lostyazilim

Makale yazma yeteneğini geliştirmek ?

29 Mesajlar 3.367 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

TolgaKARAHAN TolgaKARAHAN Developer Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Developer & SEO Expert
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 34 / 62
  • Ticaret 10, (%80)
Burada çoğu arkadaşın söyledikleri doğru. Makale satım işleriyle uğraşıyorum. Bazen yeri geliyor, bir tane konudan 300 kelimelik 10 adet makale çıkartmam gerekiyor. Özellikle tanıtım yazılarından. Ya da bambaşka hiç bilinmedik konulardan siparişler gelebiliyor. Bu yüzden üretken olabilmenizde gerekmektedir. Bunun için bol bol kitap alın, okuyun. Kitaba verecek paranız yoksa PDF indirin, okuyun. Kitaplardan öyle güzel kaynaklar çıkıyor ki, hatta İngilizceniz varsa alın İngilizce okuyun. Hem geliştirirsiniz hemde ING-TR çeviri yaparsınız. Makale yazmaya başladığımdan bu yana bom boş olan kitaplığımda şuanda yer kalmadı. Wikipedia üzerinde araştırmalar yapın, Wikipedia'da mavi görünen linkler pembeleşene kadar içeride dolaşın. İlk başlarda biraz kasıyor insanı ama hiç bir işin kolay olmadığını hatırlayarak azimle devam etmeye çalışmalısın. Bir de bana göre en önemli unsur, makale yazmayı gerçekten isteyip seviyor musun sorusuna vereceğin cevaptır. Çünkü her insan kendini en iyi geliştirebileceği alanda en iyi işler çıkartarak gözde olur.
53456

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
Inchredible KarahanBilisim

Kıymetli önerileriniz için çok teşekkür ederim.

krslnvet krslnvet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Van
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
makale yazmaya yeni başlıyorum. üretken bir kişiliğe sahip oluğumu düşünüyorum. benim amacım bu konuda kendimi geliştirmek.hayalimi gerçekleştirmek için bir yerden başlamak gerektiğine inanıyorum.hayal sadece hayal de kalmasın. neden bizden bir yazar çıkmasın ki; küçük adımlar ata ata büyümek gerek teşekürler

Ek Olarak: [QUOTE=krslnvet;2193449] Makale yazmaya yeni başlıyorum. üretken bir kişiliğe sahip oluğumu düşünüyorum. benim amacım bu konuda kendimi geliştirmek.hayalimi gerçekleştirmek için bir yerden başlamak gerektiğine inanıyorum.hayal sadece hayal de kalmasın.

BHA BHA bhamedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Aşçı, Makale Yazarı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 460 / 461
  • Ticaret 20, (%100)
Öncelikle çok fazla blog okumak ve kitap okumak gerekmekte.

wmaraci
wmaraci

antidetron antidetron Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad x** x**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 45 / 115
  • Ticaret 9, (%100)
Düşündüğünü doğru ifade edebilme konusunda az çok yeteneğin olması gerekir. Bunun yanında kaynak tarama konusunda başarılı olunmalı ve bilgi havuzu geniş olmalıdır. Her şeyi bilmeniz tabiki mümkün değil ama önemli olan sizi o bilgiye götürecek doğru kapıları açabilmenizdir.
53456

kişi bu mesajı beğendi.

runal runal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad R** Ü**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 12 / 17
  • Ticaret 15, (%100)
Hocam ben 1 seneye yakındır yazıyorum insan yazdıkça kendisini geliştiriyor. Okumanında faydası var çünkü kelime hazneniz genişliyor. Detaylı bilgileri aklında tutmanız her zaman münkün değil. Ancak yazıyı hazırlarken bu bilgilere kısa sürede tekrar ulaşabilirsiniz. Yazın yeter ki gerisi gelecektir.
53456

kişi bu mesajı beğendi.

dadaskral dadaskral Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 756
  • Beğeniler 197 / 139
  • Ticaret 39, (%100)
Hocam eger gercekten akici ve uzun uxun makale yazmak istiyodaniz oncelikle okuma becerilerinizi gelistirmniz gerekiyor. Ornek vermem gerekirse bir zamanlar gunde 200-300 sayfalik kitaplari bitirirdim ve makale isine basladigimda gercekten profesyonel olmasa da profesyonele yakin makaleler cikariyordum. Hatta en zorlu konularda bile uzun cumleler olustirabilyordum. Ama kitap okumaya ara verince ister istemez biraz yavasladim ve cumleler xor gelmeye basladi.
Ayrica ust uste 100-200 makaleden sonra ister istmez gelistiriyosunuz makalelerinizi
53456

kişi bu mesajı beğendi.

hakankaya2020 hakankaya2020 mrhakankaya.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Daha uzun ve akıcı yazabilmek için,
belirli konularda uzmanlaşmak, daha fazla okumak, okurken not almak önemli.
Bakış açısını geliştirmek ve konuyu daha fazla açıdan değerlendirmek de geniş bir perspektif ile yazma imkanı verir.
Yazdığınız konularda video içerik üretmek ayrıca konuyu genişletmenizi sağlar, zira konuşarak ifade etmeye çalışmak da düşünme yeteneği ve anlatma becerisini geliştireceği için faydalı olacaktır.
Özellikle kendiniz için ürettiğiniz, veya erişiminiz olan içeriklere ara ara dönüp yeniden okuyup, düzenlemek ve genişletmek de çok faydalı olacaktır.

Kabaklar Çarpışır çekirdekler, fikirler çarpışır hakikatler çıkar.

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)

krslnvet adlı üyeden alıntı

makale yazmaya yeni başlıyorum. üretken bir kişiliğe sahip oluğumu düşünüyorum. benim amacım bu konuda kendimi geliştirmek.hayalimi gerçekleştirmek için bir yerden başlamak gerektiğine inanıyorum.hayal sadece hayal de kalmasın. neden bizden bir yazar çıkmasın ki; küçük adımlar ata ata büyümek gerek teşekürler

Ek Olarak: [QUOTE=krslnvet;2193449] Makale yazmaya yeni başlıyorum. üretken bir kişiliğe sahip oluğumu düşünüyorum. benim amacım bu konuda kendimi geliştirmek.hayalimi gerçekleştirmek için bir yerden başlamak gerektiğine inanıyorum.hayal sadece hayal de kalmasın.

BerkinAKTAŞ adlı üyeden alıntı

Öncelikle çok fazla blog okumak ve kitap okumak gerekmekte.

antidetron adlı üyeden alıntı

Düşündüğünü doğru ifade edebilme konusunda az çok yeteneğin olması gerekir. Bunun yanında kaynak tarama konusunda başarılı olunmalı ve bilgi havuzu geniş olmalıdır. Her şeyi bilmeniz tabiki mümkün değil ama önemli olan sizi o bilgiye götürecek doğru kapıları açabilmenizdir.

runal adlı üyeden alıntı

Hocam ben 1 seneye yakındır yazıyorum insan yazdıkça kendisini geliştiriyor. Okumanında faydası var çünkü kelime hazneniz genişliyor. Detaylı bilgileri aklında tutmanız her zaman münkün değil. Ancak yazıyı hazırlarken bu bilgilere kısa sürede tekrar ulaşabilirsiniz. Yazın yeter ki gerisi gelecektir.

dadaskral adlı üyeden alıntı

Hocam eger gercekten akici ve uzun uxun makale yazmak istiyodaniz oncelikle okuma becerilerinizi gelistirmniz gerekiyor. Ornek vermem gerekirse bir zamanlar gunde 200-300 sayfalik kitaplari bitirirdim ve makale isine basladigimda gercekten profesyonel olmasa da profesyonele yakin makaleler cikariyordum. Hatta en zorlu konularda bile uzun cumleler olustirabilyordum. Ama kitap okumaya ara verince ister istemez biraz yavasladim ve cumleler xor gelmeye basladi.
Ayrica ust uste 100-200 makaleden sonra ister istmez gelistiriyosunuz makalelerinizi

hakankaya2020 adlı üyeden alıntı

Daha uzun ve akıcı yazabilmek için,
belirli konularda uzmanlaşmak, daha fazla okumak, okurken not almak önemli.
Bakış açısını geliştirmek ve konuyu daha fazla açıdan değerlendirmek de geniş bir perspektif ile yazma imkanı verir.
Yazdığınız konularda video içerik üretmek ayrıca konuyu genişletmenizi sağlar, zira konuşarak ifade etmeye çalışmak da düşünme yeteneği ve anlatma becerisini geliştireceği için faydalı olacaktır.
Özellikle kendiniz için ürettiğiniz, veya erişiminiz olan içeriklere ara ara dönüp yeniden okuyup, düzenlemek ve genişletmek de çok faydalı olacaktır.

tam projeden vazgeçecekken birden bire 2-3 aylık konuya bu kadar yorum gelmesi ve adsense pin kodumun 3 ay bekleyip dün 2 zarf birden gelmesi beni aşırı derecede motive etti.

harika önerileriniz için sonsuz teşekkür ederim, iyi ki varsınız dostlarım.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al