freelance iş ilanları

2004 Renault Laguna 1.6 Expression Yorumlarınız Nedir ?

27 Mesajlar 11.368 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

LikeSend Arkadaşın aciliyeti olmadığı için alınmaz dedim. :) Birde Laguna'larda uzun yolda sıkıntı yaşayan çok insan gördüm. Bir akraba 2010 laguna almıştı 2 ay önce, uzun yolda araba resmen yüksek hızlarda kağıt gibi uçacaksın gibi oluyor.

98 passat, 2000 astra gibi araçlarda o fiyatlara bulunabilir. Opel, Volkswagen gibi markalar yüksek km'li bile olsa alınabilir. Veya Mitsubishi Lancer'lara da bakılabilir. Laguna'yı pek tavsiye etmem.

Lancer parcalari ciddi derecede pahali ve Reno gibi yan sanayisi falan da neredeyse yok o yuzden maliyetli olur. Astra olabilir belki ama o da Laguna 2 nin yaninda takoz kalir :) passat da olabilir ama yine o paralara alinacak passat hurda olacaktir. , 1.8t o paraya zaten bulunmaz, 1.6 da cok nadir, 1.9 dizel olanin da ufak bir arizasi bile cok masraf cikartir.

Laguna alternatifi bir seyler elbet bakilir. soyledigim 170k km bir sey degil ve laguna 2 tutulmadigindan turkiye piyasasina gore ucuza cok sey veren bir arac temizide kolay bulunabilir.
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)
110 beygir 1,6 laguna yokuşlarda sanırım bayılmaz ?

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Ranay adlı üyeden alıntı

110 beygir 1,6 laguna yokuşlarda sanırım bayılmaz ?

Bayilmaz, agir bir arac ama motoru yeterli. Yokus icin beygirden ziyade tork onemli 152 nm torka sahip ideal diyebilirim.
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Bayilmaz, agir bir arac ama motoru yeterli. Yokus icin beygirden ziyade tork onemli 152 nm torka sahip ideal diyebilirim.

eyw, tekrar çok teşekkür ediyorum. Teknik yönünde pek bilgili değildim öğrenmiş oldum :) Bir kaç farklı yerden daha araştırınca piyasasının düşük olması haricinde pek olumsuz bir şey şimdilik bulamadım. Muhtemelen hafta içi temiz çıkarsa işimi hallederim gibi geliyor ama hayırlısı diyelim. Benzine göre yakıtı 6 litre ise lpg ye göre kaç litre düşünmek gerekiyor bunu nasıl hesaplayabilirim biliyor musunuz peki ? Googledeki hesaplama araçlarında yapamadım da

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Ranay adlı üyeden alıntı

eyw, tekrar çok teşekkür ediyorum. Teknik yönünde pek bilgili değildim öğrenmiş oldum :) Bir kaç farklı yerden daha araştırınca piyasasının düşük olması haricinde pek olumsuz bir şey şimdilik bulamadım. Muhtemelen hafta içi temiz çıkarsa işimi hallederim gibi geliyor ama hayırlısı diyelim. Benzine göre yakıtı 6 litre ise lpg ye göre kaç litre düşünmek gerekiyor bunu nasıl hesaplayabilirim biliyor musunuz peki ? Googledeki hesaplama araçlarında yapamadım da

6 litre falan gercekci degil, 100 km'de 10 litre lpg uzerinden hesaplayin, uzun yolda 8 litreye duser en fazla.
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Birde aracı alırken LPG'nin ne zaman takıldığını sorarsanız iyi olur. Çünkü LPG az yakıt tüketirken motoru normale göre daha fazla yıpratır.

LikeSend 'in dediğin gibi motoru 1.6 üstü ve torkuda yeterli olduktan sonra her araç yokuşta kolay kolay bayılmaz LPG'li bile olsa. Lancer'ın evet parçası biraz pahalı ama son derece lüks bir otomobil kendi sınıfında. Passatlar ise halen daha anadoluda doğuda olsun çok fazla var ve 98-2000 modelleri. Yani temizide bulunabilir, hurda veya hantal değildir :) Anneannemlere aldığım 1.6 lpg li 2000 polo classic'le ne yokuşlar çıktık 140 torkluydu :) Ben birazda Volkswagen fanı olduğumdan Renault gibi markalı tavsiye etmiyorum. Bende 2013 dizel golf var ve trafikte 7, uzun yolda 5 gibi çok iyi ortalamalarla cebimi çok yakmıyor dizelin litresi 4.2 tl olmasına rağmen. Araba alınacaksa da fazla beklememek lazım yılbaşını, malum dolar bugün 3.60, yarın 5'te olur 10'da olur. Güvenemiyoruz :)
Rekomedya Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

6 litre falan gercekci degil, 100 km'de 10 litre lpg uzerinden hesaplayin, uzun yolda 8 litreye duser en fazla.

Birde aracı alırken LPG'nin ne zaman takıldığını sorarsanız iyi olur. Çünkü LPG az yakıt tüketirken motoru normale göre daha fazla yıpratır.

LikeSend 'in dediğin gibi motoru 1.6 üstü ve torkuda yeterli olduktan sonra her araç yokuşta kolay kolay bayılmaz LPG'li bile olsa. Lancer'ın evet parçası biraz pahalı ama son derece lüks bir otomobil kendi sınıfında. Passatlar ise halen daha anadoluda doğuda olsun çok fazla var ve 98-2000 modelleri. Yani temizide bulunabilir, hurda veya hantal değildir :) Anneannemlere aldığım 1.6 lpg li 2000 polo classic'le ne yokuşlar çıktık 140 torkluydu :) Ben birazda Volkswagen fanı olduğumdan Renault gibi markalı tavsiye etmiyorum. Bende 2013 dizel golf var ve trafikte 7, uzun yolda 5 gibi çok iyi ortalamalarla cebimi çok yakmıyor dizelin litresi 4.2 tl olmasına rağmen. Araba alınacaksa da fazla beklememek lazım yılbaşını, malum dolar bugün 3.60, yarın 5'te olur 10'da olur. Güvenemiyoruz :)

ikinize de ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum :)

Öncelikle hep dizel kullandığım için 10 litre lpg yakması çok mu bilemedim ama TL bazında hesaplayınca pek kayda değer bir fark olmadığı için hoş olacağını düşündüğüm bir fiyat çıktı. ( Kullanıma göre değişir tabi - Daha yüksek fiyata daha az yakan araç alamayacağıma ve çok sefere çıkmayacağıma göre işimi görür gibi geliyor mantığımda )

AhmetCakmak34 Sizde biraz Renault karşıtlığı var sanki :) ama dediğinizde haklısınız 170000 km biraz yüksek bir sınır gibi gözüküyor fakat araç bakımlı ve temiz çıkarsa büyük sorunlar teşkil edeceğini sanmıyorum. Uyarınızı dikkate alıp lpg takıldığı yılı da öğreneceğim. Zaten satıcı dediğimden başka bir durum söz konusu olursa ekspertiz ücretini öderim diyor. Hal böyle olunca bir problem çıkmaz gibi düşünüyorum ve umarım da çıkmaz.

Şimdi geriye randevu almak, pazarlık yapmak , baktırmak ve devir almak kaldı sanırım :)

Ek : ayrıca 110 beygir demiştim ama teknik özelliklerine bakınca 95 ve 80 beygir seçeneklerine ulaşıyorum internet üzeirnden
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Ranay adlı üyeden alıntı

ikinize de ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum :)

Öncelikle hep dizel kullandığım için 10 litre lpg yakması çok mu bilemedim ama TL bazında hesaplayınca pek kayda değer bir fark olmadığı için hoş olacağını düşündüğüm bir fiyat çıktı. ( Kullanıma göre değişir tabi - Daha yüksek fiyata daha az yakan araç alamayacağıma ve çok sefere çıkmayacağıma göre işimi görür gibi geliyor mantığımda )

AhmetCakmak34 Sizde biraz Renault karşıtlığı var sanki :) ama dediğinizde haklısınız 170000 km biraz yüksek bir sınır gibi gözüküyor fakat araç bakımlı ve temiz çıkarsa büyük sorunlar teşkil edeceğini sanmıyorum. Uyarınızı dikkate alıp lpg takıldığı yılı da öğreneceğim. Zaten satıcı dediğimden başka bir durum söz konusu olursa ekspertiz ücretini öderim diyor. Hal böyle olunca bir problem çıkmaz gibi düşünüyorum ve umarım da çıkmaz.

Şimdi geriye randevu almak, pazarlık yapmak , baktırmak ve devir almak kaldı sanırım :)

Ek : ayrıca 110 beygir demiştim ama teknik özelliklerine bakınca 95 ve 80 beygir seçeneklerine ulaşıyorum internet üzeirnden

80/95 beygir o modellerde oyle bir motor yok diye biliyorum. 105-115 beygir arasi bir sey olmasi lazim ruhsatta yaziyordur bakarsiniz da cok fark edecek bir sey yoktu diye hatirliyorum. Megane 2 1.6 ile ayni motor olmasi lazim. Hemen hemen ayni agirlikta Bora 1.6 102 bg vardi, 4 kisi yokus falan canavar gibi cekiyordu, yine Ahmetin dedigi polo calssicten de vardi 100bg aft motor o da canavar gibi gidiyordu :) Lagunada daha yeni teknoloji %5-10+ verimli bir motor var

80/95 beygir belki laguna 1 lerde kullanilmistir, sizin baktiginiz arac laguna 2
AhmetCakmak34 Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
LikeSend Aynen, 110 hp'ler konuştuğumuz laguna'lar. Megane'da alınabilir ama burası Türkiye, Megane çok tercih ediliyor diye daha pahalı Laguna'dan. :) Megane'ın da o kasaları şuana kadarki en sağlam kasa. O kadar tuttu ki adamlar sadece makyajlı kasa olarak yenisini çıkartıyorlar.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

LikeSend Aynen, 110 hp'ler konuştuğumuz laguna'lar. Megane'da alınabilir ama burası Türkiye, Megane çok tercih ediliyor diye daha pahalı Laguna'dan. :) Megane'ın da o kasaları şuana kadarki en sağlam kasa. O kadar tuttu ki adamlar sadece makyajlı kasa olarak yenisini çıkartıyorlar.

megane 2 ler burada 2000-3000 euro :D benzinli hatchback olanlar 1800 euroya kadar dusuyor dizel cok cok cok temizler de 3000 euro gibi satiliyor

Laguna 2 ler ise 1.9 dizel olanlari 1700-2400 euro arasi sw olanlari daha ucuz
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al