freelance iş ilanları

Virüs Programı Maceram :)

58 Mesajlar 8.017 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Atakan adlı üyeden alıntı

Şöyle birşey var;
Siz ne kadar dikkat ederseniz edin, bir şekilde bulaşır. Trafikte de durum aynı değil midir zaten? Siz ne kadar dikkatli olursanız olun, ne kadar dikkatli araç sürerseniz sürün, bir başkası gelip çarpıverir...

Siz dikkatlisiniz, virüslü bir web sitesi var ve virüs programınız Kaspersky değil ya da yetersiz ( :p ), o virüs illaki bulaşacak size... :) Kaspersky varsa bulaşmıyor tabi :D

Bunun çevreyle pek alakası yok ama. Her şey insanda bitiyor.

• Facebook'ta her önüne gelen uygulamayı kuruyorsan,

• Her türlü crack warez tarzında sitelerde geziyorsan ve indirdiğin programları kuruyorsan,

• Arkadaşlarından evlerine gidip Usb'ye dosya aldığında bunu virüs programıyla taratmıyorsan,

• Kullandığın virüs programın lisanssız(korsan) veya ücretsiz(ucuz etin yahnisi misali, ücretsizlerin sistemi iyi koruduğuna inanmıyorum) ise,

• Hala MSN kullananlar varsa ve MSN üzerinde gönderilen dosyaları virüs taramasından geçirmiyorsan,

• Atakan'ın dediği gibi kaliteli antivirüs programı (Benim için en iyileri Kaspersky, Eset ve Avira) kullanmıyorsan, vs vs.

Bu liste böyle uzaaar gider. Örnekleri çoğaltmak mümkün. Bunları ve buna benzer hataları yapmaya devam edenler, ortalıkta "Bilgisayarıma virüs bulaştı. Ne yapmam lazım. Yardım edin." gibi isteklerle daha çok dolanırlar etrafta. Hiç virüs derdim olmasın diyorsanız da GNU/Linux kullanacaksınız. Antivirüs muhabbeti yapmanıza gerek kalmayacak. Ben onu kullanamam diyorsanız da Windows'ta önleminizi almak zorundasınız. Bunun başka alternatifi yok.

wmaraci
reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Bunun çevreyle pek alakası yok ama. Her şey insanda bitiyor.

• Facebook'ta her önüne gelen uygulamayı kuruyorsan,

• Her türlü crack warez tarzında sitelerde geziyorsan ve indirdiğin programları kuruyorsan,

• Arkadaşlarından evlerine gidip Usb'ye dosya aldığında bunu virüs programıyla taratmıyorsan,

• Kullandığın virüs programın lisanssız(korsan) veya ücretsiz(ucuz etin yahnisi misali, ücretsizlerin sistemi iyi koruduğuna inanmıyorum) ise,

• Hala MSN kullananlar varsa ve MSN üzerinde gönderilen dosyaları virüs taramasından geçirmiyorsan,

• Atakan'ın dediği gibi kaliteli antivirüs programı (Benim için en iyileri Kaspersky, Eset ve Avira) kullanmıyorsan, vs vs.

Bu liste böyle uzaaar gider. Örnekleri çoğaltmak mümkün. Bunları ve buna benzer hataları yapmaya devam edenler, ortalıkta "Bilgisayarıma virüs bulaştı. Ne yapmam lazım. Yardım edin." gibi isteklerle daha çok dolanırlar etrafta. Hiç virüs derdim olmasın diyorsanız da GNU/Linux kullanacaksınız. Antivirüs muhabbeti yapmanıza gerek kalmayacak. Ben onu kullanamam diyorsanız da Windows'ta önleminizi almak zorundasınız. Bunun başka alternatifi yok.

Bu maddelerin hepsini biliyor ve bir o kadar da bilgi sahibiyim. Lisanslı Kaspersky Internet Security 2012 kullanıyorum.

Yine aynı yere geliyor mevzu. Siz ne kadar dikkat ederseniz edin, birşey araştırmak için girdiğiniz web sitesinde olan virüs bile size bulaşabiliyor...

baysnake baysnake WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 140 / 57
  • Ticaret 10, (%100)

Bu maddelerin hepsini biliyor ve bir o kadar da bilgi sahibiyim. Lisanslı Kaspersky Internet Security 2012 kullanıyorum.

Yine aynı yere geliyor mevzu. Siz ne kadar dikkat ederseniz edin, birşey araştırmak için girdiğiniz web sitesinde olan virüs bile size bulaşabiliyor...

Katılıyorum o zaman iyi bir güvenlik duvarın olması gerekiyor.
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Demek ki senin özel olarak virüslü siteleri bulma gibi bir kabiliyetin var :D Artık ne araştırıyorsan :D Ben en son ne zaman virüslü bir siteye girdim hatırlamıyorum bile.

Yiyorsa gelsin bulaşsın bana. Zaten çoğu zaman GNU/Linux kullanıyorum. :D Buralarda konuşulmasa virüsün ne olduğunu unutacağım :)

wmaraci
wmaraci

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Demek ki senin özel olarak virüslü siteleri bulma gibi bir kabiliyetin var :D Artık ne araştırıyorsan :D Ben en son ne zaman virüslü bir siteye girdim hatırlamıyorum bile.

Yiyorsa gelsin bulaşsın bana. Zaten çoğu zaman GNU/Linux kullanıyorum. :D Buralarda konuşulmasa virüsün ne olduğunu unutacağım :)

İşletim sistemine göre değişir. Şimdiye kadar virüs girdiği için çok şükür format atmaya ihtiyaç duymadım, çünkü giremiyor. Kaspersky kullandığım için tabiki. :rolleyes: + Tekrar söylüyorum, ne kadar çaba gösterirsen göster, bilmediğin bir sitede virüs var ve bulaşabilir. Senin suçun ne... :) Ne araştırdığımın önemi yok burada.

Aynısı buradaki kişilerin sitesi için de geçerli. Yine en basitinden örnek; Herhangi bir üyenin imzasındaki ya da tanıttığı konudaki siteye giriyorum, virüs çıkıyor. Ben ne yapayım? Umarım anlatabilmişimdir ne araştırdığımın öneminin olmadığını ya da virüsleri benim bulmadığımı.

Melek Melek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

Bende de netbook var. Benimkindeki tek fark 2 GB Ram ve 320 GB Hard disk var. 1 sene Kaspersky kullandım. Modemde güvenlik duvarı olduğu için Kaspersky üzerindeki güvenlik duvarını kaldırmıştım. Sorunsuz kullanmıştım. Ramin 1 GB olduğu için Kaspersky ile verim alamayabilirsin.

Ben hep merak ediyorum bilgisayarlara nasıl virüs bulaştırıyor bu insanlar diye :D O virüsler niye beni bulmuyor?. :) Demek ki bir yerlerde bir dikkatsizlik yapıyorsunuz ki bilgisayarınıza virüs bulaşıyor. Yani yeterince dikkat ettiğinizi zannetmiyorum. Benim bilgisayarıma virüs bulaştığı zamanlar çok eskidendi. Bilgisayarı ilk aldığımız zamanlarda Korsan CD çok revaçtaydı ve o zamanlar bilgisayara CD'den bulaşıyordu.

Ek: Kaspersky uyumsuz program sorununun çözümü'nü sitemde yazmıştım.
http://www.polatbuyukarslan.com/yazilim/kaspersky-kurulumunda-uyumsuz-program-sorunu-ve-cozumu/

Farklı bir siteden indirdiğim sürüm ile kurulumu tamamladım. Şuan gayet rahat ayrıca o yukardaki donanım kaspersky'in sitesinde ki donanım gereksinimleri. Bende ise sadece harddisk 250 gb o kadar. Ama 2gb ram taksam daha iyi olur gibi. Şuan bir sıkıntı yok kasma da yok gayet iyi anlaşıyoruz şimdilik programla :D

2. sorunuz için ise inanın bende bilmiyorum bu virüslerden nerden geliyor. Girdiğim siteler bellidir. Fazla programda indirmiyorum ama bir şekilde sisteme sızıyorlar işte :)

huseyintemizyurek huseyintemizyurek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 /
  • Meslek Yazılım geliştirici
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 29 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Virüse çözüm mü ?

Linux... ;)

Mahmut54 Mahmut54 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 135 / 83
  • Ticaret 2, (%100)
En iyisi norton bence, o kadar senedir kullanıcısıyım uçan kaçan yok...
Norton 360 çaktım pcye kafam rahat :)

Ne varsa orjinal lisanslı ürünlerde var arkdaşlar, ayrıca bu çoğunlukla kullanım alışkanlığınızla ilgili bi durum, yani dikkatsizseniz ne kursanız kurun yine yersiniz yine yersiniz...

Benim tavsiyem Norton 360 ve 3 pcye kadar kullanabiliyorum, bulunduğum pc de hiç kasma filan yok(8GB Ram var tabi orası ayrı :D), ancak notebooktada kurulu 4GB ramli, ondada kasma yok, anca açılışta birz yapabilir... daha düşük sistemler içinde optimize ederseniz yine istediğiniz performansı yakalarsınız.

Ayrıca bir diğer konu işletim sistemi, tüm bilgisayarlarımda win7 kullanıyorum, eğer siz xp kullanıyorum diyorsanız, boşuna zaten kullanmayın antivirüs, zira ağırlıktan başka bişe yapmaz... güncel işletim sistemi ve lisanslı antivirüs kullanmanızı, ve dikkatli sörf yapmanızı tavsiye ederim, benden bu kadar uygulaması size kalmış :)

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al