wmaraci reklam
lidertakipci

Youtube Adsense İle Ciddi Miktarda Para Nasıl Kazanılır?

22 Mesajlar 4.270 Okunma
wmaraci reklam

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)

egehema adlı üyeden alıntı

bilginiz yoksa fikrinizde olmasın lütfen.

60k izlenen yabancı bir kanal günde 1000 lira bile kazandırabilir.bu tamamen videonun içeriği,videonun uzunluğu ile alakalı bir olaydır.

Dostum ben kendi kazandığımi söyledim yaşamadığım bir seyi konuşmam ben. Sizinde yazılan fikirlere saygınız olsun. Çocuk yok karşınız da.

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
wmaraci
reklam

kafka123 kafka123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** O**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 57 / 41
  • Ticaret 3, (%100)

724SATINALCOM adlı üyeden alıntı

Aslında bunun cevabını bende merak ediyorum 3-4 milyon izlenen videolarım var. Değer mi adsense hesabı eklemeye..
4-5 yıl önce adsense hesabım vardı fakat şimdi giremiyorum ( 2 sene hiç girmedim reklamda yayınlanmadı ) kullanılmayınca kapanmış olabilir mi? 2-3 usd alacağım vardı

Hocam kapanıp kapanmadığını bilemem ama 2-3 usd alacağını alamazsın çünkü adsense de ödeme limiti 100 usd diye biliyorum. 3-4 milyon izlenen videolara hala izlenme geliyordur bir şansınızı deneyin derim.

Ek Olarak:

Euphrates adlı üyeden alıntı

Dostum ben kendi kazandığımi söyledim yaşamadığım bir seyi konuşmam ben. Sizinde yazılan fikirlere saygınız olsun. Çocuk yok karşınız da.

Hocam tartışmaya gerek yok bence. İki taraf farklı konularda açıklama yapmış. Sadece bunun çatışması var. Belli ki bir taraf yabancı youtube kanalından bahsetmiş diğer tarafta Türkçe youtube kanalında. Gereksiz tartışmaya girmeyelim lütfen.

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
5 yıldan fazla süredir Youtube'dan kazanıyorum ve ilk başta biraz sabırlı olmak lazım. Yeni başlayacak birisi 20 video olmadan abone sayısını vs. önemsememeli. Sadece en güzel şekilde videoları hazırlayıp yaklaşık 20 video olduktan sonra gidişata göre daha iyi şeyler yapmaya çalışmalı. Zaten göreceksiniz ki gün geçtikçe izlenmeler artacak, aylık kazanç artacaktır. Bu yüzden ilk başta sabırlı olmak gerekiyor.

Videolar minimum 5-10 dakika aralığında olmalı. Daha uzun videolar insanı sıkıyor, daha kısa videolar ise hem daha az para kazandırıyor hemde izleyiciyi kanalda tutmuyor. Video başlıkları videoyla alakalı ve ilgi çekici olmalı. Şuanki popüler diye tabir ettiğimiz enes batur adlı ergen arkadaş gibi videoyla alakasız başlıklar girilirse daha başta olduğun için kaybedersin. Birde videolarında bilindik müziklere çok az yer vermeye çalış. Her ne kadar youtube 10 saniyeye kadar olan müziklere felan izin versede müzik şirketleri manuel olarak telif hakkında bulunabilir ve videon kaldırılabilir. Başka soru varsa sorabilirsiniz. Mümkünse PM atmadan :)
kafka123

kişi bu mesajı beğendi.

egehema egehema WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Reklamcılık
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 18 / 31
  • Ticaret 3, (%100)

Euphrates adlı üyeden alıntı

Yanlış bilgi veriyorsun.O zaman ben bu kadar kazandım 60 k izlenmeye demelisin.Direk 60k'ya 20 tl kazanırsın diyemezsin.

Mantık aynı web site mantığı.İçerik, içeriğin dili, uzunluğu kazanç faktörlerini etkiler.

60k'ya 20 tl almakta çok düşük.büyük ihtimal çok kısa ve amatör videolar.

wmaraci
wmaraci

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2978
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)

egehema adlı üyeden alıntı

Yanlış bilgi veriyorsun.O zaman ben bu kadar kazandım 60 k izlenmeye demelisin.Direk 60k'ya 20 tl kazanırsın diyemezsin.

Mantık aynı web site mantığı.İçerik, içeriğin dili, uzunluğu kazanç faktörlerini etkiler.

60k'ya 20 tl almakta çok düşük.büyük ihtimal çok kısa ve amatör videolar.

Sensin sen..

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

aciltavuk aciltavuk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 84 / 50
  • Ticaret 0, (%0)
Kazanç olayı videonun süresinden vs ziyade çıkan reklamlar ve tık oranıyla alakalı diye biliyorum.

benim de hiç anlayamadığım bir nokta var. neyin telif olup neyin olmaması konusunu bir türlü anlayamadım.

mesela başka bir sosyal medya platformunda paylaşılmış normal vatandaşların paylaştığı videolar telife giriyor mu? veya qatami isimli kabe imamının okuduğu sureler telife giriyor mu? giriyorsa bunları birden fazla kanal yayınlıyor neden kapanmıyorlar?

kafka123 kafka123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** O**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 57 / 41
  • Ticaret 3, (%100)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

5 yıldan fazla süredir Youtube'dan kazanıyorum ve ilk başta biraz sabırlı olmak lazım. Yeni başlayacak birisi 20 video olmadan abone sayısını vs. önemsememeli. Sadece en güzel şekilde videoları hazırlayıp yaklaşık 20 video olduktan sonra gidişata göre daha iyi şeyler yapmaya çalışmalı. Zaten göreceksiniz ki gün geçtikçe izlenmeler artacak, aylık kazanç artacaktır. Bu yüzden ilk başta sabırlı olmak gerekiyor.

Videolar minimum 5-10 dakika aralığında olmalı. Daha uzun videolar insanı sıkıyor, daha kısa videolar ise hem daha az para kazandırıyor hemde izleyiciyi kanalda tutmuyor. Video başlıkları videoyla alakalı ve ilgi çekici olmalı. Şuanki popüler diye tabir ettiğimiz enes batur adlı ergen arkadaş gibi videoyla alakasız başlıklar girilirse daha başta olduğun için kaybedersin. Birde videolarında bilindik müziklere çok az yer vermeye çalış. Her ne kadar youtube 10 saniyeye kadar olan müziklere felan izin versede müzik şirketleri manuel olarak telif hakkında bulunabilir ve videon kaldırılabilir. Başka soru varsa sorabilirsiniz. Mümkünse PM atmadan :)

Bu güzel bilgiler için teşekkürler hocam. :D

Ek Olarak:

aciltavuk adlı üyeden alıntı

Kazanç olayı videonun süresinden vs ziyade çıkan reklamlar ve tık oranıyla alakalı diye biliyorum.

benim de hiç anlayamadığım bir nokta var. neyin telif olup neyin olmaması konusunu bir türlü anlayamadım.

mesela başka bir sosyal medya platformunda paylaşılmış normal vatandaşların paylaştığı videolar telife giriyor mu? veya qatami isimli kabe imamının okuduğu sureler telife giriyor mu? giriyorsa bunları birden fazla kanal yayınlıyor neden kapanmıyorlar?

Hocam başka sosyal medya platformunda paylaşılan içerik eğer Youtube'da yoksa sıkıntı olmaz diye biliyorum. Ama varsa eğer telife girer. Aynı zamanda o içeriğin içindeki müziklere filan da dikkat etmen gerek.
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
aciltavuk Evet tık ile alakalı bir durum. Ne kadar tık alırsan o kadar fazla kazanırsın. Görüntülenme ise BGBG denilen yani bin görüntülenme başına gelir denilen hadise ise değişebiliyor ama düşük bir ücret oluyor. Yani senin bir videon 100.000 izlenip 500 tıklama aldıysa bunun hesabı (100 x BGBG geliri) + 500 tıklama geliri = senin kazancın olarak hesaplanır. Tıklamalarda reklamdan reklama kazançlar değişebiliyor. Atıyorum a reklamına tıklayınca 0.30 kuruş kazanırken bazen farklı bir b reklamına tıklayınca yeri gelince 0.80 kuruş, yeri gelince 2 TL bile kazanabilirsin. Bunun sınırı yoktur .

Telif ise en çok müzik ve spor yayın şirketlerinin dikkat ettiği şeydir. Özellikle ülkemizde dizi şirketleri ve ligtv özellikle youtube'dan telif kontrolü yapıyor manuel olarak. Birde şöyle birşey var artık, mesela siz atıyorum eypio günah benim şarkısını yüklediniz, youtube bunun telif hakkı olduğunu o şarkının hangi şirkete bağlıysa ona bildiriyor, şirket isterse şarkıyı kaldırtabiliyor, isterse o videon yayındayken o videonun kazancını tamamen kendisi alabiliyor. Yani video sende yüklüyken bile o kazanıyor, video ona ait olduğu için. Facebook twitter da gördüğümüz çekeni belli olmayan videolar genelde telifsiz oluyor bu yüzden youtube'da sorun olmuyor.
kafka123

kişi bu mesajı beğendi.

inancakcay inancakcay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Networking Manager
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar Herkesin yanıldığı yer burası video çok izlenmesi çok kazandıracağı anlamına gelmez bir video var 1 milyon izlenime 300 dolar kazanmış bir video var 100bin izlenime 3000-4000 dolar kazanmış youtubeda videonuzun çok kazandırmasını istiyorsanız videonuza tıklama başına çok ödeyen şirketlerin reklamını almanız lazım youtube videonuza reklamları otomatik atıyor laikin bunu siz ayarlayabilirsiniz nasıl mı anahtar kelime çalışması ile çok ödeyen reklamların videonuzda çıkmasını sağlayarak detaylı bir anlatım yapıcam video ile ve youtuba eklicem

Ek Olarak: Arkadaşlar Herkesin yanıldığı yer burası video çok izlenmesi çok kazandıracağı anlamına gelmez bir video var 1 milyon izlenime 300 dolar kazanmış bir video var 100bin izlenime 3000-4000 dolar kazanmış youtubeda videonuzun çok kazandırmasını istiyorsanız videonuza tıklama başına çok ödeyen şirketlerin reklamını almanız lazım youtube videonuza reklamları otomatik atıyor laikin bunu siz ayarlayabilirsiniz nasıl mı anahtar kelime çalışması ile çok ödeyen reklamların videonuzda çıkmasını sağlayarak detaylı bir anlatım yapıcam video ile ve youtuba eklicem

muhammedakif muhammedakif www.muhammedakif.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bende Bilmiyorum
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 61 / 106
  • Ticaret 1, (%100)
Benim düşüncem "disiplinli ve dakik çalışırsanız kazanırsınız." şahsen ben değilim :) o yüzden 1kuruş bile kazanamadım internetten :(
Bir çok videoyu aynı anda yükeyip, yayınladığınız da bana göre zarar etmiş olursunuz çünkü "kullanıcı çok videoya var ve hepsi bugün yüklenmiş hangi birine bakayım" der kapatır sayfayı.
Günlük 1 ya da 2 video atarsanız takipçi kazanırsınız çünkü her gün gelmek isterler bu gün ne yükledi acaba der gibi yani merak ederler.
Ne tür videolar yükleyeceğinizi bilmediğim için: oyun, kisisel vb durumlarda doğal ve özgün davranmanız'da iyi sonuçlar alırsınız.

Ölümü Unutmayın, Çünkü Ölüm Sizi Unutmadı !
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al