wmaraci reklam
lidertakipci

Makale makale seo yapmak istiyorum.

8 Mesajlar 646 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Kordinator Kordinator Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Editör, Acil tıp teknisyeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 24 / 93
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar genelde seo ana dizine yapılıyor ancak benim sitem anahtar kelime ve hiç bir araması yok. şu şekilde aramalar mevcut ; '' XXX XXXdomain '' yani direk doamin isminin arama hacmi yok ama domain ismi içerisinde geçince bir arama hacmine sahip oluyor. Bende makale makale seo yapmak istiyorum.

Örneğin bir makale yayınladım bu makaleye seo çalışması yapmak istiyorum neler yapabilirim. ?

Deneme yanılma yöntemi ile ilerliyorum ilk başlarda yazdığım makalelere hiç alakası olmayan yabancı sitelerden dofollow link çalışması , googlenin kendisinden backlink çalışması ve akla gelebilecek bütün sosyal medyalarda paylaşım yaptım. Ve ek olarak dofollow verdiği için donanımhaberde paylaştım. (Site konusu ile hiç bir alakası yok) Bu makaleler zamanla gitti geldi yok oldu düştü şuan ikinci sayfalardalar.

Yeni yazdığım makaleler ise sadece belirli başlı sosyal medya hesaplarında paylaştım ve şuanda ilk 50 40 içerisinde daha etkili gözüküyor.

Yukarıda deneyimimi paylaştım sizlere sorum makalelere tek tek seo uygulamak için ne yapabilirim. Site içi seo oldukça iyi görünüyor. Özellikle rakiplerime göre.

wmaraci
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Şimdi konunu şu şekilde özetlemek istiyorum, Aslında SEO kavramını çok yere çekebiliriz bu nedenle senin anlayabileceğin bir örnek vereceğim. 2 Çalışma biçimi vardır, ana sayfa ve alt sayfalar olmak üzere ayırıyoruz.

Kurumsal bir website ise belirli anahtar kelimeleri vardır, örneğin; SEO firması, Anahtar kelimeleri şunlardır '' SEO, Kurumsal SEO, SEO fiyatları, SEO paketleri, SEO dersleri v.s '' Yani toplasan 10 bilemedin 20 kelimeye odaklanırlar. Ama sektör farklı ise yine bir örnek vermek gerekirse Teknoloji sitesi, Bu teknoloji sitesinde hangi kelimeye odaklanacaksın ki ? Bu tür teknoloji yada blog tarzı sitelerde ana sayfaya SEO yapmak daha doğru olur. Zaten içerik olarak da kaliteli ve özgün olduğunda istenilen yerlerde olursun.

Makalelerde tek tek nasıl SEO yaparım demişsin, şunları analiz etmelisin ve ona göre bütçe ayırıp yol çizmelisin. En çok ziyaretçi alan makalelerine çalışma yapabilirsin.

Yapacağın işlem; Örneğin; xxxxx.com/en-populer-isimler/ Bu bağlantıyı tanıtım yazısı alırken anahtar kelimene ( En popüler isimler ) kelimesine verebilirsin. Aynı zamanda makale sonunda açık bir şekilde paylaşabilirsin.
bekirbulut umayya Kordinator

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

• Üyelik 16.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 24 / 93
  • Ticaret 3, (%100)
Seo denince tanıtım yazısı denmesinden sıkıldım açıkçası

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Varsa başka bir yöntemi söyleyin bizde bilelim, Uygun ve etkili yol şuan tanıtım yazısıdır. Gidip Adwords reklamı da verebilirsiniz. Yanı sıra sosyal medya reklamları da verebilirsiniz ama kalıcı olmaz :) Onların süresi bittiğinde eski tas eski hamam olacak :)

Ama aldığınız tanıtım yazıları ömürlük olduğu için, o başlık illaki arama sonuçlarında karşınıza çıkacaktır. Çıktığında ise sitenize referans olacak ama yok Adwords ve Sosyal medya reklamlarını daha etkili görüyorsanız o sizin bileceğiniz iştir. Şunu da söyleyeyim, Adwords ve Sosyal Medya reklamları genelde kurumsal firmalar çalışır ve uzun vadeli çalışır. Uzun vade demek PARA demek :)

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.
wmaraci
wmaraci

karrizima karrizima WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Tasarım SEO ve Oto Kuaför
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 116 / 35
  • Ticaret 1, (%100)

Kordinator adlı üyeden alıntı

Seo denince tanıtım yazısı denmesinden sıkıldım açıkçası

Hocam engin bilgilerinizden lütfen bişeyler ekleyin yönelelim.
SerkanERGUN

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 24 / 93
  • Ticaret 3, (%100)

karrizima adlı üyeden alıntı

Hocam engin bilgilerinizden lütfen bişeyler ekleyin yönelelim.

Hocam tanıtım yazısına binler aktararak zirveye ulaşabilirsiniz çok doğru iyi paralarda kazanabilirsiniz ancak o parayla aynı sektörde 3,4 hatta 10 adet paravan blog oluşturursanız kimse sizi binlerce lira akıtarak tanıtım yazısı alarak geçemez. Ancak herkes de bi tanıtım yazısı sevgisi aldı başını gidiyor. Mesela bir teknoloji siteniz var ise veyahut webmaster siteniz wmaraci gibi sitelerde dolaşarak sorunlara çözüm sunan makaleleri yazıp sorun için konu açanlara yorum olarak link vermeniz daha etkili bir seo olabilir. Google algoritmaları çok mu düşük seviyede de tanıtım yazılarının doğal olmadığını anlamıyor.

SerkanALAZ adlı üyeden alıntı

Varsa başka bir yöntemi söyleyin bizde bilelim, Uygun ve etkili yol şuan tanıtım yazısıdır. Gidip Adwords reklamı da verebilirsiniz. Yanı sıra sosyal medya reklamları da verebilirsiniz ama kalıcı olmaz :) Onların süresi bittiğinde eski tas eski hamam olacak :)

Ama aldığınız tanıtım yazıları ömürlük olduğu için, o başlık illaki arama sonuçlarında karşınıza çıkacaktır. Çıktığında ise sitenize referans olacak ama yok Adwords ve Sosyal medya reklamlarını daha etkili görüyorsanız o sizin bileceğiniz iştir. Şunu da söyleyeyim, Adwords ve Sosyal Medya reklamları genelde kurumsal firmalar çalışır ve uzun vadeli çalışır. Uzun vade demek PARA demek :)

Haklısınız hocam ancak yukarıda biraz birşey yazdım.
SerkanERGUN

kişi bu mesajı beğendi.

karrizima karrizima WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Tasarım SEO ve Oto Kuaför
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 116 / 35
  • Ticaret 1, (%100)
Kesinlikle doğru, paravan ağ kurmak en sağlamı. Tabi paravan ağı blogger siteyi aç direk linkleri yapıştır şeklinde değil. Gerçek site gibi özenilmiş, özgün, düzgün vsvs konuyu uzatmıyım. Paravan ağ konusunu da biliyorum 10 paravanla da destekliyorum ama farklı bişey varmı diye yoklama yapmak istedim.

Samimiyetle cevapladığınız için teşekkürler.

• Üyelik 16.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 24 / 93
  • Ticaret 3, (%100)
Tabi bu yöntemler ana dizine yapılan ver uğraş gerektiren yöntemler. Ben makaleleri paylabileceğim link kazanabileceğim mecralar arıyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al