lostyazilim

Türklerin her online oyunda hayal kırıklığı olması

36 Mesajlar 5.244 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Başlığa bakıp ırkçılık yaptığımı düşünmeyin, ben de Türküm ama kendi memleketimin insanından şikayetçiyim arkadaş :)

10 yıldır online oyunlar oynuyorum. Silkroad, Knight, Cabal v.s. Bu oyunların içinde karşılaştığım Türk oyuncuların büyük kısmı ya dilencilik ya **************lık yapıyor ya da gevezelik yapıp insanları rahatsız ediyordu. Neden bir Avrupa veya Amerikalı'nın oyuna bakışıyla bizim insanımızın oyuna bakışı bir değil ki?

Geçen gün kafa dağıtırım diye Steam'dan Cs:go satın aldım. Bende sanıyorum ki herkes olgun (sonuçta paralı oyun), herkes işine bakacak :) Yok arkadaş 12-13 yaşında çocuklar burayı da doldurmuş. Her gelenin ilk lafı: Türk var mı Türk? Gel gel var :) Olsa ne olmasa ne? Gir oyununu oyna çık git be adam... Aynı oyunun içinde başka bir çocuk her öldürdüğü adamın ardından "naayssss", her ölümünün ardından "vaaattt" diye bağırıyor :D İngilizce bilmediği aşikar fakat zorluyor işte.

Cs'nin yeni oyununda genel anlamdan çok memnun kaldım. Yalnızca oyunda yaşı küçük oyuncuların ettiği küfürler ve tavırları beni hayal kırıklığına uğrattı. Bilmiyorum belki bana denk geliyordur bu tipler :rolleyes:
Arestr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

samdilli samdilli WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam Ve Pazarlama
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 1240
  • Beğeniler 439 / 366
  • Ticaret 36, (%100)
Bir oyunda türk görmek, yurt dışında gezerken türk görmek gibidir. Sevinir insan görünce. Türk türkü ezdirmez gevurlara karşı. Türkler kendi milletini korur ve esirgerler. Türklük böyle bir şeydir. Ama bir şeyin eksik olmaması lazım İslam.
ByPowerfuL Sungmert Simurg

kişi bu mesajı beğendi.

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Başlığa bakıp ırkçılık yaptığımı düşünmeyin, ben de Türküm ama kendi memleketimin insanından şikayetçiyim arkadaş

10 yıldır online oyunlar oynuyorum. Silkroad, Knight, Cabal v.s. Bu oyunların içinde karşılaştığım Türk oyuncuların büyük kısmı ya dilencilik ya **************lık yapıyor ya da gevezelik yapıp insanları rahatsız ediyordu. Neden bir Avrupa veya Amerikalı'nın oyuna bakışıyla bizim insanımızın oyuna bakışı bir değil ki?

Geçen gün kafa dağıtırım diye Steam'dan Cs:go satın aldım. Bende sanıyorum ki herkes olgun (sonuçta paralı oyun), herkes işine bakacak Yok arkadaş 12-13 yaşında çocuklar burayı da doldurmuş. Her gelenin ilk lafı: Türk var mı Türk? Gel gel var Olsa ne olmasa ne? Gir oyununu oyna çık git be adam... Aynı oyunun içinde başka bir çocuk her öldürdüğü adamın ardından "naayssss", her ölümünün ardından "vaaattt" diye bağırıyor İngilizce bilmediği aşikar fakat zorluyor işte.

Cs'nin yeni oyununda genel anlamdan çok memnun kaldım. Yalnızca oyunda yaşı küçük oyuncuların ettiği küfürler ve tavırları beni hayal kırıklığına uğrattı. Bilmiyorum belki bana denk geliyordur bu tipler

Yok kardeş yok, dediklerinin birçoğunu bende yaşadım. Bir aralar Metin2 rüzgarından geçtik bizde herkes gibi... Güzel günlerdi ama sırf bu ezikler yüzünden oyundan soğuyarak birçok arkadaşımın oyunu bıraktığına şahit oldum.

Ya herşeyi anlarım arkadaş Metin2 TR sürümünde oyun zor tamam hak veriyorum birazda olsa abi çekip sağdan soldan birşeyler istersin, pvplerde item diye yalvarmak nedir ya? Bir olayı aklıma getirdin, geldikçe gülüyorum :D

Elemanın teki pm atmıştı bana; 3 saniyenin var hemen çarının şifresini söyle yoksa şapalağı yersin. .....1 .....2 .....3 bak geliyor şapalak :D la dedim bi yürügit. Uzun lafın kısası online oyunlar Türk oyuncular (mı desem bilemedim tam siz uygun birşey bulun) 'a göre değil :)
Arestr cagatayguney

kişi bu mesajı beğendi.

Rehber Rehber WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ü** A**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 52 / 53
  • Ticaret 3, (%100)
Herkes online oyunlar oynayabilir bunun yaşı yok tabiki ama edep denen birşey var ki bu da bizim ülkemiz de zaman geçtikçe kaybolan birşey.Benimde oynadığım bir oyun var ekip olarak girdiğimiz de gayet zevkli oluyor ama şöyle gireyim bir kafam dağılsın derseniz kanser tehlikesi var :).

Çok acayip konuşmalara denk geliyor insan görmemek gerekiyor tabi.Canım sıkkın bir gün kafa dağıtırım diye yine oyuna girdim Allah'a söven mi dersin peygambere söven mi ana bacı havalarda zaten ulan ben hangi ülkedeyimden başlayıp hayatı sorgulamaya başladım :D . Dimizi söverek yaymaya çalışma ve söverek din savunma konusu bu aralar gündem de ileri zamanlarda ne olur merak ediyorum doğrusu :).

E-devlet onaylı sertifika sağlayarak mesleğinizi belgelendiriyoruz.
wmaraci
wmaraci

brkltprmk brkltprmk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Pöh
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 875
  • Beğeniler 67 / 163
  • Ticaret 11, (%100)
wow a gel hocam pek oynayan yok paralı olduğu için ve türkçe olmadığı için :)

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

samdilli adlı üyeden alıntı

Bir oyunda türk görmek, yurt dışında gezerken türk görmek gibidir. Sevinir insan görünce. Türk türkü ezdirmez gevurlara karşı. Türkler kendi milletini korur ve esirgerler. Türklük böyle bir şeydir. Ama bir şeyin eksik olmaması lazım İslam.

tamam güzel bazı konularda haklısınız fakat Türk diyince illa islam olması gerekmiyor, iyi bende müslümanımda Türk dediğin bu ülkede yaşayan lazı,kürdü,hristiyanı,yahudisi, siyahı, beyazıdır. Türk din/dil/ırk/renk ayrımı yapmaz Türk olmak demek illa o ülkede doğmak yada kandan gelen bir bağ değildir, Türk demek öyle hissediyorsan öyle olmaktır, öyle Türkler varki her dinden olursa olsun gerekirse islam, böyle ahlaksızı olmaz, hele oyunlarda Allah belanı versin, yok anneni bilmemne , oyunda Türkle karşılaşmak güzel bir şey fakat söz konusu oyun olduğunda kimse din dil ayırt etmeden küfür peşinde, oyun için adam öldüren bile var bunlarda islam mı eksik ? gayette müslümanlar yada hristiyanlar olayın dinle / ırkla alakası yok müslüman yalan söylemez,küfür etmez, içki içmez ki islamın şart koştuğu tüm özellikleri kimsede bulamazsınız 1 tane vardır yada iki tane, sonuçta oyundur, kişinin ahlakı ve karakteri söz konusudur zira universite okumus dini bütün bir insan hertürlü şeyi yapabilir, okumamış başka dine inanan yada inanmayanda yapabilir dinle alakası yok bu işin

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Cs go'da işler farklı yürüyor. Sen acemiysen elbetteki 12-13 yaşındaki çocuklara denk gelirsin. Profesyonel olunca bu tarz şeyler yaşanmıyor. Dışarıda böyle edep adaplı bulamayacağın insanları bazen oyunlarda bulabiliyorsun. Ama dediğin gibi türkler olarak oyunlarda çakallığa aklımız daha çok çalışıyor.

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
AhmetCakmak34 açıkçası oyunda çok iyi insanlar olabiliyor fakat çoğunlukla hep küfür eden, dalga geçen, takımı trolleyip bırakan yada ciddiye alınması gereken bir olayı hiç takmayıp bütün takımı deli eden mi dersin saymakla bitmez örneğin csgo, oyun o kadar ucuz oldu ki kimse yanlış anlamasın fakat belediye dağıtmış gibi Türk dolu. yeni çıkan pc özellikleri yüksek, boyutu fazla, pahalı bir oyunun en güzel tarafı Türklerden ve ruslardan uzak durmasıdır zira pahalı olduğu için yıllarca bekliyorlar, yada özellikleri fazla olduğu için pc yetmiyor en kötü ihtimalle diğer şeyler , şuan favori oyunum rainbow six siege, ilk çıktığında çok güzeldi almanlar falan efsane takım çalışması oluyordu, şimdi ruslarla türkler yavaş yavaş gelmeye başladı, geçen türk takıma denk geldim adam kendi arkadaşını oyuna almak için kickleme yapıyor, yada çıkmanı tetiklemek için seni öldürüyor

samdilli samdilli WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam Ve Pazarlama
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 1240
  • Beğeniler 439 / 366
  • Ticaret 36, (%100)

darkthepro adlı üyeden alıntı

tamam güzel bazı konularda haklısınız fakat Türk diyince illa islam olması gerekmiyor, iyi bende müslümanımda Türk dediğin bu ülkede yaşayan lazı,kürdü,hristiyanı,yahudisi, siyahı, beyazıdır. Türk din/dil/ırk/renk ayrımı yapmaz Türk olmak demek illa o ülkede doğmak yada kandan gelen bir bağ değildir, Türk demek öyle hissediyorsan öyle olmaktır, öyle Türkler varki her dinden olursa olsun gerekirse islam, böyle ahlaksızı olmaz, hele oyunlarda Allah belanı versin, yok anneni bilmemne , oyunda Türkle karşılaşmak güzel bir şey fakat söz konusu oyun olduğunda kimse din dil ayırt etmeden küfür peşinde, oyun için adam öldüren bile var bunlarda islam mı eksik ? gayette müslümanlar yada hristiyanlar olayın dinle / ırkla alakası yok müslüman yalan söylemez,küfür etmez, içki içmez ki islamın şart koştuğu tüm özellikleri kimsede bulamazsınız 1 tane vardır yada iki tane, sonuçta oyundur, kişinin ahlakı ve karakteri söz konusudur zira universite okumus dini bütün bir insan hertürlü şeyi yapabilir, okumamış başka dine inanan yada inanmayanda yapabilir dinle alakası yok bu işin

Söylemek istediğinizi anladım. Fakat İslam olmadan türkün lazın hiç bir anlamı yoktur. Esas olan ırk değil dindir. Ve türklük sonradan kazanılmaz. Türk türktür.
sedat5453 Inal

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
samdilli Türkler tarihin başlangıcından beri yer almaktadır tarihin başlangıcından beri farklı dinlere mensup olup var olmuşlardır ki islamın tarihi bellidir o zaman biz tarihmize bunlar müslüman değil kafir o zaman onlar anlamsızdır tarihimiz değildir mi diyoruz? farklı vatanlarda yaşamış, farklı kültürlerle harmanlanmış bir Türk toplumu ortadır, zira amerikadaki adam islamı seçince, islam birliğinde oluyor fakat ben Türküm ben böyle hissediyorum deyince mi olmuyor sonradan kazanılmaz demişsiniz siz Türk tarihindeki savaşları duymadınız heralde

Ne mutlu türküm demek ne olursan ol din/dil/ırk/renk kendini böyle hissediyorsan o sundur, ne mutlu Türk olana demiyor

zira islamsız olmaz , türk sonradan kazılmaz dediğiniz ortada cem özdemir diye bir adam var kendisi müslüman, Türkleri katleden ermenileri savunup , ermeni soykırımı vardır diyen adam Türklükten çıkarıldı

Türklerin ermeni soykırımı yapmadığını kanıtlayan Doğu Perinçek'e kafir denilip hapse atılmıştır kendisi şuan ortada olan davalardan aklanmış ve şahsiyetine yapılan her hakaret geri çevrilerek düşürülmüştür

Şimdi amerikada doğan büyüyen Türkler ve Türklüğü seçen insanlar var bunlar ne olacak? islam insana saygı duyan, zorlama yapmayan bir bütündür kıymetini ve tam anlamını bilene

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al