wmaraci reklam
lidertakipci

Kendi Backlink Ağımı Oluşturdum Linklemeyi Nasıl Yapmalıyım?

11 Mesajlar 1.182 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ersin3535 ersin3535 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Tadilat Dekorasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 537
  • Beğeniler 200 / 64
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar merhaba kendi backlink ağımı oluşturdum 1 adet oturmuş sıtem var ve 2 adetta yenı 3 aylık sıtem var bunların konuları her seyı hemen hemen aynı ben sımdı anahtar kelımelere lınk vererek backlink inşa etmek istiyorum en faydalı şekilde sizce nasıl yapmalıyım karşılıklı lınk verdıkmı spam durumu varmış çaprazmı yapmak en faydalısı?

wmaraci
reklam

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
takipteyim.

akisweb akisweb Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 28 / 21
  • Ticaret 3, (%33)
takipteyim

Kurtulusa Kurtulusa İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 124 / 124
  • Ticaret 42, (%100)
Takipteyim

wmaraci
wmaraci

Cemedo Cemedo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 411
  • Beğeniler 171 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba, bir ana siteniz mi var? Diğerleri paravan olarak mı açtınız? Ya da tüm siteleriniz için mi beklentileriniz var bunları cevaplarsanız eğer ya da ben şöyle anlatmaya çalışayım.

Eğer bir ana site diğerleri paravan ise, ana sitenizden kesinlikle hiçbir link çıkışı tanıtım yazısı filan çıkmayın. Yan sitelerinizden belirlediğiniz anahtar kelimelerde (tabi farklı olmasına dikkat edin) site içeriğiyle uyumlu en az 250 kelimelik güzel makaleler yazın (farklı makaleler - farklı anahtar kelimeler) ve bu makaleler içinde 2 veya 3 anahtar kelimelerinize ana sitenize link verin. Bunu her site için dönüşümlü yapmaya çalışın mesela bu hafta bir siteden diğer haftadan diğer siteden yavaş yavaş link çıkışları yapın, birden hepsine yüklenmeyin son olarak ekleyeceğim paravan sitelerinize bu arada ara sıra az da olsa normal makaleler eklemeye dikkat edin.

Bu benim görüşümdür etkili olacağını düşünüyorum. Diğer arkadaşlarda mutlaka fikirlerini sunarak yardımcı olmaya çalışacaktır. İyi forumlar, kolay gelsin.

• Üyelik 11.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 537
  • Beğeniler 200 / 64
  • Ticaret 4, (%100)

Cemedo adlı üyeden alıntı

Merhaba, bir ana siteniz mi var? Diğerleri paravan olarak mı açtınız? Ya da tüm siteleriniz için mi beklentileriniz var bunları cevaplarsanız eğer ya da ben şöyle anlatmaya çalışayım.

Eğer bir ana site diğerleri paravan ise, ana sitenizden kesinlikle hiçbir link çıkışı tanıtım yazısı filan çıkmayın. Yan sitelerinizden belirlediğiniz anahtar kelimelerde (tabi farklı olmasına dikkat edin) site içeriğiyle uyumlu en az 250 kelimelik güzel makaleler yazın (farklı makaleler - farklı anahtar kelimeler) ve bu makaleler içinde 2 veya 3 anahtar kelimelerinize ana sitenize link verin. Bunu her site için dönüşümlü yapmaya çalışın mesela bu hafta bir siteden diğer haftadan diğer siteden yavaş yavaş link çıkışları yapın, birden hepsine yüklenmeyin son olarak ekleyeceğim paravan sitelerinize bu arada ara sıra az da olsa normal makaleler eklemeye dikkat edin.

Bu benim görüşümdür etkili olacağını düşünüyorum. Diğer arkadaşlarda mutlaka fikirlerini sunarak yardımcı olmaya çalışacaktır. İyi forumlar, kolay gelsin.

Sıtelerın hepsıne makale gırıyorum 2 gunde bir sureklı guncel tutmaya calısıyorum paravan sıtelerde tabı onemlı benım ıcın goglede gozukmesı rakıplerımı geçmesı oturmuş olan sıtemdende vermeyı dusunuyom en azından footer alanına anahtar kelıme ekleyıp 1 adet paravan sıtem sıralamada yukseltmek ıcın ayrıyetten 3 adet daha sıtelerım 3 ayını doldurmasını beklıyorum onlarada sureklı ıcerık gırıyorum 3 aydan sonra onlarada planladığım uygulamayı yapmayı dusunuyom.

Cemedo Cemedo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 411
  • Beğeniler 171 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Footer alanına link vermek artık google tarafından hoş karşılanmadığını biliyorum. En sağlıklısı benim dediğim şekilde yapmanızı öneririm.

• Üyelik 11.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 537
  • Beğeniler 200 / 64
  • Ticaret 4, (%100)

Cemedo adlı üyeden alıntı

Footer alanına link vermek artık google tarafından hoş karşılanmadığını biliyorum. En sağlıklısı benim dediğim şekilde yapmanızı öneririm.

değerlendirmeye alıcam teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

• Üyelik 11.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 537
  • Beğeniler 200 / 64
  • Ticaret 4, (%100)
konu hakkında tecrübeli arkadaslarda yorum atarsan aydınlatmış olurlar bizi.

majorty majorty SEO Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci (CENG)
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 95 / 93
  • Ticaret 66, (%94)
Eskiden "link wheel" denilen yöntem çok kullanılıyordu. (şimdi ne durumda bilmiyorum) Yan siteler önce kendileri arasında link değişimi yapıyordu daha sonra hepsi ana siteye link veriyordu. Ya da 3 yan siten var bunlar A, B, C olsun. C sitesi B sitesine link veriyor. B sitesi güçlenip A sitesine link veriyor. A sitesi daha da güçlenmiş oluyor ve ana siteye link veriyor. Tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir ama ben bu yöntemi tavsiye etmiyorum.

Bence en iyi yöntem tüm yan sitelerden sadece ana siteyi beslemektir. Yan siteleri güçlendirmek için birbirleriyle link değişimi yapmak yerine başka sitelerden tanıtım yazısı ve footer backlink almak ya da yan sitelere özel paravan açmak daha etkili olur.

Şimdi 2 tane 3 aylık yan siten var. Hedef anahtar kelimelerinde yazılar yazarak yazı içinden ana sitene link verebilirsin. Diyelim yemek tarifleri siten var, ana sitende hit getiren kelimeler bulup onları yukarı çıkarmaya çalışacaksın. Örneğin ekler tarifi kelimesinde biraz hit alıyosun, bunu yukarı çıkarmak için yan sitelerine ekler tarifi başlıklı bi yazı yazıp içinden ana sitendeki ekler tarifi yazısına link verebilirsin. Yani direkt yemek tarifleri kelimesine çalışmak yerine alt sayfalara yüklenirsen daha çok hit getirecektir. Ara ara bu şekilde link vermeye devam edersin. Tabii bu sırada yan siteler içerik girilerek güncel tutulacak.

Herkesin yöntemi farklıdır ben olsam böyle yapardım. Kolay gelsin :cool:
ersin3535

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al