamadı 4 te başladı, 1 saat kesintisiz reklam izlettiler insanlar bağırıp çağırmaya başladı film başladı 3D kadar saçma bir mantık yok niye diyeceksiniz zaten çok fark etmeyen bir yapısı var 2 saatlik film izlemek resmen göz bozukluğu baş ağrısı bunlarıda geçtim, ya arkadaş star wars filmine gelmişiz önde kız erkek resmen, ya rabbim hadi korku filminde yap, romantik filminde yap bilim kurgudada mı yaparsın neyse film bitti o izlediğim 1 saat reklama 25 tl geri almam lazımdı bunu geçtim otopark parasına 20 tl verdim, toplamda 45 tl ye yiyişen çift ile 1 saat reklam izledim resmen alış verişe geldiğim merkeze para veriyorum, bir daha alışverişe oraya giden ve film izleyen ne olsun
hopdi

kişi bu mesajı beğendi.

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
İnsanlar garip abi...

Onur Onur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 0 / 297
  • Ticaret 65, (%98)
Şahsen bizim burada bulunan Görevliler çok sıcak, sadece şu yönden -'leri olduklarını düşünüyorum; Destek servisleri kişiye göre kaliteli değil, yani Müşteri Hizmetleri elden geçirilmesi gerekli.

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Brandiumun yanından geçmem.

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Çok çelişkili ( maddi durumumuz ) o kadar bilet alıyorsun yuva görevlisisin su alacak parayı bulamadın mı hadi hepsineden 1er tane almak nedir al 3-5 tane onu bilemi yapamadın durumunuz bu kadar mı kötü ? Eğer öyle bir kurumsa bilgilerini atın. Ayrıca dısarı gidip su alıp gelmiş garip brandiumdak daki merkezi arastırdım 2 dk ya su nerden bulmus alıp gelmiş bilmek isterim tamamen insanların duygularını sömürüp kabaca tabiri savan avi yapıp viral reklam olusturmak artık kim yerse demiş. Kim düşünmüşse iyi düşünmüş. O kadar durumu yaymaya meraklıysa kurum ismi verip biletleri foto çekseydi daha inandırıcı olurdu.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al