wmaraci reklam

Türkiye'de neden bilime,üretime,engellilere destek/değer verilmiyor?

29 Mesajlar 3.210 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Hellyeah Hellyeah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 38 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
Cübbe giy sakal uzat ekibini oluştur dergah aç içine 10 adet hadis kitabı al 1 tane de kuran al seccade sohbet ortamı için uygun ortamı oluştur.Gündüzleri subyan okulu olarak kullan kuran ezberlet fakat arapça olarak anlamasınlar sadece ezber.Akşamları da cemaatini topla sohbet ver bağış topla aylık gelirin +3000 bulur 1 yıla araba da alırsın sermayesiz garanti kazanç : Din ticareti

Not: bu ülkedeki zihniyet değişmedikçe bu tür şeyleri çok göreceğiz
sterk bekirbulut Gucluyazar

kişi bu mesajı beğendi.

HELLYEAH - I dont care anymore
wmaraci
reklam

BTPHP BTPHP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Yazılım
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 30 / 29
  • Ticaret 2, (%100)
Şimdi diyorsunuz ki din ticareti , zihniyet. Kısmen haklısınız kısmen haksız. Bazı kişilerin söylemleri geçmiş yıllardaki söylemlerle aynı.. Geçmiş yıllarda da imam hatipler kapatılsın diyorlardı ve kapatmışlardı. Ne oldu sağ partili insanlar iktidar oldu ve geçmişin üzüntüsünü , intikamını alıyorlar.
Öncelikle yok kapatılsın yok cami yapılmasın yok şu olmasın vb. gibi şeylerden kaçının. Siz kaçınmadığınız sürece hiç bir zaman ileriye dönük bir şey olmaz..

Bundan 16 - 17 yıl önce imam hatipler böylemiydi. Bir çoğu kapalı yanılmıyorsam da 2011 yılına kadar da kat sayı engeli vardı. O zaman alimler , savcılar , kimyagerler vs. çıktı mı ? Çıkanlar da nereye gitti ? Camiler diyorsunuz bundan 16-17 yıl önce bu kadar çok değildi o zaman da millet tüp kuyruğunda değil de cami kuyruğunda mı bekliyordu :o

Değişecek tek bir şey var , zihniyet. Zihniyet değiştikden sonra zaten eğitim de gelişir istihtamlar da gelişir. Bir arkadaş cami yerine sağlık ile ilgili şeyler yapılsın demiş. Bu söylem ayrıştırıcı bir söylem. sağlıkta yenilenen , gelişen ülkelerin başında gelir Türkiye.. Daha geçen gün yozgattamıydı neydi Şehir hastanesi açıldı. Sürekli sağlıkta gelişen bir ülke var , yapmayın. Eksiklikler yok mu var.

Prof. Kutluk Oktay kimin haberi var. Şuan Gaziosmanpaşa hastanesin de prof. yapıyor. Bu hocamız dondurarak sakladığı yumurtalıktan 6 yıl sonra embriyo elde etti. Bu da kadınların üreme yeteneğinin korumasını sağlıyor. Dünya tıp tarihine geçmiş bir hocamız. ( benden tavsiye bu hocanın hayatını araştırın )

Zihniyet değişmediği sürece her yeri fen lisesi yapsan ne fark eder.
sterk

kişi bu mesajı beğendi.

Insecta Insecta WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** V**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 5 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
O zaman her yeri imamhatipte yapsakta birşey değişmiyecek sizin düşüncenize göre şunu sorayım bu ülkede hangi imamhatip okulu piyasaya kalifiye eleman yada daha ilerisini düşünelim hangi imamhatip okulu ressam, mühendis yetiştirmeye başladı da ben bilmiyorum, var olan sistemleri geliştirmek ilerletmek doğru alanlara yatırım yapmak yerine kendi tarafında olanlar için her sene sınav ve eğitim sistemi değiştirmek kaç senedir var acaba 1 adım ilerleme varsa 3 adım geri gitme var, hiçbir anlamı yok eğitim tekdüze mantıkta devam ettiği sürece yada eğitim tamamen dine bağlandığı sürece
Gucluyazar

kişi bu mesajı beğendi.

BTPHP BTPHP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Yazılım
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 30 / 29
  • Ticaret 2, (%100)
Insecta laflarımdan ne çıkardın bilmiyorum. Ama senin zihniyet 60-70-80-90 zihniyetin de bunu uyguladıkları için şuan imam hatipler çoğaldı.. Şu ayrımlaştırma olayından bir çıkın.

Sen şimdi ki konjoktür de ona bakarsan bende sana şunu söylerim o zaman.
Hangi liseler doğrudan mühendis , bilim adamı yetiştiriyor. ( Güzel sanatlar ve meslek liseler hariç )
Beykoz Anadolu İmam Hatip lisesi buna dikkat çekmek için sadece imam hatipler de kuran okuduğunu sananlara cevap vermek için bilim projesi adı altında çok güzel bir yarışma düzenlemişti.

Yine diyorum yine diyorum. Zihniyet değişmediği sürece bir taraf istediğini alır bir taraf açıkta kalır her zaman huzursuzluk çıkar.. O yüzden zihniyet kökten değişmeli...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

FikirUssu FikirUssu Yazılım Firması Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 43 / 42
  • Ticaret 41, (%100)
Türkiye değil bize düşen görevler neler ve ne yapıyoruz ?

Üretmeye değil, Tüketmeye alışmışız. ( Eskiden kapının önüne sebze ekilirdi şimdi ise ekenlerin sayısı bir elin parmak sayısını geçmez. )
Alanında kendini geliştirmek isteyen kişi araştırmıyor!!!
Öğrenciliğin ne kadar kutsal bir mertebe olduğunu bilmeyen bizler bu nimetten yararlanmıyoruz. ( Ek1 , Ek2, Ek3, Ek4)
Araştırma, sorgulama , karşılaştırma gibi kavramlar yerine kopyala-yapıştır yani hazırcılık zihniyeti.

Kendi işimle alanımla ilgili kullandığım bir kaç programın sitesine üye oldum ve oraya ŞİRKET yerine STUDENT yazdım ve daha sonrasında bana böyle bir mail geldi.

Ek1

Ek2 ( Paketin Fiyatı : 2.500 TL ) ( Ödediğim Tutar : 0 TL ) ( Kazandığım Parayı sizler istatistiklere bakarak ve gelecekteki projelerimi takip ederekte hesaplayabilirsiniz )

Ek3 ( Paket Fiyatı : 400 TL ) ( Ödeyeceğim Tutar : 0 TL ) ( Kazanacağınız Para : Düşünün )

Ek4 ( Paket Fiyatı : 6.000 TL ) ( Ödeyeceğim Tutar : 0 TL ) ( Kazanacağınız Para : Düşünün )

sterk

kişi bu mesajı beğendi.

Insecta Insecta WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** V**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 5 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
@BTPHP zihniyeti neyle değiştirmek istiyorsunuz önerinizi atın o zaman yorumlayalım zihniyetin değişmesinden bahsediyorsunuz ama bir öneri yada ne yapılması gerektiğiyle ilgili bir yorumda bulunmuyorsunuz, anlattığınız lisenin ne ürettiğini yazın bende oturup düşüneyim acaba sorun bizde mi diye doğrudan mühendis, bilim adamı yetişmez doğru söylüyorsunuz peki bakış açımızıda değiştirelim, o zaman niye bu okullara imamhatip diyoruz ne gerek var, yada meslek neden diyoruz bu adlara ne gerek var bakış açısı değişecekse hepsi birşeyler üretiyorsa ayrıştırma olayından kurtulmanın yolu basit eğitimin eğitim, dinin din olduğu anlaşılır ayrıştırılır yada bunları liselere empoze etmek yerine üniversitede kişinin başarısı üzerinden hür iradesi ile bu dallara girişi sağlanır, her dal için kastediyorum, ayrıştırmıyorum

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)

BarneyStinson adlı üyeden alıntı

Bu tarz projeleri görmek yine de iyi günlerimiz. Her taraf imam hatiple dolarsa bu tarz projeleri yapan insanlar da kalmayacak.

+1

Neoyun adlı üyeden alıntı

Dalgasını geçiyoruz ama, imam hatiplerin gerçekten kapatılıp, hepsinin biyoloji, kimya, robotik, yazılım okullarına dönüştürülmesi lazım.

+1

Gucluyazar adlı üyeden alıntı

Ayrıca imamhatip liselerine ek olarak bu kadar fazla camii yapılmasına da karşıyım ben, onların yerine sağlık kurumları daha çok açılabilir. Ülkece cuma günleri haricinde bir ibadet yapan yok zaten. Ancak 7 saat 24 gün sağlık ihtiyacı mevcut. Herkesin düşüncesine saygılıyım.

+1

Hellyeah adlı üyeden alıntı

Cübbe giy sakal uzat ekibini oluştur dergah aç içine 10 adet hadis kitabı al 1 tane de kuran al seccade sohbet ortamı için uygun ortamı oluştur.Gündüzleri subyan okulu olarak kullan kuran ezberlet fakat arapça olarak anlamasınlar sadece ezber.Akşamları da cemaatini topla sohbet ver bağış topla aylık gelirin +3000 bulur 1 yıla araba da alırsın sermayesiz garanti kazanç : Din ticareti
Not: bu ülkedeki zihniyet değişmedikçe bu tür şeyleri çok göreceğiz

+1

Yorum yazmama gerek kalmamış. Teşekkürler alıntı yaptığım arkadaşlar.
Gucluyazar

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Mühendis olup hiç bir şeyden anlamayan adam gelip Meslek lisesinde işi öğrenmiş adamın altında eziliyor.

Meslek herzaman en iyisi Bende Meslek lisesi çıkışlıyım. 2 Sene yükseğini okudum ve 3D modellme yapıyorum. Yanımıza mühendis geldi sadece mühendis var. İçi boş meslek namına bişey yok.

Meslek lisesi okuyanlarında diğer desrleri zayıf kalıyor. Ama ben yine olsa meslek lisesi okurum. Meslek Lisesi Memleket Meselesi....

FikirUssu

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Türkiye de engellilere destek verilmediğini kimse öne süremez ... İş kanununa göre 50 ve üzeri işçi çalıştıran işyerleri kamu ise % 4, özel sektör ise % 3 özürlü çalıştırmak zorunda ... Bazı işyerleri çalıştıracak özürlü bile bulamıyor. Artı gelir vergisi kanununun 31. maddesinde öngörülen özürlülük oranlarına göre SGK yaş şartı aramaksızın emeklilik hakkı veriyor. Emeklilik hakkı kazanamayanlar ise 2022 sayılı kanun kamsamında düzenli gelir elde ediyor ... Başbakanlık özürlüler idaresi, ve onlarca yarı resmi sivil toplum kuruluşu ciddi manada varlık gösteriyor. Velhasıl engellilerin yanında devlet var. Engelliler hakkını alıyor ülkemizde ...

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al