wmaraci reklam
lidertakipci

Sitem Marka Tecavüzüne Giriyormuş, Ne Yapmalıyım ?

49 Mesajlar 6.752 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tamerh tamerh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Eğitim
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 198 / 178
  • Ticaret 10, (%100)
takmayın. logonun altına "yazıldığı gibi okunur" diye bi slogan ekleyin.
tektas43

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Bunda bir ihlal yok. COM da domain tescilinin koşulu ''önce gelen alır' prensibidir. Kimse sizden sitenizi kapatmanızı isteyemez ... Hak iddia edemez ... Kesinlikle cevap vermemelisiniz ...
tektas43

kişi bu mesajı beğendi.

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN

RaLLy RaLLy YaLanDunyA Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** D**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 8 / 45
  • Ticaret 15, (%100)
marka ihlaline uğrasaydı benim sitem uğrardı hocam. turkiyeisbankasi kendi resmi domaini bende, Hiç kimse hiç bişey yapamaz. Eğer Çok istiyorsa ona satın siteyi.
tektas43

kişi bu mesajı beğendi.

tektas43 tektas43 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 36 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

tamerh adlı üyeden alıntı

takmayın. logonun altına "yazıldığı gibi okunur" diye bi slogan ekleyin.

teşekkürler sayın hocam güzel fikir

www.teknolojiktasarimlar.com
www.nsonmoda.com
wmaraci
wmaraci

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
sizin için değerli, ise patenti siz alın sırf bu kişi yüzünden bütçem olsa inadına gider alırım ayrıca bu tür genel konularda marka patent hizmeti veren firmalardan daha detaylıca fiyat belge ve yardım alabilirsiniz.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

DoganOguz DoganOguz Android Developer Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 181 / 40
  • Ticaret 7, (%86)
İşte bunlar yüzünden ilerlemiyor güzel ülkemin güzel teknolojisi :) boşver dostum cevap bile yazma
tektas43

kişi bu mesajı beğendi.

https://androidwebview.net/

Unstopables Unstopables Unstopables WM Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Satınalma
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 43 / 54
  • Ticaret 21, (%100)
Bilen bilmeyen yorumlamış kendince:) daha önce başına gelen arkadaşlardan ses çıkmamış ancak ben şimdi onları konuya davet etsem ayıp olur. belkli kendileri gelip yazarlar.

Tescil konusu hafife alınacak bir konu degildir:

MarKHK m. 9/II a ve b bentleri uyarınca tescilli bir markanın aynısı veya benzeri tescil kapsamında giren mal veya hizmetler için kullanılamaz.

Alan adında ayırt edici esas unsurun zorunlu olarak alınan “www, tr, biz, com” kısımları dışındaki kısım olan ikincil düzey alan adı olduğu kabul edilir.

Dolayısıyla tescilli bir sözcük markasının ikincil düzey alan adı olarak alınması halinde marka ile alan adı arasında aynıyet, çok küçük bir farklılık olması halinde ayırt edilemeyecek derecede benzerlik ve önüne, arkasına ayırt etmeyi tesis edecek önemde olmayan ekler, kelimeler getirimesi halinde benzerlik olduğu kabul edilir ve bu bir marka ihlali oluşturur.

Benzerlik değerlendirmesi aynen markalarda olduğu gibi mukayese edilen işaretlerin tüm unsurları dikkate alınarak potansiyel müşterilerin bakış açısından yapılır.
Marka ile aynı işaret rakip firma tarafından aynı veya benzer mal ve hizmetler için alan adı olarak tescil edilmiş ve alan adını alan taraf kendisinin sahip olduğu marka, unvan, tescilsiz marka gibi bir hakka dayanamıyorsa ortada bir marka ihlalinin bulunduğu kabul edilir.

Eğer bir hakka isnat ediyorsa bu durum ancak kimin öncelik hakkı bulunduğunun tespitiyle çözümlenebilir. Mesela bir kişi birkaç yıldır kullandığı markasını yeni tescil ettirmişse, öte yandan bir başkası unvan olarak tescilli olup aynı zamanda uzun zamanda markasal kullandığı ticaret ismini alan adı olarak almışsa bu durumda öncelik hakkına sahip olan unvan sahibinin hakkının korunması uygun olur.
tektas43

kişi bu mesajı beğendi.

tektas43 tektas43 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 36 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
sağolasın hocam gerçekten net ve açık olmuş çok teşekkürler

www.teknolojiktasarimlar.com
www.nsonmoda.com

ferhatcklt ferhatcklt Denemek iyidir. Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 149
  • Beğeniler 79 / 27
  • Ticaret 7, (%100)
Ne son moda olur senin markanda yeni reklamlarda ne kolay kredi reklamı dönüyor onun gibi
ne son moda? Gibi bir şekilde
tektas43

kişi bu mesajı beğendi.

Sozen Sozen Bilmediğini Bil Öğren Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web tasarım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 94 / 93
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba,

eğer alan adın'da Marka adını Kullanıyorsanız ve Marka tescil tarihinden sonra almışsanız eğer, ICANN Kuralları geçerli olur, Telif hakkı şikayeti ICANN bildirilir.

ICANN gerekli kontroller sonucu Olumlu bulursa sizdeki alan adını marka sahibine devre'debilir.

Ama Siz Marka tescil Tarihinden önce Almışsanız ve Özellikle Marka Tescil ettirenin Tescil Logo/Şekil Kullanmıyorsanız Herhangi Bir sıkıntı sorun yoktur. Korkmanıza endişe etmenize gerek yoktur.

İsmin Marka olması sizin O ismin marka olmasından önce kurulmuş olmanız herşeyi değiştirir.

Ve Dikkat Edin site içeriğiniz ile Marka olan Sitenin içeriği Aynı/benzer/ Olmasın.

Bunun dışında korkmayın, Endişe etmeyin.

Kendim'den örnek vereyim.

NTT GAME markası nttgame.com.tr nttgameonline.net bana ait domain ve Marka logosu tarafımca tescillenmiştir.

nttgame.com ve nttgameonline.net domainlerini alabilmem için, öncelikle benim marka tarihi onların domain tescilinden eski olması lazım. Veyahut Onların site içeriği yada logosu/ Şekli Benim markam ile aynıysa bunu Delil olarak gösterek Domaini Tarafıma alabiliyorum. " NOT: Bu işlemlerle ilgilenen Avukat İle görüştüm Söyledikleri bunlar "

Saygılarımla Tekrardan.
SonuYok tektas43

kişi bu mesajı beğendi.

Mersin Haber EUROSUNUCU BİLİŞİM LTD.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al