wmaraci reklam
lidertakipci

Forex Hakkında sorularım var

14 Mesajlar 2.010 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

myofset myofset WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 11 / 42
  • Ticaret 7, (%86)
Merhaba arkadaşlar forex hakkında sorularım var
1- bu sistemde zarar nasıl ediliyor?
2-Mesela ben 100 dolar aldım diyelim bugün dolar kuru ise 3.80 ertesi gün dolar 2.90 oldu fakat 2 gün sonra ise 4.00 lira oldu ben 4.00 lira olana kadar parayı hesabımda tutabilir miyim, yoksa bir sınırı var mıdır?
3- Kaldıraç sisteminde zarar nasıl ediliyor? ben 100 dolarımı 10 kaldıraçtan 1000 dolardan 3.80 liradan alsam ertesi gün 3.82 olduğunda satsam benim karım ne kadar olur.
Teşekkürler

uzayhaberlerim.com
wmaraci
reklam

HostingALL HostingALL www.hostingall.net Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Tasarım, Web Barındırma
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 18 / 32
  • Ticaret 21, (%100)
Merhaba Forex sistemi doların artması ile kazandıran bir sistem değildir. O zaman forex'e ihtiyaç olmaz gider bir döviz bürosundan alırsınız doları artmasını beklersiniz, olur biter.

Forex tamamen parite sisteminden para kazanır yada kaybettirir, 100 dolarınız bir bakmışsınız 10 dakika içerisinde 0 dolar olmuş, saniye saniye başında beklemeniz ve izlemeniz, aynı zamanda piyasayı takip etmeniz gerekiyor. Genelde Dolar - Euro paritesi yapılıyor.

Araştırmadan bu işe girişmemeniz tavsiye edilir.

• Üyelik 27.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 11 / 42
  • Ticaret 7, (%86)
HostingALL araştırdım fakat bu soruların cevabını tatmin edici şekilde alamadım. 0 dolara iniyor derken? Yani mesela 1 kuruş düştüğünde dolar mı eriyor?
Birde döviz bürosu olayı iyi tamam ama gece filanda işlem yapmak için ve sürekli olarak işlem yapmak için forex düşünüyodum yani anlık işlemler yapmak için.

uzayhaberlerim.com

SeoDoktoru SeoDoktoru Seo Expert Kurumsal+ Üye
  • Üyelik 15.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek SEO Uzmani
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 289 / 290
  • Ticaret 166, (%100)
Hocam forex tamamen kaldirac sistemi ile calisir. Atiyorum sizin 100 dolariniz var forex araci kurulusu size borc para verir. Diyelim ki kaldirac %888, siz elinizdeki 100 dolarla 88.800 dolarlik islem yapabilir hale geliyorsunuz. Tutup USDTRY paritesinde sat islemi yaptiniz yani Turk Lirasi satin aldiniz dolar sattiniz, eger dolar deger kazanirsa edeceginiz zarar 100 dolar uzerinden degil 88.800 dolar uzerinden oluyor. Turk Lirasi degerlenir yada dolar deger kaybederse 88.800 dolar uzerinden kar elde etmis olursunuz, bu sekilde yuksek meblaglar ile islem yaptiginiz icin sizin 100 dolarin erimesi 10 sn alabilir. Ogrenmesi yillar alan mesakatli bir sistem, hic bilmiyorsaniz girmenizi tavsiye etmem. Tonlarca para kazanip kaybeden biri olarak nacizane tavsiyemdir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 11 / 42
  • Ticaret 7, (%86)
SeoDoktoru peki ya hocam mesela ben kaldıraçsız yapmak istedim tüm işlemleri öyle bir imkanım oluyor mu.
2- Hocam dediniz ya 88.800 dolar oluyor diye ben o doları illa satmak zorunda mıyım yani değer kazanana kadar 10 gün bekledim diyelim sonra sattım kara geçmiş oluyorum böylelikle. Sonra 88.800 doların türk lirası karşılığı benim oldu diyelim onu direk çekebiliyo muyum
3-Hocam birde 88.800 dolar eridi diyelim benim 100 dolarım vardı 88.700 doları nerden alıyolar..

uzayhaberlerim.com

HostingALL HostingALL www.hostingall.net Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Tasarım, Web Barındırma
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 18 / 32
  • Ticaret 21, (%100)
myofset öncelikle parite konusunu araştırmanızı öneririm. Dolar Türk lirası karşısında artıp azalması parite için önem arz etmez, dolar aldığınız zaman belki zarar edersiniz ama aldığınız dolar sizde kalır, forex ile aldığınız dolar parite farkından dolayı yok olabilir yani cebinizde aldığınız 100 dolar kalmaz, komple gider - yok olur..

Bu sebeple parite olayını iyi araştırın.

• Üyelik 15.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek SEO Uzmani
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 289 / 290
  • Ticaret 166, (%100)

myofset adlı üyeden alıntı

SeoDoktoru peki ya hocam mesela ben kaldıraçsız yapmak istedim tüm işlemleri öyle bir imkanım oluyor mu.
2- Hocam dediniz ya 88.800 dolar oluyor diye ben o doları illa satmak zorunda mıyım yani değer kazanana kadar 10 gün bekledim diyelim sonra sattım kara geçmiş oluyorum böylelikle. Sonra 88.800 doların türk lirası karşılığı benim oldu diyelim onu direk çekebiliyo muyum
3-Hocam birde 88.800 dolar eridi diyelim benim 100 dolarım vardı 88.700 doları nerden alıyolar..

Kaldiracsiz islem yapacaksaniz forexe ihtiyaciniz yok gidip doviz burosundan yapabilirsiniz islemleri, forexin asil olayi kaldirac. Diger turlu 100 dolarla kar etseniz ne olur etmeseniz ne olur. Burda onemli olan mesela 1000 dolar attin hesabina 880.000 dolarlik islem yapabiliyorsun. Boylelikle 5 dk icinde binlerce dolar kazanma sansin doguyor. Zarar ederkende 1000 dolarlik zarar edebiliyorsun, hatta 1000 dolarda zarar edemessin %20 de marjin desek 800 dolar zarar ettiginde islem kapanir.

• Üyelik 27.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 11 / 42
  • Ticaret 7, (%86)
SeoDoktoru şuan biraz anladım, döviz bürosu sürekli gidip gelme vs. anlık işlem yapmak istiyorum birazda 100 dolar örnek bir rakam 1000 2000 dolarla başlayıp arttırmak istiyorum. Birde döviz bürosu için burda şube yok sanırsam. Yani 800 lira zarar edince direk gidiyor para. Çok tehlikeliymiş aslında dediğiniz gibi. Kaldıraçsız da olabiliyorsa demo hesap alıp başlamayı düşünüyorum. Peki kaldıraçsızda bir tehlike var mı

uzayhaberlerim.com

• Üyelik 15.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek SEO Uzmani
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 289 / 290
  • Ticaret 166, (%100)

myofset adlı üyeden alıntı

SeoDoktoru şuan biraz anladım, döviz bürosu sürekli gidip gelme vs. anlık işlem yapmak istiyorum birazda 100 dolar örnek bir rakam 1000 2000 dolarla başlayıp arttırmak istiyorum. Birde döviz bürosu için burda şube yok sanırsam. Yani 800 lira zarar edince direk gidiyor para. Çok tehlikeliymiş aslında dediğiniz gibi. Kaldıraçsız da olabiliyorsa demo hesap alıp başlamayı düşünüyorum. Peki kaldıraçsızda bir tehlike var mı

Tehlike paran kadar zarar edersin, komple batmazsin ama kazanirkende ayni oranda az kazanirsin. Nerde yasiyorsunuz bilmiyorum ama integral menkul'un falan kurslari seminerleri oluyor, onlara katilin. Demo hesapla en az 4-5 ay alistirma yapin. Ondan sonra cok ufak paralarla kendinizi deneyin. Cok fazla teknik terim var, teknik araclari var onlari edinin. Robotlar var sakin bulasmayin %100 kaybediyor onlar. Dunya haberlerini takip etmeniz lazim ama illa haberlere gore hareket etmiyor pariteler. Isiniz zor, kolay gelsin simdiden. Bir sitem var isterseniz takip edin, butun pariteler, haberler, analizler var benim sitede byforex.com

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Merhaba,

Hocam dolar 3.70 den aldınız 3.80 olduğunda mantıken kar ediyorsunuz fakat dolar aşağı yukarı hareket ederek çıkıyor. Yani iniş çıkış sırasında sonuçta çıkmış dahi olsa bir tık indiği anda paranız sıfırlanıyor, sonra yükselse dahi paranız sıfırlandığı için işlem bitiyor.

Bu sebeple düşük kaldıraçla işlem yapmalısınız. Yüksek kaldıraç mikro bir harekette saniyeler içerisinde tüm paranızı bitirir.

Bu grafiği şimdi geçtim. 15 dakika içinde dolar 3.73 den 83 e cıktı. Bu da çok extr m bir durum pik yaptı. Parayı vuran bu pikte vuruyor zaten. Onun haricinde normal zamanlarda 5dk içinde 40 defa inip çıkıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al