iphone 6s ne olur sizce

30 Mesajlar 3.038 Okunma
smmexpress

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)

Sinan adlı üyeden alıntı

iPhone 6S'in 64 GB'ı şuan 3650 TL. Ben yurt dışından getirttim, pasaport kaydı da yaptırdım 2000 TL'ye mal oldu. (Alacak olanlara tavsiyem, boşuna fazla para vermesinler.)

Genel olarak fiyatının çok fazla düşeceğini sanmıyorum. 200-250 TL bir düşüş yaşanabilir.

Abi telefonda bir arıza çıksa cep daha fazla yanacak. Alacak olanlara tavsiyem kaskosu olan yerlerden alın su geçirdiğinde falan size yeni cihaz veren kaskolardan bahsediyorum.

wmaraci
reklam

Kayrahan Kayrahan Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 484
  • Beğeniler 69 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
İhtiyaçtan telefon tarifeme ek iphone 6s/6s plus alsam kaça okuturum acaba? İhtiyaçtan dolayı böyle bir şey yapsam mı acaba?

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)

Kotil adlı üyeden alıntı

Abi telefonda bir arıza çıksa cep daha fazla yanacak. Alacak olanlara tavsiyem kaskosu olan yerlerden alın su geçirdiğinde falan size yeni cihaz veren kaskolardan bahsediyorum.

1 yıl Apple Türkiye garantili.
Kotil

kişi bu mesajı beğendi.

7T7 7T7 Gerçekçi Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Allah Ne Verdiyse
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 158 / 74
  • Ticaret 1, (%100)
İphone denilen telefon bozuntusuna niye takıldınız bu kadar anlamıyorum. Ne özelleştirebiliyorsunuz nede özgürsünüz. Ama hala anlamsızca iphone sevenler görüyorum. Ya düşünce kıtlığı içindeler yada farklı bir durum var

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)

7T7 adlı üyeden alıntı

İphone denilen telefon bozuntusuna niye takıldınız bu kadar anlamıyorum. Ne özelleştirebiliyorsunuz nede özgürsünüz. Ama hala anlamsızca iphone sevenler görüyorum. Ya düşünce kıtlığı içindeler yada farklı bir durum var

Yıllardır bende senin gibi düşünüyordum. Ama iPhone kullandıktan sonra Android'in en kral telefonu bile sana hantal geliyor. Eğer 4 GB RAM'li telefon 2 GB RAM'li telefondan daha iyidir düşüncesindeyseniz zaten sizinle tartışılabilecek bir durum değil bu.

Ama dediğiniz doğru, çoğu kişi sadece isimden dolayı Apple'a takıntılı lakin durum isimin çok daha ötesinde. Eğer adamlar senin 4 GB RAM'li telefonunda alamadığın performansı sana 2 GB RAM'li telefonda ve hatta çok daha fazlasını veriyorsa ortada ciddi bir mühendislik harikası var demektir. Olaya böyle bakmak lazım. Basma kalıp laflarla iPhone'u kötüleyen kişi kesinlikle teknolojiden ve yazılımdan anlamıyor demektir.
Funny

kişi bu mesajı beğendi.

7T7 7T7 Gerçekçi Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Allah Ne Verdiyse
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 158 / 74
  • Ticaret 1, (%100)

Sinan adlı üyeden alıntı

Yıllardır bende senin gibi düşünüyordum. Ama iPhone kullandıktan sonra Android'in en kral telefonu bile sana hantal geliyor. Eğer 4 GB RAM'li telefon 2 GB RAM'li telefondan daha iyidir düşüncesindeyseniz zaten sizinle tartışılabilecek bir durum değil bu.

Ama dediğiniz doğru, çoğu kişi sadece isimden dolayı Apple'a takıntılı lakin durum isimin çok daha ötesinde. Eğer adamlar senin 4 GB RAM'li telefonunda alamadığın performansı sana 2 GB RAM'li telefonda ve hatta çok daha fazlasını veriyorsa ortada ciddi bir mühendislik harikası var demektir. Olaya böyle bakmak lazım. Basma kalıp laflarla iPhone'u kötüleyen kişi kesinlikle teknolojiden ve yazılımdan anlamıyor demektir.

Ram ile alakalı bir durum belirtmedim, konu hakkında bilgim var. Ancak telefon deyip geçtiğimiz cihazlar bizlerin yapabileceğimiz işlemleri kısıtlıyorsa kusura bakmayın da ne kadar mühendislik harikası olursa olsun bir hikayedir. (en basit olarak tarayıcıdan mp3 indirmek)

Benim satın aldığım cihaz benim istediğim özgürlükleri bana sunmuyor ''Hayır bunu satın alacaksın! ve bizde komisyondan para kazanacağız'' diyorsa kendimi enayi gibi hissetmem de hiç bir sakınca yoktur. İllaki görmüşsünüzdür Android markette ücretsiz olan uygulamaların Appstore 'da ücretli olduğunu.

Bu strateji tabiri caizse alttan alttan sömürmedir. 'Tamam biz size hertürlü performansı sağlayacağız ama paranızı da her fırsatta alacağız politikası'
Ve kendimi sömürtmeye hiç niyetim yok açıkçası. Bana android de olmayan iphone da olan bir özellik söyleyin desem belki zar zor bir özellikden bahsedebilirsiniz. Ancak aksi durum olsa sizlere onlarca örnek gösterebileceğimi bilirsiniz.

Bir telefona 2 Gb ram ile bana çok iyi performans sağlıyor diye 3.500 tl vermek pek akla yatar bir durum değil.

Ve şunu söylemek isterim ki Google android yazılımını ios yazılımından 10 kat daha performanslı hale getirse ''ki bunu getirebilecek Güçte ve kapasiteye sahip'' sırf uygun fiyat veya aynı olduğu için hala ios yazılımının daha üstün olduğunu savunursunuz. Tıpkı hipnotize edilmiş biri gibi savunmalar yapmaları da ayrıca düşündürücü
Daha önce iphone kullanmadığımı düşünüyorsanız da yanılırsınız.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
100 tl civarı oynar. İphone para vereceğine Git Saf Android al aynı stabil çalışıyor.

cagdaskorkmaz.com.tr

ciko ciko r00t Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 419
  • Beğeniler 4 / 130
  • Ticaret 1, (%0)

7T7 adlı üyeden alıntı

Ram ile alakalı bir durum belirtmedim, konu hakkında bilgim var. Ancak telefon deyip geçtiğimiz cihazlar bizlerin yapabileceğimiz işlemleri kısıtlıyorsa kusura bakmayın da ne kadar mühendislik harikası olursa olsun bir hikayedir. (en basit olarak tarayıcıdan mp3 indirmek)

Benim satın aldığım cihaz benim istediğim özgürlükleri bana sunmuyor ''Hayır bunu satın alacaksın! ve bizde komisyondan para kazanacağız'' diyorsa kendimi enayi gibi hissetmem de hiç bir sakınca yoktur. İllaki görmüşsünüzdür Android markette ücretsiz olan uygulamaların Appstore 'da ücretli olduğunu.

Bu strateji tabiri caizse alttan alttan sömürmedir. 'Tamam biz size hertürlü performansı sağlayacağız ama paranızı da her fırsatta alacağız politikası'
Ve kendimi sömürtmeye hiç niyetim yok açıkçası. Bana android de olmayan iphone da olan bir özellik söyleyin desem belki zar zor bir özellikden bahsedebilirsiniz. Ancak aksi durum olsa sizlere onlarca örnek gösterebileceğimi bilirsiniz.

Bir telefona 2 Gb ram ile bana çok iyi performans sağlıyor diye 3.500 tl vermek pek akla yatar bir durum değil.

Ve şunu söylemek isterim ki Google android yazılımını ios yazılımından 10 kat daha performanslı hale getirse ''ki bunu getirebilecek Güçte ve kapasiteye sahip'' sırf uygun fiyat veya aynı olduğu için hala ios yazılımının daha üstün olduğunu savunursunuz. Tıpkı hipnotize edilmiş biri gibi savunmalar yapmaları da ayrıca düşündürücü

Katılıyorum +

xiaomi gibi bir canavar varken iPhone fiyatları şaka gibi geliyor :D

sefakurucom sefakurucom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Master / Teknik Servis Personeli
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Her zaman olduğu ilk çıkan yeni seri iphonelarda bazı kronik sorunlar oluyor ilk çıktığı gibi almanızı tavsiye etmiyorum çıktıktan sonra biraz bekleyip almanızı tavsiye ederim

Sağlık Blogu Adresim: www.sefakuru.com

• Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)

7T7 adlı üyeden alıntı

Ben şimdiye kadar Android'de kullandığım uygulamaya iOS'ta para vermedim. Müziklerimi de bilgisayarımdan telefona atıyorum vs. Kısaca sizin bahsettiğiniz kısıtlama sadece abartmaktan başka bir şey değil. Evet bazı şeyler kısıtlı ama bunun daha güvenli olduğu da ortada. (Tabi bu güvenlik olayıda kişiye göre değişir.) Kısaca bu herkesin bakış açısına göre değişir.

En kral Android telefonlarda bile ben resimlere bakarken bir iki saniye bekletiyorsa beni tatmin etmez. Herkesin kullanım amacı ve düşüncesine göre yaptığı yorum ve tuttu tarafta değişir. Ama siz Android iOS'tan daha iyi derseniz daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi tartışmaya girilecek bir durum yok. (Neye göre iyi? Neye göre daha performanslı bunları tartışmak gerek.)

RAM örneğini misal olarak verdim. Siz telefonu ne için alıyorsunuz bilmiyorum ama ben telefonlarımı performansına göre seçerim. Fiyat çokta önemli değildir benim için ve fanatik bir Apple'cıda değilimdir. Sadece savunduğum kısım cihazı kötülemeniz. Kötülenecek bir cihaz değil. iPhone.

Bu durumda yaptığımız yorumlara bakarak kimin hipnotize olduğunu çok açık görüyoruz. :) Ayrıca Google'ın elinde öyle bir güç olsaydı yazılımlarını daha iyi yapabilecek, emin olun yapardı. Ortadan rekabeti de kaldırırdı. Ve o zaman bende sizin gibi Android'in daha iyi olduğunu savunurdum.

Velhasıl kelam bu tür tartışmalar konu sahibine yeterince fikir vermiştir. İkisini de dene, tarafını seç. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al