wmaraci reklam

Yaptığınız işleri kurumsallaştırmayı düşündünüz mü ?

17 Mesajlar 1.671 Okunma
wmaraci reklam

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
Merhaba değerli arkadaşlarım,

Hepimiz forumda bir takım hizmetler veriyoruz. (Makale,tasarım,yazılım,seo,tanıtım yazısı vs...) Yapmış olduğumuz bu işleri kurumsallaştırmak ve bu yönde çalışmalar yapmaya devam etmek son zamanlarda bana oldukça hoş geliyor. Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Birkaç çalışma arkadaşı ile güzel bir ofis, sürekli bir reklam ve disiplinli bir çalışma ile güzel bir hayat kurulabilir mi?

Birde merak ettiğim şuanda ofisi olan ve bu sektörde hizmet gösteren kişiler acaba sektöre kaç bin tl yatırım yaptı?

Teşekkürler, güzel bir beyin fırtınası olması dileklerimle...

wmaraci
reklam

SeoDoktoru SeoDoktoru Seo Expert Kurumsal+ Üye
  • Üyelik 15.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek SEO Uzmani
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 289 / 291
  • Ticaret 166, (%100)
%50 vergi, stopaj, bagkur, sigorta, muhasebeci, kira ve bilimum diger vergileri odeyince vazgecersin 2 gunde :)
faruk16 AzX66 Live

kişi bu mesajı beğendi.

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)
%50 vergi mi :S ben de düşünüyordum ama korkmaya başladım şimdi :D

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
fikir güzel. birkaç kişilik bir ekiple firma kurulabilir. giderler ortak olacağı için avantaj. fakat gelir kısmında çatışma çıkacaktır. atıyorum seocu arkadaş üç ay az iş aldığında neden aynı oranda gider ödüyoruz diyecektir.

yaşadığım bir sorun da şu oldu. ortak ofiste kira bölüneceği için kişi başı gider azalırken ekstra masraflar artacaktır. arkadaşın biri ofise hiç ihtiyacınız olmayan bir eşya alır. siz de onun ihtiyacı olmayanı alırsınız. böyle gider gider.

home ofis olayı bence büyük avantaj. imkanınız varken evden çalışın. iş görüşmelerini kafelerde, pastanelerde yapın. kira giderinden daha az olacaktır pastane gideriniz. eski tarz büro ofis olayı bana çağ dışı geliyor. tabi gerekli durumlar da var. ihtiyaç yoksa zorlamamak lazım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)

SeoDoktoru adlı üyeden alıntı

%50 vergi, stopaj, bagkur, sigorta, muhasebeci, kira ve bilimum diger vergileri odeyince vazgecersin 2 gunde :)

hasmer adlı üyeden alıntı

%50 vergi mi :S ben de düşünüyordum ama korkmaya başladım şimdi :D

Hocam o kadar vergi biraz fazla değil mi? :D Ben sektöre sıfırdan girmek yerine, yatırım yapmak istiyorum hocam. 1xx.xxx ₺ ile giriş yapıp, belirli bir seviyenin üstünden başlamak istiyorum ama bu sektör yerine farklı sektörlere de giriş yapabilirim. Sektöre giriş yapmış insanların düşüncelerini merak ettim sadece.

noop adlı üyeden alıntı

fikir güzel. birkaç kişilik bir ekiple firma kurulabilir. giderler ortak olacağı için avantaj. fakat gelir kısmında çatışma çıkacaktır. atıyorum seocu arkadaş üç ay az iş aldığında neden aynı oranda gider ödüyoruz diyecektir.

yaşadığım bir sorun da şu oldu. ortak ofiste kira bölüneceği için kişi başı gider azalırken ekstra masraflar artacaktır. arkadaşın biri ofise hiç ihtiyacınız olmayan bir eşya alır. siz de onun ihtiyacı olmayanı alırsınız. böyle gider gider.

home ofis olayı bence büyük avantaj. imkanınız varken evden çalışın. iş görüşmelerini kafelerde, pastanelerde yapın. kira giderinden daha az olacaktır pastane gideriniz. eski tarz büro ofis olayı bana çağ dışı geliyor. tabi gerekli durumlar da var. ihtiyaç yoksa zorlamamak lazım.

Yatırımı tek başına yapıp, sabit maaş+prim ile çalışacak yazılımcı ve tasarımcılar ile sektörde hizmet vermek daha sağlıklı gözüküyor bu durumda hocam. Home ofis pek uygun olmuyor, ofiste sadece işine yoğunlaşıyorsun. Home ofiste evden bir ses "xxx çöpleri çıkartır mısın? :D" dediğinde çalışma şevkin kalmıyor.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Yapılır hocam. Şirket olunca önüne daha fazla fırsatlar ve daha büyük işler çıkar. Büyük iş yaptıracak olan firmalar fatura ister, şirket yoksa bu önüne bir engeldir. Ayrıca reklam anlaşmalarında da fatura kesebilmek ufkunu açar.

Başlangıç için 500-600 TL masrafla şahıs şirketi açabilirsin. Aylık muhasebecisine göre ortalama 100 TL verirsin muhasebe işlerine. Daha sonrasında fazla vergi yok. %50 vergi bilmemne olsaydı bu kadar şirket çoktan batardı, hiç kimse şirket açmazdı. Şahıs şirketi açarsan 3 ayda bir vergi verirsin. Bir de %20 KDV o kadar. Seni her türlü götürür. Muhasebeci zaten herşeyi gider gösterir.

Elektrik
Su
Doğalgaz
Kira
Amortisman
İnternet sitesi
Hosting
Domain
E-posta bültenleri
SMS gönderimleri
Reklamlar

Bunların hepsini muhasebeci gider olarak gösterir. Fazla ödemezsin. En mantıklısı bu şekilde başlamak. Şahıs şirketi için de ofis kiralayabilirsin yada evinin bir odasını gösterebilirsin. Normal şirket daha masraflı tabii. Ona işleri büyütünce geçmek daha iyi.

Ek olarak bağkur primi de vergiden düşülebiliyor.
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

SeoDoktoru SeoDoktoru Seo Expert Kurumsal+ Üye
  • Üyelik 15.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek SEO Uzmani
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 289 / 291
  • Ticaret 166, (%100)
Ben bizzat denedim faturali is yapmayi. Maliyet %50 artti. Hersey kalem kalem yazili, havadan konusmuyorum, denedim gordum vazgectim o yuzden eminim yani. Ha daha buyuk isler geliyor o dogru. Ama giderde daha buyuk oluyor.

• Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
PHPacemisi Yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Ancak sektöre giriş yaparsam sıfırdan değil örneğin 50-75k ile giriş yapmak istiyorum. Hem web tasarım/yazılım hem de bunlara ek olarak sektörün diğer dallarında hizmet vermek istiyorum. Sıfır bütçe başlamak biraz sorunlu olur gibi düşünüyorum. Siz ne dersiniz? Örneğin aklımda şöyle bir düşünce mevcut;

E-ticaret paket satışı, belki kendimiz de bir şeyler yapabiliriz.
Web tasarım ve programlama işleri (İş yeri açma belgem ve yazılım diplomam mevcut),
Sektöre ayırdığım bütçelerin bir kısmı ile gelirli site alarak onları geliştirmek.

Bu tarz hizmetler sunmayı hedefliyorum. Belki başlangıç için hepsi çok olabilir ancak ekibi genişlettikçe bu işlerin birçoğunu yapabilmekte olan bir firma sektörde tutunabilir mi bunu merak ediyorum.

patentofisi patentofisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 60 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 8 / 34
  • Ticaret 2, (%100)
iş durumu nasıl olur bilemezsin hemen resmi işlere girişme. bir daha çıkman zor olur.aylık masrafları 3-5 ay karşılıyacak paran olsa bile daha önce tecrüben , müşteri portföyün yoksa hiç ofis işine yaklaşma.sonu çok kötü hüsran hem ticari hemde eş dost arkadaş arasında itibar sıfır olur.
dolar 4 bin olmuş piyasa kilitnemiş sen ofis açmayı düşünüyorum diyorsun !

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
patentofisi 'nin dediği doğru. Ofis açtın, yanına ortak buldun, daha sonra birşeyler üretmeye başladın ( belki aylar sürecek bir ürün ortaya çıkarmak ), sonra o rünün reklamını yapıp müşteri beklemeye başladın. Tüm bu sürede kira, vergi, ssk, eleman maaşları, yemek, yol, ofis masrafı vs sürekli ödeyeceksin. İşi kurduktan sonra cebinde fazladan 7-8 aylık gider kadar para olması lazım ki hiçbir şeyi düşünmeden işe odaklanabilesin.

Şahıs şirketiyle de bunlar yapılır. Hele ilk müşteriyi bul, ondan biraz para kazan daha sonra düşünürsün ne yapacağını. İşler iyileştikçe geliştirirsin işini.

Bende senin gibi düşünürdüm hep. Herşey tam olsun, mükemmel olsun, istifa edip sektöre iyi bir yerden giriş yapalım. Ama hiç gerek yokmuş. Ve mükemmeli istedikçe de düşündüğün şeyi başaramıyorsun.

İnan bana şahıs şirketi yeter de artar. En önemli mesele fatura kesebilmek. Fatura kesiyorsan çok kolay iş bulursun. Kurumsal firmalara iş yapabilirsin. Adam 3binlik işe 5binlik fatura istiyor ki vergiden düşebileyim bunu diyor :) Sonra zaten fatura kesip iş sözleşmesi yaptıktan sonra en büyük yazılım firmalarından geri kalır bir yanın kalmıyorki. Tek olay kaliteli iş yapıp kendini gösterebilmek.
Riske atmaya hiç gerek yok. Şahıs şirketi 2 haftada açılıp 3-4 günde kapatılabiliyor. 13.000 TL'ye kadar %15, 30.000'e kadar %20 kurumlar vergisi var. O kadar. Bir de 3 ayda bir stopaj var. Onu zaten muhasebeci ödetmez.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al