wmaraci reklam
lidertakipci

Hayatımla İlgili.

14 Mesajlar 1.482 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

yusufocak adlı üyeden alıntı

Hocam şöyle birşey varki webmaster olmak demek biraz daha hırpani , özgür bir hayat seçmek demek bir anlamda. Ama ki bu sektörden ben dahil bir çok insan kazanç sağlamakta . Yalnız sektör o kadar dolup taştıki her webmaster kazanç sağlayamaz hale geldi. Benim şu anki aklım olsa önce performansımı ölçer ( rehber hocalar veya 1 seanslık psikolog tavsiyesi ) ona göre en iyi yapabileceğim mesleği seçerdim. mesela savcı olmak çok güzel olurdu bu benim gorusum. sizde devletle bağlantılı kontenjan sıkıntısı olmayan işler seçerseniz hayatınız saglam temeller uzerine oturur. Zaten meslek sahibi olduğunuzda bos zamanlarınızda freelancer lar ile bu işi hertürlü yürütürsünüz ama yıl 2016 bu saatten sonra webmaster olarak hayata devam etmek zor bence. Hakkınızda hayırlısı olsun

Haklısın hocam, aslında bi bilene kendini analiz ettirmek lazım, ama şuan yaptığımda bi nevi o :)

ironsoft adlı üyeden alıntı

Bende diğer arkadaşlar gibi beni anlatmışsınız diyeceğim fakat aslında zaten bu forumda bulunan arkadaşların geneli bence bu şekilde hayat yaşıyor. Şahsen sürekli uykuluyum demişsiniz ya. Benim ne zaman uyuyup ne zaman kalktığım bile belli değil akşam uyuyorum 2 saat sonra kalkıp pc geçiyorum 3 saat sonra tekrar uyuyup 1 saat sonra kalkıp tekrar pc 5 saat sonra yine uyku 4 saat sonra pc gibisinden bu şekilde belirli bir düzen olmadan uyuyup uynanıyorum. Elimde olan bir şey değil kimi insanlar gündüz kimileri gece yatıyor bense her türlü yatıyorum yani. Gündüz de olsa gece de olsa fark etmiyor o an uyumak istiyorsam uyuyorum.

Hocam herkesin hali böyleymiş, bende şaşırdım :D

ÇağatayGüney adlı üyeden alıntı

Oynadığın tüm online oyunlara bir ay ara ver. Bak nasıl düzeliyorsun.

Hocam inanırmısın oyun oynamıyorum, oynamak istiyorum ama oynayacak oyunum yok, en son yarım ay yada 1 ay önce metin2 oynamıştım, onu da bıraktım, zamanımı böyle forumlarda, youtube'de video izleyerek, film izleyerek falan geçirmeye çalışıyorum, böyle geçmeyince de sıkıntıdan uyuyorum :(

wmaraci
reklam

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
sigortalı maaşlı uzun yıllar çalışabileceğin bir iş bulduktan sonra bilgisayar ve internet işlerine yönel. bu işler şakaya gelmez. bir bakmışsın ekmek alacak paran yok. en iyisi asgari ücrette olsa sigortalı bir işe girmek
internet işinden çok kazanamıyorsan hobi olarak yap kardeşim

ViolenTornado ViolenTornado Öğretmen Adayı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 9 / 22
  • Ticaret 2, (%100)
Üniversiteye gitmemişsiniz muhtemelen gittiğinizde biraz daha bakış açılarınız genişler, gelişir diye düşünüyorum. Çünkü bu yaşlarda böyle olması biraz normaldir. Arkadaşın bahsettiği gibi psikolog ile görüşebilirsin. Ayrıca hedefinizi kimse sizin yerinize seçemez kardeşim bunu senin seçmen lazım. Yani şimdi sana birisi derse mühendis ol, öğretmen ol ilerleyen zamanda bu adama hayatın boyunca küfür edersin ya da dua edersin. Çünkü bu meslekler sana uygun mu bunu düşünmen lazım. Şu seçenek mevcuttur. Bilişim öğretmenliği okursun bu işleri serbest olarak yaparsın. Kpps çalışır öğretmen olursun. Ama şunu unutmamak lazım yazılım sektörü git gide önem kazanıyor direkt webtasarımdan bahsetmiyorum bu kısmını yanlış anlama. Yazılım alanında kendini kanıtlarsan ve üniversite yıllarını iyi bir şekilde değerlendirirsen ilerleyen zamanlarda bu işlerden güzel paralar kazanabilirsin. Kurumsal güzel şirketlerde çalışabilirsin. Misal mühendis olarak mezun olan ve bir şekilde huawei gibi kurumsal büyük firmalara giriş yapıp 4-5 binden başlayan maaşlarda çalışmayı kimse elinden alamaz. Ama bunlar tamamen kendini geliştirmen ve üniversitelerde neler yaptığınla, referanslarda olabilir.

Diğer dediğine gelelim. Türkiye'de iş sektörü böyle. Yazılımcı olarak girersin fakat seni başka işlerlede uğraştırırlar. Ancak ve ancak bunlarla uğraşmak istermiyorsan kurumsallaşmış firmaları tercih edebilirsin ki böyle sadece işini yaparsın. Ama küçük firmalarda her an her şey olabilir. Arkadaşlarımdan biliyorum. :) Eğer bu işleri seviyorsan emin ol diğer işleri yaparken daha çok sıkılabilirsin.

Niye olmasın ki ?

hifa hifa Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / K
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 9, (%67)
Kardeşim ekmek parası kazanmak şu zamanda çok zor duruma geldi. Bu zorluğu nasıl geçerim diye düşünürsen sana tavsiyem güzel bir üniversiteye git, seveceğin ve yapmaktan zevk alacağın bir bölümü oku. Okulun bitince yine seveceğin bir işe gir ve çalışmaya başla. Bilgisayardan kopmak zorunda da değilsin. Ben hem üniversite okuyup hem ücretli öğretmenlik yapıp hem de makale yazabiliyorum mesela. Bu sitede de gayet güzel zaman geçiriyorum. Yani uzun lafın kısası kendini webmasterlık ya da diğer meslekler gibi bir sınırlama mecbur tutma. Daha gençsin her şeyin hakkından gelecek, taşı sıksan suyunu çıkaracak gücün vardır.

Ek Olarak: Bilgisayar başında uzun süre durmak, yoğun radyasyona maruz kalmaya, klavye kullanmak için seçilen pozisyonlar ise kollarda yorgunluğa, gözlerinde uzun süre ekrana bakıyor olması uyku, göz sorunları ve beyinde uyuşmuşluk hissine neden olur. Biraz dışarı çıkın ve her 15 dakika da bir bilgisayarın başından kalkıp ara verin.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al