wmaraci reklam

Banka Kredi Sicili Nasıl Temizlenir?

39 Mesajlar 4.731 Okunma
smmexpress

cLoneX cLoneX profesyonel amele Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Finans
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 273
  • Beğeniler 34 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
@cleiner arkadaşım idari ve kanuni takiplerde kkb kayıtlarında takibe düştü geri ödendi statüsü geldiyse son değişiklik tarihinden itibaren 5 yıl ve ortalama 2-3 ay içerisinde kkb kayıtlarından bu ürün ve takip silinir. Lütfen yanlış bilgi vermeyin( Not: Bir bankanın kredi servisinde çalışıyorum)

Bilgiye ulaşmanın en sade yolu...
wmaraci
reklam

w4nted w4nted WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 42 / 100
  • Ticaret 53, (%98)
Söylenenlerin hiç birine bakma sen hocam bankalarla çok içli dışlı biri olarak söylüyorum. Yok banka 5 yıl kredi vermezmiş falan biraz saçma olmuş. Maaşlı bir işe gir sigortan yatsın maaş bodrosuyla git kimse siciline bakmaz bankalar yapışır yakana kredi ve kredi kartı vermek için.

Kredi notun düşük olabilir yükseltmek için şunları yapabilirsin.

Kullanmadığın banka kartların varsa kapattır(hesaba para girmediğinden kredi notunu olumsuz etkiler)

Bankaları pek kullanmıyorsan faturalarını sürekli kartınla öde

Bankanın birine git küçük bankalar genelde kabul eder. 100 200 tl para peşin verip kredi kartı çıkartmayı iste kredi kartında borç olmayacağından 2 3 aya kredi notun ortalamayı yakalar

Bosver2121 Bosver2121 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ön Muhasebe & Bilgisayarcı
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%0)
İnternet Üzerinde Teb Basvurdum Gene Olumsuz ve Sebebide Diger Kredi Kartların Borclarını Düzenli Ödemedigim İçinmiş .

Www.Svhaber.com

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)

Bosver2121 adlı üyeden alıntı

İnternet Üzerinde Teb Basvurdum Gene Olumsuz ve Sebebide Diger Kredi Kartların Borclarını Düzenli Ödemedigim İçinmiş .

Sürekli başvurmak iyi değildir, diğer bankalarda başvurunuzun olumsuz olduğunu görüyor. Keşke teb yerine odeabank gibi daha müşteriye aç bankaları seçseniz onlar daha kolay veriyor. Kartı alın 1 yıl düzenli kullanın 2. yıl teb bankasına başvurun onaylanacaktır.

wmaraci
wmaraci

FurkanERGUN FurkanERGUN Bıyık Altından Girişimci Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dövme Sanatçısı, WM
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 48 / 34
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba. Öncelikle değerli arkadaşların yazdığı mesajları bir unut sen hocam.
5 yılmış da, öyleymiş de böyleymiş de.. Hikaye bunlar.

Öncelikle internette kredi notu yükseltme hakkında bir çok önemli ve detaylı makale mevcut.
En basitinden gidip küçük bir banka şubesinin en yetkilisiyle görüşme talep et ve detaylıca açıkla. Böyle durumlarda unutulmaması gereken en önemli şey, her şeyin birilerinin ağzına bakıyor olması.

Dövme sanatçısı & tasarım uzmanı.

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
Ben kırmızı kalem yedim 10 sene önce hala daha kırmızı kalemi görebiliyorlar bankalar.Ona göre de kredi falan veriyorlar.Tabii en büyük avantajın sigorta primin kaçtan yatıyor.Ama 5 yıl kredi alman tabii ki zorlaşıyor 5000 lira çekemezsin ama 1000 lira çekersin.Dediğim gibi en büyük avantajın sigorta primin 3000 lira maaş alıp asgari ücret üzerinden sigorta primin varsa zaten kimse vermiyor odeası tebi yapı kredisi farketmez

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu

Bosver2121 Bosver2121 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ön Muhasebe & Bilgisayarcı
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%0)

alemburda adlı üyeden alıntı

Sürekli başvurmak iyi değildir, diğer bankalarda başvurunuzun olumsuz olduğunu görüyor. Keşke teb yerine odeabank gibi daha müşteriye aç bankaları seçseniz onlar daha kolay veriyor. Kartı alın 1 yıl düzenli kullanın 2. yıl teb bankasına başvurun onaylanacaktır.

hocam Odeabank basvurdum gene aynı sorun.

Ek Olarak:

turkmaxi adlı üyeden alıntı

Ben kırmızı kalem yedim 10 sene önce hala daha kırmızı kalemi görebiliyorlar bankalar.Ona göre de kredi falan veriyorlar.Tabii en büyük avantajın sigorta primin kaçtan yatıyor.Ama 5 yıl kredi alman tabii ki zorlaşıyor 5000 lira çekemezsin ama 1000 lira çekersin.Dediğim gibi en büyük avantajın sigorta primin 3000 lira maaş alıp asgari ücret üzerinden sigorta primin varsa zaten kimse vermiyor odeası tebi yapı kredisi farketmez

Hocamda suanda sigortalı bir işde calısmıyorum.

Ek Olarak:

FurkanErgün adlı üyeden alıntı

Merhaba. Öncelikle değerli arkadaşların yazdığı mesajları bir unut sen hocam.
5 yılmış da, öyleymiş de böyleymiş de.. Hikaye bunlar.

Öncelikle internette kredi notu yükseltme hakkında bir çok önemli ve detaylı makale mevcut.
En basitinden gidip küçük bir banka şubesinin en yetkilisiyle görüşme talep et ve detaylıca açıkla. Böyle durumlarda unutulmaması gereken en önemli şey, her şeyin birilerinin ağzına bakıyor olması.

Merhaba Hocam Yorum İçin Tşkler
Artık Yarın Gidip Bakacan önume hangi banka gelirse gidip konuscam.

Www.Svhaber.com

bogahost bogahost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bogahost Bilişim Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 5 / 15
  • Ticaret 7, (%100)
İyi günler öncelikle QNB Finansbank personeli olarak bu tür konularda bilgi sahibiyim.
Öncelikle sicile işlenen kayıtlarda sildirmek zordur ancak avukat aracılığı ile temiz kağıdı alabilir ve avukatınızın gerekli takibi ve işlemleri yapmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu anlattığım olayın kesin bir garantisi yoktur. Kredi vs yada kart başvurularında bankalarda sorgu olsada bireysel kesimlerde eğer temiz kaydını gösterirseniz bir olanak sağlayabilmektedirler. Bu ise Kısmendir çoğu zaman gerçekleşmemektedir.

Bir fiil sicilinizin düzelmesi için ortalama 6 ay bir sürece ödemelerinizi düzenli bir şekilde hiç aksaklık yapmamalısınız bu süre ise miktara ve geçiktirme sürelerine göre değişmektedir.
zaferkrd42

kişi bu mesajı beğendi.

systemkruger systemkruger WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 513
  • Beğeniler 266 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
konu çok yeni değil ama ben yinede cevap vermek istedim. kredi veya kredi kartları toplamda 90 gün ödenmediği taktirde öncelikle idari takip dediğimiz olay yani yasal üreç başlar ve 7 gün süre verilir. bu 7 gün sonunda eğer ödeme gerçekleşmezse haciz işlemi başlatılır. demek istediğim siz eğer 90 gün sonunda yasal takibe düşüp borcunuzu kapatsanız dahi isminiz maalesef kara listeye eklenmiştir ve isminiz 5 yıl boyunca merkez bankası tarafından tutulur. tavsiyem eğer avans hesabınız varsa veya mevcut kredi kartı kullanıyorsanız bunları kullanıp zamanında ödeme yaparak bankanın gözünde pozitif konuma gelebilirsiniz. daha detaylı bilgi için şu yazıyı okuyabilirsiniz.

zaferkrd42 zaferkrd42 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 3, (%100)

SemihYılmaz adlı üyeden alıntı

İyi günler öncelikle QNB Finansbank personeli olarak bu tür konularda bilgi sahibiyim.
Öncelikle sicile işlenen kayıtlarda sildirmek zordur ancak avukat aracılığı ile temiz kağıdı alabilir ve avukatınızın gerekli takibi ve işlemleri yapmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu anlattığım olayın kesin bir garantisi yoktur. Kredi vs yada kart başvurularında bankalarda sorgu olsada bireysel kesimlerde eğer temiz kaydını gösterirseniz bir olanak sağlayabilmektedirler. Bu ise Kısmendir çoğu zaman gerçekleşmemektedir.

Bir fiil sicilinizin düzelmesi için ortalama 6 ay bir sürece ödemelerinizi düzenli bir şekilde hiç aksaklık yapmamalısınız bu süre ise miktara ve geçiktirme sürelerine göre değişmektedir.

hocam benşm sigorta primi 3000 küsür den yatıyor ama ben fazla başvuru yaptığım için kredi çekemiyorum 500 tl limitli bi kartım var onu sürekli dönem borcunu ödeyerek kapatıyorum kredi notum 1300 lerdeydi en son bankalar fazla başvuru yaptığım için red aldığımı söylüyor. 3 aydır felan hiç bir başvuru yapmadım, ne zaman yapmam doğru olur

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al