wmaraci reklam
lidertakipci

Hosting / Sunucu Kararsızlığı, Yardım Lütfen

15 Mesajlar 1.274 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

thesnakesabo thesnakesabo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar selam. Bir kısmı düz HTML, büyük bir kısmı da Wordpress tabanlı yaklaşık 50 adet web sitem var. Hitleri düşük siteler. Çoğu ortalama optimizasyona sahip.

Sitelerden 10 tanesi Digital Ocean 5$'lık pakette(1 core CPU, 512MB RAM (+2GB swap)) Frankfurt lokasyonunda barınıyor. Kalan 40 tanesi ise Hostinger'den almış olduğum paylaşımlı hosting üzerinde. Hostingler Linux tabanlı.

Her iki firmadan da memnun değilim. Hostinger, ciddi derecede ağırçalışıyor ve müşteri hizmetleri kötü. Digitalocean'da ise ilk erişim süreleri çok uzun. Siteye ilk girişlerde ve sayfa geçişlerinde bekleme süresi çok fazla. En hafif sitede dahi böyle. Vesta panel kurulu içinde.

1 ay içinde Hostinger hizmetim bitecek ve ben yana yakıla güzel bir sistem arıyorum. Aklımda uzun süredir SSD harddiskli Sanal VDS var. Onlinenet'in hem yüksek özellikli hem de ekonomik paketleri mevcut. Diğer taraftan, yıllardır bu işlerin içinde olan bir arkadaşımın tavsiyesiyle dedicated makinelere sardım. Yine fiyat avantajı olan makineler var.

Şimdi burada beni ikilemde bırakan durum şu; Türkiye Lokasyon mu, Yurtdışı Lokasyon mu? Tabii ki TR lokasyon tercih ederim ama fiyatlar inanılmaz pahalı. Bilmediğim ufak firmalarla da çalışmayı düşünmüyorum. Açıkçası yüksek fiyatlar da gözümü korkutuyor.

Erişim süreleri olarak TR lokasyonun avantajı hatırı sayılır kadar mı? Yoksa yurtdışı iyi bir sistem alıp hem ekonomi hem performans mı yapmalıyım?

Sanal makine ile dedicated fiziksel sunucu kıyaslamasında ne önerirsiniz. Bu konuda çok arada kalmış durumdayım, yardımlarınızı bekliyorum. Tüm sitelerimi ve daha fazlasını performanslı bir şekilde barındırmak istiyorum.

Bu arada Onlinenet'in aşağıdaki adreste yer alan dedicated makinelerinden ilk sıradaki nasıldır? Veta panel kullanmayı düşünüyorum.

https://www.online.net/en/dedicated-server
SukruAK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MKURT MKURT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Logistics & Transportation
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1796
  • Beğeniler 394 / 439
  • Ticaret 54, (%100)
Merhabalar, siteleriniz çok hitli değilmiş, kesinlikle http://www.resellerhosting.com.tr/ öneririm. Platin pakette şuan %40 indirim var. Yarın bir arayıp görüşün derim.

SukruAK SukruAK akwebhostingi.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Veri merkezi Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 135 / 135
  • Ticaret 65, (%100)
Merhaba

Siteleriniz optimizeli ise Türkiye lokasyon bir VDS almanız hem uygun fiyatlı hemde performanslı bir karar olacaktır. Zira Dedicated sunucu lisans maliyeti olarak yüksek olacaktır.

VDS sunucu tercih ederseniz de % 50 indirimli VDS konusunda yardımcı olmak isteriz.

İstanbul Radore ve Bursa DGN merkezli 2 farklı sunucumuz üzerinden tercih sağlayabilirsiniz.

https://wmaraci.com/forum/sanal-sunucu-hizmetleri/50-indirimli-vds-paketleri-2-farkli-veri-merkezi-357586.html

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Bence tüm sitelerinizi digitalocean`a yükleyip paketinizi yükseltin, 5$ dan büyük bir şey beklemeyin derim

wmaraci
wmaraci

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
Digitalocean yukseltebilirsiniz veya radore tercihiniz olabilir bunun yaninda ovh de dusunun deri .

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

Karargaht Karargaht WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 31 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
Reklam yapanlara aldırma kardeş, yurtdışı için ovh'den, yurt içi için güzel hosting, net internet, gigaveri v.s.'den şaşmayacaksın. Onlarca çok iyi Türk host var ama çoğunun ya fiyat forunu ya cpu sorunu ya da sık kopma sorunu var. digitalocean konumu çok uzak olduğu için ordan Türkiye için bişey bekleme. OVH'den al konumu strasburg seç hem en yakını hemde fiyat olarak uygun

erhanakyol erhanakyol WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Tasarm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
@thesnakesabo www.akwebhostingi.com @ŞükrüAK kesinlikle tercih edebilirsiniz.

sovetski sovetski ♛ PHP ♛ Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 437 / 458
  • Ticaret 2, (%100)
Bu arada OVH kesinlikle önermem, 1 ticket açtığınızda 5 ay bile bekleseniz cevap vermiyorlar, internette yüzlerce yazılan yorumlar var araştıra bilirsin hatta kendim bile çok çektim onlardan, uzak durun derim :)

thesnakesabo thesnakesabo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
OVH ben de düşünmüyorum. Kendi siteleri bile çok ağır çalışıyor. Şahsen olumsuz intiba bıraktı :) Reseller veya paylaşımlı hosting kullanmayı düşünmüyorum açıkçası, Inode/CPU/Ram limitleriyle uğraşmak istemiyorum. Digitalocean'a bulaşmam bir daha, ilginç şekilde performans sorunları var tüm makinelerinde. Vultr ile kıyaslamasını okumuştum, kesinlikle önerilmiyor.

Tekrar etmem gerekirse, 2 adet ikilemde kalıyorum.

1) Yurtiçi / Yurtdışı (Avantajları ve dezavantajları nedir?)

2) Sanal sunucu mu, fiziksel sunucu mu? Performans benim için çok önemli, nihayetinde Wordpress tabanlı siteler çoğunlukta ve sayı epey yüksek.

SukruAK SukruAK akwebhostingi.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Veri merkezi Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 135 / 135
  • Ticaret 65, (%100)

thesnakesabo adlı üyeden alıntı

OVH ben de düşünmüyorum. Kendi siteleri bile çok ağır çalışıyor. Şahsen olumsuz intiba bıraktı :) Reseller veya paylaşımlı hosting kullanmayı düşünmüyorum açıkçası, Inode/CPU/Ram limitleriyle uğraşmak istemiyorum. Digitalocean'a bulaşmam bir daha, ilginç şekilde performans sorunları var tüm makinelerinde. Vultr ile kıyaslamasını okumuştum, kesinlikle önerilmiyor.

Tekrar etmem gerekirse, 2 adet ikilemde kalıyorum.

1) Yurtiçi / Yurtdışı (Avantajları ve dezavantajları nedir?)

2) Sanal sunucu mu, fiziksel sunucu mu? Performans benim için çok önemli, nihayetinde Wordpress tabanlı siteler çoğunlukta ve sayı epey yüksek.

1- Türkiyede VDS ya da sunucu aldığınızda en önemli unsuru destek noktasındaki rahatlığınız ve olumsuz bir durumda hak arayabileceğiniz bir yerin olmasıdır. Zira bir çok kişi ve firmanın Yurtdışında XX veri merkezi sunucumu ödemesini yaptığım halde kapattı şeklinde yorumlarınıokuyoruz.

Hatta daha geçen hafta *** da bir firma Almanyadaki bir veri merkezi ile çalışmasını X süre sonra durduracağız dediğinde direkt olarak IP lerini router üzerinden silerek madur olmalarını sağladılar.

2-Sanal sunucu olarak VDS aldığınızda size verilen CPU ve RAM yine paylaşımsız olacağı için performans sorunu yaşamazsınız.

Fiziksel sunucuda ise lisans maliyetleri yüksektir.
Örnek Fiziksel sunucu için Cpanel ve Litespeed lisansları 100 + 110 TL = 220 TL + KDV iken

Sanal sunucular için Cpanel ve Litespeed lisansları 50 + 60 TL = 110 TL dir.

İyi bir VDS ile de iyi performans alabilirsiniz.
thesnakesabo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al