wmaraci reklam
lidertakipci

Event Scheduler (Olay Zamanlayıcı) - Yardım

5 Mesajlar 917 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

VNexusTR VNexusTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Lise mezunuyum ve şuan boştayı
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

PDO Php olarak mesela örnek olarak kullanıcıya bir şey aldırdığımda veyahut aldığında belirlediğim süre kadar örnek olarak bir saat veya iki saat gelir elde etmesi yada fazladan gelir elde etmesini sağlamak istiyorum.

Yada şöyle söyleyeyim kullanıcı bir malzeme satın aldığında bundan belirlediğim miktar kadar ve belirlediğim süre zarfında kredi elde etmesini istiyorum.

Wampserver üstünde çalışıyorum. İnternetten baktığımda hep yorum sistemleri tarzı şeyler gördüm ama tam olarak benim istediğim şeyi yansıtmıyorlar. Konu hakkında bilgisi olan yada bana Türkçe veya İngilizce olarak güzel bir kaynak gösterebilecek olan yorum olarak yardımcı olursa sevinirim. :confused:

-- PHP'de yeniyim ve öğrenmeye çalışıyorum. Kendimi geliştirmek adına basit ama geliştirilmeye açık bir proje oluşturuyorum. Siteden ziyade kendimi geliştiriyorum diyebilirim. --

wmaraci
reklam

MeteOguzhan MeteOguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 17 / 42
  • Ticaret 12, (%100)
Şimdi bi kullanıcı tablon var ve birde urun ve ucuncu tablo olarak da kullaniciurun tablosu olucak
kullanıcı tablonda kullanıcı, urun tablonda urun olucak. şimdi kullanıcı bir ürün satın al dediği zaman kullanicinin idsini ve urunun idsini cekip kullaniciurun tablosuna eklicek kullaniciurun tablosunda ise kullaniciid,urunid,birde zaman var kullanıcı urun aldığı zaman o zamanı time() ile alacaksın ve kaç saat arttırmak istiyosan aldığın saate ekleyeceksin. ve urunid,kullaniciid ve eklettiğin saati de bu veritabanına ekleyeceksin. sonra bi fonksiyon yazıcaksın ve bu saati sorgularken veritabanından gelen kullaniciurun tablosundan eklettiğin zaman değerini alacaksın ve yine time() ile şimdiki zamanı alacaksın karşılaştıracaksın. şimdiki zamandan veritabanından cektiğin zaman büyükse eğer krediyi kullanıcıya ekleyecek.
Anlatabilmişimdir inşallah :)

• Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

meteoguzhan003 adlı üyeden alıntı

Şimdi bi kullanıcı tablon var ve birde urun ve ucuncu tablo olarak da kullaniciurun tablosu olucak
kullanıcı tablonda kullanıcı, urun tablonda urun olucak. şimdi kullanıcı bir ürün satın al dediği zaman kullanicinin idsini ve urunun idsini cekip kullaniciurun tablosuna eklicek kullaniciurun tablosunda ise kullaniciid,urunid,birde zaman var kullanıcı urun aldığı zaman o zamanı time() ile alacaksın ve kaç saat arttırmak istiyosan aldığın saate ekleyeceksin. ve urunid,kullaniciid ve eklettiğin saati de bu veritabanına ekleyeceksin. sonra bi fonksiyon yazıcaksın ve bu saati sorgularken veritabanından gelen kullaniciurun tablosundan eklettiğin zaman değerini alacaksın ve yine time() ile şimdiki zamanı alacaksın karşılaştıracaksın. şimdiki zamandan veritabanından cektiğin zaman büyükse eğer krediyi kullanıcıya ekleyecek.
Anlatabilmişimdir inşallah :)

Yorumun için çok teşekkür ederim ama dediğim gibi PHP konusunda yeni olduğum ve çokta fazla bir şey bilmediğimi göz önüne alırsak yapmamın biraz zorlu olacağını biliyorsundur. İstediğim en yakın şey çiftlikbank gibi sitelerde ki üretim sistemleri. Basit bir şekilde bir kodlama görebilsem onu geliştirmeye çalışacağım. Ayrıca kodlara bakarak mantığını ve bunu burada neden kullanmış yada ne yapmış burada gibi çıkarımlar elde etmek istiyorum. Kullanıcı çevrimdışı bile olsa onun devam etmesini istiyorum. Bununda olması için araştırdığım kadarıyla en iyi yöntem Event Scheduler'miş şuanda. Kısacası örnek vermek gerekirse bir button'a tıkladığında saatlik 6.000 krediyi 1 hafta boyunca kazansın istiyorum. Kazanılan kredi'de kredi kısmının üstüne eklenerek yansımasını istiyorum. Sanırım baya fazla şey istiyorum çok uzun oldu yazı. :o

MeteOguzhan MeteOguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 17 / 42
  • Ticaret 12, (%100)
İlk önce kendini geliştir bu konuda basit php sayfalarından yapmaya başla zaten sen öğrendikten sonra kimseden yardım almadan kafanda mantığını kurucaksın ve yapıcaksın ama sen şimdi apalamadan koşmak istiyorum diyosun :) ve birde bu işlemi olay zamanlayıcısı ile de yapmak zorunda değilsin benim söylediğim saatte bi kere ama kullanıcı girdiği zaman mesela kaç saat geçmişse o kadar kredi eklersin. 2 saat 3 saat 10 saat 1 hafta istersen 1 ay 1 yıl :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

meteoguzhan003 adlı üyeden alıntı

İlk önce kendini geliştir bu konuda basit php sayfalarından yapmaya başla zaten sen öğrendikten sonra kimseden yardım almadan kafanda mantığını kurucaksın ve yapıcaksın ama sen şimdi apalamadan koşmak istiyorum diyosun :) ve birde bu işlemi olay zamanlayıcısı ile de yapmak zorunda değilsin benim söylediğim saatte bi kere ama kullanıcı girdiği zaman mesela kaç saat geçmişse o kadar kredi eklersin. 2 saat 3 saat 10 saat 1 hafta istersen 1 ay 1 yıl :D

Aynen biraz öyle oluyor abıldamadan koşmak gibi ama ben bir kere yapsam öğrenirim. İnternetten derslere bakıp yapmaktan daha çok işe yarıyor böyle çalışmak. Gerçekten bu konuda çok ciddiyim çünkü belli bir yerden sonra sıkıyor ama sen kendine bir hedef koyduğunda ve kaynağını araştırıp teker teker araştırdığında hem öğrenme hevesin artıyor hemde ciddi anlamda daha hızlı öğreniyorsun. Üstelik artık kodları ezberlemeye başlıyorsun. Ben mesela bana direk hazır proje verin demiyorum. Ben kaynak bulamadım. Bir sorunla karşılaştığımda 1-2 gün boyunca ciddi anlamda uğraşıyorum. Mesela örnek vermek gerekirse KONTROL.PHP dosyası biraz beni oyaladı.

Hala çözemedim yardımcı olabilecek bir insan tanesi yok mu? :confused:

Konu çözülmüştür. Hiç yardımcı olan olmadı ama yine de sağolun.

MeteOguzhan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al