wmaraci reklam

Cinsellik Olmadan İlişki Olur Mu?

30 Mesajlar 6.735 Okunma
smmexpress

07ibrahim07 07ibrahim07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)

HeadCMoon adlı üyeden alıntı

Ya Allah için benim evlilik ile ya da bu işlerin nasıl yapıldığı ile ilgili bir tane cümlem var mı söyler misin? Göster ben de göreyim?

Arkadaşım ben senden alıntı yapmadımki yazdıklarımıda sana söylemedim dikkat edersen neoyun nickli üyenin mesajını alıntıladım ve mesajımıda ona yazdım.

wmaraci
reklam

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)
Neoyun Haklısın bu tarz şeyler tamamen insanın yetiştiği ortamdan yani ailesinden kaynaklanır.Biz böyle terbiye gördük böyle yetiştirildik.Sizde anlattığınız gibi yetiştirilmişsiniz.Herkesin yaşantısı yaptığı doğrular yanlışlar kendisine kısaca her koyun kendi bacağından asılacak.Kim doğru yolda gitmiş kim yanlış yolda gitmiş er yada geç belli olacak.

Neoyun Neoyun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)
Benim ailem sizin gibi düşünüyordu, çevremdeki insanlarda öyle, ben 100 lerce potansiyel arkadaştan "benim gibi" düşünen sadece 2-3 kişi seçebildim. Benim düşüncelerim tamamen sorgulamacı altyapıdan gelmektedir. Ne kadar yaşayacağımızın belli olmadığı şu dünyadan başka gidecek hiç bir yerimiz yok.

Peki sana soruyorum, neden tadını çıkarmıyoruz? :)

07ibrahim07 adlı üyeden alıntı

Neoyun Haklısın bu tarz şeyler tamamen insanın yetiştiği ortamdan yani ailesinden kaynaklanır.Biz böyle terbiye gördük böyle yetiştirildik.Sizde anlattığınız gibi yetiştirilmişsiniz.Herkesin yaşantısı yaptığı doğrular yanlışlar kendisine kısaca her koyun kendi bacağından asılacak.Kim doğru yolda gitmiş kim yanlış yolda gitmiş er yada geç belli olacak.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

mustix adlı üyeden alıntı

Hiç kimse hayatını herhangi bir dinin kurallarına göre şekillendirmek zorunda değildir.

Kim nasil istiyorsa oyle sekillendirir, bence yanlis yazmissin ya da soylemek istedigini ifade edememissin. Isteyen dine gore isteyen kendi ahlak kurallarina gore, isteyen orf adet ananelere gore sekillendirir.

Burada soylenmesi gereken, kimse bir baskasina, hayatini x kurallara gore sekillendirmesini dayatamaz olmali. Herkesin kendi yasami sonucta kim neye inaniyorsa inandigina gore yasamakta ozgur olmali.

Benim mesela inancim ile orf adetlerimin cakistigi noktalar da var, bizde uzak akraba ile bile evlenmek kabul edilmez, dinen ise bunda bir sikinti gorulmuyor, ama biz akraba evliligi yapanlarla misafirlik yapmayiz konusmayiz, ayiplariz, lanetli gibi yaklasiriz ailemiz icerisinde boyle bir sey soz konusu dahi olamaz, esimi akraba evliligi olan komsu kadinlarla gorusturmem, kapilarina gitmem evime almam.

Turkler de farkli ve din ile cakisan orflere sahipler, gozlemledigim kadariyla da dinen serbest de olsa orflerinde yanlis olan seyleri yapmazlar, yani din izin vermis yaparim demezler. Hatta din serbest kildigi halde orflerine gore yanlis olan seyleri ayiplar yanlis derler. Misal dinen evlatligin karisi ile evlenmekte bir sakinca yoktur ama Turklerde boyle bir sey cok ayiplanir gibi gibi . Cariyelik de mesela buna ornek, Turk kulturunde kabul gorme ayiplanir, bunu yapan kadinlara kotu kadin derler ama dinen yine bir sikintisi yoktur.

Kisacasi bu konularda ortak nokta bulmanin ortak ayip ahlaki sinir cizmenin mumkunat yok gibi.

wmaraci
wmaraci

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
Herkesin kendi kişisel tercihidir bir başkasının düşüncesi sizi neden ilgilendiriyor :)

I Love Yandex Money

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)
Neoyun sen bana baştan böyle desene kardeşim ben birşeye inanmıyorum diye :) şimdi bu konu çektikçe uzar gider.Ben herkesin hayatına saygı duyarım.Herkes istediği hayatı özgürce yaşamalı buna kimse karışamaz ama eğerki bu yaşanan hayatın bir cezası varsa onuda çekeceksiniz.Ve bu ceza varmı yokmu ölmeden bilemezsiniz ya varsa ? ya anlatılanlar doğruysa ki bana göre doğru yanlışlığı tartışılamaz bile.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
LikeSend Aynı şeyi söylüyoruz hocam. Buradaki eleştiriler din üzerinden yürüdüğü için sizin gibi geneli düşünerek değil din özelinde yazdım.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
The person you have called can not be reached at the moment please try again later

WmOptimize WmOptimize Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek WebProgramlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 151 / 174
  • Ticaret 3, (%100)
HeadCMoon Üremenin, canlıların ortak özelliği olduğunda hem fikiriz. Edep kavramı, hayvanlar için değil insanlar için ise bunun sebebi aklının olmasıdır. Şuursuz üremek şuursuzluğu gerektirir. Yazdıklarının benim yorumum ile pek alakası olmasa da bana yazdığın için cevap vermek durumunda kaldım. Yorumları iyi okuyup öyle yazmanı tavsiye ederim.

LikeSend Hem nikahlı, hem sevgili kavramı nasıl oluyor bunu araştırmam gerek :) Türkiye'de bu tür edepsizliğin az olmasının sebebi %99'unun Müslüman olmasıdır. Nikah, bir söz vermektir İSLAM'a göre ise ebedi bir beraberliktir, sevgi bağıdır.

İlişki sorumluluk gerektirir çünkü ortaya bir birey daha gelebilir. Bireyler ise toplumu oluşturur, toplumu korumak ise herkesin görevidir. Burada nikahın faydalarını ne kadar anlatsam da faydası görülemez. Çünkü nikahsız ilişki edebi bir şeydir ve edebin sınırları İSLAM'dadır.

İSLAM'daki evlilik hukuku çok ince ve mükemmeldir. 4 nikah + cariye olarak nitelendirmen bilgisizliğinden değil, kendini haklı göstermen için diye tahmin ediyorum. İSLAM tek eşi tavsiye eder, eğer adaletli davranılacak ise (ki bu çok zordur) 4'e kadar sınır vardır ve İSLAM bunu 4'e çıkarmamış 'e indirmiştir. Bunun hikmeti ise kadın nüfüsunun çokluğu ve bu ahlaksız olan nikahsız evliliği engellemek içindir.

Ayrıca Cariye konusu hakkında detaylı bilgiyi buradan al.

Ayrı olarak yaptığın alıntıda, kast ettiğimin, evlenmiş-boşanmış veya eski halinden pişman olmuşların kastedilmediğini anlamış olman gerekirdi ama çarptırman lazım tabi.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.),o evliliği ALLAH'ın kanunu göstermek için yapmıştır ve bu o zamanda yanlış anlaşılabileceği için bu cesareti ancak o gösterebilirdi. Ayrıca evlatlık ile evlat kavramının farklı şeyler olduğu bu şekilde anlatılmıştır. Bu tür soruların cevaplarını bulabilecek kapasitede olduğunuzu düşünmüyorum.

İki cihanın güneşi Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in evlikleri hep çarpıtılmaya çalışılmış ancak isteyen istediği bilgiye ulaşabiliyor ancak görmek istemeyen yüzeysel bakar geçer. 50 Yaşına kadar Hz.Hatice(r.a.) ile evli kalması ve Hz.Hatice'nin (r.a.) Peygamerimizden(s.a.v.) 15 yaş büyük olması onun bu tür ithamlar uzak ve temiz olduğunun delillerindendir. Detay için buraya bakabilirsiniz.

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)
@WmOptimize işte bu duymak istediğim, doğru olan ve olması gereken bu.İnanın onca mesajı okuduktan sonra dünya nereye gidiyor vah halimize derken sizin mesajınızı okuyunca hala bir umut var dedim.Umarım herkes doğru yolu bulur ve hayatı sadece zevk almak için yaşayanlar dersini alır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al